Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Anne karnında ölen bebeklerin Ahiretteki durumu ne olacaktır? (1 Kullanıcı)

hacer_fatih

Kayıtlı Kullanıcı
S.A arkadaşlar anne karnında ölen bebeklerin ahiretteki durumu hakkında bir bilgisi olan varmıdır? cevaplarsanız çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim

Kaim

Yasaklı Kullanıcı
Cocuklar cennetliktir. onlara sorgu sual yoktur. Allah onları bize şefaatçi etsin.

cocuk nedir?

Cocuk ergenliğe girmemiş her insan cocuktur.

Anne karnında olsa da Allah ona ruh üflüyor.

Anne rahmine düşer düşmez ruhu verlilir.

peygamber efendimiz Doğup ölen cocuklar için söyle buyurmuştur:

"evlat acısına tahammul edip sabredene de cennetin bir derecesi vaad edilmiştir."

" Kücük bir cocuk olarak ana babasının elinden tutacak cennete girene kadar onu çekiştirecek."

5-6 yaş olması muhtemeldir. (cocukların cennetlik yaşları)

anne karnında olanı da bu cocuk sıfatında kabul edebiliriz.

çünkü ona da ruh üflenmiştir.

şefaatçidirler.

hacer_fatih

Kayıtlı Kullanıcı
teşekkür ederim kardeşim Allah Razı Olsun

Kaim

Yasaklı Kullanıcı
çocuk olarak(sübyanlar) Allahın vefaat ettirdiklerinin ruhları birinci kat göğe ucarlar

hz Ademin makamında dizinde pış pış dururlar.

(miracta peygamber efendimiz 1. kat gökten gecerken o cocukları görüp cebraile sormuştur. bu cocuklar nedir diye ? oda Allahın vefaat ettirdiği sübyanlardır demiştir.)

meleklerin arasında dururlar. Allah onlara cok özel bir ilgi gösterttiriyor.

mahşerde de küçük bir cocuk olacaklar büyümeyecekler!

ağlaşmaya başlayacaklar

melekler: hadi siz cennete girin deyecekler

anamızı babamızı isteriz diye ağlaşacaklar.

melekler: Anneniz babanız sizin gibi temiz değiller onların davası var deyecek

Ama

cocuklar mahserde Anne-baba larını bulup cennete girene kadar hiç onları bırakmayacaklar.

tabi ecdad kafir değil ise... bu bir şefaat seklidir.

cocukların ailesi kafir ise cocuklar cennete gidecek. Cennette onların yakın ailesinden kim varsa onun köşkünde huri hizmetcilerin bakımında olacaklar.

sülalesinden hiç 1 tane bile mümin yok ise ozaman peygamber hanesine dahil olacaklar.

şuan oldugu gibi mesela...

Kaim

Yasaklı Kullanıcı
"Küçükken ölen çocuklar, Cennete girip çıkarlar. Ana-babaları ile karşılaşınca, eteklerinden yapışır veya ellerinden tutarlar. Ana-babaları Cennete girinceye kadar, onlardan ayrılmazlar." [Müslim]

huzur8

Kayıtlı Kullanıcı
Bende üzülerek yazıyorum ki dogumda kaybettim
herşeyi hazırdı bezi banyosu herşeyi
bir evvelsi gün kalp atışlarını dinlemiştik hastanede
ertesi gün sancılarım az geldi bir gittik meger geç kalmışım gitmekte
Allah verdi Allah aldı die teselli ediyorum kendimi..

Dünyaya ses vermediği için cenaze namazı kılınmadı..
Babam Allah razı olsun Hadımköy de bir bebek ( üzülerek yazıyorum ) mezarlıgına defnettiler eşimle başında dua okumuşlar
Konuya cevap degil ama yazmak istedim..
Çok çok çok zor bir duygu anlatılamaz yaşanır
Allah diger anne adaylarınada sabır versin inşallah..

Kaim

Yasaklı Kullanıcı
Allah sabırlar versin.

Evlat acısıyla imtihan edilmektesiniz.

dereceniz yükselmekte..

Mahşerde sarılmanız dileğiylee..

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı

Babam Allah razı olsun Hadımköy de bir bebek ( üzülerek yazıyorum ) mezarlıgına defnettiler eşimle başında dua okumuşlar
Allah sabırlar versin canım peki tekrar hamile kaldın mı şimdi son durum nedir görüşemiyoruz. mail adresim değişti. giremiyorumda vakit yok sıkıntılar. canım daha gençsin tekrar olur inşallah Allahımın bir ol demesi yeter işte imtihan dünyası canlardan mallardan azalmayla imtihan oluyoruz. bir gün olur iki üç çocuğun olur bu kadarda üzüntün olmaz inşallah üç tane tanıdığım var ilk çocuklarını doğurduktan sonra ölen üçününde çocukları var iki, üç, dört tane inşallah seninde olacak geçecek bu günler sabret yeterki inşallah cennettede o bebeğini biz gelip seveceğiz. her zaman onunla olacaksın hiçbirşey boşa değil hiçbir çekilen boşa değil bu dünyada üzülme

huzur8

Kayıtlı Kullanıcı
Zümracım çok saol sabır ediyorum Allah büyüktür vardır bir bildiği diyorum..kısmetim buymuş diyorum..Kendi içimde üzüntümü yaşıyorum..
Şu an düşünmüyorum canım maddi olarak 2 sene sonra inşallah..Allah izin verirse sağlıcakla inşallah..

Özür dileyerek soruyorum sıla sen misin sensen : ) çok aradım seni maiilerin geri döndü...benim aynı yazarsan sevinirim.
İnşallah senin oğlunda iyidir..Allaha emanet ol.

hacer_fatih

Kayıtlı Kullanıcı
kardeşim Rabbim sabrını versin seni çok iyi anlıyorum Rabbim sabrını versin. Benim bebeğiminde kalbi durmuş yeni öğrendim kızmıştı hep hissetmiştim ama mozaik turner sendromlu birbebekmişt Rabbim inş. şefaatine nail eyler bu da bir sınav başarabilirsek ne mutlu

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Zümracım çok saol sabır ediyorum Allah büyüktür vardır bir bildiği diyorum..kısmetim buymuş diyorum..Kendi içimde üzüntümü yaşıyorum..
Şu an düşünmüyorum canım maddi olarak 2 sene sonra inşallah..Allah izin verirse sağlıcakla inşallah..

Özür dileyerek soruyorum sıla sen misin sensen : ) çok aradım seni maiilerin geri döndü...benim aynı yazarsan sevinirim.
İnşallah senin oğlunda iyidir..Allaha emanet ol.
canım hayırlısı olsun benim sıla değiştirdim nickimi. öyledir. bak dağ çiçeğine ben mesaj atayım face e eklesin beni sen ondan al çünkü ben mail hesabımı açamıyorum iptal oldu giremiyorum. var değilmi hala onun adresi sende?

huzur8

Kayıtlı Kullanıcı
Şİmdi okudum Hacer
benimkide turner sendromuydu
Amnisontezde belli olmuştu..
Dr lar snlndrlm dedi yazamıyorum sen anla 5.5 ayklıkken
Allahım dedim kabul ettim eşim de allah razı olsun ikna olmuştu devam kararıma
Kısmet dogumda kaybettim..
Allah herşeyin iyisini bilir dedim..
bakamazdın maddi manevi zorlanırdın dediler
ama
gelde annelik hislerine anlat

karışık yazmış olabilirm...
senin nasıl anlaşıldı bu hastalıklı olduğu

hacer_fatih

Kayıtlı Kullanıcı
S.A. kardeşim kusura bakma yazını görmemişim. Biz bebeğimizi kaybettikten sonra sebebi araştırılmak üzere incelendi ve böyle bir hastalığının olduğunu öğrendik bu tür bebekler kaybediliyormuş ama umudumuzu kaybetmedik Rabbime şükürler olsun ki şimdi ikiz oğullarıma hamileyim Rabbim bir aldı 2 tane verdi şimdi. Allah'ım seninde gönlüne göre versin kardeşim Seni çok iyi anlıyorum Rabbim taşıyamacağımız yükle imtihan etmesin bizleri

iyiniyet

Kayıtlı Kullanıcı
Selam Kardeslerim

Hacer_Fatih ve huzur8 Kardeslerim Allah hepimize sabir versin.Bende ilk cocuguma düsük yaptim.Kalbi atiyordu,ancak kanama oldu ve Doktor cocuguma kaybedecegime söyledi.Bunun ne demek oldugunu sadece yasayan anlar.Allah sonra bana 2 tane saglikli evlatlar verdi,sükürler olsun.Elbette vardir bunun hikmeti.
Benim ögrendigim göre Anne karninda ölen cocuklara isim konulacakmis.Bende hem erkek hem kiz ismi gecerli bir isim koydum.Öbür dünyada isimleriylen cagirilacaklarmis.Siz isimler koydunuzmu Kardesler?
Huzur8 Kardesim allahdan dileyim sana insallah hayirli ve saglikli bir evlatlar nasip eder.
Hacer_fatih Kardesim senin icinde ayni dileklerime dilerim ve kolay dogum olmasina.

hacer_fatih

Kayıtlı Kullanıcı
Aleyküm Selam kardeşim Rabbim sabrını versin cümlemize gerçekten zor ama ne yapalım Rabbim'in bir sınavı işte. Allah' ım evlatlarını sana bağışlasın. Biz daha cinsiyetini öğrenmeden önce hep kız olacağını hissediyorduk. Rahmetli kayınvalidemde benimle aynı düşüncedeydi hatta ölmeden önce kız olacağını hissettiğini ama kendisinin göremeyeceğini adınıda kendi adını koyacağımız söylemişti. Ölümünden sonra kendi düşündüğümüz ve kayınvalidemin ismini koymayı düşündük tabi kız olursa diye. Fakat kayınvalidemden bikaç gün sonra taziye gelenlerin olduğu bigün içime bir ateş düştü doktora gidip görmek istedim gittik fakat kalbi durmuştu kuzumun araştırılmak üzere incelendiğinde evladımızın kız olduğunu öğrendik nasip değilmiş. Tekrar hamile kaldığımda kızımız olursa aynı isimleri koyacaktık fakat iki tane oğlum olacağını öğrendik. Rabbim'e şükürler olsun ki elimizi boş çevirmedi kapısından Yüce Rabbim inşaallah evlatlarımızı bize bağışlar şimdi Allah'ın izniyle dünyaya gelmelerini bekliyoruz
Selam Kardeslerim

Hacer_Fatih ve huzur8 Kardeslerim Allah hepimize sabir versin.Bende ilk cocuguma düsük yaptim.Kalbi atiyordu,ancak kanama oldu ve Doktor cocuguma kaybedecegime söyledi.Bunun ne demek oldugunu sadece yasayan anlar.Allah sonra bana 2 tane saglikli evlatlar verdi,sükürler olsun.Elbette vardir bunun hikmeti.
Benim ögrendigim göre Anne karninda ölen cocuklara isim konulacakmis.Bende hem erkek hem kiz ismi gecerli bir isim koydum.Öbür dünyada isimleriylen cagirilacaklarmis.Siz isimler koydunuzmu Kardesler?
Huzur8 Kardesim allahdan dileyim sana insallah hayirli ve saglikli bir evlatlar nasip eder.
Hacer_fatih Kardesim senin icinde ayni dileklerime dilerim ve kolay dogum olmasina.

esraisra

Kayıtlı Kullanıcı
hacer abla çok üzüldüm ya allah rahmet etsn bnde evlenip bebek sahibi olmak istiyorum fakat bebeğim olmaz die korkuyorum

hacer_fatih

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm kardeşim herşey Rabbimizden geliyor şimdiden böyle şeyler aklına getirip de üzme kendini biz eşimle evlat hasreti için çok sınavlar geçirdik ama hiç bir zaman ne isyan ettik ne de pes ettik. Rabbim'e binlerce kez şükürler olsun ki bu aciz kulunu kapısından boş çevirmedi bizlere tevekkül etmek düşüyor. annelik ve babalık öyle farklı bir duygu ki içine bir korku düşünce km lerce yolu hiç düşünmeden yollara çıkıyorsun sırf evlatlarının iyi olduğunu bilmek için allah'ım kimseyi taşıyamacağı yükle imtihan etmez.
hacer abla çok üzüldüm ya allah rahmet etsn bnde evlenip bebek sahibi olmak istiyorum fakat bebeğim olmaz die korkuyorum

esraisra

Kayıtlı Kullanıcı
çok haklısın abla allah sabr wersin

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt