Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Aşk Bumu Yani! (2 Kullanıcı)

hafizkiz

Kayıtlı Kullanıcı
kardeşim güzeldi paylaşımın.doğru söylüyosun bence,kim üstüne gelsinki.kalmadı eski sevdalar.şimdi herkez zevk için seviyo.daha doğrusu sevemiyo.amaaa istisnalar var tabi.Rabbim hayırlılarla karşılaştırsın(amin) AŞK ALLAH RIZASI İÇİN SEVMEKTİR........

AMİN ABLACIĞIM ALLAH RAZI OLSUN SLM WE DUA İLE İNŞ.

KERAY

Kayıtlı Kullanıcı
Ben inanmıyorum aşka sevgiye
menfate dayanmış günümüzün sevgileri,aşkları

ahnef

Kayıtlı Kullanıcı
bencede aşk falan bunlar sadece insanları avutmak için filmlerde olan yalanlar zaten herkes sabah akşam tv izledii için inanıyo ama hakkaten palvra

cengiz25

Kayıtlı Kullanıcı
s.a
bu ne karamsarlıktır arkadaşlar.Aşk olmaz olur mu?Evet arkadaşın başta paylaştığı aşk değil fakat aşk vardır.Yeterki medeniyet dediğin tek dişi kalmış canavara karşı hayamızı koruyalım.Aşkın ikiyi nasıl bir ettiğine şahitlik ederiz o zaman.Herşeyin adı aşk değildir,tıpkı herkesin adının aşık olmadığı gibi.Affınıza sığınarak size aşık sümmaniden bir şiir yazmak istiyorum.

Bir menzile başa kadar varmasan
Sen o yola keravn olsan ne fayda
Bir dilberin sinesine konmasan
Hayal ile mihman olsan ne fayda

Bir yazı ki kara olur kalemde
Sözü hor görünür herbir kelamda
Bir güzel ki seni sevmez alemde
Ya sen ona hayran olsan ne fayda

hafizkiz

Kayıtlı Kullanıcı
s.a
bu ne karamsarlıktır arkadaşlar.Aşk olmaz olur mu?Evet arkadaşın başta paylaştığı aşk değil fakat aşk vardır.Yeterki medeniyet dediğin tek dişi kalmış canavara karşı hayamızı koruyalım.Aşkın ikiyi nasıl bir ettiğine şahitlik ederiz o zaman.Herşeyin adı aşk değildir,tıpkı herkesin adının aşık olmadığı gibi.Affınıza sığınarak size aşık sümmaniden bir şiir yazmak istiyorum.

Bir menzile başa kadar varmasan
Sen o yola keravn olsan ne fayda
Bir dilberin sinesine konmasan
Hayal ile mihman olsan ne fayda

Bir yazı ki kara olur kalemde
Sözü hor görünür herbir kelamda
Bir güzel ki seni sevmez alemde
Ya sen ona hayran olsan ne fayda

a.s abi tabiki günümüzde istisnalar da var ama bence çoğu yalan
siz aşka böyle bakabildiğinize göre gerçekten aşıksınız herhalde eşinize MEWLAM SEWGİNİZİ ARTTIRSIN
SLM WE DUA İLE

gecekondu

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleyküm Kardeşim Paylaşımın İçin teşekkürler ...

Böyle İnsanlara Bakarak AŞK yoktur Diyemeyiz.. Aşk İnsanı Mecnun Gibi Çöllere Düşürür Ferhat Gibi Dağları Deldirir .. Dünyada Her şeyden Geçerde Sadece Aşkınını Düşünür .. AŞK insanı Kör Eder Demişlerya Hani :) ..

AŞKA İnanmıyorum Deme AŞK vardır ama Kalbine mukayet ol Faniye Duyulan AŞKLAR Kişiyi Yaradandan Uzaklaştırır ... Bizler Yaradılanı Sevelim Yaradandan Ötürü Mevlana Gibi .. .. Rabbim Yolunu Açık Etsin Her şeyi Gönlüne Göre Versin İnşallah .. selam ve dua ile. .

Mevlana'ya göre AŞK
Dünya nimetlerinin ve insanların dış güzelliklerinin geçici olup, asıl olan aşkın Allah aşkı olduğunu, mesnevisindeki güzel bir halayığa aşık olan bir padişahın hikayesiyle örneklendiren Mevlana, Allah’a olan aşkını, ‘Allah aşkıyla yanıp tutuşan yürekler mukaddestir’ sözüyle de dile getirerek yüceltmiştir. Bu dünyayı bir zindan olarak gören Mevlana, mesnevisinde kendine göre dünyanın tanımını, ‘Tanrı’ dan gafil olmaktır’ diye vurgulamıştır. Ancak Allah aşkına ulaşıldığında dünya azabından kurtulunup huzura erişilelebileceği kanaatindedir.

hafizkiz

Kayıtlı Kullanıcı
amin ecmainde
bana fazla gerçek gelmemesinin sebebi
ben öyle şeylere daha küçük olduğum için herhalde
daha benim hafız olmam lazım
öyle şeylerle uğraşamam sanırım,

salih_43

Kayıtlı Kullanıcı
aLeykumSelam
ßenCe günümüzDede aSki yasayanLAr vardir
Ben inanıyorum her insann bir degildir

-Ammar Bin Yasir-

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleyküm Kardeşim Paylaşımın İçin teşekkürler ...

Böyle İnsanlara Bakarak AŞK yoktur Diyemeyiz.. Aşk İnsanı Mecnun Gibi Çöllere Düşürür Ferhat Gibi Dağları Deldirir .. Dünyada Her şeyden Geçerde Sadece Aşkınını Düşünür .. AŞK insanı Kör Eder Demişlerya Hani :) ..

AŞKA İnanmıyorum Deme AŞK vardır ama Kalbine mukayet ol Faniye Duyulan AŞKLAR Kişiyi Yaradandan Uzaklaştırır ... Bizler Yaradılanı Sevelim Yaradandan Ötürü Mevlana Gibi .. .. Rabbim Yolunu Açık Etsin Her şeyi Gönlüne Göre Versin İnşallah .. selam ve dua ile. .

Mevlana'ya göre AŞK
Dünya nimetlerinin ve insanların dış güzelliklerinin geçici olup, asıl olan aşkın Allah aşkı olduğunu, mesnevisindeki güzel bir halayığa aşık olan bir padişahın hikayesiyle örneklendiren Mevlana, Allah’a olan aşkını, ‘Allah aşkıyla yanıp tutuşan yürekler mukaddestir’ sözüyle de dile getirerek yüceltmiştir. Bu dünyayı bir zindan olarak gören Mevlana, mesnevisinde kendine göre dünyanın tanımını, ‘Tanrı’ dan gafil olmaktır’ diye vurgulamıştır. Ancak Allah aşkına ulaşıldığında dünya azabından kurtulunup huzura erişilelebileceği kanaatindedir.
selamun aleyküm kardeşim yahu gerçekten aşk yoktur geçici bir duyguya aşk demem ben hangi kula aşık olan insan gülmüşki ...sayıları oldukça az sanırım bu zamandada nerde :)

aşkların en güzelini en temizini hakeden Rabbim içime seninkinden başka bir aşk koyma...

neslihantozan

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
pastalar2008.blogcu.com
bence tek aşk allah ondan başkası saygı ,sevgi ne biliyim onun gibi bişey hem aşk dedikleri şey üzücüyse niye var allahı seviyoruz ama o bize heran karşılık veriyo bizi hiç terketmiyo şimdi ben rabbimden başka nası başka bişeye aşk deyim allaha emanet olun slm ve dua ile

Emanet

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm....
bende önceden gerçekten aşka filan inanmıyordum..
ama öyle biri çıktıki karşıma 4sene önce bütün düşüncelerimi değiştirdi...ALLAH ondan razı olsun...
ne bana ALLAHI unutturdu nede sevgiyi,aşkı,saygıyı...zaten dine bu kadar çok bağlanmamada yardımcı olan oydu...daha doğrusu beraber ALLAH rızası için yaptık bişeyleri...
ALLAH için onu seviyorum....
Yani aşk vardır ama sabretmeli ve hayırlısı için dua etmeli...SELAM VE DUA İLE...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt