Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Babamla anlaşamıyoruz, benim için dua eder misiniz lütfen (1 Kullanıcı)

hudavendigar

Kayıtlı Kullanıcı
Çok doğru söylüyorsunuz saygıdeğer büyüğüm insanlar böyle konuşsa kucukleriyle ne saygisizlik görürler ne de edepsizlik kimse düzgün bir laf cikartmiyor ağzından, İman zayifligindan midir nedir baskalarina da karisir oldular artık her şey para ve onu yemek, güzel bir hayat sürmek için varız sanki ama kimse sormuyor dini, imanı kuvvetli mi Allahini bilir mi diye. Asıl önemli olan şeyleri kaybettik laftan da anlamiyorlar konuşmak dahi istemiyorum artık hiç kimseyle bu yüzden, hiç düzgün bir laf, gerçekten sizin yaptığınız gibi samimi ve doğru bir nasihat çıkmıyor agizlarindan sanki hep yanlış seyler yapmışım, ben hiç bir şey bilmez mişim gibiler, moralimi bozacaklar ya o zaman mutlu olacaklar herhalde. Para şart doğru ama paradan önemli olan şeyler var, sevgi saygı huzur gibi bunlar da bence maddi acidan zengin olan da değil inançlı insanlarda bulunur, maneviyati yüksek olan insanlarda bulunur. Sizde Allaha emanet olsun..

Sen ve aileniz gerçek dostlarınızı iyi tanıyın ve ona göre komşuluklar elde edinin.Unutmayasınız ki herşeyin yenisi iyidir, lakin dostların eskisi iyidir.Gerçek dost dar zamanda belli olur.Size güzel nasihatler vermekle belki içinizi rahatlatmaya çalışıyorum ama bu sadece pansuman tedbiri oluyor.Ailenizi sahte dost komşularınızdan uzak durdurmanızdır.Onların sizlere dilleriyle cefa vermesi sizi üzmesin.Bunlar gelip geçici şeylerdir.

Aşağıda ki şu kitabı alıp okumanızı tavsiye ediyorum.Bu kitapda gayet çok güzel, İslam alimlerinin nasihatlerini bulacaksınız.Belki de sizin hayatınızı değiştirebileceğinizi umuyorum.

113524867_tn70_0.jpg

hudavendigar

Kayıtlı Kullanıcı
Muhterem nsnygmru hanım kızımız...

Size, akraba ve komşular tarafından nasıl muamele edildiğini buraya yazın ama isim vermeyin.Biz sana gereken yolu gösterebiliriz.Böylelikle hayatınıza bir umut ışığı yaktırmış oluruz.Tevfik Allah'tandır.

Kesinlikle samimi duygularımızla sana cevap vermeye çalışacağız.Asla burada sahtekarlığa izin vermeyiz.Benim verdiğim bir çok güzel nasihatler sayesinde nice aileler mutlu oldular.Yeter ki bunlar tatbik edilsin.Ben bunları hep Allah rızası için söylüyorum.

Burada ailenizin özel konularını da anlatmayın.Sadece anlatılabileceklerinizi anlatın.Ben seni çok iyi anlıyorum.Manevi yaralarınıza merhem olabiliyorsak ne mutlu bize...

serap8191

Kayıtlı Kullanıcı
Demi ama herkesin evi mi malı mı var ki olan herkes çok mu mutlu, huzurlu yaşıyor acaba, para mutluluk getirmez daha rahat bir hayat sağlayabilir belki ama Rabbim istemezse para verir sağlığını alır, sakat bırakır, sevdiklerini alır hiç bir anlamı kalmaz. Buraya girince gerçekten doğru insanlarla dertlestigimi anlıyorum, etrafimda bu şekilde cevaplar verecek kimse bulamıyorum, yahu ben kimseyle konuşmuyorum bile gelip böyle iki laf edip giden insanlar olur ya meraklı, dedikodu peşinde koşan onlar yuzunden hep Allaha havale ediyorum ama canımı sikmayacagim Allah büyüktür verdiyse bana dert vardır bir bildiği..

canım burda gerçekten aileyiz.kimin derdi varsa oturduk hep birlikte ALLAHIN rızasınıda düşünerek çözmeye çalıştık.sevdiklerimizin dertleriyle ağladık ,mutluluklarıyla sevindik.ALLAH burda olmamızı istemiş canım.o insanlar nefislerinin derdinde olan insanlar.ALLAH kötülükse niyetleri onlarada verecek aynısını.zor günler canım hergün ağlardım sığınmayı bile beceremedim üzüntüden RABBİME.şimdi düşününce her acı bizlere sabretmeyi,ALLAHA yaklaşmayı öğretmiş.üzülme canım dert varsa derdi çözecek büyük RABBİMİZDE var.bizler burdayız.

nsnygmru

Kayıtlı Kullanıcı
Sen ve aileniz gerçek dostlarınızı iyi tanıyın ve ona göre komşuluklar elde edinin.Unutmayasınız ki herşeyin yenisi iyidir, lakin dostların eskisi iyidir.Gerçek dost dar zamanda belli olur.Size güzel nasihatler vermekle belki içinizi rahatlatmaya çalışıyorum ama bu sadece pansuman tedbiri oluyor.Ailenizi sahte dost komşularınızdan uzak durdurmanızdır.Onların sizlere dilleriyle cefa vermesi sizi üzmesin.Bunlar gelip geçici şeylerdir.

Aşağıda ki şu kitabı alıp okumanızı tavsiye ediyorum.Bu kitapda gayet çok güzel, İslam alimlerinin nasihatlerini bulacaksınız.Belki de sizin hayatınızı değiştirebileceğinizi umuyorum.

113524867_tn70_0.jpg

Teşekkür ederim tavsiyeniz üzerine kitabı alıp okuyacağım inşallah, uzun zamandır kitap okumaya da ara verdiğimi farkettim tavsiyenizi görünce en kısa zamanda alacağım inşallah. Kisaca etraftaki tepkiler şöyle, ben üniversiteyi bitirip geldigimden beri sürekli bana ne olcaksin ne yapacaksin diye sorarlardi atanmak için uğraştım olmadı bu sefer keşke bu bölümü okumasaydin filancanin çocuğu bak atanmış s3n kaldın, yok şuraya basvurdun mu yok şunu yaptin mi alim olacakmış, yok biri gelir ailemin yanında bizim kız işe girdj bize araba aldı kendi ceyizini kendi yaptı der ve bunlara benzer laflar, sonra erkek arkadaşım olduğunu öğrendiler birde onun işi daha yeni maaşı asgari ücret şuanda ama sınavlara giriyor hâlâ atanmak için, daha iyi bir işi olması icin uğraşıyor. Tabi insanlar ona da laf ediyor nerden buldun onu, aslen sivaslilar ama antalyada oturuyorlar çok uzak değil aydina ona rağmen ta uzaklara mi gelin gideceksin diyorlar, evi yok ev almadan evlenme sakın diyorlar, isin en kotusu de ailemin kafasina sokuyorlar, babam zaten sivasli diye istemedi ne olduğu belirsiz birini getireceksin dedi kavga ettik, anlatmaya çalıştım ben istiyorum ama siz tanimiyorsunuz bir taniyin hatası varsa göremediğim soylersiniz düşünürüm bir daha vs. diye tamam diyor doğru söylüyorsun falan filan ama sonra bir tartışıyoruz farklı bir sebepten alakasız bir olay nasıl oluyorsa buldun zaten sivadli lafina geliyor istemiyorum diyor vermicem diyor, daha tanismadilar bile ama tanimadan insanlari kotuluyor korkuyorum bende insanlar yakinda gelecekler artik istemeye gelmek istiyorlar bende istiyorum artik gelsinler tanissin ailelerimiz ama babamdan korkuyorum insanlarin yaninda tatsizlik cikartirsa diye hiç sağı solu belli değil. Kısacası bu ve buna benzer şeyler benim psikilojimi çok bozmuş durumda artık insan içine cikasim bile gelmiyor soğudum hherkesten inanın bir iki arkadaşım dışında doğru duzgun oturup muhabbet etmiyorum kimseyle, içimden gelmiyor. insanlar bana nasihat verdiğini zannediyor galiba ama moral verecek laf çıkmıyor ağızlarından her gelen moralimi bozup gidiyor bende sizlerle dertlesmek istedim çünkü görüyorum burda samimi şekilde dua ediliyor, dertlesiliyor. Bazen insana en tanımadığı insanlar daha çok yardımcı oluyor, zaten ben yüz yüze olsam bu kadar iyi anlatamam derdimi, konusamam kimseyle. Ez3lden beri boyleyimdir içime atarım hep en yakın dostumla bile paylasamam, istemem anlatmayı birikti hep artık cocuklugumda da babamın alkol alması, birde babaannemle beraber kalirdik Allah rahmet eylesin iyiliği de oldu ama çok da eziyeti olurdu anneme halalarimin doldurusuna gelirdi vs. Bunlar çok etkiledi o zamanlardan beri içine kapanık bir çocuktum zaten sonradan bu olaylar azaldı gün geçtikçe ama şimdide iş ve evlilik konusunda sıkıntılar başladı. Özetle böyle hayatım.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt