Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

ALLAH rıza için herkes okusun (1 Kullanıcı)

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
selamun aleykum.. cuneyt bey ..

izlinizle birşey sormak istiyorum ..
siz bu konuyu ;

bir şekilde başını örtmeyen veya okula giderken başını açan bunun vicdan azabını üzüntüsünü duyan..

site içerisinde bunu forumlarda konu açarak veya mesaj yazarak belirten kardeşlerimize ..

duydukları vicdan azabından veya kaldıkları ikilemlerden dolayı samimim olmadıklarını söylemedinizmi.. ?

şimdi neden bu konu üniversiteye giderken başörtüsü açılmalımı , yoksa herşeye rahmen kapatılmalımı konusuna nasıl dönüştü .. .

yada ben mi anlamadım ...

siz site içerisinde açılan forumlardaki yapılan davranışları eleştirmedinizmi...

selam ve dua ile ..

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Esselamünaleykum...

Esselamünaleykum...

Cüneyt Bey;
Su-i zanna devam ediyorsunuz kardeşim...
Lütfen daha dikkatli olun...

Hiç kimse Ayet ve Hadislerin karşısında birşey diyemez, demedi de...
Hele hele başınızı açın da okula gidin sözü tamamen uydurmaca...
Bunu kimse söyleyemez...
Ayet ve hadis varken...

cuneyt-77

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum.. cuneyt bey ..

izlinizle birşey sormak istiyorum ..
siz bu konuyu ;

bir şekilde başını örtmeyen veya okula giderken başını açan bunun vicdan azabını üzüntüsünü duyan..

site içerisinde bunu forumlarda konu açarak veya mesaj yazarak belirten kardeşlerimize ..

duydukları vicdan azabından veya kaldıkları ikilemlerden dolayı samimim olmadıklarını söylemedinizmi.. ?

şimdi neden bu konu üniversiteye giderken başörtüsü açılmalımı , yoksa herşeye rahmen kapatılmalımı konusuna nasıl dönüştü .. .

yada ben mi anlamadım ...

siz site içerisinde açılan forumlardaki yapılan davranışları eleştirmedinizmi...

selam ve dua ile ..

ben kimse vicdanını rahatlatmak için yanlış yuaptığı şey için kendine hak verecek ya da onu rahatlatıcı laf edecek insan aramasın, yaptığın hatayı kabul et tövbe et manasında açtım konuyu, ama konu üniveristeye giderken başını açabilirsin diyenelere kadar geldi, bende diorumki 7 milyar dünyalı deseki evet başını açabilirsin, ben diorumki açamazsın, açabilirsin diyenler modlardan mail adresimi alıp dayanakları varsa dayanaklarıyla birlikte yazsınlar bana, bende diorumki öyle bi dayanak yok, ben ayet ve hadisle konuşuyorum ve bizler iman ettik diyen herkesinde ALLAh(cc) ın lafı üstüne yorum yapmaması gerektiğini söylüorum, siz yöneticilerinde böyle bir sitede insanlar kırılır kaygısı güdüpde mavci kardeşimin yaptığı gibi (burda mavci kardeşimize hakaret vs gibi bişi demek istemiorum bi yanlış anlaşılma olmasın,sadece hakkın lafına kılıf bulunmasına tepkisiz kaldığı ve kimse kırılmasın gibi düşündüğü için eleştiriorum) daha ne diyim bilmiorum? bi tarafta hakkın lafı var onu söylüorum ama buna karşı laf edilio, napiyim ayetleri yalanmı sayayım, başını açabilirsin diyenlere haklısınızmı diyeyim????

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
evet teşekkür ederim ..
bir an için konunuzu yanlış anladıgımı .. düşünmüştüm

ben kimse vicdanını rahatlatmak için yanlış yuaptığı şey için kendine hak verecek ya da onu rahatlatıcı laf edecek insan aramasın, yaptığın hatayı kabul et tövbe et manasında açtım konuyu,

bu noktada .. konunuza yazdığım mesajın arkasındayım..
bu durumda olanları sorgulamak , hesaba çekmek ,eleştirmek makamında görmüyoruz kendimizi ..
zira önce kendi samimiyetimi sorgulamam lazım.....

ama konu üniveristeye giderken başını açabilirsin diyenelere kadar geldi,

acizane deriz ki konunuzda kontrolü saglamalısınız .. maksat aşılmamalı ,yanlış anlaşılmalara sebeb olmamalısınız

bende diorumki 7 milyar dünyalı deseki evet başını açabilirsin, ben diorumki açamazsın,

bizde diyoruz ki açamazsın .. kimse diyemez bunu

açabilirsin diyenler modlardan mail adresimi alıp dayanakları varsa dayanaklarıyla birlikte yazsınlar bana,

sitemizde böyle bir uygulama yok .. diger sitelerden ayıran özelliklerden birsidir bu
hiç bir üyeye msn adresi veremezsiniz yasaktır bu..
özel mesaj özelligi zaten yok ..

bende diorumki öyle bi dayanak yok, ben ayet ve hadisle konuşuyorum ve bizler iman ettik diyen herkesinde ALLAh(cc) ın lafı üstüne yorum yapmaması gerektiğini söylüorum,

hamdolsun bizlerde söylüyoruz...

siz yöneticilerinde böyle bir sitede insanlar kırılır kaygısı güdüpde mavci kardeşimin yaptığı gibi (burda mavci kardeşimize hakaret vs gibi bişi demek istemiorum bi yanlış anlaşılma olmasın,sadece hakkın lafına kılıf bulunmasına tepkisiz kaldığı ve kimse kırılmasın gibi düşündüğü için eleştiriorum)

mavci abimizde konuyu benim anladıgım gibi anlamıştır zaten sizde söylediniz ki konunuzun amacı bu ..
buda yorum gerektiren bir konudur dileyen istedigi gibi vicdanına danışır , kendi samimiyetine tanışır yapar yorumunu ..

daha ne diyim bilmiorum? bi tarafta hakkın lafı var onu söylüorum ama buna karşı laf edilio, napiyim ayetleri yalanmı sayayım, başını açabilirsin diyenlere haklısınızmı diyeyim????

sizin bu dediginize kimse karşı çıkmıyor ki ...

selam ve dua ile

cuneyt-77

Kayıtlı Kullanıcı
1-Ben kimseye MSN adresi verim demedim mail yoluyla ulaşalım dedim, ikisi farklı şey. ayrıcada yasak olması gayet mantıklı ve iyi bişey olmuş tebrik ederim
2- Ben bi makam olarak değil, din kardeşi olarak hata yapanımız olursa izah edelim hata yapmamızı engelleyelim dedim, ki herkes hata yapabilir benim hatamı görende uyarsın ben sizi bu konuda suçlamam hatam varsa düşünürüm düzeltirim gerçekten varsa
3- konu nasıl bu kadar uzadı hala aklım almıyor, ne söz benim sözüm nede ben üzerine bi kelime ekledim, emir ALLAH(cc)ın emri
4- namaz kılıcam ama ya da kapanıcam ama diye başlayan cümlelerde yine söylüorum samimiyetsizlik var, kapanacaksan kapan sana ne engel, namaz kıl sana ne engel
5- kimse bana hak versin ya da beni yersin diye bişi istemiorum, zaten yazdıklarım benim düşüncem değilki ayet ve hadis bu konuda bana nasıl yazabiliosunuz buda ayrı bi konu

hanif 2

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm sevgili kardeşlerim belki benim haddim deil ama nacizene düşüncelerimi yazmak istiyorum. Cüneyt kardeşimizin kimseyi kırmak istediğine inanmıyorum o forumdakilere karşı samimiyetsizsiniz demiyor kendinize karşı samimi olmanızdan söz ediyor ve hepimiz aciziz daha bugün bununla ilgili konu açtım.Sevgili kardeşler bu ne dengesizlik ne samimiyetsizlik özümüze döndüğümüzde hepimiz örtünmenin ve namazın kesin ve farz olduğunu terketmenin cezası cehennem olduğunu biliyoruz artı kendimize bahane ettiğimiz yada engell gördüğümüz sebepleri yarın hesap gününde RABBİMize karşı kullanamayacağımızıda biliyoruz ve bildiğimiz halde ne kadar zorlanıyoruz.Şahsen ben 31 yaşındayım ve 3 defa kapanma girişiminde bulundum birincisinde 2 sene kapalı kaldım ikincisi 2,3 ay filan üçüncüsü 8 ay ve hepside başarısız oldu bununla gurur duymuyorum ve eğer şimdiki gibi düşünebilseydim en son denememde vazgeçmezdim kimin ne yaşadığını içinde evinde ailesinde ne fırtınalar koptuğunu kimse bilemez değilmi ? e bunu yapamıyoruz nasılsa deyip namazı ve diğerlerinidemi terkedelim biz gücümüzün yettiğince RABBİMizin yolundan yürüyelim o engelleri ve zorlukları aşmamız için bir vesile çıkaracaktır mutlaka çünkü kalplerdeki samimiyeti ve kendisine olan sevgi ve muhabbeti bir tek o bilir
Kırmayalım kırılmayalım beraberce hatalarımızı telafiye uğraşalım RABBİMize doğru giden bu zorlu yokuşta tökezleyenlerin elinden tutalım ALLAH yar ve yardımcımız olsun selametle kalın.

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
1-Ben kimseye MSN adresi verim demedim mail yoluyla ulaşalım dedim, ikisi farklı şey. ayrıcada yasak olması gayet mantıklı ve iyi bişey olmuş tebrik ederim

2- Ben bi makam olarak değil, din kardeşi olarak hata yapanımız olursa izah edelim hata yapmamızı engelleyelim dedim, ki herkes hata yapabilir benim hatamı görende uyarsın ben sizi bu konuda suçlamam hatam varsa düşünürüm düzeltirim gerçekten varsa

3- konu nasıl bu kadar uzadı hala aklım almıyor, ne söz benim sözüm nede ben üzerine bi kelime ekledim, emir ALLAH(cc)ın emri

4- namaz kılıcam ama ya da kapanıcam ama diye başlayan cümlelerde yine söylüorum samimiyetsizlik var, kapanacaksan kapan sana ne engel, namaz kıl sana ne engel

sizde ,bizde herkeste var olan nefs ve şeytan ... yetmez mi?

5- kimse bana hak versin ya da beni yersin diye bişi istemiorum, zaten yazdıklarım benim düşüncem değilki ayet ve hadis bu konuda bana nasıl yazabiliosunuz buda ayrı bi konu

bakınız .. ya ben sizi anlamıyorum ya siz beni...

galiba sorun bende !!

siz ayet ,hadis noktasında birşey söylemediniz sizin söylediginiz ..

ayet ve hadislere iman eden fakat uygulama noktasında ..

şeytan engeline , nefs çemberine , gaflet haline düşenlerin

bu düşdükleri durumdan kaynaklanan vicdan azaplarına, üzünütülerine, kendilerin gafletten çıkması için rabbimizin hiyayetine erişebilmek için .. ,

tek başlarına mücadele edemediklerinde din kardeşinin dua, hayrı tavsiyelerini , destek ve iyi niyet talebinde bulunmalarının SAMİMİYETSİZLİKLE adlandırdınız ..

konunun başlangıç noktası bu ayatlere ,hadislere iman etmemek haşa inkar etmek degil !!!

''' kimse bana hak versin ya da beni yersin diye bişi istemiorum, zaten yazdıklarım benim düşüncem değilki ayet ve hadis bu konuda bana nasıl yazabiliosunuz buda ayrı bi konu'''

yine bu konuda israr ederseniz .. müsadenizle size başa cevap vermeyecegim..

zira ciddi iletişim problemimiz var sizinle .. anlaşılamıyoruz /anlayamıyorum...

selam ve dua ile

b_e_y_a_z_g_u_l_

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleykum, sanirim bu konu benim yazdigim yorumdan dolayi acildi. (yani bana oyle gibi geldi) Oncelikle, site icerisinde bu kadar buyuk bir tartismaya yl actiysam kusura bakmayin. Ben kimseye basini ac demedim, diyemem de.. bilmem farkettiniz mi ama peruk taktigimi soyledim. ama nasil taktigimi gormediginiz icin bilemiyorsunuz tabii.. ilk 3 sene teorik dersler goruldugu icin bircok arkadasimizin yaptigi yontem sudur; direk parduse ve esarbin uzerine bir peruk atiliyor, o da zaten sapka gibi duruyor, yani oyle aman peruk takmis, kendi sacindan daha iyi duruyor denilmesi gibi bir ihtimal yok zaten. Hatta o hali gorunce buyuk ihtimalle hocalar bile iclerinden diyorlardir;keske sunu takmasa da basortusuyle gelse,oyle daha guzel olacak diye.. sonraki 3 seneye gelince, son 3 yil hastanede stajlarda olunuyor. burada hocalarla tamamen icice olundugundan bir de hastanede hastalarla icice olundugundan birazcik daha ceki duzen vermek gerekiyor. onun icin de, ice (genelde) 2 kat (buyuklu kucuklu) (yani benim yaptigim bu. tek katla veya degisik yontemlerle kapatan da oluyor) bone takip heryer kapatiliyor, bogazli bluz giyiliyor (yaz-kis farketmez) sonuc itibariyle kapanan ve gorunen yerlerin esarptan bir farki olmuyor. uzerine peruk takinca zaten icindeki bone de gorundugu icin herkes onun da peruk oldugunu anliyor , kendi saci falan zannetmiyor. cunku kendi saci gibi gorunurse onda sorun oluyor, peruk oldugunun belli olmasi gerek. uzerine de bol bir beyaz onluk giyince pek tesetture aykiri oldugunu zannetmiyorum. tekrar belirtiyorum, perugun oncelikle gercek sactan olmamasi gerekiyor, yapay olmali. bir de perugu takinca kendi sacinmis gibi gorunmemesi gerekiyor, peruk oldugu anlasilmali, yoksa peruk takmanin bir anlami kalmiyor.

simdi ben bunu niye anlattim. saniyorum ki, benim yazdiklarimi okuyan arkadaslar sandi ki ben okumak icin basi acmak gerektigini savunuyorum. asla oyle birsey yok. demistim ya, biz de en az sizin kadar arastiriyoruz bu konuyu.. ben yukarida anlattigim sekilde yapiyorum. iste o nedenle icim biraz rahat oluyor, zaten hicbir yerim gorunmuyor. ve yine bu nedenle surekli hocalardan ya laf yiyip ya da ders cikislarinda ozel olarak odalarina cagirilarak uzun uzun konusmalara muhattab oluyoruz.. eger bu sekilde okumaya da yine de karsiysaniz diyecek birseyim yok. Rabbim'e emanet olun.

cuneyt-77

Kayıtlı Kullanıcı
sayın aminenur, bakın sizinle anlaşabilmemiz için önce konuya doğru yerden bakalım;
ben bu yazıyı yazarken okuduğum yazılarda namaz kılıcam ama kapanıcam ama annem kızıyo okula giremiorum tarzında yazılara karşı yazdım nedemek annem kızıyo o istemio?? yani burda ben kararımı verdim ama annemin lafındanda çıkamıyorum demek, benimde tepkim samimiyetsiz bulduğum ALLAh(cc)ın emrine karşı annenin emri ve sen istediğini söylediğin halde kapanmayarak, annenin sözünü üstün tutup,yaradana karşı gelmiş oluyosun. Buda düşüncende samimi olmadığın gerçeğini tokat gibi yüzüne vurur. bende rabbimin izniyle bu yazıyı yazdımki gafletten uyanalım kimse gaflete düşmesin.eğer o konuları yazan arkadaşlar, ya ben nefsime galip gelemiorum bana dua edin deseydi , bi cevap verirdik kendilerine rabbimin izniyle şimdi daha net oldumu sayın aminenur?

cuneyt-77

Kayıtlı Kullanıcı
beyazgül kardeşim canım din kardeşim bakın işte söylediğim bu, tamda bu konuya karşı çıkıyorum ben, siz neden insanlara karşı kendinizi anlatma gereği duyuyosunuz, içinizde yaşayın rabbim affeder etmez bunu biz nereden bilebiliriz, buraya yazıpta hak verilmesini istemek yanlış, samimiyetsiz, nefsani bir iş. yazmayın bu tarz şeyi buraya içinizde yaşayın, rabbim bilir doğrusunu biz değil alala, sen nefsini rahatlatıcan vicdanını rahatlatıcan die yazıyosun, yapma bu konuda burda kapansın, ne kadar çok yanlış anlamaya meraklı arkadaş varmış hey yarabbim sen büyüksün, şahsi olarak birine sen şusun busun demek benim haddimemi ben böyle bişimi dedim?? ben bu düşüncenin yanlış olduğunu vurguladıkça siz beni başka şeylerle suçladınız bi anda konunun öznesi ben oluverdim, lailaheillallah

tevbeYA-HAK

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm bu konunun bu kadar büyük bir tartışmaya sebep olacağını tahmin etmiştim.çünkü daha öncelerde de ben yada başka arkadaşlar bu tür konularda yorum yapmıştık fakat yorumlarımız tartışmaya dönüştürülmüştü.o yüzden fazla girmek istemiyorum zaten cüneyt bey benim bu konudaki duygularıma tercüman olmuş.cüneyt beye katılıyorum.söylemek istediğini anlıyorum.fakat olay farklı bir boyuta taşınmış.bunun için tartışmaya gerek olmadığını düşünüyorum sonuçta insan eğer tesettür konusunun ne olduğunu biliyorsa zaten içinde vicdan azabı yaşıyordur az da olsa.bu da allah'ın emrinin ne olduğunu bildiği anlamına geliyor.cüneyt beye teşekkür ediyorum bu konuyu açtığı için belki bir kişi olsun okurda söylediklerini dikkate alır.varsa eğer yanlış yolda adımı,bu adımı doğru yola çevirir....

b_e_y_a_z_g_u_l_

Kayıtlı Kullanıcı
cuneyt abi, iste siz de beni yanlis anliyorsunuz. ben kesinlikle vicdanimi rahatlatmak icin veya bana hak verilmesini istedigim icin yazmiyorum. siz beni ne kadar da yanlis anliyorsunuz. benim boyle bir amacim falan yok. sadece kapali olup da okuyan kisilerin nasil okudugunun bilinmesini istedigim icin yazdim. yani herkes basini acarak okumuyor. ben sadece bunu belirtmek istedim. uzun suredir bu siteye uyeyim ancak ben oyle cok yorum falan yazan birisi degilim. bu konuda yazmamdaki tek amac ise okuyan kisilerle ilgilii yanlis seyler dusunulmesini engellemekti. okuyan kisilerin nasil bir durumuda oldugunu bilen bilmeyen herkes yorum yapiyordu, ben de istedim ki onlar nasil dusunuyor, nasil hissediyor o da bilinsin. ama siz bu yazdikarimdan benim nefsimi vicdanimi rahatlatmak, bana hak verecek kisiler bulmak icin yazdigim gibi bir sonuc cikardiniz. baska birsey degil de bu dusunceniz beni cok uzdu. ben asla ve asla boyle bir nedenle yorum yazmadim. merak etmeyin, zaten herkes herseyi kendi icinde yasiyor. sizden tek istegim, beni bu konuda yanlis anlamayin. bu arada, konuyu uzatan kisi farkindaysaniz ben degilim, sayfalarca yorumu ben yazmadim. bunu da yazmayacaktim ama yanlis anlasilma olmasin diye yazmistim. daha da fazla yanlis anlasilacagimi farketmemistim. yine de sizi kizdirdiysam ozur dilerim. Rabbim cumle gunahlarimizi affeylesin.

bu arada, uyeligimi iptal etmek istiyorum, nasil yapacagimi bilemedim, yardimci olabilecek birisi varsa sevinirim... (lutfen bunu da yanlis anlamayin, uzunca bir suredir bu siteden cok faydalandim, cok guzel bir site, cok faydali bilgler paylasiliyor. bircok skntmi burada yazilanlari okuyarak cozdum, hepinizden Allah razi olsun.. ama yazdiklarimin nefsimi vicdanimi rahatlatmak icin yazdigim dusuncesi beni cok kirdi. her yazilandan boyle birsey cikarilmasini istemiyorum. ve daha fazla uye kalmak istemiyorum. kimse kusura bakmasin )

Rabbim'e emanet olun..

hanife deniz

Kayıtlı Kullanıcı
Cüneyt Bey;
Su-i zanna devam ediyorsunuz kardeşim...
Lütfen daha dikkatli olun...

Hiç kimse Ayet ve Hadislerin karşısında birşey diyemez, demedi de...
Hele hele başınızı açın da okula gidin sözü tamamen uydurmaca...
Bunu kimse söyleyemez...
Ayet ve hadis varken...

Selamun Aleykum Kardeşim,
Allah razı olsun,okuyorum okuyorum,galiba beynim durdu diyorum,ne demek samimiyetsizlik,dengesizlik,hiç değilse sen bana birşey söyle kardeşim,ben mi anlayamıyorum,birbirimizden dua desteği istemek samimiyetsizlik mi oluyor,gerçekten söylüyorum anlayamıyorum.
tabiki dua isterken de hata yapıyor olabiliriz,bu ya bilmediğimizden,yada kendimizi,duygularımızı ifade edemediğimizdendir.Biraz of ben hiç birşey bilmiyorum,
RABBİM sana sığınıyorum,bizleri kendimize bırakma,nefsimizin ve şeytanın şerrinden muhafaza eyle.Amin.
Selam ve Dua ile
----------
tipello.net - i am not referring you, i just DO recommend it.

esma34

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşım sani kesinlikle destekliyorum
Rabbim senden çooooooooooooook razı olsun
emeğine yüreğine sağlık
bir din görevlisi olarak seni destekliyorum ben din görevlisiyim ve orta okul 2den beri başımı hiç açmadım orta okulda bile açtıramadılar benim bunu yazmamın sebebi farzlar terkedilmedende birşeyler yapıla bilir...
Selametle...

hanife deniz

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşım sani kesinlikle destekliyorum
Rabbim senden çooooooooooooook razı olsun
emeğine yüreğine sağlık
bir din görevlisi olarak seni destekliyorum ben din görevlisiyim ve orta okul 2den beri başımı hiç açmadım orta okulda bile açtıramadılar benim bunu yazmamın sebebi farzlar terkedilmedende birşeyler yapıla bilir...
Selametle...

Tabiki Allah Kardeşimizden ve tüm kardeşlerimizden razı olsun,yanlız beni aydınlatırsanız memnun olacağım,gerçekten alt üst oldum.
konunun çıkış noktası inkar mı,ben kimsenin inkarda bulunduğunu düşünmüyorum,bizler beşeriz,zayıfız,dua istememiz gerçekten samimiyetsizlik mi,uslub,zan bunlar gerçekten hiçbirşey ifade etmiyor mu?
Kardeşim,aslında gerçekten iffade edemiyor anlatamıyorum,her geçen gün hiçbirşey bilmediğimi öğreniyorum,öğrenmek için çok okumaya çalışıyorum,Efendimizin hayatını çocukluğumdan beri okuyorum ve ve ve...................uslubumuza dikkat etmemiz gerektiğine inanıyorum
selam ve Dua ile

----------

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Ve Aleykumselam...

Ve Aleykumselam...

Allah razı olsun,okuyorum okuyorum,galiba beynim durdu diyorum,ne demek samimiyetsizlik,dengesizlik,hiç değilse sen bana birşey söyle kardeşim,ben mi anlayamıyorum,birbirimizden dua desteği istemek samimiyetsizlik mi oluyor,gerçekten söylüyorum anlayamıyorum.
tabiki dua isterken de hata yapıyor olabiliriz,bu ya bilmediğimizden,yada kendimizi,duygularımızı ifade edemediğimizdendir.Biraz of ben hiç birşey bilmiyorum,
RABBİM sana sığınıyorum,bizleri kendimize bırakma,nefsimizin ve şeytanın şerrinden muhafaza eyle.Amin.
Selam ve Dua ile

----------

Allah CC. razı olsun cümlemizden değerli ablamız...
Bizler insan olarak beşer ve şaşarız...
Aciziz...
Fakiriz...
Elimiz herşeye uzanamaz...
Hele hele şu ahir zamanda tek başımıza o kadar biçareyiz ki...
Allah CC. bizleri kardeşlerimizden, dostlarımızdan ayrı bırakmasın inşallah...
Bizi bize bir an bile olsun bırakmasın inşallah Rabbim...
Çünkü zaman cemaat zamanı...
Bizler kardeşlerimizin bize ettiği Dualarla ayakta kalırız ancak...
Çünkü günahımız çok...
Günahsız ağızla edilen duaları Rabbim kabul ediyor inşallah...
Bu nedenle bizrbirimizden DUA istemekten daha uygun ne var?
İsteyelim kardeşlerimizden...
DUA edelim birbirimize...
Rabbim kabul eder inşallah...

Allah CC. bizleri samimiyetten ve ihlastan ayırmasın inşallah...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt