Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

ಌaşiklarin Gönlündeki Kanಌ (1 Kullanıcı)

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
5000000004358173.gif

ALLAH (c.c.), Cebrail'e,
- "Ey Cibril! Hiç dert ve elem çektiğin, sıkıntı duyduğun bir an oldu mu?" diye sordu. Cebrail (a.s.):

- "Dört yerde kanadım sızlar gibi oldu: Birincisi, İbrahim(a.s.) ateşe atılacağı zaman; ikincisi, İsmail (a.s.) kesileceği zaman; üçüncüsü, Yusuf (a.s.) kuyuya atıldığı zaman; dördüncüsü, Hz. Fahr-i Kainat'ın (s.a.v.) Uhud savaşında, mübarek dişleri şehid edildiği zaman.

Kainatın, yüzü suyu hürmetine yaratılan, Hz. Fahr-i Kainat (s.a.v.), mübarek yüzleri yaralanmıştı. Kan, sakallarına kadar geldi. Tam yere düşeceği zaman, ALLAH (c.c.), "Ey Cibril! Kulum Muhammed'ime Yetiş!" buyurdu.

İşte bu anda ben kanadım sızlıyor oldum halde geldim ve yetiştim. O kan mübarek sakallarından tam yere düşeceği zaman ta sidre-i müntehadan yetiştim de O kanı yere düşürmedim. Artık O kan, Hz. Fahr-i Kainat'ın (s.a.v.) aşıklarının gönlüne yerleştirilmiştir. Onun için aşk ve muhabbetle yanarlar. ALLAH, bizleri bu nur ile yaşatıp, bu nur ile öldürsün

Amin Amin

adambens

Kayıtlı Kullanıcı
teşekkürler

teşekkürler

cibril a.s mın hikayesini okuyarak resule biraz daha yaklaşmama sebeb olduğun için teşekkür ederim.Allah'ı sevenlerin kalbine Allahım nurunu yerleştirir inşaallah sizin benim ve tüm inananların mahşerde allahın cemalini resulumuzla beraber görenlerden eyler.amin
Karaman

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
cibril a.s mın hikayesini okuyarak resule biraz daha yaklaşmama sebeb olduğun için teşekkür ederim.Allah'ı sevenlerin kalbine Allahım nurunu yerleştirir inşaallah sizin benim ve tüm inananların mahşerde allahın cemalini resulumuzla beraber görenlerden eyler.amin
Karaman

ben teşeklkür ederim
amin ecmain inşaALLAH

SELAM VE DUA İLE

siyah peçe

Kayıtlı Kullanıcı
ya rabb!!!
inş bizlerde o kandan nasibimiziz almışızdır.:(:(

zeynep2008

Kayıtlı Kullanıcı
ALLLAHÜMME SALLİ ALA SEYYİDİNA MUHAMMEDİN VE ALA ALİ SEYYİDİNA MUHAMMED

EMEGINE yüregine saglik kardesim HAK razi olsun güzel paylasim

lailaheillallahlailaheillallahlailaheillallah

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
ALLLAHÜMME SALLİ ALA SEYYİDİNA MUHAMMEDİN VE ALA ALİ SEYYİDİNA MUHAMMED

EMEGINE yüregine saglik kardesim HAK razi olsun güzel paylasim

lailaheillallahlailaheillallahlailaheillallah

çok teşekkür ederim rabbim razı olsun inşaALLAH

B)B)Allahümme Salli Ala Seyyidina Muhammedin Ve Ala Ali Seyyidina MuhammedB)B)

yalniz_yolcu

Kayıtlı Kullanıcı
amin amin gönlü güzel kardesim çok anlamliydi bir gün ins o kan bizim kalbimizdede bulunur...allah cc. razi olsun selametle...

AY-YA

Kayıtlı Kullanıcı
amin amin amin

allah razı olsun

selam ve dua ile !!

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt