Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Allah Celle Celalehu dilemeden asla ...; (1 Kullanıcı)

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
İNSAN hidayete ulaşmak ve kurtuluşa erişmek ister, ancak ;buna vasıl olmak için Allah C.C. nun dilemesi olmadan asla muvaffak olamaz...
Her İLMİN ve her ulaşımın başlangıç noktasında ;Allah C.C. nun OL emrine ihtiyaç vardır...
OKU emri ile teslimiyetin derecesi İNSAN a aktarılır...
Ümmi seviyeye inmeden yani İNSAN kendisini Allah C.C. na teslim etmeden tam manası ile İLME kavuşamaz...
Oku emri ve oku emrinin ana unsuru Ümmi seviyesine inen insan bu noktada...Allah C.C. nun OKU emri ile işaret ettiği KUR'AN-I KERİM 'i okumayı bilmesi ve okuduğunu idrak etmesi gerekir...
Tam teslim olmadan yani ÜMMİ olmadan ...acizliğinizi Allah C.C. na arz etmeden, Allah C.C. nun ...Oku emrine muhatap olmadan ve okunması gereken okunmadan yani Kur'an-ı Kerimi ,Allah C.C. na dayanıp güvenmeden okumanız zaten mümkün değildir......
İnsan olarak okumaya başlamak için gereken en önemli unsurların öncesinde , Muhammed Mustafa A.S. efendimizin Edep ve Adabına sarılmalı ... Muhammed Mustafa A.S. efendimizin Ümmetim buyurduğu o Ümmetim çizgisine dahil olmalısınız...

Allah C.C. nun rızası olmadan ...ne kadar okursanız okuyun...idrak pencerenizi açamazsınız...

Sizde var olan perdeleri kaldırmalısınız...

Yani ;
Ben çok ilim tahsil ettim...Ben Din ilmini yuttum ...
Ben şu Mürşid den ders aldım...
Ben şu tarikata girdim...
Ben şu kitaptan okudum...
Şu kişi şu açıklamayı yaptı...
Bunun doğrusu şu dur...
Öyle diyorsun ama şurada şu yazıyor...

Ben i kaldırmalısınız...Allah C.C. bilir ...Allah C.C. ne buyurursa odur...Kur'an-ı Kerimde ne buyruluyorsa amenna diyerek, bildiğiniz eminim dediğiniz Kur'an-ı Kerime ,onun çizgisine ,bire bir uymayan konuları terk etmeli kendinizi ...
KUR'AN-I KERİME tam teslim etmelisiniz...

Sorularımızı bitirmemizin başlangıç noktası Kur'an-ı Kerimdir...

Kur'an-ı Kerime ulaşıp ta..Tamam anladım idrak ettim...Kur'an-ı Kerim de buyurulana sarılıyorum dediğiniz ve artık kendinizi Muhammed Mustafa A.S.a vede Alah C.C. na emanet ettiğiniz zaman ...

İdrak pencerenizi aralamaya başlatmışsınızdır...
Selamlar...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Arkadaşlar şimdi dikkatinizi bir konuya çekmek isterim ..;

İsteriz ki Allah C.C. nun yoluna bizleri yönlendirecek, bize sahip çıkacak, bize İLİM verecek bize nasihat edecek adı ne olursa olsun...İster Mürşid ,ister Şeyh ,ister hoca ya tabi olayım... Ona sarılayım ona dayanayım ..ona güveneyim...

Buraya kadar normal tabi ki....

Şimdi diğer soruya geçelim...

Ne için ?
Neden ?

Tabi ki öğrenelim ,bilelim için.

Hani KUR'AN-I KERİME dayanıp güvenecek tik... tabi ki doğru ancak; biz kişisel öğrenim ile İDRAK edemeyiz..sezemeyiz...fark edemeyiz...

Bakın şimdi maksat hasıl oldu...
Hangi yoldan öğrenirsek öğrenelim...Mutlaka Kur'an-ı Kerime bakacağız ...Bire bir olan yol üzerinden gideceğiz...

DİKKAT ..Ne için ?

Biz Allah C.C. na vasıl olalım...İlminden ilim alalım...YAKIN olalım...
Efendim?

YAKIN olalım...

Evet İNSAN fert olarak ,birey olarak gerçekten Allah C.C. nun övgüsüne layık bir varlıktır...Kadın veya Erkek olsun bu doğrudur...

Allah C.C. na YAKIN olmayı isteyeceğiz ve bunun içinde çaba sarf edeceğiz...

Allah C.C. için tüm insanlar değerlidir..Tüm insanlar Cenneti Alaya layıktır...

Öğreneceğiz ...edineceğiz ve her insan ;ayrı ayrı fert olarak kendimizi Muhammed Mustafa A.S. ın Ümmeti olamamız için çaba sarf edecek ve Allah C.C. na yakın olmaya çalışacağız...

Sadece Kamili Mürşid İLMİ bilecek o vasıl olacak diğerleri onun peşinde olacak ... bu olmaz...
Her insan öğrenecek ve Allah C.C. na ayrı ayrı vasıl olacaktır...

Bu Dünya hayatı her insan için ,ayrı ayrı Allah C.C. nun kulu olmak üzere yaşanmaktadır... O halde gerçeği fark edip her birimiz ayrı ayrı çaba sarf edecek...Allah C.C. nun rızasını kazanacağız...
Selamlar...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Mürşidimiz dediklerimizden öğreneceğiz veya Hakiki Mürşid olan Kur'an-ı Kerimi okuyacak ,anlayacak ...idrak edecek ve fert olarak Allah C.C. nun yolunda ayrı ayrı yürüyeceğiz...

Buldum , duydum ...öğrendim değil...

Fiilen yaşadım ,kavuştum vasıl oldumu elde edecek ve Dünya hayatında olduğu gibi Ahiret hayatını da tek başımıza ben olarak kazanacağız...

Sadece bulmak önemli değildir... O bulduğunuz yol üzerinden desiselere kapılmadan yürümeli ve Allah C.C. na ferd olarak ,YAKIN ...gayret ve çaba içinde olmalısınız...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Muhammed Mustafa A.S. Efendimizin şu buyurmasına lütfen dikkat edelim...;

Benim Ümmetim ,beni İsrail Peygamberleri gibidir...

Niçin bu şekilde buyurmuşlardır...?
Çünkü Muhammed Mustafa A.S. 'ın ÜMMETİM buyurduğu kişiler gerçek manada ..Allah C.C. nun yoluna sarılmış ve RIZA sını kazanmak için gayret içindedirler..

Bunun için öğrenme gayret ve arzusundalar dır...yetinmezler ..isterler ki bizzat kendileri öğrensin ve bu yolda emin adımla yürüsünler...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Ben YAKIN olacağım ... ben Mürşid imi buldum ...o beni götürecek bekleyişi uygun bekleyiş değildir...
Bizlerinde gayret ,arzu ve istek içinde olmamız ...ayrıca FİİLEN yürümemiz gerekir...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Ben hazır değilmişim...Ben layık değilim düşüncesi ile durmak ,beklemek olur mu ?

Olmaz..
Mademki bu yolda yürümeliyiz o halde ne duruyoruz...
Kur'an-ı Kerimi Arapça okuyalım...
Türkçe doğru meali öğrenelim...
Soru sormamız gerekenden ...soru sorarak gayret sarf edip bu yolun inceliklerini öğrenip ...sorularımıza cevap bulalım ...
Nerede o Mürşid...?
Hemen her evde var...

Kur'an-ı Kerim... den başlayalım...

Yaşayalım...yaşatalım...
Ve..
Muhammed Mustafa A.S. 'ın Ümmetinden olalım...
Beklemekle ... birilerinin anlatmasının zamanını gözetlemekle olmaz...

Hemen ..hemen bulmalıyız...

Vakit var mı ?

Bilemeyiz ama...hemen başlamalıyız...

Bir an önce yaşamamız lazım...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Allah C.C. nun emri olmadan bir tüyün dahi hareket edemeyeceğine inanmadan ...
Hayırın ve şerrin Allah C.C. dan olduğunu idrak etmeden...
Kadere iman etmeden...
İmanın şartlarına erişmeden ...
Bu yolda ilerlenmez...

Mutlaka ..
La İlahe İllallah 'a kelime-i tevhidine sarılmalı ve buna mutmain olmalıyız...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Allah C.C. na güvenin ve Allah C.C. dayanın emrini ; Müceddidimiz den R.A. duyduğumuz o andan; bu ana kadar ne kadar soru sorduğumuzu ve ne kadar yerleri tırmaladığımızı bilseniz şaşkınlık içinde kalırdınız...
Sormadan...aramadan...istemeden...öğrenmeden...gayret sarf etmeden...bu olmaz efendim...
Mutlaka ...Kişisel yürümeli ve YAKIN ilmini öğrenmek için gayret etmelisiniz...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Hayat sizin ve bu hayatınızı dünya veya ahiret hayatında ...siz ;yalnız başınıza siz yaşayacaksınız...
Karar sizin efendim...
Bizden şimdilik bu kadar...
Selamlar...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Her türlü sıkıntılarınızı mutlaka Allah C.C. na arz ediniz...Dilek ve arzularınızı da... İçten...gizli ve sessizce ..göz yaşı ile ...Duyar merak etmeyin yeter ki dua etmeyi rızasını kazanmayı bilin...

Duanızı ;
Başınızda ...beyninizde idrak ederek canlı tutarak düşünün ...unutmamaya gayret ile , o duayı gönlünüze ...kalbinize yönlendirin ... Kalbiniz sizin arz aynanızdır... Beyin...gönül ve kalp bir oldu mu...doğru adrese ulaşırsınız inşallah...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Dua nızı ; dua sinyali kabul edeceksiniz bu sinyali canlı düşünerek idrak ederek beyninizden.... boynunuzdan kalbinize akıtmalı ve gönlünüzün haykırışına kulak vermelisiniz...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Bu dua sizin arzınızdır...Bu arzınıza Allah C.C. katılırsa dua var olur...Bedduadan uzak durmalı..hayır dua sına sarılmalısınız...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Birde;Allah C.C. nun sizden ... sizinle veya yalnız dua etmesi vardır ki...Dileyin dilediğinizi...isteyin istediğinizi...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Tereddüdünüz varsa İMAN hatanız vardır... mutlaka kendimizi süzgeçten geçirmeli ve af arz etmeli...Allah C.C. nun yoluna yönelmeliyiz...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Kısacası ALLAH CELLE CELALEHU DİLEMEDEN ASLA...lütfen dikkat...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Şimdi dikkatle okuyunuz...Eğer duanızı, dua olarak arz edemediğinizi düşünüyorsanız...Acziyette kaldı iseniz ...BİLEN olarak bildiğimiz..'e sırrınızı ifşa etmeden , açık ca yazmadan sadece ...duada aciz olduğumu düşünüyorum diyerek onun YAKIN ilminden yardım isteyiniz...
Yardıma İNŞALLAH kavuşursunuz efendim...
Biz acizane böyle yapıyoruz...
Kime ...?
Aramayın siz arz edin o duyar efendim..
Yalnız cevap beklemeyecek...kişisel duanıza devam edecek..sabırla olmasını bekleyecek...şüphede kalmayacaksınız...
Biz öyle yapıyoruz...efendim...

Allah C.C. na arz ediyor ona güvenip dayanıyor sabrediyor ...vede ...Hamd ve Şükürler olsun ki ulaştığımızı var sayıyoruz efendim...Ümitsizliğimiz ve endişemiz katiyetle yoktur...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Allah C.C. da başka hiç bir kimseden herhangi bir şey beklemiyoruz...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
ALLAH CELLE CELALEHU DİLEMEDEN ASLA bunu biliyor ve bunu söylüyoruz...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt