Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

ALLAH CELLE CELALEHU İNSAN'I YARATTI (1 Kullanıcı)

Sevginingücü

Kayıtlı Kullanıcı
Allahu Teala nin emrine karşı gelen şeytan lain ," iblis " de kendine insan nefsini yandaş edinmiş..
Nefsi çeşitli tuzaklara sürükleyerek, insanı " İHLAS " yolundan uzaklaşmaya çalışmaktadır.

Sevginingücü

Kayıtlı Kullanıcı
Nefsi.. ihlasta tutmak için insanlar ve cinler büyük gayret sarf etmeliler.
Şeytan lain in aldatmasına karşı uyanık olmalılar..
Nefislerini, Allahu Tealanın emri üzere tutmalılar ki..

ŞEYTAN LAIN insanlardan ve cinlerde ümidini kessin..

Kendi isyanının karşılığı olan, Cehennem hayatı ile cezasına kavuşsun..

Inşallah.

Bilal21

Kayıtlı Kullanıcı
Ayın En İyi Üyesi
.

Kuran-ı Kerim'de Buyuruldu ki:

“Ben, hakka yönelen birisi olarak yüzümü, gökleri ve yeri yaratana döndürdüm. Ben, Allah’a ortak koşanlardan değilim.”

Kaynak : En’âm Suresi, Ayet 79

.

Sevginingücü

Kayıtlı Kullanıcı
Hani Kur’an’ı dinlemek üzere cinlerden bir grubu sana yöneltmiştik. Onlar, onun huzuruna gelince birbirlerine, “Susun!” dediler. Kur’an’ın okunması bitince de uyarıcı olarak kavimlerine döndüler.

Ahkaf Suresi, Ayet 29

Sevginingücü

Kayıtlı Kullanıcı
Ben cinleri ve insanları, ancak bana kulluk etsinler diye yarattım.

Zâriyat Suresi, Ayet 56

Sevginingücü

Kayıtlı Kullanıcı
(Resûlüm!) De ki: Cinlerden bir topluluğun (benim okuduğum Kur'an'ı) dinleyip de şöyle söyledikleri bana vahyolunmuştur: Gerçekten biz, harikulade (hayranlık verici ) güzel bir Kur'an dinledik.

Cin Suresi, Ayet 1, Sayfa 572

Bilal21

Kayıtlı Kullanıcı
Ayın En İyi Üyesi
.

KUR'AN, Yusuf Suresi (SURE 12)

Rabbim! Gerçekten bana mülk verdin ve bana sözlerin yorumunu öğrettin. Ey gökleri ve yeri yaratan! Dünyada ve ahirette sen benim velimsin. Benim canımı Müslüman olarak al ve beni iyilere kat.”

Kaynak : Yusuf Suresi, Ayet 101

Amin ...​

.​

Bilal21

Kayıtlı Kullanıcı
Ayın En İyi Üyesi
.

Ey insanlar! Sizi ve sizden öncekileri yaratan Rabbinize ibadet edin ki, Allah’a karşı gelmekten sakınasınız.

Kaynak : Bakara Suresi, Ayet 21

.

Sevginingücü

Kayıtlı Kullanıcı
O, kullarının üstünde mutlak hâkimiyet sahibidir. Üzerinize de koruyucu melekler gönderir. Nihayet birinize ölüm geldiği vakit (görevli) elçilerimiz onun canını alır ve onlar görevlerinde asla kusur etmezler.

En’âm Suresi, Ayet 61

Sevginingücü

Kayıtlı Kullanıcı
Allah C.C. , " İNSAN ' a " verdiği kıymetten dolayı ( İsmileri öğretmesi ) , koruyucu meleklerle desteklemiştir..
Insanın her anı kontrol ve denetim altındadır

İnsana " Ruhundan " lutfeden Allah Celle Celalehu; insana öğrettiği, buyurduğu her esması için , "esmasının " sifatlari lutfuyla;

Allahu Tealanın esmalari, sıfatları oluşmuş .. her sıfatının.. isminin koruyucusu.. Koruyucu Meleği ile desteklemiş.. görevlendirilmiştir.

Bu Meleklere Allahu Tealanın isimlerinin " Koruyucu Meleği " ismi ve görevi verilmiştir.

Sevginingücü

Kayıtlı Kullanıcı
Koruyucu melekler; Allahu Tealanın esmasina aykırı olan davranışa müsaade etmezler..
Aykırı davranışta.. aykırı devranani derhal tabiri caizse tepelerler ..

Sevginingücü

Kayıtlı Kullanıcı
Allahu Tealanın.. Esmasi .. manen.. ve madden daima koruma, kollanma altındadır.

Sevginingücü

Kayıtlı Kullanıcı
Dünya ya teşrif eden Allahu Tealanın sevdiği güzel insan..

Anne ve Babasının bir tanesi olan güzel insan..

Maşallah, Yer yüzüne birinci olarak teşrif ettin..

El bebek, gül bebek büyüyeceksin inşallah..

Seni çok seviyoruz ey " bebek " ..

Ailene, insanlığa faydalı, güzel insan olursun inşallah..

Hengi ülkede, hangi renkde , hangi aileye sevinç verdiysen..

Iyi ki doğdun..

Gül, çiçek, bal bebek...

İNSAN BEBEK..

?

Son düzenleme:

Sevginingücü

Kayıtlı Kullanıcı
Bebek, hangi bebek dediğinizi işitir gibi oldum..

Tabiki o bebek; geçmişte babalarimiz/annelerimiz, dedelerimiz ve ninelerimiz.

Şimdi biz, çocuklarımız, torunlarımız..

Yani hepimiz...

O bebek, Tabiki gelecekteki bebeklerimiz..

Sevgiyle kalın...

Sevginingücü

Kayıtlı Kullanıcı
* ALLAH C.C. İNSAN YARATMAYI DİLEDİ ;
HALİFE OLARAK .

Hani, Rabbin meleklere, “Ben yeryüzünde bir halife yaratacağım” demişti. Onlar, “Orada bozgunculuk yapacak, kan dökecek birini mi yaratacaksın? Oysa biz sana hamd ederek daima seni tesbih ve takdis ediyoruz.” demişler. Allah da, “Ben sizin bilmediğinizi bilirim” demişti.
Bakara Suresi, Ayet 30

* HALİFE' YİDE ' SINAV YAPTI;

O, sizi yeryüzünde halifeler (oraya hâkim kimseler) yapan, size verdiği nimetler konusunda sizi sınamak için bazınıza derece derece üstün kılandır. Şüphesiz Rabbin, cezası çabuk olandır. Şüphe yok ki O, çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.
En’âm Suresi, Ayet 165

* İNSANLAR ARASINDA HAK ILE HÜKÜM VERSIN DİYE;

Ona dedik ki: “Ey Dâvûd! Gerçekten biz seni yeryüzünde halife yaptık. İnsanlar arasında hak ile hüküm ver. Nefis arzusuna uyma, yoksa seni Allah’ın yolundan saptırır. Allah’ın yolundan sapanlar için hesap gününü unutmaları sebebiyle şiddetli bir azap vardır.”
Sad Suresi, Ayet 26

Allahu Teala C.C. ; İNSAN ALEMİNİ YARATTI .. INSANLAR ARASINDAN HALİFE SEÇTI .. HALİFE ARACILIĞI İLE İNSANLARA VAHYETTI.. ARZU ETTİĞİ İYİ VE GÜZEL YÖNE, INSANLARI SEVK ETTI..

Ey insan bilesinki halifesiz, insan alemi olmaz.

Mutlaka halife yani PEYGAMBER A.S. gereklidir..

**** Sınavımız budur.. ****

"Halife insana " gerek yok , diyenlere ( şeytan lain ve yandaslarina ) sakın.. kanmayın.
Adem A.S. olmasa "alem" , insan alemi olmazdı..

Allah CC ,
Ademe AS , secde edin emrini bu sebeple verdi..
Şeytan Lain secde etmedi, ben değerliyim.. o topraktan , ben ateşten yaratıldım dedi.. kibir etti secde etmedi.. Adem AS a itaat etmedi.. Allahu Tealanın emrine icabet etmedi.. Lain oldu..

Kovuldu..

* Allah, “Öyleyse çık oradan, çünkü sen kovuldun.
Hicr Suresi, Ayet 34

Allahu Teala CC un dosdoğru yolu olan HALİFE , Peygambere itaat yolunu kapatmak isteyen, ona secde etmeyi redddeden şeytan lain, insana tuzak kurmak için, yalan sözlerle insanları yanlışa çekmeye çalışır.

* Şeytan dedi ki: “(Öyle ise) beni azdırmana karşılık, yemin ederim ki, ben de onları saptırmak için senin dosdoğru yolunun üzerinde elbette oturacağım.”
A’raf Suresi, Ayet 16

Kelime- i Tevhidi çok zikredin..

La İlahe İllallah Muhammeden Resulullah..

Diye arz edin.

Allahümme sallı alâ Seyyidena Muhammed ve alâ Al-i Seyyidena Muhammed Mustafa A.S Resulullah..

Bilinki.. Peygambere itaat Allah Celle Celalehu 'na itaatdır.

* Peygamber, Rabbinden kendisine indirilene iman etti, Müminler de (iman ettiler). Her biri; Allah’a, meleklerine, kitaplarına ve peygamberlerine iman ettiler ve şöyle dediler: “Onun peygamberlerinden hiçbirini (diğerinden) ayırt etmeyiz.” Şöyle de dediler: “ İşittik ve itaat ettik. Ey Rabbimiz! Senden bağışlama dileriz. Sonunda dönüş yalnız sanadır.”
Bakara Suresi, Ayet 285

* De ki: “Allah’a ve Peygamber’e itaat edin.” Eğer yüz çevirirlerse şüphe yok ki Allah kâfirleri sevmez.
Âl-i İmran Suresi, Ayet 32

* Biz her peygamberi sırf, Allah’ın izni ile itaat edilmek üzere gönderdik. Eğer onlar kendilerine zulmettikleri zaman sana gelseler de Allah’tan günahlarının bağışlamasını dileseler ve Peygamber de onlara bağışlama dileseydi, elbette Allah’ı tövbeleri çok kabul edici ve çok merhametli bulacaklardı.
Nisa Suresi, Ayet 64

Sevginingücü

Kayıtlı Kullanıcı
İhlas sahibi olanların durumu;

Allah şöyle buyurdu, “İşte bu bana ulaştıran dosdoğru yoldur (sıratı müstakim yoludur).
Hicr Suresi, Ayet 41

*

Her kim Allah’a, meleklerine, peygamberlerine, Cebrail’e ve Mikail’e düşman olursa bilsin ki, Allah da inkâr edenlerin düşmanıdır.
Bakara Suresi, Ayet 98

" LA İLAHE İLLALLAH MUHAMMEDEN RESULULLAH "

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt