Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

AŞKIM İSTANBUL KİMSE AĞLATMASIN SENİ (3 Kullanıcı)

nurrumeysa

Kayıtlı Kullanıcı
RE: AŞKIM İSTANBUL KİMSE AĞLATMASIN SENİ

ALLAH RAZIOLSUN KARDEŞİM ÇOK GÜZEL RESİMLER ELLERİNE SAĞLIK

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı

bahar58 yazdı:
Cok Güzel Resimler.. Istanbula gecen sene ilk defa gittim gercekten cok güzel camiler var yakindan görmek bi baska oluyor, cok güzel bi sehir... Ama SIVAS`i hicbir yere degismem..

öyle öyle de kardeşim köln sivasta mı yaw:eek:?

M DENIZ

Kayıtlı Kullanıcı

S.A BENDE HİÇ İTMEDİN AMA İNŞALLAH BİRGÜN GELİCEM. MANEVİYATI ÇOK OLAN BR ŞEHRİMİZ SAHİP ÇIKIN DEĞERİ BİLİN ARKADAŞLAR. A.E.O

efsude

Kayıtlı Kullanıcı

KAAN ERDEM yazdı:
ben her ay bir kere nerelerden kalkıp geliyorum istanbula heeeyyy orda ikamet edenler oranın kıymetini bilin.....

olurmu..........

VEYS yazdı:
istanbul da kalan arkadaslar kıymetını bılın guzel ıstanbulun.Enbüyük sahabelerden EYUP SULATN hz. yatmakta.Sahabelerden bırı olan bı ulkede yasamak buyuk bı sans bızde bunu ıyı degerlendırmemız lazım.Her ne kadar buyuk sehrın yasam sartları zor olsada. İyi bakın kendınıze:)

:):):)
selamunaleykum!
ınsallah kıymetını bılenlerdenızdır.eren evlıyalaların yuzu suyu hurmetıne ayakta kalan sehır ıstanbul! onların duaları olmasa ,bunca cırkınlıgın ,bunca yolsuzlugun ,bunca degeryargıların cogu zman hıce sayıldıgı bır sehır nasıl ayakta kalırdı? kavımlerın helak sebeplerıne bakıyorumda rabbım onların duaları ve bız ınanalarının duaları hurmetıne bızlere acısın!
selam ve dua ıle...

Kalb-i selim

Kayıtlı Kullanıcı

Selamun Aleykum

İstanbul diyince benim ilk aklıma gelenler Fatih Sultan Mehmet ve Sülmaniye Camii olmuştur.
İstanbul 1000 yıl boyunca bizansta kalmış ve hiç kimse alamamıştr. takii 1453 yılına kadar.. Fatih Sultan Mehmet Hazratleri sayesinde İstanbul 700 yıldır bizde bulunmakta. Ve istanbul kolay kazanılmamıştır. Değerini bilmeyiliz. Fatih Sultan Mehmet'i buradan anıyoruz ve şükranlarımızı sunuyoruz.
Peygamberimizde İleriki zamanlarda İstanbulun fethini müjdelemiştir. Şöyle buyuruyor Rasulallah: le tüftehunnel kstantiniyyeh felenimel emiru emiruhe ve enimel ceyşu zelikel c eyşu
İstanbul mutlaka fetholunacaktır. Onu fetheden kumandan ne güzel kumandan!. Ve onu fetheden ordu ne güzel ordudur! Buyrmuştur..
Buradan Fatih Sultan Mehmet için birer Yasin okuyalım kardeşlerim inşaAllah Fatih Sultan Mehmet 500 yılda yapılamıyacak işler yaptı.. Bunların aralarnda en önemliside İstanbul'un fethidir.
İstanbul kolay kazanılmadı. Değerini biliniz inşaAllah
Türkiye Şehirlerinin anası İSTANBUL dur..

KAAN ERDEM kardeşim gene güzel bir paylaşım yapmışsın Allah c.c. Rası oLsun inşaAllah..

Asırlardır şu gök kubbe altında
asya ile avrupanın bağrında
Kurulmuşsun yedi tepe ağında
Canım İstanbul...

Allahaısmarladık... B)

Kaan Erdem

Yönetici

A.S :D:D:D:D.İNANIN İSTANBUL BENİM İÇİN BAMBAŞKA MAHSUS YAPMIYORUM OLUR MU HİÇ....BİLEREK YAPIYORUM İÇİNİZ GİTSİN DİYE....:D:D:D:DŞAKA TABİ...ALLAH CC EMANET OLUN...SELAM VE DUA İLE....

aska mecnun yazdı:
:eek:Selamünaleyküm;

Yaw kardeşim sen böyle istanbul dedikçe beni kalbimin ortasından vuruyorsun mahsuzçuktan mı yapıyorsun yaw.:(:(:(:( Sevgili kardeşim ama iyide yapıyorsun haaa dehşet manzaralar. Ben alıyorum Hakkını helal et Teşekkür ederim:):):)

Kaan Erdem

Yönetici

A.S ALLAH CC RAZI OLSUN...SELAM VE DUA İLE...ALLAH CC EMANET OLUN...

Toron yazdı:
Selamun Aleykum

İstanbul diyince benim ilk aklıma gelenler Fatih Sultan Mehmet ve Sülmaniye Camii olmuştur.
İstanbul 1000 yıl boyunca bizansta kalmış ve hiç kimse alamamıştr. takii 1453 yılına kadar.. Fatih Sultan Mehmet Hazratleri sayesinde İstanbul 700 yıldır bizde bulunmakta. Ve istanbul kolay kazanılmamıştır. Değerini bilmeyiliz. Fatih Sultan Mehmet'i buradan anıyoruz ve şükranlarımızı sunuyoruz.
Peygamberimizde İleriki zamanlarda İstanbulun fethini müjdelemiştir. Şöyle buyuruyor Rasulallah: le tüftehunnel kstantiniyyeh felenimel emiru emiruhe ve enimel ceyşu zelikel c eyşu
İstanbul mutlaka fetholunacaktır. Onu fetheden kumandan ne güzel kumandan!. Ve onu fetheden ordu ne güzel ordudur! Buyrmuştur..
Buradan Fatih Sultan Mehmet için birer Yasin okuyalım kardeşlerim inşaAllah Fatih Sultan Mehmet 500 yılda yapılamıyacak işler yaptı.. Bunların aralarnda en önemliside İstanbul'un fethidir.
İstanbul kolay kazanılmadı. Değerini biliniz inşaAllah
Türkiye Şehirlerinin anası İSTANBUL dur..

KAAN ERDEM kardeşim gene güzel bir paylaşım yapmışsın Allah c.c. Rası oLsun inşaAllah..

Asırlardır şu gök kubbe altında
asya ile avrupanın bağrında
Kurulmuşsun yedi tepe ağında
Canım İstanbul...

Allahaısmarladık... B)

Kaan Erdem

Yönetici

ALLAH CC RAZI OLSUN...SELAM VE DUA İLE...ALLAH CC EMANET OLUN...

efsude yazdı:
KAAN ERDEM yazdı:
ben her ay bir kere nerelerden kalkıp geliyorum istanbula heeeyyy orda ikamet edenler oranın kıymetini bilin.....

olurmu..........

VEYS yazdı:
istanbul da kalan arkadaslar kıymetını bılın guzel ıstanbulun.Enbüyük sahabelerden EYUP SULATN hz. yatmakta.Sahabelerden bırı olan bı ulkede yasamak buyuk bı sans bızde bunu ıyı degerlendırmemız lazım.Her ne kadar buyuk sehrın yasam sartları zor olsada. İyi bakın kendınıze:)

:):):)
selamunaleykum!
ınsallah kıymetını bılenlerdenızdır.eren evlıyalaların yuzu suyu hurmetıne ayakta kalan sehır ıstanbul! onların duaları olmasa ,bunca cırkınlıgın ,bunca yolsuzlugun ,bunca degeryargıların cogu zman hıce sayıldıgı bır sehır nasıl ayakta kalırdı? kavımlerın helak sebeplerıne bakıyorumda rabbım onların duaları ve bız ınanalarının duaları hurmetıne bızlere acısın!
selam ve dua ıle...

Kaan Erdem

Yönetici

M DENIZ yazdı:
S.A BENDE HİÇ İTMEDİN AMA İNŞALLAH BİRGÜN GELİCEM. MANEVİYATI ÇOK OLAN BR ŞEHRİMİZ SAHİP ÇIKIN DEĞERİ BİLİN ARKADAŞLAR. A.E.O

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

Çok harika yaa çok tşk ederim kardeşim bizlerle paylaştığın için ist gibi güzel şehir varmı yaa bu dünyada (mekke medine)hariç.SELAM VE DUA İLE

Kaan Erdem

Yönetici

nurrumeysa yazdı:
ALLAH RAZIOLSUN KARDEŞİM ÇOK GÜZEL RESİMLER ELLERİNE SAĞLIK

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı

KAAN ERDEM yazdı:
A.S :D:D:D:D.İNANIN İSTANBUL BENİM İÇİN BAMBAŞKA MAHSUS YAPMIYORUM OLUR MU HİÇ....BİLEREK YAPIYORUM İÇİNİZ GİTSİN DİYE....:D:D:D:DŞAKA TABİ...ALLAH CC EMANET OLUN...SELAM VE DUA İLE....

aska mecnun yazdı:

Yaw kardeşim sen böyle istanbul dedikçe beni kalbimin ortasından vuruyorsun mahsuzçuktan mı yapıyorsun yaw.:(:(:(:( Sevgili kardeşim ama iyide yapıyorsun haaa dehşet manzaralar. Ben alıyorum Hakkını helal et Teşekkür ederim:):):)

pekâla öyle olsun bakalım:D:D:D

Kaan Erdem

Yönetici

metfamu yazdı:
s.a. allah razı olsun emeğinize sağlık.bizde istanbulun aşkına geldik buralara.ama suyun içindeki balık misali nekadar kıymet biliyoruz bilmiyorum.hergün bir yerini ziyaret etmek istiyorum ama olmuyor tek başına.allaha emanet olun

Kaan Erdem

Yönetici

ireme yazdı:
S.A KARDEŞİM..EMEĞİNE SAĞLIK...BEN BU RESİMLERİ GÖRDÜKÇE İÇİM GEÇİYO YA...İSTANBULU GÖRMEYİ ÇOK İSTİYORUM.:(:(..RABBİM NASİP EDER İNŞAALLAH...ORDA OLANLAR HU HU SİZE SESLENİYORUM KIYMETİNİ BİLİN O KUTLU ŞEHRİN...BAKİ SELAM VE DUA İLE..

Kaan Erdem

Yönetici

nigdeli yazdı:
AZİZ MAHMUD HÜDAYİ
KUDDİSE SIRRUHU HAZRETLERİ
(1543-1628)

HAYATI

Aziz Mahmud Hüdayi(K.S), 1543 yılında Koçhisar'da doğdu.İlk tahsilini memleketinde yaptı.O devrin en gelişmiş eğitim kurumlarına sahip bulunan İstanbul'a geldi.Küçükayasofya medresesine girdi.Bu medresede devrin ünlü üstadlarından okudu.Bursa'da Şeyh M.Muhyiddin Üftade'ye intisab etti.Üç yıl gibi kısa bir zamanda seyr-u sülükünü tamamladı.Şeyhi tarafından Sivrihisar'a halife tayin edildi.Bu arada Şeyhi vefat edince Hüdayi, önce Rumeli ve Balkanlar tarafına, ardından İstanbul'a geldi

.İstanbul'da önce Küçükayasofya'yı sonra da Üsküdar tarafını mekan tuttu.Devrini idrak ettiği padişahlardan hemen hepsi ile güzel ilişkiler içinde bulundu. Ardından binlerce mürid, zengin vakıflar bırakarak 1628 Ekim'ınde Hakk'a yürüdü.Kabri Üsküdar'daki külliyesi içinde ziyaretgahtır.

AZİZ MAHMUD HÜDAİ TÜRBESİ

Üsküdar'da Doğancılar semtindedir. Aziz Mahmud Hüdai, Celveti tarikatinin kurucusu ve önemli bir mutasavvıftır. Aziz Mahmud Hüdai'nin "ben öldükten sonra mezarımı ziyaret edenlerin ölümü denizden olmasın ve duaları kabul olsun" şeklinde dua ettiğine dair inanç nedeniyle kendi adını taşıyan külliyesinin içinde yer alan türbesi halkın sıkça ziyaret ettiği bir mekandır.

S.A NOHCO KARDEŞİM, YAKIN OLMASI NEDENİYLE ZİYARET EDEBİLME İMKANIM OLUYOR HAMD OLSUN.. İNŞ SİZ DE ZİYARET ETME FIRSATI BULUP, AZİZ MAHMUD HÜDAİ HZ NİN DUASINA NAİL OLURSUNUZ...

KAAN KARDEŞİM, PAYLAŞTIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER...Allah cc. razı olsun...SELAMETLE...

Kaan Erdem

Yönetici

:):):p:p:D:D:DSELAM VE DUA İLE...AYRICA SÖYLEDİM Mİ BİLMEM AMA AVATARINIZ ÇOK GÜZEL O MÜBAREKLER İÇERSİNDE HEPSİ GÖNLÜMDE BİR TANESİ BAŞKA BENİM İÇİN AMA DAHA O YOLDA DAİM OLAMADIM ÇABAM VE GAYRETİM VAR SELAM VE DUA İLE...ALLAH CC EMANET OLUN.......

aska mecnun yazdı:
KAAN ERDEM yazdı:

aska mecnun yazdı:

huzunlu_gurbet

Kayıtlı Kullanıcı

selamunaleykum kardeslerim bende istanbulda 1.5 gun bulundum fakat bu guzellikleri gorme firsatim olsmani ne yazikki acelemiz vardi ve hiç gezemzemedik o çok minareli camilerini ozellikle gormek istiyorum insallah seneye istanbula gidebilecegim ama benim vatanim trabzon orayi daha çok seviyorum selam ve dua ile kalin insallah amin..:D:D:D

Kaan Erdem

Yönetici

A.S İNŞAALAH NASİP OLUR SELAM VE DUA İLE....

huzunlu_gurbet yazdı:
selamunaleykum kardeslerim bende istanbulda 1.5 gun bulundum fakat bu guzellikleri gorme firsatim olsmani ne yazikki acelemiz vardi ve hiç gezemzemedik o çok minareli camilerini ozellikle gormek istiyorum insallah seneye istanbula gidebilecegim ama benim vatanim trabzon orayi daha çok seviyorum selam ve dua ile kalin insallah amin..:D:D:D

Bahar_58

Kayıtlı Kullanıcı

aska mecnun yazdı:
bahar58 yazdı:
Cok Güzel Resimler.. Istanbula gecen sene ilk defa gittim gercekten cok güzel camiler var yakindan görmek bi baska oluyor, cok güzel bi sehir... Ama SIVAS`i hicbir yere degismem..

öyle öyle de kardeşim köln sivasta mı yaw:eek:?
Yok kardes:D Köln de yasiyorum ama aslen Sivasliyim:D (önce yasadigim sehri sonrada altina Memleketimi yazdim:D

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı

KAAN ERDEM yazdı:
:):):p:p:D:D:DSELAM VE DUA İLE...AYRICA SÖYLEDİM Mİ BİLMEM AMA AVATARINIZ ÇOK GÜZEL O MÜBAREKLER İÇERSİNDE HEPSİ GÖNLÜMDE BİR TANESİ BAŞKA BENİM İÇİN AMA DAHA O YOLDA DAİM OLAMADIM ÇABAM VE GAYRETİM VAR SELAM VE DUA İLE...ALLAH CC EMANET OLUN.......

aska mecnun yazdı:
KAAN ERDEM yazdı:

aska mecnun yazdı:

Aleykümselam;

Allah razı olsun kardeşim teşekkür ederim.. Acaba hangisi kulağıma fısılda kimse duymasın;)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt