Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

ALLAH rıza için herkes okusun (1 Kullanıcı)

firdes

Kayıtlı Kullanıcı
DİZİNİ KIR,EVİNDE OTUR..tabiki bu konudan bu anlam çıkmıyor.dünya ve ahireti birarada yürüten o kadar bayan doktor,mimar,mühendis vardır ki,bunlar samimi mü'min olarak o seviyeler gelmişlerse,örtülerinden taviz vermeden ,mücadelelerle gelmişlerse,,işte onlara ne mutlu..
ama bu ÖRTÜNME,ALLAH IN CC EMRİ OLARAK GELDİĞİNDE;emri duyan sahabe hanımlar ,derhal üzerlerindeki entarilerin uçlarından yırtıp,başlarını kapatmışlardır.
bizler ki;şimdi bolluk içindeyiz,bizler ki müslüman olarak büyüdük..bize kalan tek şey örtülü olarak yaşamaktır.gerisini(doktorluk,mühendislik,öğretmenlik..) ALLAH CC İSTERSE VERİR İNŞALLAH.

cuneyt-77

Kayıtlı Kullanıcı
Bismillahirrahmanirrahim, hasbinallahi ve nimel vekil nimen mevla nimen nasir, firdevs kardeşim üslübum serttir bunu her defasında sölerim ve fakat karalama ne demek anlamadım????? bu kötü bi yakıştırma olmuş ben kimseyi karalamadım bunu asla kabul etmiyorum, ayrıca hayattaki en kötü şeylerden biri anlaşılmamak değil yanlış anlaşılmak olduğuna inanıyorum, ve sizinde yanlış anladığınızı oturup tane tane bir daha okumanızı rica ediorum. Ben kimseye okumayın demedim BAŞINI AÇMAN GEREKİOSA ÜNİVERSİTEYE GİTMEK İÇİN AÇMA dedim. İllada doktor olmak istiosanız tavrınızı net koyun boyun eğmeyin açmayın başınızı ama her türlü muameleye karşı girin üniversiteye bitirin doktor olun ne olursanız olun, kimsede kusura bakmasın birilerinin kalbi kırılacak diye ben doğruyu söylemekten geri durmucam, tekrar ediorum ALLAH(cc) ın emri örtünmek dururken başını açıp üniversiteye gitmek bi takım cemaatlerin liderlerinin lafıdır ben bunu kabul etmiyorum saygıda duymuyorum, üslubumun yanlış olduğunu söylüosunuz ama lafımın hak olduğunu söylemiosunuz. bu konuda delilleri olan arkadaş varsa özel mesaj atsın istediği zaman istediği yerde tartışalım. Birileri yaradanın lafına uymayacak bunla alakalı bi iyi niyet arıcak bende ona hak vericem öylemi???Unutmayın arkadaşlar cehenneme giden yol iyi niyet taşlarıyla doludur, kalp kırmakmı kötü hakkı yalan saymakmı oturun düşünün öyle konuşun bana he dediğim gibi lafınıza kurandan sünnetten deliliniz varsa buyrun özel atın tartışalım, burda boşuna kimseyi kırmayalım. Beklerim

awdar_34

Kayıtlı Kullanıcı
kim istemez muttaki doktorlar.hocalar .öğretmenler.mühendisler.mimarlar olsun
elbette tüm müslümanlar ister ama konu şu birtarafta Allahın emri bir tarafta diploma veya meslek sahibi olma hırsı ben olaya böyle bakıyorum yoksa kendini geliştirmek için her zaman ve her yer musaittir tabii gaye dini yaşamaksa yaşayabilmekse
gelelim diğer hususa kim türban yasağını destekliyor veya kim inançlı insanların önüne konan bunca engeli destekliyor bence burda hiç kimse desteklemez
sen okumak için saçını açmak zorunda kaldım mecburen açtım dedinmi bu iş olmaz neye mecbursun rızai ilahiye mecbursun başka bişeye değil
sen açtın saçını sonra bizim hakkımız olan özgürce okuyabilme iradesini elimizden almaya çalışıyorlar nasılmı okumak isteyen saçını açıyor baksana okumak istemeyende zaten gidiyor halbuki yek vucud olup bu gidişata dur diyebiliriz ama nerde
herkes kendi derdine düşmüş vesselam
gayeniz rızai ilahi olsun yolunuz açık olsun

cuneyt-77

Kayıtlı Kullanıcı
kim istemez muttaki doktorlar.hocalar .öğretmenler.mühendisler.mimarlar olsun
elbette tüm müslümanlar ister ama konu şu birtarafta Allahın emri bir tarafta diploma veya meslek sahibi olma hırsı ben olaya böyle bakıyorum yoksa kendini geliştirmek için her zaman ve her yer musaittir tabii gaye dini yaşamaksa yaşayabilmekse
gelelim diğer hususa kim türban yasağını destekliyor veya kim inançlı insanların önüne konan bunca engeli destekliyor bence burda hiç kimse desteklemez
sen okumak için saçını açmak zorunda kaldım mecburen açtım dedinmi bu iş olmaz neye mecbursun rızai ilahiye mecbursun başka bişeye değil
sen açtın saçını sonra bizim hakkımız olan özgürce okuyabilme iradesini elimizden almaya çalışıyorlar nasılmı okumak isteyen saçını açıyor baksana okumak istemeyende zaten gidiyor halbuki yek vucud olup bu gidişata dur diyebiliriz ama nerde
herkes kendi derdine düşmüş vesselam
gayeniz rızai ilahi olsun yolunuz açık olsun

İhlâs, gerek beden ile, gerek mal ile yapılan farz veya nâfile bütün ibâdetleri, Allah rızası için yapmaktır. Mal, mevki, saygı, şöhret kazanmak için yapılan ibâdette ihlâs olmaz, riyâ olur. Böyle ibâdete sevap verilmez. Günah olur, azaba layık olur. Haram işleyenlerle, bid’at ehli ile, kâfirlerle, arkadaşlık, komşuluk edenlerin ihlâsları kalmaz. Her işte Allahü teâlânın rızasını gözetmeli, kötülükleri gizlediği gibi, iyilikleri de gizlemeli, övülünce sevinmemeli, kötülenince üzülmemelidir.
“Asra yemin olsun ki, hiç şüphesiz, insan hüsrandadır. Ancak, iman edip, salih amel işleyenler, birbirine hakkı ve sabrı tavsiye edenler müstesna.” (Asr Sûresi, 1-3)
Awdar ALLAH(cc) sendende tüm ameli salih (ALLAH(cc)ın rızasına uygun amel) edenlerdende razı olsun, dahada kimseye söylicek lafım yok isteyen hakkı yaşasın isteyen doktor olsun başını açsın isteyen yanlış anlasın ya da ne istiosanız o olsun, hepiniz şahitsiniz ben hakkı söyledim benim gibi söyleyenlerde oldu şimdi susma zamanı, görelim bakalım mevlam neyler, neylerse güzel eyler...................

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAHIM bizleri sözü ve özü bir olan salih kullarından eyle.amin.
selametel

Firdevs Nisa

Kayıtlı Kullanıcı
abicim benim haddim diil benden büyük birisiyle tartışmak.zaten pekde bana göre bişiy diil diyorum ama yine sizi yanlış anladığımı düşünmeyin lütfen.dikkat ederseniz yazdıklarınız doğru olabilir diyorum bilmiyorum belki olabilirden dolayı onaylamadığımı düşünmüş olabilirsiniz.inanın yazdıklarıma dair bir tezatlık hala duymuyorum düşüncelerimi dile getirmeye çalıştım dilim döndüğünce belki samimiyetsizlik demenizden yola çıkarak karalamak ağır kaçabilir ama ben o cümlemde kazanmayı vurgulamayı yeğliyorum.Hani siz söylemişsiniz ki sigarayı içerken onu savunuyordum diyorsunuz,burda kimse kimsenin yanlışını savunmuyor ki sizde o hatayı yapıp sonradan allah'ın lutfu ile kurtulmuşsunuz.Kimbilir belki birisinin sizin için yaptığı dua kabul olmuştur.Dua edelim diyorum kalbimizi yumuşak tutalım,''ALLah yere göğe sığmazken küçücük kulunun küçücük kalbine sığmış ''ne gereği var o gönlü daraltmaya diyorum.Yine söyliyceklerinizi hayırsa can kulağı ile dinlerim ama bunu hoş dille söylemenin kime ne zararı var.eeee tatlı dil yılanı deliğinden çıkarırmış dimi.

firdes arkadaşım size gelince ben bir olaydan hayrı görmeyi istediğim için o örnekleri verdim.

ne kırmak isterim nede kırılmak.bu konu hakkında ben kendi noktamı koyuyorum.Baştanda dediğim gibi bir hatam olduysa ALLAH rızası için affola

cuneyt-77

Kayıtlı Kullanıcı
bizim köyde bir laf vardır, çağrılmadığın yerde görünme çağrıldığın yere erinme. bende bundan sonra tanımadığım kimselere bişi demicem anlatmaya izah etmeye çalışmıcam, taki biri bize hürmet eder bişi sorar da bizde biliosak inanıyosak ona söylicek lafımız olur, diyorum vede o bahsettiğiniz duanın günde en az 5 vakit kalbimden dilime dilimden rabbime gittiğini belirtmek istiorum, ayrıca bir müslümanın bir müslümandan dua istemesine gerek kalmadan herkesin herkese dua etmesi gerektiğine inanıyorum. ALLAH(cc)a emanet olunuz

Nebile..

Kayıtlı Kullanıcı
Bismikallahü..

Uslübu bir kenara bırakın allah aşkına..Anlatılmak istenen anlatılmış..

İslâm’ın temel bir farzı yanlış yorumlanıyor ve biz susuyoruz..

Müslümanların neye inandığı, nasıl davrandıklarıdır..Bunu herkes böyle bilsin..

Dİnde taviz yoktur,ben buna inanrım ve bunu savunurum..

Bize göre, İslam'ın örtünme emri ve bu arada başı örtmek, "maslahat-ı dünya gereği bir irşat emri" değildir; örf, âdet ve fayda-zarar (maslahat) anlayışı değişti diye değiştirilemez bir dinî emirdir.

Kadının saçları avret değildir diyen bir âlimin bulunmadığı başka bir deyişle kadının başının örtülmesi gerektiğinde ittifak ve icmâ bulunduğu açıkça görülmektedir..

Öyleyse kesin ve kararlılıkla,düşünmeden şunu söyleyebiliriz: Baş örtüsü allahın emridir,kesindir,farzdır..

Bundan açık cevap bulamazsınız..

Rabbim yolundan ayırmasın..

hayri07

Kayıtlı Kullanıcı
cüneyt kardeşim aynen sana bukonuda sonuna kadar destek veriyorum. aramızda harbiden dengesiz çok.

imported_mine_

Kayıtlı Kullanıcı
bende kesinlikle katılıyorum zamanında örtü sorunu için okula girmedim eylemlere katıldım bizi yarıda bırakıp giren arkadaşlar oldu kii okuyup güzel yerde olabilmek için...yanlış anlaşılmasın sadece yaşadığımdan örnek veriyorum şuan tanıdığım o akadaşlardan daha iyi konumda daha iyi yaşıyorum çok şükür...

üniversiteye sırf örtümü açmamk için gitmedim rabbim de mükafatını verdi PİŞMAN değilim iyi ki gitmemişim belki şuan ki şuurda olamayabilirdim rabbime sığınıyorum allah herkese hayırlısını versin inşallah...

(ünv.açıp giden arkadaşlar üstünüze alınmayın sakın herkesin tercihi..)ben yaşanmış olarak örnek verdim...
her şer de bi hayır vardr benim için belki şer gibiydi okumamak ama hayırmış şimdi anlıyorum...

allah a emanet olun...

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
bende kesinlikle katılıyorum zamanında örtü sorunu için okula girmedim eylemlere katıldım bizi yarıda bırakıp giren arkadaşlar oldu kii okuyup güzel yerde olabilmek için...yanlış anlaşılmasın sadece yaşadığımdan örnek veriyorum şuan tanıdığım o akadaşlardan daha iyi konumda daha iyi yaşıyorum çok şükür...

üniversiteye sırf örtümü açmamk için gitmedim rabbim de mükafatını verdi PİŞMAN değilim iyi ki gitmemişim belki şuan ki şuurda olamayabilirdim rabbime sığınıyorum allah herkese hayırlısını versin inşallah...

(ünv.açıp giden arkadaşlar üstünüze alınmayın sakın herkesin tercihi..)ben yaşanmış olarak örnek verdim...
her şer de bi hayır vardr benim için belki şer gibiydi okumamak ama hayırmış şimdi anlıyorum...

allah a emanet olun...
İŞTE DÜĞÜMÜN UCU...
MÜCADELE...
ALLAHCC DÜŞMANLARINA KARŞI...
BAŞÖRTÜSÜ DÜŞMANLARINA KARŞI...
GASBEDİLMİŞ HAKLARIMIZI ALANA DEĞİN..
BU BİR MEŞRU MÜCADELEDİR...
HAKLAR GASBEDİLMİŞTİR...
YAPILMASI GEREKEN ONURLU BİR MÜSLÜMANA YAKIŞAN DİRENİŞTİR..
YOK ÖYLE MÜCADELE SAHASINI TERKEDİP EVE KAPANMAK..ÖYLEYA BU MEMLEKET BİZİM...KİMMİŞ BİZİ BUNDAN MAHRUMETMEK İSTEYEN DİYE HESAP SORUCU BİR TAVIR ORTAYA KOYMAK GEREK...
YOK ÖYLE AÇILMAK..TESETTÜR ALLAHIN EMRİDİR..HİÇBİR ŞARTTA TAVİZ VERİLEMEZ..HİÇBİR DÜNYALIK KARŞILIĞINDA VAZGEÇİLEMEZ...
İŞTE KARDEŞİMİZİN ANLATTIĞI...
MÜCADELECİ MÜCAHİD-MÜCAHİDELER YALNIZ BIRAKILMIŞTIR...
TOPLU VURDUKÇA SİNELER ONU TOP SİNDİREMEZ..
MÜSLÜMANLAR KARDEŞTİR..
MÜCADELE TOPYEEKÜN YAPILMALIDIR..
ÖNÜMÜZDE HİÇBİR KAFİR GÜÇ DURAMAZ O ZAMAN..
Allahcümlenizin yar ve yardımcısı olsun...
Besmele...Selam...Dua...

dertliyim

Kayıtlı Kullanıcı
selamünaleyküm....çevrimiçi olduğunuzu gördüm çok canım sıkkın

old city

Kayıtlı Kullanıcı
selamun alykum...cüneyt abi diyecme büyük ihtimal benden büyüksünüz.din konusunda eminim sizin kadar bilgili değilim ama söylediğiniz şeyler hiç akıl karı değil !

demekki siz başörtüsü yüzünden gerekirse üniversiteye bile gitmeyin diyorsunuz.çok yanlıs bir düşünce.bakın ülkemiz insanının dahada önemlisi müslüman aleminin eğitime ihtiyacı var .bugün islam alemi hristiyan ülkelerden her bakımda geride niye bunu hiç düşündünüzmü ? başı örtmek mi tüm mesele dinimizde ? çok bası örtülü kız biliyorum bası açıklardan fena.çok bası açık biliyorum hertürlü namuslu.ben üniversite öğrencisiyim.

hadi bunu geçtim şimdi o zaman tüm kızlar okumasın.eğer türkiyede yasıyorsa bu şartlarda okuması lazım cüneyt abi.ben çok kadın tanıyorum.kadının bası örtülü beş vakit namazında ama aksam kocasından dayak yiyor.toplumsal haklarından bi haber.yani eziliyor hayatında.buna çok üzülüyorum.kadınlarımız okusun okusunki kendilerini ezdirmesinler kocalarına yada zengin müsvettelerine.

şimdi yarın senin annen doktora gidecek.kadınlar okumazsa hangi doktora gidecek o mantıkla bakarsak.türkiye şartlarında okula gitmedikce özel eğitim alıcak kaç tane müslüman ablamız kardeşimiz var ? ya samimiyet demişssinizde samimiyet nedir bence biliyormusunuz ? gider üniversitesine girerken açması gerekiyorsa açar basını dersini adam gibi yapar yasalara göre başörtüsü takabileceği yerdede takar ! evine gidincede namazlarınıda bir güzel kılar.hiçte sorun olmaz.allah herseyi bilen görendir.samimieti hepimizden iyi bilir yani.

gerçekten diyorum bakın.ne baş örtmekle ne namaz kılmakla müslüman olunmaz ! bunlar dinimizin direği yapmamız şart ilk önce ama dunları yapıpta arkasından baska işler çeviriyorsak bir anlamı kalmaz bunların !

ilim çindede olsa gidin alın ! bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum ! bunlar hangi dinde olan seyler.okumanın eğitimin önemini anlatan seyler...

bu türban sorunu allahın izniyle elbette bir gün çözülecek.belki bu sorunu türban sıkıntısı çekip basını açıp üniye giren bir kardeşimiz avukat olacak o başaracak savcı hakim olup o basaraccak belki biri doktor olup kansere tedavi bulacak ülkesine vatanına hizzmet edecek.

dediğim gibi sözlerimde yanlıslık olabilir dini bakımdan benden daha bilgilisiniz ama günümüz şartlarında benim dediklerim dogrudur.yani sonucta ben erkeğim kadınlar daha iyi bilir bunları.ama sunu biliyorum her kadın çok dindar bir eşle evlenmiyor.böyle olunca kocasıyla anlasamayınca çok acılar çekiyorlar ? eğitimini almayınca çok kandırılmaya müsait oluyorlar..sonra yok müslümanlar öyle müslümanlar böyle dinimizi kötülemye çalısan insanlara malzeme çıkıyor

yani özetle diyecegim odurki size katılmıyorum cüneyt abi günümüz türkiyesi için diyorm bunları.samimi olan insan üniversitede basını açması gerekiyorsa açar gerçekten okumak istiyorsa ve belli hedefleri varsa eğitimini yapar basörtüsünü gene giyer çıkınca.samimiyeti allah hepimizden iyi bilir.bence okumak için basınızı üniversitede açmanız gerekiyorsa açın ve okullarınızda basarılı olun sizin üniversiteye girmenize engell olanları gücünüzle altedin.

ama bu siteden hocalarımız varsa çok bilgili onlar eğer hiçbirsekilde gitmemeleri lazım diyorsa onuda ben bilemem ...saygılar...

aristocrat

Kayıtlı Kullanıcı
zor bır zamanda yasıyoruz ..mevlam gercek ıslamı bızlere yasamayı nasıb etsın...hakıkatte muslumanlık ve surette muslumanlık arasında cogu zamn gıdıp gelıyoruz ...hakıkate ermek ıcın de mevlamızn bızlere lutfettıgı ımanı sımsıkı kavrıyalım ve onu kalbe tam rabt edebılmek ıcın vıcdana veya mantıga gore degıl tabııne gore hareket edelım ıns....mevlam razı oldugu yoldan ayırmsın ınş....

lalezargül

Kayıtlı Kullanıcı
Allah doğru yoldan ayırmasın inşallah cümlemizi

oguzhan 84

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm,

İslam alemi uzun zamandır büyük bir zillet içindedir ve bu durumdan kurtulmak için çok çalışmalıyız,

Başımızdaki en büyük belaların başında cehalet,zaruret(çaresizlik,fakirlik...) ve ihtilaf gelir, bunları çözmeliyiz.

Bunun içinde eğitimli olmamızın şart olduğunu düşünüyorum.Eğer bir mümine hanım islamın yücelmesi amacı ve Allah rızası niyetiyle üni. giderken baş açma zorunluluğu getirilen yerde başı açar,ordan çıkınca hemen kapatırsa bi sorun olacağını düşünmüyorum.

Baş örtüsü yasağı nedeniyle üniv. gitmeyen her mümine kendini evde yetiştirme fırsatını elde edemiyor veya yurt dışında eğitim göremiyor.

Çocuklarımızın eğitimiyle birinci dereceden ilgilenecek olan insanların mutlaka eğitimli olmaları gerekir,

Aşağıdaki ayet hz. Ammar efendimizin kafirlerin baskıları sonucu istemeyerekte olsa söylediği lat ve uzzayı öven sözler üzerine inmiştir.

Acaba bu ayetin konumuzla bi ilgisi olabilir mi???

"Kalbi îmânla dolu olduğu halde inkâra zorlananlar müstesnâ, kim îmân ettikten sonra tekrar kâfir olur ve gönül rızâsıyla küfrü kabul ederse, öylelerinin üzerine Allah'tan bir gazap vardır. Onların hakkı pek büyük bir azaptır." 226

hanife deniz

Kayıtlı Kullanıcı
( cüneyt kardeşim aynen sana bukonuda sonuna kadar destek veriyorum. aramızda harbiden dengesiz çok.)
(alıntı)

Selamun Aleykum Kardeşim,
Bu cümleyi kurarken kaç saniye düşündünüz?
Bilmemek yada anlayamamak yada kendi duygularını ifade etmeye çalışmak,konuyu irdeleyerek birşeyler öğrenmeye çalışmanın adı dengesizlik mi oldu acaba.
Hakkınızı helal edin,belki uslubum ağır oldu ama emin olun sizinki çok daha ağır.
selam ve Dua ile

----------

tipello.net - i am not referring you, i just DO recommend it.

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Esselamünaleykum...

Esselamünaleykum...

Yamadık dünyamızı yırtarak dinimizden...
Ne dünya kaldı ne din, ikisi de gitti elimizden...

İşte bu söz herşeyi açıklıyor aslında...

SAMİMİYETSİZ sözü abartılı olmuş...
Su-i zannın çoğu da zarardır...
Allah CC. bizi her türlü günahdan korusun inşallah...

Kararsız kardeşlerimize yardımcı olmak bizim görevimizdir inşallah...

cuneyt-77

Kayıtlı Kullanıcı
S.a. böyle dini bir sitede herkese hoş görünme adı altında, ALLAH(cc)ın emri olan ve ayetle sabit bir konuda yorum yapılıyosa ALLAH(cc) affetsin daha ne diyim, O bana katılmayan kardeşim uzun uzunda yazmış işte başı kapalı ama ne fena falan diye namussuzmuşta bilmem nede, kardeşim her hareketin yaradanın katında bir karşılığı var biz kimseye durduk yere namuslu namussuz iffetli veya kafir diyemeyiz, hata yapanın hatası kendisini bağlar. biz kimse eğitim almasın demioruz ya mücadeleni adam gibi yap git üniversite oku AMA BAŞINI AÇMADAN ya da aç diolarsa gitme, ilmini başka yollardan al, annemde doktora gitmesi gerekiosa ve bayan doktor yoksa ERKEK DOKTORa gider bundada bi sıkıntı olmaz bu konuda zaruret hali doğarki bundada bi yanlış olmaz, şimdi sizi dini, mantığınıza zamana vs şartlara uydurmak yerine, ALLAH(cc) ın emri olan şeyleri yapmaya yani dini değiştirmeye çalışmadan (ki ALLAH cc korusun bu imana çok zarar verir) emrolunduğu gibi yaşamaya davet ediyorum, MAVCİ kardeşim sanada bi lafım var, bana suizan falan dicene hakkı söyle hakkı anlatabiliomuyum??? buraya yazıları kopyala yapıştır yapmakla olmuyo bu işler, sen yönetici değilmisin???? ALLAH(cc) örtün dio, bunla alakalı üniversiteye gitmek için başınızı açabilirsiniz diomu????? insanlar hata yapıyosa ve bu konuda uyarılınması gerekiosa uyarmak senin dediğin gibi, her doğru heryerde söylenmez lafınamı çıkar, yoksa bildiği halde hakkı söylemeyipte hata yapmayamı çıkar????? kimse kırılmasın gücenmesin mantığı doğru bi laf değildir, ayrıca o üniversiteye gitmek için başınızı açabilirsiniz diyenlere kulak asmayın ziyana uğrayanlardan olmayın, o yüceler yücesi iyi ahlaklı, rabbine en iyi kul olan peygamber ibadetini ne zaman bırakmış???? savaşta bile namazını kılmış ki savaşta namaz kılmak madde düşüncesiyle bakarsanız yani sadece insan gözüyle, çok sakıncalı dimi???? ama o yüce peygamber namazı terketmemiş, şimdi siz peygamberden dahamı iyi biliosunuzda ALLAH(cc) ın emrini yok sayıp üniversiteye gidip bilmemne olucam diosunuz?

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt