Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bilgisayar Nasıl Bozulur (1 Kullanıcı)

-Ammar Bin Yasir-

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm resul nasılsın...
bilgisyarı bozmakta üsyüme yok zaten nerde virüs var hemen beni bulur:a20:

bilgisyar nasıl korunuz acaba???

Rabbimiz razı olsun hayırlı akşamlar...

_Resul_

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm resul nasılsın...
bilgisyarı bozmakta üsyüme yok zaten nerde virüs var hemen beni bulur:a20:

bilgisyar nasıl korunuz acaba???

Rabbimiz razı olsun hayırlı akşamlar...

Ve aleykümselam tuğba sen nasılsın :)

Aynı şey bendede var virüsler çok:)

bilgisayarı nasıl koruyabiliriz sorusuna ise şu cevabı verebilirim..

bende bilmiyorum :D

-Ammar Bin Yasir-

Kayıtlı Kullanıcı
Ve aleykümselam tuğba sen nasılsın :)

Aynı şey bendede var virüsler çok:)

bilgisayarı nasıl koruyabiliriz sorusuna ise şu cevabı verebilirim..

bende bilmiyorum :D
iyiyim hamd olsun inşaallah
çok da yardımcı olmuşun yahuu:K aynısını denerim artık

yinede benden daha bilgili olduğun kesin de

ufuktuncay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgisayarınızı, direkt güneş ışığı alabilecek bir yerde kullanın. Yakınlarda kalorifer veya benzeri bir ısıtma cihazı da bulunursa iyi olur. Ortamın nemli olması, olaya ayrı bir anlam katacaktır.

Bilgisayarınız kilitlendiği zaman, ''reset'' tuşuyla filan uğraşmayın. Power tuşuyla kapatın ve birkaç saniye bile geçmeden hemen açın.

Elektrikler kesildiğinde, bilgisayarınızı kapatmayın. Elektrik geldiğinde yaşanacak ani voltaj değişiminin, monitörünüzde oluşturacağı görüntü ile sabit diskinizden gelecek garip seslerin senfonik uyumu size ilginç bile gelebilir.

Bilgisayar masanızı sabitlemeyin. Böylece her tuşa bastığınızda sallanan bilgisayar, size ''interaktif'' bir his verecektir.

Bilgisayarınızın kasasını, havalandırma delikleri kapanacak şekilde bir duvara yaslayın. Böylece işlemcinizin soğuması için gereken hava dolaşımını ve ısı kaybını önleyebilir, bilgisayarınızla ''sıcak'' ilişkiler kurabilirsiniz. : )))))

Bilgisayar monitörünüzde sabit bir görüntüyü saatlerce tutun. Böylece, monitörünüzün fosfor tabakasında oluşacak zedelenme sonucu, monitorünüz kapalı iken bile o görüntünün siluetini görebilirsiniz. : ))

Bilgisayarınızın fişini topraksız bir prize takın. Aynı prizden diğer elektronik cihazların da güç sağlaması, bilgisayarınıza giden akımda hoş değişiklikler yapacaktır.

Küçük kardesinizin veya çocuğunuzun bilgisayarınızın disket sürücüsüne bozuk para ve benzeri şeyleri sokmasına aldırmayın. Bilgisayarınızın içinde birikecek bozuk paralar, ona tasarruf alışkanlığı, bilgisayar tamircinize de para kazandıracaktır. :)))

Eğer modem kartı, ses kartı ve benzeri kartları çok sık takip çıkartıyorsanız, her seferinde bilgisayarınızın kasasındaki o vidaları açmak büyük dert haline gelebilir. :)) Hele bir de yildiz tornavidaniz yoksa, bu iş bir eziyet halini alabilir. Bu kadar uğrasacağınıza, birakın bilgisayarınızın kasası sürekli açık kalsın. Annenize de söyleyin, sehpanın tozunu alırken bilgisayarınızın devrelerine de bir el atsın. :))))))
Tüm bunlari yaptığınız halde, bilgisayarınız hala çalışmakta ısrar ediyorsa, en etkili ve son çare olarak kaldiırıp pencereden atabilirsiniz. :))))

Sevgiler.....

Süper tavsiyeler !

Hayırlı Cumalar !

Meryem'ce

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.nebigenclik.com
bu kadar güsel anlatılamasdı herlade süper ve çokta komik olmuşş burda bi ince noktaya inmek istiyporum arkadaşlar bu bilgilerin tam tersini yaparsakta pc miz çok güvenli olur yane Nasıl pc bozulduğunu algılayabildiysek Nasıl bozulmayacağınıda anlamış bulunduk bilmem anlata bildimmi? =))))

_Resul_

Kayıtlı Kullanıcı
bu kadar güsel anlatılamasdı herlade süper ve çokta komik olmuşş burda bi ince noktaya inmek istiyporum arkadaşlar bu bilgilerin tam tersini yaparsakta pc miz çok güvenli olur yane Nasıl pc bozulduğunu algılayabildiysek Nasıl bozulmayacağınıda anlamış bulunduk bilmem anlata bildimmi? =))))

Çok yerinde bir düşünce oldu... :D

hanimeli

Kayıtlı Kullanıcı
:a21: güzelmiş uymamaya çalışıcaz inşallah
teşekkürler..

TRHACKER

Kayıtlı Kullanıcı
valla kimsenin aklına gelmez pc nin bu şekilde bozulması:)
allah razı olsun güldrdn beni

torressa

Kayıtlı Kullanıcı
Gerçekten güzel bir konu ama bazen öyle bir sinir ediyorki pc camdan aşağı atasım geliyor ama giderdim kaynağının internette olduğunu anladım bazı sayfalar pc yi olumsuz şekilde kitlediğinin farkına vardım

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt