Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Aşk Bumu Yani! (3 Kullanıcı)

salih_43

Kayıtlı Kullanıcı
aŞk ALLAHA duyulan sevgidir benim görüsüm
Eşler arasinda Sevgi vardir

gecekondu

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm kardeşim yahu gerçekten aşk yoktur geçici bir duyguya aşk demem ben hangi kula aşık olan insan gülmüşki ...sayıları oldukça az sanırım bu zamandada nerde :)

aşkların en güzelini en temizini hakeden Rabbim içime seninkinden başka bir aşk koyma...

Aleyküm Selam Kardeşim .. Kalp bu Ne zaman neyi seveceği belli olmuyo .. Allah Razı olsun sizler gibi kardeşlerimiz Dinini öğrenmeye çalışıyor ve öğretmeye çalışıyor .. En Güzel AŞK Rabbime olan Aşktır Bunu Gerçek anlamda iman edenler bilirler tabiki .. İnşallah Rabbimize Olan Aşkımızda sadık oluruz sevgisini hakeden kullar oluruz ... Ama AŞK yoktur deme dedim az önce vardır vardır vardırrrrrrrrrrrrr :evet Ben AŞK uzmanıyım :K her insan sevmeye sevilmeye muhtaçtır fanilere olan aşırı sevgi insanı mecnun gibi eder leylayı sayıklattırır durur sanırım saçmalamaya başlıyorum dicem ama kusuruma bakmayın Allah'a emanet olun selam ve dua ile ..

Herhangi bir kimsede, gizli bir aşk derdi yoksa, o yaşıyormuş gibi görünse de, onun gönlü ve canı yoktur.
O âdeta gezen, dolaşan bir ölüdür. Eğer aklın varsa, git de Hak'dan derd iste,
çünkü derdsiz olmak, aşk derdine düşmemek, tedavisi imkansız bir hastalıktır
MEVLANA

hafizkiz

Kayıtlı Kullanıcı
Aleyküm Selam Kardeşim .. Kalp bu Ne zaman neyi seveceği belli olmuyo .. Allah Razı olsun sizler gibi kardeşlerimiz Dinini öğrenmeye çalışıyor ve öğretmeye çalışıyor .. En Güzel AŞK Rabbime olan Aşktır Bunu Gerçek anlamda iman edenler bilirler tabiki .. İnşallah Rabbimize Olan Aşkımızda sadık oluruz sevgisini hakeden kullar oluruz ... Ama AŞK yoktur deme dedim az önce vardır vardır vardırrrrrrrrrrrrr :evet Ben AŞK uzmanıyım :K her insan sevmeye sevilmeye muhtaçtır fanilere olan aşırı sevgi insanı mecnun gibi eder leylayı sayıklattırır durur sanırım saçmalamaya başlıyorum dicem ama kusuruma bakmayın Allah'a emanet olun selam ve dua ile ..

Herhangi bir kimsede, gizli bir aşk derdi yoksa, o yaşıyormuş gibi görünse de, onun gönlü ve canı yoktur.
MEVLANA

LEYLAYLA MECNUNDA KİMMİŞ GERÇEKMİ ACABA
DELİL NERDE ADNAN ABİ!

-Ammar Bin Yasir-

Kayıtlı Kullanıcı

MEVLANA
anlaşılıyo uzman olduğun :K ama yoktur sayın uzman kardeşim sana soru hangi aşkın hala ilk günkü gibi devam ediyooo
evet haklısın insan sever ama aşık olduğunu zanneder aşık olmaz gerçi beşeri aşklar insanı baki aşka yönendirir tabi çekilen acı sayesinde kul gerçek aşkını tanır ve ona yönelir daha doğrusu aklı başına gelir:)
artık beşeri aşka ihtiyaç duymaz istemez bile çünkü bu aşk nefis aşkıdır

ey bu fanilerin ULU RABBİ leylamız mecnunumuz gönlümüzün sultanısın inşaallah
selametle güzel kardeşim

UMMAHNUR

Kayıtlı Kullanıcı
aşk vardır.insan bir arkadaşını dostunu sevebilir.ama aşk insanı başka dünyalara taşır.yaşadığın her olayda sevdiğinle o olayı bağdaştırısın.aşk hayal kurdurur insana.oaşık olduğun insanla konuşurken bile içinde bir şeylerin kıpırdadığını hissedersin.aşk yaşanır anlatılmaz.evet aşk bir zaman diliminde yaşanır ve biter.ama saygı ve sevgi bitmez.islami hayat çerçevesinde yaşanan ailelerde hep sevgi devam etmiş tükenmemiştir.BULENT TUNALI kardeşimizin açmış olduğu bir temizler temizlere diye bir forumda erkeğin ailesine karşı görevlerini yazmış gerçekten etkilendim.böyle bir aile hayatında sevgisiz kalmak mümkün değil

UMMAHNUR

Kayıtlı Kullanıcı
A.S.EVET KATILIYORUM GEÇENDE OKUDUĞUM BİR KİTAPTA AİLEDEKİ ERKEĞİN EŞİNE KARŞI OLAN GÖREVLERİNDEN BAHSEDİYORDU.AKLIMDA KALANLARI YAZAYIM
-EVE GELDİĞİNDE EŞİNE SELAM VERİP HAL HATIR SORMALI.
-EŞİNİ MUTLU GÖRDÜYSE SAÇINI OKŞAMALI.MORALİ BOZUK GÖRDÜYSE SEVGİYLE YAKLAŞIP PAYLAŞMALI.
-ÇOCUKLARIN TERBİYESİNDE EŞİNE YARDIM ETMELİ
-EŞİNE AĞIR GELECEK İŞLERİ ONA YAPTIRMAMALI
-EV İŞLERİNDE ONA YARDIM ETMELİ(BU KILIBIKLIK OLARAK NİTELENDİRİLMEMELİ PEYGAMBER EFENDİMİZ DAHİ SOFRA KURULURKEN EŞİNE YARDIM EDERMİŞ.NE BİLEYİM SOFRA BEZİNİ SERER VEYA TABAKLARI KOYARMIŞ)
-DIŞARIDA NE YERSE EŞİNE GETİRMELİ
-HER TÜRLÜ GİYİM KUŞAM İHTİYACINI KARŞILAMALI
-EŞİNE KARŞI DEVAMLI YUMUŞAK OLMALI.SÖVÜP SAYMAMALI
-EŞİNİN DİNİ BİLGİLERİNİ GELİŞTİRMELİ
-DIŞARIDA YAŞADIĞI ÜZÜCÜ OLAYLARI EVDE ANLATMAMALI(YANİ DIŞARIDAKİ HÜZNÜ EVE GETİRMEMELİ)
-EŞİ ONA ÖFKELENDİĞİNDE SESSİZ KALMALI.O ÖZÜR DİLEYİNCEYE KADAR KONUŞMAMALI
-EŞİ DİNİ BİR İBADETİ YERİNE GETİRMEDİĞİNDE BUNU ONA ANLATMALI

demek istediğim bu yani

_BEGÜM_

Kayıtlı Kullanıcı
evet gerçekten çok haklısın hafızkız:(

Delete

Kayıtlı Kullanıcı
Bu ne ben anlamadım.
Pembe dizi'lerden bir kesitmiydi bu :D

#fani_dünya#

Kayıtlı Kullanıcı
yahu Aşkı da ayaklar altına aldılar!
bu insanlar niye böyle anlamıyorum bir türlü yani Aşk nedir bilmiyorlar birinden hoşlanıyorlar hemen aaa ben Aşık oldum diyorlar halbuki bir hafta sonra başka birinden hoşlanacak onada ben Aşık oldum diyecek.!

yani insanlar bu pembe dizileri izleye izleye ordaki Aşk diyaloglarını ezberleye ezberleye efendim ilk görüşte Aşık olmak falan fişman diyerekten bu hallere düştüler.
dizideki kadın erkeğe Aşkım diyor bizim kızlarda ne oldugu belirsiz erkeğe aşkım diyor!
halbuki Aşk böyle basit bişey değil ki Aşk sevginin en yoğunlaşmış halidir artık sevgiyi aşmış bişeydir neden ilahi sevgi değilde ilahi Aşk denir işte bunun için Aşkın yanında sevgi hiç kalır..

ama bizim insanlarımız nakarat gibi ezberlemişler bu Aşkım maşkım kelimesi agızlarında sakız yapmışlar düşürmüyorlar bir türlü!
halbuki bir sorsan o aşkım dediği kişi için neyini feda eder vereceği cevap yoktur veya o ortamdan hemen kaçacaktır!..(böylelerini çok gördük)

neyse meselenin özü Aşk vardır yok demeyin ama günümüzdeki saçmalıklara en ufak hoşlantılara da lütfen böyle kutsal bir kavram olan Aşk adını vermeyin.

Allah'a emanet olun..

vesselam...

mervenur1

Kayıtlı Kullanıcı
aslında leyla ile mecnun efsaneymıs oyle duydum birde mecnunun aşkı o aşklardan degıl ki o daglarda sevdıgını ararken allah askına tutumus

mervenur1

Kayıtlı Kullanıcı
Ben artık Rabbime döndüm sakın bana gülme Leyla

Gerçek aşkı onda buldum, sakın bana kızma Leyla

Bu sevdanın adı başka, güzelliği tadı başka

Canlar feda böyle aşka, bunu düşün, anla Leyla

Artık çöller Rabbim için, gözde göller Rabbim için

Seçkin sözler Rabbim için, beni anla, ağla Leyla.

aysin34

Kayıtlı Kullanıcı
Aşık olunabilir sevilerek evlenilebilirr saygı en önemlisi saygı oldummu zaten sevgide vardır saygı ve hoşgöruyle yurur evlılıkk Allah kimseyi şaşırtmasın tabikidee severek evlenip boşananlarda çokk görucu usulu sevmeden evlenıp bosananlarda cokk kısmet bırazda şans da denilebilirr kimin ii kimin kötu oldugunu bılmezsın Allah saygı sevgi huzur mutluluk dolu evlılıkler nasıp etsın bızlere..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt