Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bayat Ekmekleri Ne Yapalım??? (1 Kullanıcı)

nihalim

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.hatim-online.com
Aleyküm selam Kaan Bey, teşekkür ederim. Sizin de dediğiniz gibi Allah islah etsin ne diyelim. Çok eski zamanlarda yaşlı bir zat varmış. malı mülkü taşıp parası o kadar bereketleniyormuş ki. Yarap bu kadar mal istemiyorum biraz da olmayanlara ver diye dualar ediyormuş. Bu zatın bir alışkanlığı varmış. sofrada yemek yerken dökülen ekmek kırıntılarını parmaklarıyla toplar en ufak kırıntıyı bile ziyan etmezmiş. Rüyasında bir gün Allahü teala bu alışkanlığı yapmazsan dediğin olur demiş. Adam gel zaman git zaman bu alışkanlığı bırakmış. berekette evini terkeylemiş. Bakmış malı mülkü elden gitmeye evi artık malla mülkle dolup taşmamaya başlamış. Aman demiş ben ne yaptım? Yeniden kırıntıları bir bir toplamaya başlamış! Kırıntı diyince aklıma geldi anlatayım dedim. İnsanlara Allahü Teala ne güzel bir nimet vermiş aslında hiç ziyan edilir mi? Üstelik bir ekmek fiyatı 50 ykr olmuşken!!!!

SELAMUNALEYKÜM...ALLAH c.c. razı olsun verdiğiniz tarifler çok güzel ve benimde uyguladığım olmuştur bazılarını israf etmekten kaçınalım nimeti KAAN ERDEM 'in dediği gibi poşet poşet duvar kenarlarında gördüğü zaman insan bir düşünüyor nimeti bulamasak ! ne yaparız (ALLAH c.c. korusun)böyle yapanları RABBİM ıslah etsin...anlattığınız ders alınacak bir yazı bende sohbette dinlemiştim ve çok etkilenmiştim emeğinize sağlık ..ALLAH c.c.emanet olun...
selam ve dua ile...selametle İNŞALLAH

yasminq1

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.teknikoto.forumup.com
SELAMUNALEYKÜM...ALLAH c.c. razı olsun verdiğiniz tarifler çok güzel ve benimde uyguladığım olmuştur bazılarını israf etmekten kaçınalım nimeti KAAN ERDEM 'in dediği gibi poşet poşet duvar kenarlarında gördüğü zaman insan bir düşünüyor nimeti bulamasak ! ne yaparız (ALLAH c.c. korusun)böyle yapanları RABBİM ıslah etsin...anlattığınız ders alınacak bir yazı bende sohbette dinlemiştim ve çok etkilenmiştim emeğinize sağlık ..ALLAH c.c.emanet olun...
selam ve dua ile...selametle İNŞALLAH

Aleyküm Selam Nihal Hanım :) Ben teşekkür ederim, değerli yorumlarınızı bizlerle paylaştığınız için. Sizde yaradanıma emanet olun, sağlıcakla...B)B)B)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt