Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Allah secde et deseydi seve seve ederdi İblis (2 Kullanıcı)

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Şeytan Lain daima zincirlidir efendim... ancak zaman zaman zincirden kurtulup serbest kalmakta ve o zaman İnsanları esaret altına almak için çalışmaktadır...Tuzağa düşmemek için kapıları Şeytan Laine kapamak lazım Bu da Ezan okumadan geçer...
Eger benliğe düşerseniz size beyninize düşüncelerinize etki eder ve sizi sanki siz düşünüyormuşsunuz gibi veya gaipten size sesleniyor gibi sanıp acaba ile onun emrine girersiniz...fark dahi edemezsiniz...Hakimiyeti arttıkça sıkıntı başlar...bayılma...hastalanma hayal görme başlar...Kur'an-ı Kerimi okuma...Namazı sonra kıl vs... şununla görüşme ...o düşman ...vs...artık siz Şeytan Lainin oyuncağı olur...Desisede gezersiniz...
Şeytan Lain Cehennem ehli ve zincirlidir...zamanla serbest kalır fitne fesat yapar ancak Mühleti Kıyamet anı ile sınırlıdır...O an asli yeri Cehenneme teslim olacaktır...Çıkın oradan ..vs... emirleri Kur'an-ı Kerimde vardır...Okuyup bakabilirsiniz...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Bakın Allah C.C. izin verince Melekler veya Peygamber A.S. lar sizle muhatap olurlar...Onlar Allah C.C. dan habersiz hiç bir faaliyet göstermezler...
Bu Adap tır..Edep tir..

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Melekten gelen veya Peygamber A.S. dan gelen eğer ...ilim düzeyiniz yeterli değilse tabi ki şaşırıp çekinirsiniz bu normal ve doğrusudur...Her sinyale uyarsanız aldanırsınız...
Sinyal geldi ise Araştırıp acabalarla gerçeği bulmalısınız...Kaynak Kur'an-ı kerim veya bilen dediğimiz kişilerdir...yani Diyanet işleri Başkanlığına müracaat ile doğruyu araştırabilirsiniz...Dünyasını değişmiş Veli lerin kaynaklarından istifade edebilirsiniz...Abdulkadir Geylani...Mevlana R.A. kitapları gibi...veya İlmihal kitaplarından yardım alabilirsiniz...

Dini_Güzel

Kayıtlı Kullanıcı
Şeytan Lain ; Allah Celle Celelehunun sesini tanımıyormuyduda...Adem Aleyhisselam dan buyurulan o sese itaat etmedi...
Melekler örneğin Cebrail...Mikail...İsrafil ve Ölüm Meleği ...Aleyhisselamlar... Secde ederek itaatte kusur etmediler ...büyüklenmedil erde... Secde ettiler... Allah C.C. na Hamd ve Şükürler olsun ...

Şeytan Lain kim oluyorda itaat etmiyor...Ha Nefsine aldanıp kibir gösterdi ondan...
O zaman Cehennem ona HAK İNŞALLAH...

başlıktaki yazımda İblis İltabasa düştüğünü yazmıştım..iblis kelimesi İltibastandır. İltibas ne demek lugata baktığında anlarsın..
bakmıyorsunuz! ben dedemizin konuştuğu lisanı. bilmeyenlere de bunu da anlatamk zorunda kalıyorum lütfen lugata bakınız. Tarihin en eski efendisi olan dedelerimizin ne konuştuğunu biliniz!

İblis: Ademe babamızdan gelen secde emri. haktan gelen emri mi yoksa ademden gelen emir mi diye karıştırdı. iltibasa düştü. anladın mı bu dedim ben

iblis ne demek.
Allah kitapta diyor ki:
melaen: ben o İnsana herşeyi verdim bütün emellerine nail oldu. hatta iza ferihun. hatta Ohhh dedi her emelimi yaptım (Allah bağdeten diyor) bir den bire ansızın aniden bütün elindekileri aldım. Müblisun oldu. İblisleşi verdi buyuruyor.
yani her iki tecelliyi birbirine karıştırdı.. kaşlarını çattı.. ya rabbi bizi iblisleştirmeden canımız al.
iblis iltibastandadır..

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
başlıktaki yazımda İblis İltabasa düştüğünü yazmıştım..iblis kelimesi İltibastandır. İltibas ne demek lugata baktığında anlarsın..
bakmıyorsunuz! ben dedemizin konuştuğu lisanı. bilmeyenlere de bunu da anlatamk zorunda kalıyorum lütfen lugata bakınız. Tarihin en eski efendisi olan dedelerimizin ne konuştuğunu biliniz!

İblis: Ademe babamızdan gelen secde emri. haktan gelen emri mi yoksa ademden gelen emir mi diye karıştırdı. iltibasa düştü. anladın mı bu dedim ben

iblis ne demek.
Allah kitapta diyor ki:
melaen: ben o İnsana herşeyi verdim bütün emellerine nail oldu. hatta iza ferihun. hatta Ohhh dedi her emelimi yaptım (Allah bağdeten diyor) bir den bire ansızın aniden bütün elindekileri aldım. Müblisun oldu. İblisleşi verdi buyuruyor.
yani her iki tecelliyi birbirine karıştırdı.. kaşlarını çattı.. ya rabbi bizi iblisleştirmeden canımız al.
iblis iltibastandadır..

Arkadaşım biz eski dili bilmiyoruz sadeleştiriver bir zahmet...Desise ve laf kalabalığı oluşturuyor...Ayetti oku anla veya dediğini destekleyen ayet var ise yaz bakalım...

Dini_Güzel

Kayıtlı Kullanıcı
Büyük kitap derken ne demek istediniz ?
Kurandan başka büyük bir kitap mı var.. sizin kafanız aklınız nerde..
sanırım insanları suçlamaya iftiraya çalışıyorsunuz. beni hıristiyan filan mı göstermeye çalışıyorsun sen. lütfen.. neyse ben çıkar yemek yiycem

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
İblis iblis..sokağında... ezanı susturabilse... at koşturacak ancak gücü yok..zavallının '' Cehenneme gitsin''...Ezanın ..Allahu Ekberini duyunca yok oluyor...kaçıyor...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Yok... hani bazı kitaplar var Allah tan gelme diye lanse ediyorlar...O yüzden ...adresi tam yazmalı...Kur'an-ı Kerim diye yazmalı ...Muhammed değil....Muhammed Mustafa A.S. diye yazmalı...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Hıristiyan veya Musevi konusunu karıştırdın mı ..desiseye gidersin... Bizim İçin Hak din İSLAM ...Kitap...Allah C.C. tarafından gönderilen kitaplardır... Bizde ayrım yapılmaz...Biz İNSAN mutluluğu peşindeyiz...
Sizi de itham etmiyoruz...Okuyucuya doğruyu aktaralım için yorum yazıyoruz...

Dini_Güzel

Kayıtlı Kullanıcı
Yok... hani bazı kitaplar var Allah tan gelme diye lanse ediyorlar...O yüzden ...adresi tam yazmalı...Kur'an-ı Kerim diye yazmalı ...Muhammed değil....Muhammed Mustafa A.S. diye yazmalı...

Ben MUhammed mi yazdım. Hazreti Muhammed oalrak yazdım (Aleyhisslatu vesselam) her zaman derim
hatta sen bilmezsin. bilemezsin: hazreti Muhammed ismini andığı zaman sakın ayak durma sopa yersin. Allah indinde
yaaa ? öyle mi öyle
ashabı basafa peygamber efendimiz görünce koşar yanına gelir karşısında dik durmaz namaz oturuşu yaparlardı peygamberimiz isterse oturur isterse onunla ayakta konuşurdui

ben Peygamber efendimizin ismi yazdığımda Onu okuyan ister hurmetini yapar salavatı şerif getirir ister getirmez.
beni ilgilendirmez
Allah kuranı yolladığında nice kafirler yaktı attı ne pis şeyler yaptı küfür etti Allah onlar küfredecek diye kuranı yollalamzlık yaptı mı? dilen sever koklar dilyen küfreder..

en-sonebi rumuzlu din senin tekelinde mi ? sanane ya..
Ben dünyanın en büyük kitabı Kuranı keriminde bahsederken BÜYÜK KİTAP diyemiycek miyim ? sanane ya

Kuranı Kerim ne bir ilim kitabı, ne bir sanat kitabi, ne bir bilim kitabii ne bir TIp kitabıdır. BÜTÜN KİTAPLARIN FEVKİNDE BİR KİTAPTIR... EN BÜYÜK KİTAPTIR..

SANA NE OLUYOR ben kuranı kerimde bahsederken Büyük Kitapte böyle der diyemezmiycekmişim.. Allah Allah
din senin tekelinde mi? git ya başımda yakamı bırak benim

Reyhani_konyevi

Kayıtlı Kullanıcı
Sapıklığın lüzumu yok,şeytan kibrinden dolayı secde emrini yerine getirmedi aleyhillane..Allah.ın laneti Allah.a iftira atanların üzerine olsun.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt