Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

<<<<Bilen Konuşsun>>>> (2 Kullanıcı)

ping_pong

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleyküm

bence bu baslık daıma güncel olmalı son zamanlarda sitede herkes bilip bilmeden birseyler savunuyor bir ayeti kendı kafasına kendı istegine göre yorumlamalar ,, işine gelmeyen hadislere uydurma saptırılmıs demek lütfen dikkatli olalım

Bizler hangisinde öncüyüz
parmak kaldıralım mı?

"İslâm'da iyi bir çığır açan kimseye, bunun sevabı vardır. O çığırda yürüyenlerin sevabından da kendisine verilir. Fakat onların sevabından hiçbir şey noksanlaşmaz. Her kim de İslâm'da kötü bir çığır açarsa, o kişiye onun günahı vardır. O kötü çığırda yürüyenlerin günahından da ona pay ayırılır. Fakat onların günahından da hiçbir şey noksanlaşmaz. "

Müslim, Zekât 69. Ayrıca bk. Nesâî, Zekât 64

Bazı paylaşımlar ve bu paylaşımlara verilen cevaplar o kadar ürkütücü ki zarar ve küfürde ısrarda resmen inat ediyoruz.Uyarılara kulak asmıyor ve nefsimize uyup hiddetlenip doğruyu kabullenmek yerine zıtlaşma ve zorlaştırmada göz,kulak ve dilimizi kilitliyoruz.

Asıl meselemiz paylaşımlarımız.

Açtığımız konularda bunları gerçek anlamda sorguluyormuyuz?

-kaynakları sağlam mı?

-bozuk fikir içeriyor mu?

-İslama ters düşecek açıklamalar mevcutmu?

-paylaşan ve okuyana nasiplenmemiz için faydası varmı?

-ALLAH celle celalühu’ya kulluğumuzda,peygamber efendimize

ümmetliğimizde,müslüman din kardeşlerimiz arasında kardeşliğimize

zararı var mı?

Bunları nasıl inceliyoruz?

konu hakkında bu paylaşımlara girmek ne kadar doğru bilmediklerimiz ile?

Buna ilmimiz müsaade ediyor mu?

Lütfen dikkat EdeLim

.

Ravzadakinurunkölesi

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleyküm

bence bu baslık daıma güncel olmalı son zamanlarda sitede herkes bilip bilmeden birseyler savunuyor bir ayeti kendı kafasına kendı istegine göre yorumlamalar ,, işine gelmeyen hadislere uydurma saptırılmıs demek lütfen dikkatli olalım

Aleyküm selam,

elbirliğiyle düzeltelim inşallah bu sorunu
...

Ravzadakinurunkölesi

Kayıtlı Kullanıcı
‏{الْمُسْلِمُ أَخُو الْمُسْلِمِ، لاَ يَظْلِمُهُ وَلاَ يُسْلِمُهُ، وَمَنْ كَانَ فِي حَاجَةِ أَخِيهِ كَانَ اللَّهُ فِي حَاجَتِهِ، وَمَنْ فَرَّجَ عَنْ مُسْلِمٍ كُرْبَةً فَرَّجَ اللَّهُ عَنْهُ كُرْبَةً مِنْ كُرُبَاتِ يَوْمِ الْقِيَامَةِ، وَمَنْ سَتَرَ مُسْلِمًا سَتَرَهُ اللَّهُ يَوْمَ الْقِيَامَةِ‏}‏‏

[Müslüman Müslümanın kardeşidir ona zulmetmez; onu düşmana teslim etmez. Kim bir Müslüman kardeşinin ihtiyacını giderirse, Allah da onun bir ihtiyacını giderir. Kim bir Müslümanın sıkıntısını giderirse, Allah da kıyamette onun bir sıkıntısını giderir. Kim de bir Müslümanın ayıbını örterse, Allah da kıyamette onun bir ayıbını örter.]

[Buhârî, Mezâlim 3]

yılmazcan

Kayıtlı Kullanıcı
S A
Bilmeden konuşanlar var konuda hemfikiriz. Böyle bir konu açıldığında herkes Yapılanların yanlış olduğunutasdik ediyor. 3 gün 5 gün sonra aynı durum fazlası ile devam ediyor.
Birde konuların çokluğu aynı konuların çeşitli yerlerde açılması var.
Ben emekliyim boşum günde 4 5 saat siteye girdiğim oluyor forumlardaki açılan konuları okumakla bitiremiyorum. Çok güzel konular heba olup gidiyor. Yazık.
Dua isteyen arkadaşlar ın bazıları konuyu fazla uzatıyorlar diğer dua isteyecek arkadaşlar mağdur oluyor.
Yönetimin hepsine yetişmesine imkan yok. Yönetimede yardımcı olalım.
Sağlık ve dua ile.....

gülsengül

Kayıtlı Kullanıcı
selamünaleyküm kardeşim çok güzel bir konu emeğinize sağlık..
yazdıklarınıza katılıyorum ...bilende bilmeyende yorum yazıyor..
birde forumda gerçekten gün içinde çok fazla konu açılıyor ...birçok konu bu yüzden belkide birdefa bile okunmadan kaybolup gidiyor....

selame ve dua ile kalın...

emimur

Kayıtlı Kullanıcı
Ben bu siteyi üye oldugumdan beri fırsat buldukça takip ediyorum ama çoğu şeye yorum yapmaya çekiniyorum,çünkü herşeyi bilmiyorum yada aslında doğru olduğunu düşündüğüm çoğu şeyi savunamıyorum neden çünkü yüzüm yok.Önce kendime çeki düzen verirsem sonra söylediklerim samimi olacak ve karsıdaki insana tesir edecek diye düşünüyorum...Ama görüyorum ki bu sitede bilen bilmeyen,yapan yapmayan,inanan inanmayan herkes yorum yapıyor.Bilen insan eler geçer ama bilmeyip de ''bence ''diyen baslayan bi yoruma inanan birisi cıksa ve bu yorum yanlış olsa onun vebalini nasıl ödeyeceğiz? Bazıları bence diye de baslamıyor sanki ayet hadis ve ya kaynaklı bi konu gibi sunuyor.Bir başka konuda kendimiz yapamıyoruz diye doğruların kendi yaptıklarımız olduğunu göstermeye çalışıyoruz.Oysa doğruyu kabul etmek erdemdir...
Kısacası haddim olmayarak Kardeşlerim;herkesin gerçekten bildiği konuda yorum yapması taraftarıyım,kızmayın bana inanın kimseyi eleştirmiyorum sadece yararım olur belki diye yazdım...
Allah razı olsun hepinizden hakkınızı helal edin...

Selamün aleyküm kardeşim bende senin gibi düşünüyorum bilmediğim şeylere yorum yapamıyorum belki cevaplarıma rastlamışsınızdır konu açamıyorum çünkü kimseyi kendi bildiğimle bilgilendirmek istemiyorum düşünüyorum ben ne kadar biliyorumki diyorum gerçekten farkında değiliz ama biryerde büyük sorumluluk alıyoruz bilgi verirken ALLAH rızası için biraz daha dikkatli olalım siteye bilmediğimiz şeyler hakkında bilgi almak için giriyoruz birilerini yanlış bilgilendirmenin günahını nasıl öderiz kendi günahımızın yükünü taşıyamazken ALLAH razı olsun sizden.

mervenur1

Kayıtlı Kullanıcı
haklısın dare kardeşim bende korkarım vebal altında kalmaktan ben hocalık yaptıgımda en ayrıntısına kadar arastıtrı öyle anlatırım sohbetı

mervenur16

Kayıtlı Kullanıcı
Haklısın bilip bilmeden yorum yapılmamalı.

MÜLAKİ

Kayıtlı Kullanıcı
Allaha ulaşmayı dileyin .kalubelada ki ahd misak ve yemininize sadık kalın...

Eğer size söyleyeceklerimiz allahın ayetlerinden değilse onu bir bedelle değişmiş isek allahın laneti bizim üzerimize olsun....

ramazanakbulut

Kayıtlı Kullanıcı
selamu aleykum cokgüzel konuya teyintin cokteşekkür eterim gercekten tinikonularda bilincsiz fetva vermek cokgödü olur allah muhafaza insan tintencıkar

Ahmed_1907

Kayıtlı Kullanıcı

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt