Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bilgisayar Nasıl Bozulur (1 Kullanıcı)

_Resul_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgisayarınızı, direkt güneş ışığı alabilecek bir yerde kullanın. Yakınlarda kalorifer veya benzeri bir ısıtma cihazı da bulunursa iyi olur. Ortamın nemli olması, olaya ayrı bir anlam katacaktır.

Bilgisayarınız kilitlendiği zaman, ''reset'' tuşuyla filan uğraşmayın. Power tuşuyla kapatın ve birkaç saniye bile geçmeden hemen açın.

Elektrikler kesildiğinde, bilgisayarınızı kapatmayın. Elektrik geldiğinde yaşanacak ani voltaj değişiminin, monitörünüzde oluşturacağı görüntü ile sabit diskinizden gelecek garip seslerin senfonik uyumu size ilginç bile gelebilir.

Bilgisayar masanızı sabitlemeyin. Böylece her tuşa bastığınızda sallanan bilgisayar, size ''interaktif'' bir his verecektir.

Bilgisayarınızın kasasını, havalandırma delikleri kapanacak şekilde bir duvara yaslayın. Böylece işlemcinizin soğuması için gereken hava dolaşımını ve ısı kaybını önleyebilir, bilgisayarınızla ''sıcak'' ilişkiler kurabilirsiniz. : )))))

Bilgisayar monitörünüzde sabit bir görüntüyü saatlerce tutun. Böylece, monitörünüzün fosfor tabakasında oluşacak zedelenme sonucu, monitorünüz kapalı iken bile o görüntünün siluetini görebilirsiniz. : ))

Bilgisayarınızın fişini topraksız bir prize takın. Aynı prizden diğer elektronik cihazların da güç sağlaması, bilgisayarınıza giden akımda hoş değişiklikler yapacaktır.

Küçük kardesinizin veya çocuğunuzun bilgisayarınızın disket sürücüsüne bozuk para ve benzeri şeyleri sokmasına aldırmayın. Bilgisayarınızın içinde birikecek bozuk paralar, ona tasarruf alışkanlığı, bilgisayar tamircinize de para kazandıracaktır. :)))

Eğer modem kartı, ses kartı ve benzeri kartları çok sık takip çıkartıyorsanız, her seferinde bilgisayarınızın kasasındaki o vidaları açmak büyük dert haline gelebilir. :)) Hele bir de yildiz tornavidaniz yoksa, bu iş bir eziyet halini alabilir. Bu kadar uğrasacağınıza, birakın bilgisayarınızın kasası sürekli açık kalsın. Annenize de söyleyin, sehpanın tozunu alırken bilgisayarınızın devrelerine de bir el atsın. :))))))
Tüm bunlari yaptığınız halde, bilgisayarınız hala çalışmakta ısrar ediyorsa, en etkili ve son çare olarak kaldiırıp pencereden atabilirsiniz. :))))

Sevgiler.....

desertrose

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Bilgisayar Nasıl Bozulur

:D:D:D Bu tavsiyeler bana göre değil.. "Bilgisayar Nasıl Tamir Edilir " diye bir yazı varsa alıyım lütfen:):) Bide internet cafelerle uğraşmayayım değilmi?:):)

Akşam akşam güldürdün kardeşim ya Allah c.c. razı olsun..:)B)B)B)B)
Selamun aleykum..

leyla_serdar

Kayıtlı Kullanıcı

unutmayin bilgisayari cam'dan asagi atarken, kontrol edin sokakta birinin basina düsmesin

GÜMMM EDER !!!! :D:(:(:(

_Resul_

Kayıtlı Kullanıcı

desertrose yazdı:
:D:D:D Bu tavsiyeler bana göre değil.. "Bilgisayar Nasıl Tamir Edilir " diye bir yazı varsa alıyım lütfen:):) Bide internet cafelerle uğraşmayayım değilmi?:):)

Akşam akşam güldürdün kardeşim ya Allah c.c. razı olsun..:)B)B)B)B)
Selamun aleykum..

Yok o kalmadı :D:D İNTERNET CAFEYİDE ATIN KÖŞEYE .....:D

Allah(c.c) sizdende razı olsun.....Hayırlı akşamlar.....vE ALEYKÜMSELam...... B)

_Resul_

Kayıtlı Kullanıcı

leyla_serdar yazdı:

unutmayin bilgisayari cam'dan asagi atarken, kontrol edin sokakta birinin basina düsmesin

GÜMMM EDER !!!! :D:(:(:(

Haaaaa onu unuttum yazın altına siz:D:D Allah(c.c)'ya emanet olun...Hayırlı günler... :DB)

byfelaket

Kayıtlı Kullanıcı
bence işlemci fanının arasına bir madde yerleştirin dönmemesi için. pencereye kadar yorulmak zorunda kalmazsınız. çok dehşet bozuluyor.
bizzat yaşadım. hard disk taktım yeni. zaten benim pc yi görsen hard disk içinde fan var dwdrw ler için de fan koydum ve diğer fanlar...
tabiiki bilgisayarın çin kablodoluyor. kablo işlemci fanının arasına girmiş çok hazin bir veda etti canım bilgisayarım

_Resul_

Kayıtlı Kullanıcı
bence işlemci fanının arasına bir madde yerleştirin dönmemesi için. pencereye kadar yorulmak zorunda kalmazsınız. çok dehşet bozuluyor.
bizzat yaşadım. hard disk taktım yeni. zaten benim pc yi görsen hard disk içinde fan var dwdrw ler için de fan koydum ve diğer fanlar...
tabiiki bilgisayarın çin kablodoluyor. kablo işlemci fanının arasına girmiş çok hazin bir veda etti canım bilgisayarım

:A:A:A:AVahh!!!!!!!! Vahh!!!!!!

EBRARNISA

Kayıtlı Kullanıcı
SELAMÜN ALEYKÜM. ÇOK HOŞ , İNCE DÜŞÜNÜLMÜŞ , TEBESSÜM ETTİREN PAYLAŞIMINIZ İÇİN ALLAH RAZI OLSUN RESUL ACER ....

Rüyam3

Kayıtlı Kullanıcı
Bir dost tavsiyesimi yoksa düşman tavsiyesimi bilemedim:]

_Resul_

Kayıtlı Kullanıcı
SELAMÜN ALEYKÜM. ÇOK HOŞ , İNCE DÜŞÜNÜLMÜŞ , TEBESSÜM ETTİREN PAYLAŞIMINIZ İÇİN ALLAH RAZI OLSUN RESUL ACER ....

Ve aleykümselam...
Allah(c.c) razı olsun inşallah...
Tebessüm ettiyseniz ne mutlu bana..
Hayırlı günler..

orumceq

Kayıtlı Kullanıcı
teşekkürler esprinin yanı sıra bilgilendikte ayrıca benim kasa açık vaziyette üstelik tozları alacak annemde yok...Neyse gidip yıldız tonavida bulayım yan komsudan:)

_Resul_

Kayıtlı Kullanıcı
teşekkürler esprinin yanı sıra bilgilendikte ayrıca benim kasa açık vaziyette üstelik tozları alacak annemde yok...Neyse gidip yıldız tonavida bulayım yan komsudan:)

Ben teşekkür ederim...Benim kasada şeffaf toz falan olunca aynı işi yapıoruz ozaman:K bende kapıyorum yıldızlıyı açıp tozları çekiyorum:)
Hayırlı günler.. :H

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm.allah iyiliğini versin emi resul:K:H

_Resul_

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm.allah iyiliğini versin emi resul:K:H

Ve aleykümselam..Ablacım..Amin....İnşallah
Hayırlı günler...Ben öyle bir nevar ne yok diye girdim Hazır annemler yokken:B
şimdi derslerime gidiyorum Allah(c.c)'ya emanet ol inşallah.. :H

isranurr

Kayıtlı Kullanıcı
s.a

:)) YAZICILAR İÇİNDE BİŞEY YOKMUYDU KARDEŞİM ELİMDE KALICAK BİR GÜN BU BENİM HEP DÖVÜYOM YAZICIYI AMA AKILLANMIYO ONA VURCAM DİYE ELİM ACIYO EN İİSİ ATMAK HERALDE.SELAMETLE

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt