Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Allah secde et deseydi seve seve ederdi İblis (1 Kullanıcı)

Dini_Güzel

Kayıtlı Kullanıcı
Ey hakikat yolcusu!

Allah gibi Bir Öğretmen, Adem gibi Bir Öğrenci olsunda,
sonra Cenabı Hak, bizzat kendisi, Bütün Esma-ı İlahiyi, Ademe talim etsin de,
sonra esma-ı ilahinden, mudil ismin, mazharı olan iblis, gelsin Adem babamızı kandırsın
ne kadar acaip

Hazreti Adem Babamız Esrar-ı Uluhuiyete aşıkdı. O perdeyi açmak istiyordu.
Hakiki Aşık olan İnsan. dost olsun düşman olsun. dostunun da sözünü dinler, düşmanında sözünü dinler.

mesela: Sen bir kıza taaşşuk edersin. nefret ettiğin biri. sevdiğin kız hakkında konuşsa, sen birden düşman gördüğün o insanı canı gönülden can kulağı ile dinlersin. Bütün Vucudun kulak kesilir. nefret ettiğin insanı dinler O nefret ettiğin Kişi, Senin O Kızı çok sevdiğini Aşık olduğunu bilmez, Anlatır. Sen de onu gıdaklarsın daha daha daha anlatsın diye, oda ne bilsin sen aşıksın, anlatır. işte annesiyle filan yere giderken gördüm oradaydı, filanca bir adam geldi yanlarına. anlatır..
İşte Hazreti Adem Babamızda Esrar-ı Uluhişyete aşık idi o perdeyi açmak istiyordu. İblisin sözünüde dinledi. iblis ne bilsin esararı uluıhiyete aşık olduğunu bilemiyicn anlatı.

Cenabı Hak'ta adem babamıza Bu ağaça yaklaşma demesi, Adem babamızı hırslandırmak içindi. Çünkü insan men olunan şeye haristir. Cenabı hak o ağaça yaklaşsın istiyordu..

aşık ile maşuk arasındaki sözlerde hususiyetler vardır.
maşukun seni sevmiyorum demesi. seni çok seviyorum demektir. Cenabı hakkında o ağça yaklaşma demesi yaklaşmasını çok istemesinden dolayıdır
Adem babamızın cenabı hakka olan sevgisi Mühabbeti cüzziyedir.
Cenabı hakkın ademe sevgisi ilse Muhabbeti külliyedir. daha çok sever.

sonra! Adem babamızın çıktığı cennet. Kıyamet gününden sonra Mahkem-i Kübradan sonra girilecek cennet değildir.
Adem babamız kendi cennetinden çıkmıştır. hazreti Muhammedin bulunduğu cennete girebilmek için
adem babamızın çıktığı cennette: Rabbsiyle huzur edilen makam cenneti denir!
Cenabı hak Ey adem cennette gez dolaş ye iç yalnız Şu ağaça yaklaşma diyince. Adem babamızın Huzuru kaçtı.
ne cennet nimetleri ile meşgul oldu. ne havva ile meşgul oldu. Onun tek bir arzusu vardı O men edilen ağaça yaklaşmaktı.

KADININ KAHRAMANLIĞI

Allah indin de kadın Kahramandır. çok kıymetlidir. ufacık bir şey yapar. Allah onu ey hatun ben onu namütenahi yaparım der.. Kıymeti Kahramanlığındandır.
Hakiki karı koca ilişkisinde. Erkek Muhim bir işte Karısına açılamaz. karına ona söyleyemez. ama en nihayet kadın söyler
İşte Havva annemizde Adem babamızın zevcesi ve Bütün İnsalığın annesi olduğundan dolayı. eğer o ağça yaklaşırsa neler olacağını biliyordu. (kadınlar dünyadaki halleri) Adem babamıza git o ağaça yaklaş dedi. Adem babamız havva annemizin desteği ile O ağça yaklaştı ve nefislerini zulmettiler. ve Manayı Muhammediye sarılıp tövbe ettiler.
çok ağladı adem babamız çok. nihayet cenabı hak dayanamadı. Ya adem senin günahın sayesinde benim Bu muazzam tecellim meydana çıkıcak.
Cenabı Hak kuranı kerimde Adem babamızın Tevbesini kabul ettiğini söylüyor.
o halde neden Adem babamız Cennete geri dönmedi.
Çünkü tebia hudaye emri. hidayetime tabi olun emri. Onu Hazreti Muhammede götürüyordu. Bu bütün cennetlerden hayırlıydı.

sonra iblis onu kandırdım diye sevinirken. iblise Ey iblis Adem bir iken şimdi sayısı Allah malum adem ile O büyük Cenneti Süsliycek. yani bir sürü insan ile cennete giricek.. denildi.
......

İblis neden Secde etmedi! bunu iyi dinle! en-sonebi

Hazreti İnsanın yani Allah dostunun Allaha imanı şöyledir.
Cenabı Hak Kendi zatıyla Bir şeyi emrederse. O emre Ne nefs, ne iblisi ne cin, ne şeytan, ne insan hiç canlı Muhalaefet etmez. seve seve büyük bir memnuniyetle yapar. Allah çook naziktir. bir şey kendi zatıyla emretsin O emre İblis karşı gelsin buna imkan yoktur..

dini bir sened vereyim
İnsan varidat 3 yerden gelir
1-Allahtan
2-Melekten
3-Şeytanda

Şeytanda gelen vesvesedir. şöyle midir böyle mdir işte vesvese
şöyle bir soru sorulabilir. Allahtan gelen ile melekten gelen arasında ne fark vardır

melekten gelene bezen Nefs muhalefet edebilir yapmak istemez sıkılır
Allahtan gelene ise. seve seve büyük bir memnuniyetle yapar. hiç sıkılmaz. herkes hakka gitmek ister herkes hakkı ister
herkes Hakkın rızasını arar.

İşte İblis neden secde etmedi
Çünkü Cenabı hakkın ademe secde emri. Hitab-ı dahili değil, Ses ile Htiabı hariçiydi. hitabı ses yani Ademin lisanından secde emrini verdi. Azazil, İltibasa düştü. secde etmedi.
Allahda Ey iblis diye hitap edince.. Azazil. kendisine ilk defa cenabı hakkın İblis diye hitap ettiğini işitince İltibasa düştüğünü anladı.. cenabı hak ona secde etmemenin sebebi nedir diye sormadı.. secdeden seni men eden şey neydi dedi. kibrinde mi?
İblis evet dedi kibrimden kendi kendine bir kaziye kurdu
ben ateşten o topraktan ateş topraktan daha hayırlıdır dedi. yuvarlandı gitti.

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Dini_Güzel ; Güzel ...; güzel yazarak ikna çabası gösteriyorsun değil mi ?..

Biz Allah C.C. nun nasıl hitap ettiğini biliriz ..İnşallah...
Madem Şeytan Lain senin dediğin üzere Adem Aleyhisselama secde etmedi...O Halde şimdi etsin Adem Aleyhisselama secde...
O Zaman La İlahe İllallah Muhammed Mustafa Aleyhisselam Resulullah desin...
Senin dediğini çoktan geçtik arkadaşım...
Bak Allah Celle Celalehu günde beş vakit Secdeye çağırıyor...Buyursun kılsın Namazı...
Allah Celle Celalehu ...Şeytan Lain Ademe secde etti derse konuşmaya devam ederiz...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Şeytan Lain ; Allah Celle Celelehunun sesini tanımıyormuyduda...Adem Aleyhisselam dan buyurulan o sese itaat etmedi...
Melekler örneğin Cebrail...Mikail...İsrafil ve Ölüm Meleği ...Aleyhisselamlar... Secde ederek itaatte kusur etmediler ...büyüklenmedil erde... Secde ettiler... Allah C.C. na Hamd ve Şükürler olsun ...

Şeytan Lain kim oluyorda itaat etmiyor...Ha Nefsine aldanıp kibir gösterdi ondan...
O zaman Cehennem ona HAK İNŞALLAH...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Haydi daha güzele gidelim...Allah C.C. Şeytan Lain düşmanınız değil ...o secde ederdi ben etmesini istemedim diye Allah C.C. nun bir emrini göster bize..KUR'AN-I KERİM den de görelim...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
İstersen ben Kur'an-ı Kerimden sana Şeytan Lain düşmanınızdır diye yazan ayetleri sana yazayım ...İstermisin?

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
İnsanın Nefsi kusuru yine Allah Celle Celalehunun Mürşidliği ile af edildi...Ayeti istersen yazayım...

Şimdi sen Şeytan nefsine uydu af diledi diye bir ayet yaz görelim...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
La İlahe İllallah Cebrail Aleyhisselam Resulullah...

La İlahe İllallah Adem Aleyhisselam Resulullah...

La İlahe İllallah Muhammed Mustafa Aleyhisselam Resulullah...

Secde ederim sana daima Rabbim Celle Celalehu... Adem Aleyhisselama da ...Ya Rabbimiz ...Celle Celalehu...
Yalan ile desiseye yol açanları sana havale ediyorum Rabbimiz Celle Celalehu...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Lütfen bu konuya kimse dahil olmasın ki örnek olarak kalsın efendim...

KRMUS

Kayıtlı Kullanıcı
Peygamber efendimiz (s.a.v.) birgün mescidinde ashabıyla sohbet ediyordu. Mescitten içeriye kılık kıyafeti ve görünüşü kötü bir erkek yabancı girdi. Peygamber efendimiz (s.a.v.) kendisine has hisleri olduğu için onu tanıdı. O zat bir müddet sohbeti dinledikten sonra gider ayak Oeygamber efendimiz (s.a.v.) kendisine seslendi. O da riyaet edip efendimiz (s.a.v.) ' in yanına geldi. Efendimiz (s.a.v.) kendisine:
- Ben senin için Allahü Tealaya yalvarayım seni af etsin, gel tevbe et. gibilerinden birşeyler dedi.
Lakin o zat:
- O iş kapandı, yazan kalem kırıldı defter dürüldü, artık imkanı yok gibilerinden birşeyler söyleyip mescitten çıkıp uzaklaştı.
Ashabı kiram kim di o zat diye sorduklarında, Efendimiz (s.a.v.):
- İblis' ti dedi....

Yukarıdaki kıssadan hisseyi biryerlerde okumuştum. Yanlışlık yaptıysam allah beni affetsin.
Yalnız; Alemlerin efendisi (s.a.v.) İblis için bile Allahü Tealaya yakarıp dua edecek konuma gelmiş. Yeterki tevbe etsin pişman olsun. Efendimiz (s.a.v.) çok iyi biliyor ki, Yaradan yapılan her yakarışa duaya cevap verir. Kaldı ki O duayı yapan Sevgilisiyse...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Sen Şeytan Laini översin...Şeytan Lain seninle mutlu olur... ancak lütfen arkadaşım uyan ve fark et...

Şeytan Lain ; Kur'an-ı Kerime dokunamadığından ... MEALLER üzerinde oyun oynuyor...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Peygamber efendimiz (s.a.v.) birgün mescidinde ashabıyla sohbet ediyordu. Mescitten içeriye kılık kıyafeti ve görünüşü kötü bir erkek yabancı girdi. Peygamber efendimiz (s.a.v.) kendisine has hisleri olduğu için onu tanıdı. O zat bir müddet sohbeti dinledikten sonra gider ayak Oeygamber efendimiz (s.a.v.) kendisine seslendi. O da riyaet edip efendimiz (s.a.v.) ' in yanına geldi. Efendimiz (s.a.v.) kendisine:
- Ben senin için Allahü Tealaya yalvarayım seni af etsin, gel tevbe et. gibilerinden birşeyler dedi.
Lakin o zat:
- O iş kapandı, yazan kalem kırıldı defter dürüldü, artık imkanı yok gibilerinden birşeyler söyleyip mescitten çıkıp uzaklaştı.
Ashabı kiram kim di o zat diye sorduklarında, Efendimiz (s.a.v.):
- İblis' ti dedi....

Yukarıdaki kıssadan hisseyi biryerlerde okumuştum. Yanlışlık yaptıysam allah beni affetsin.
Yalnız; Alemlerin efendisi (s.a.v.) İblis için bile Allahü Tealaya yakarıp dua edecek konuma gelmiş. Yeterki tevbe etsin pişman olsun. Efendimiz (s.a.v.) çok iyi biliyor ki, Yaradan yapılan her yakarışa duaya cevap verir. Kaldı ki O duayı yapan Sevgilisiyse...

Allah Razı olsun efendim..
Bakın Şeytan Lain Bir mezarlığa gitsin...ki Mezarlıkta ..İnsanın ölmeden önce yıkanışını izlesin ...
sonra onu taşınışını görsün...ve Cenaze namazı kılsın ... Ben Cenaze namazına katıldım...İnsana secde ettim desin ...Allah Celle Celalehu onu af eder...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Veya gıyabında dönsün kıbleye... Adem Aleyhisselama SECDE ediyorum ...namazımı kabul et Rabbim Celle Celalehu derse ve SECDE ederse o da olur...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Bakın şimdi lütfen dikkat...

Ey Şeytan Lain ; Allah Celle Celalehu adına en-sonebi olarak ''Allah Celle Celalehunun KUL 'u olarak'' sana sesleniyorum...SECDE et gıyabında Adem Aleyhisselema ...!

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Rabbim Celle Celalehu Haddimi aştım ise affına sığınıyorum...

Allahumme İnneke Afuvvun Kerimun Tuhubbul Affa Fafu Anni...

Rabbimiz C.C. ..Af edicisin affı seversin...o halde haddimi aştı isem ne olur beni af et....

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Birde şöyle bir yazı var...Melekten gelene sıkılınır diye...
Bakınız açıkca bilmelisiniz ki...;
Allah C.C. dan...Muhammed Mustafa A.S. dan ve diğer bütün Peygamber A.S. lardan ve Meleklerden gelen hiç bir şeye iNSAN sıkılmaz...
Sevinç duyar...Hasret duyar...
Allah C.C. na ve Habibi A.S. a karşı sevgisi artar...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Bismillahirrahmanirrahim...

Allah Celle Celalehu...

La İlahe İllallah...

La İlahe İllallah Muhammeden Resulullah...

Allahumme Salli Ala Seyyidena Muhammed Mustafa Aleyhisselam Resulullah...

Eşhedu Enla İlahe İllallah ve Eşhedu Enle Muhammeden Abduhu Ve Resuluh...

Şahidiz Yarabbimiz C.C. bizi şahitlerden yaz...

Dini_Güzel

Kayıtlı Kullanıcı
Dini_Güzel ; Güzel ...; güzel yazarak ikna çabası gösteriyorsun değil mi ?..

Biz Allah C.C. nun nasıl hitap ettiğini biliriz ..İnşallah...
Madem Şeytan Lain senin dediğin üzere Adem Aleyhisselama secde etmedi...O Halde şimdi etsin Adem Aleyhisselama secde...
O Zaman La İlahe İllallah Muhammed Mustafa Aleyhisselam Resulullah desin...
Senin dediğini çoktan geçtik arkadaşım...
Bak Allah Celle Celalehu günde beş vakit Secdeye çağırıyor...Buyursun kılsın Namazı...
Allah Celle Celalehu ...Şeytan Lain Ademe secde etti derse konuşmaya devam ederiz...

Ben kimseyi ikna etmiyorum. bir şeyin doğrusu anlatıyorum.

İblis Günahını Benlikten yaptı. Benlikten yapılan Günahtan dönemiyor kimse. Benliğinden çıkmadıkça.
Mesela İnsan da öyledir. Benlikten Günah yapınca. bir türlü beni affet dede baba hala abla abi diyemezsin. Öyledir. Benlikten eğer günah yapmışsan. dönemezsin, bir türlü zevk ile tevbe edip beni affet diyemezsin..
benlik günahı tevbe kapısını kapar.. Tevbe kapısı nedir. İki dudağındır.
O iki dudağı kapar. zevk ile tevbe edemezsin. beni affet baba abla abi dayı amca hala diyemezsin... anlatabildik mi?

öyle iş kolay değil. Aile hayatında, akrabalarda, benlikten günah olunca, darılmalar küsmeler havada uçucuyor. allah bunun filmini çekiyor. senin namazına bakıcak. güzel kulum senin dosyanda akrabana benlikten yaptığın günah var dönmemişsin diycek... bunun tevbesi nerde
hadai bakalım çıkabilirsen çık işin içinden

ben iblisi savunmuyorum. İnsan şeytanı, İblisi 10.000 bine katlar. İnsan şeytanı bin eüsü desen defa olmaz ailenini ocağını kalbini daramağdaın eder yıkar geçer gider.
İblis bir şey yapmaz eylemi yapan insandır.

söz arasında söz :bu arada ben başlıktaki yazımı sana yazmadım. yazarken sen aklıma geldim bir yerde adını yazdım. yoksa yazı sana değildir. herkesin istifasına sunulmuştur.

söz arasında ikinci söz: İblisin sopa hikayesi vardır. anlatayım. iblis hiç bir şey yapmaz. herşeyi yapan İnsandır..
iblis insana kaç türlü girer. bak kaç türlü girmiş iyi oku.
zengin bir adam pazarda sapsarı çok güzel bir koç görmüş. çok beğenmiş. hizmetçisine demiş ki. bu koç kaç para ise alın bahçeme götürün demiş. baş üstüne efendim diye adamları koçu almış eve getirmiş. behçeye götürürken, evin holünden geçmek zorundalar. koç ile evin içinden geçerken İblis sopayı kılmıldatmış. hayvan aynadan sopanın kımıldadığını görünce irkilmiş ters bir haretket etmiş. aynaya vurmuş, ayna şırank demiş kırılmış. evin hanımı. ne oluyor oraa demiş. efendim Beyimiz Pazardan koç aldı. bahçeye götürürken boy aynasını kırdı.
Evin hanımı: Bu hayvan ne uğursuz bir hayvanmış gelir gelmez. ecdaddan kalma Aynayı kırdı. kesin bu hayvanı demiş.. Hizmetçileride baş üstüne demiş ve kesmişler..
Evin beyi akşam eve gelmiş. Benim sarı koçum nerde demiş. Kestik efendim..
Neeee!!! nasıl kestiniz
işte holden geçerken aynayı kırdı hanımıefendi de ecdadan kalma aynayı kırdı gelir gelmez nasıl bir hayvan bu kesin bunu dedi kestik.
Evin bey'i: bir kızmış bir kızmış. Çok güzel bir hayvan seviyordu. Boşıycam lan O karıyı demiş.. ve boşamış yuva yıkılmış dağılmış

İblise demişler ki: iblis yaptığını beğendin mi
iblis: ben ne yaptım ki. azıcık sopayı kılmıldattım demiş..
Onun için Büyük Kitapta der. Çok insanlar İblisi dava edecekler İblis bütün davaları kazanarak çıkıcak..
İblis hiç bir şley yapmaz. bütün kötülüğü yapan İnsandır.. İnsan şeytanıdır

cin şaytanı İnsan şeytanını ayrı. İblis ayrı..
İblisin orduları İnsan şeytanları ve cin şeytanlarıdır.
iblis insana vesvese verir şöyle midir böyle midir? ya böyleyse der. ya şöyleyse der..
insan evet ya öyledir. O adam şerefsizin teki ben biliyorum der. o mahsustan öyle yaptı der.
halbuki O iş öyle değildir. iblis sadece acaba öylemidir diye vesvese vermiştir. İnsanda o vesvesyi yutmuştur kanmıştır.
o diğer insana şerefsiz gözüyle bakmıştır...

ben iblisi savunmuyorum.
Büyük kitapta Allah diyor ki: İblise lanetim kıyamete kadardır. kıyametten sonra lanetim üzerinde değil.
En-sonebi diyor ki: Kıyametten sonra iblis cehenneme giricek..

Dini_Güzel

Kayıtlı Kullanıcı
Birde şöyle bir yazı var...Melekten gelene sıkılınır diye...
Allah C.C. dan...Muhammed Mustafa A.S. dan ve diğer bütün Peygamber A.S. lardan ve Meleklerden gelen hiç bir şeye iNSAN sıkılmaz...

İnsanın İçine varidat (içe doğan şeyler) 3 yerden gelir
1-Allahtan
2-melekten
3-şeytandan
Allahtan gelen ile melekten gelen arasında ne fark vardır..
melekten gelen şeye insanın nefsi muhalafet edebilir..
Allahtan gelene ise Nefste muhalefet etmez seve seve yapar. dedim.
Siz anlamadınız?
O halde Allahtan gelen ile melekten gelen arasında ne fark vardır ? anlatır mısınız biz de öğrenelim
İnsan içinden bir nehir akar.. bir dakika sonra gönlünden ne geçiçek bilir misin?
Veya durdurabilir misin?
bir dakika sonra geçecek olan şey melekten mi Allahtan mı şeytandan mı?

Yukarıdaki tespitleriniz çok zayıf ve dayanaksız.
eğer yukarıdaki sözleriniz doğruysa Bir insan Allahtan hazreti Muhammed efendimizde diğer peygamberlerden ve meleklerden gelene karşı çıkmaz sevinç duyar hasret duyarsa. Müslüman olmayan diğer insanlar İNSAN değil mi? değillerse İnsan olmayana tebliğ din nasihat edilir mi?

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Büyük kitap derken ne demek istediniz ?

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt