Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Allah Nasıl Misafir Edilir? (2 Kullanıcı)

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm damlacım.

okumuş olduğum bu paylaşımı tekrar hatırlattığın için ALLAH razı olsun.Rabbim sevabına yazsın.Allaha emanet ol güzel kardeşim.

aleykum selam ablacım hayırlı günler inşallah
ben teşekkür ederim amin inşallah ablacım
rabbimize emanetsin inşallah
selam ve dua ile
<<B)>>

DuaLar

Kayıtlı Kullanıcı
Namaz, sancıma ilâç, yanık yerime merhem;
Onsuz, ebedi hayat benim olsa istemem!

Necip Fazıl Kısakürek...

nazli melegim

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum

selamun aleykum

ALLAH razı olsun bizimle paylaştıgın için. Rabim herkese namaz kılmayı nasip etsin...

-Ammar Bin Yasir-

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm güzel kardeşim Rabbimiz razı olsun helal olssun çok güzeldi...:H

ashab_kiram

Kayıtlı Kullanıcı
namaz-003-02.JPG

Yıllar önce bir otobüsle yolculuk ederken sabah namazının vakti girmişti. Her yolculukta yaşadığım “namaz sancısı” her yanımı öylesine kaplamıştı ki, uyuyamıyordum. Şoför bir türlü mola vermiyor, vakit gittikçe daralıyordu.

Birlikte yolculuk ettiğimiz arkadaşıma yöneldim:

— Namaz geçmek üzere. Ben şoföre namaz için ricada bulunacağım. Durmazsa ineceğim, dedim. Kaşlarını çattı, alaycı bir ifadeyle:

— Ya sen aklını mı kaçırdın, dedi.

Şaşırdım, üzüldüm, kırıldım. Namazlarını kılan bir kimseydi o. Gerçekten ben aklımı mı kaçırmıştım? Otobüste mışıl mışıl uyuyup, Rabbimi düşünmeden oturmalı mıydım?

Kendimi sorguladım. Sabah namazını bu kadar düşünmekte haksız mıydım?

Oysa bir gece dayısına misafir olan babam, sabah hıçkırık sesleriyle uyanıyor. Dayısının oğlu çocuk gibi gözyaşı döküyor. Sebebini sorduğunda aldığı cevap ilginç:

— Sabah namazına kalkamadık. Baksana, güneş doğmuş; onun için ağlıyorum.

Evet, namaz için ağlanır, namaz için akıl kaçırılır, ona can ve canan feda edilir. Ne yazık ki, şimdi bu gerçek tam anlaşılmıyor.

Öyle bir çağda yaşıyoruz ki, sabah namazını düşünmek “delilik”, kalkamayınca ağlamak “gariplik” olabiliyor! Gerçekten sabah namazını kaçırınca üzülmemiz gerekmez mi?

“İmandan sonra en büyük ve en mühim mesele olan namaz”ın bir vakti geçirilince hiçbir şey olmamış gibi normal mi karşılamalıyız?

Sabaha kadar dünya kupası maçlarını izlemek mantıklı, ama Kur’an’da en fazla emredilen ibadet olan namazı düşünmek gereksiz mi? Oysa sabah uyanamadığı için üniversite sınavını kaçıran bir genç, üzüntüsünden, kahrından, yeri göğü yıkabiliyor.

harekâtı başlatmak durumundayız.

SELAMÜN ALEYÜKM KERDEŞİM BENİM ALLAH RAZI OLSUN SENDEN.İNŞAALAH RABBİM BİZİ NAMAZIN ŞUURUNA VARARAK VE VAKTİNDE KILAMAYI NASİP ETSİN ÖNRÜMÜZ BOYUNCA.NEFSİMİZE ŞEYTANA UYDURMSIN RABBİMİZ BİZİ.AMİN AİMİN AMİN...

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm güzel kardeşim Rabbimiz razı olsun helal olssun çok güzeldi...:H

aleykum selam ablacım gözlerinize amin inşallah rabbim senden de razı olsun inşallah
selam ve dua ile
<<B)>>

kinacioglu

Kayıtlı Kullanıcı
Allah Razi Olsun Kardeşim Namazlarin önemini Cok Güzel Anltmişsin

canan.

Kayıtlı Kullanıcı
çok sağol damla çok güzel paylaşımlar bunlar yarın küçük kardeşlerime namazı anlatacam ve senin sayende dahada faydalı olacağım Allah razı olsun

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
çok sağol damla çok güzel paylaşımlar bunlar yarın küçük kardeşlerime namazı anlatacam ve senin sayende dahada faydalı olacağım Allah razı olsun

gözlerine saglık kardeşim
amin inşallah rabbim senden de razı olsun
selam ve dua ile
<<B)>>

salih cingöz

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamu aleykum RABBİM sizden razı olsun kardeşim çok güzel bi konu açmışsınız sevabını ecrinize yazsın inşallah RABBİM yar ve yardımcınız olsun selam ve dua ile

bir mekke aşığı

Kayıtlı Kullanıcı
güzel paylaşım kardeşim RABBİM razı olsun burada namazın önemi ne kadar değerli olduğunu yenilemiş oldun RABBİM cümlemizi namazımıza derin ilgiyi nasıb etsin.ALLAH C.C.) cümlemize eksiksiz hayırlı ameller nasıb eylesin.amiin. selam ve dua ile kal

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
€bru;594143' Alıntı:
Paylaşım için teşekkürler yazar düşüncelerini ne güzel açıklamış.

gözlerine saglık kardeşim
selam ve dua ile
<<B)>>

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt