Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Allah Celle Celalehu dilemeden asla ...; (2 Kullanıcı)

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Takılıp durduğunuz...İstek...arzu ...dua ve temennileriniz siz takıntı ettikçe size iptila olarak döner ve gerçekleşme süresi daima uzar bilesiniz..
Allah C.C. na havale ettiğiniz konuları Allah C.C. na dayanıp ,güvenip emanet edip bırakınız...hayata ...yaşamaya...yeni bilgilere durmadan ilerleyiniz efendim...
İslam dini yaşayandır efendim...durdunuz mu desise ile meşgul olup zaman kaybedersiniz...
Daima iyi ,güzel yolculuk temenni ederim...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Diğer bir dikkat...;

Allah C.C. sizi unutmaz efendim...Mutlaka bilir ve takip eder ..dilek ve arzularınızı işitir icabet eder ...yeter ki siz kendinizi geliştirip yolunuza yaşamınıza devam edin...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Hak eden hakkını alır...deve tüyü ağırlığınca dahi hata yapılmaz...haksızlık yapılmaz...eksik bırakılmaz ...yeter ki idrak sisteminizi açık tutalım...İnşallah... Fark eden olalım...Gemiyi kaçırınca pişman olamayalım...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Kendime söyleyeyim birazda...
Hey sen çok ahkam kesiyorsun...Sen kendin nesin biliyor musun...?
Ah ..ah...keşke bilsem...
Tırmalar dururum...rıza isterim ama heyhat nerede...?

Yaşa ...yaşa ki öğrenesin...İz ...yol bulasın...

İnşallah ulaşasın...

Hicran-ı Aşk

Kayıtlı Kullanıcı
İNSAN hidayete ulaşmak ve kurtuluşa erişmek ister, ancak ;buna vasıl olmak için Allah C.C. nun dilemesi olmadan asla muvaffak olamaz...
Her İLMİN ve her ulaşımın başlangıç noktasında ;Allah C.C. nun OL emrine ihtiyaç vardır...
OKU emri ile teslimiyetin derecesi İNSAN a aktarılır...
Ümmi seviyeye inmeden yani İNSAN kendisini Allah C.C. na teslim etmeden tam manası ile İLME kavuşamaz...
Oku emri ve oku emrinin ana unsuru Ümmi seviyesine inen insan bu noktada...Allah C.C. nun OKU emri ile işaret ettiği KUR'AN-I KERİM 'i okumayı bilmesi ve okuduğunu idrak etmesi gerekir...
Tam teslim olmadan yani ÜMMİ olmadan ...acizliğinizi Allah C.C. na arz etmeden, Allah C.C. nun ...Oku emrine muhatap olmadan ve okunması gereken okunmadan yani Kur'an-ı Kerimi ,Allah C.C. na dayanıp güvenmeden okumanız zaten mümkün değildir......
İnsan olarak okumaya başlamak için gereken en önemli unsurların öncesinde , Muhammed Mustafa A.S. efendimizin Edep ve Adabına sarılmalı ... Muhammed Mustafa A.S. efendimizin Ümmetim buyurduğu o Ümmetim çizgisine dahil olmalısınız...

Allah C.C. nun rızası olmadan ...ne kadar okursanız okuyun...idrak pencerenizi açamazsınız...

Sizde var olan perdeleri kaldırmalısınız...

Yani ;
Ben çok ilim tahsil ettim...Ben Din ilmini yuttum ...
Ben şu Mürşid den ders aldım...
Ben şu tarikata girdim...
Ben şu kitaptan okudum...
Şu kişi şu açıklamayı yaptı...
Bunun doğrusu şu dur...
Öyle diyorsun ama şurada şu yazıyor...

Ben i kaldırmalısınız...Allah C.C. bilir ...Allah C.C. ne buyurursa odur...Kur'an-ı Kerimde ne buyruluyorsa amenna diyerek, bildiğiniz eminim dediğiniz Kur'an-ı Kerime ,onun çizgisine ,bire bir uymayan konuları terk etmeli kendinizi ...
KUR'AN-I KERİME tam teslim etmelisiniz...

Sorularımızı bitirmemizin başlangıç noktası Kur'an-ı Kerimdir...

Kur'an-ı Kerime ulaşıp ta..Tamam anladım idrak ettim...Kur'an-ı Kerim de buyurulana sarılıyorum dediğiniz ve artık kendinizi Muhammed Mustafa A.S.a vede Alah C.C. na emanet ettiğiniz zaman ...

İdrak pencerenizi aralamaya başlatmışsınızdır...
Selamlar...

güncelleme.....

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt