Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Allah C.C. nun ÜMMİ'si olmanın ulviyeti... (1 Kullanıcı)

beklenen

Kayıtlı Kullanıcı
iblis yanınızdan ayrıldı ise imanınızı kontrol edin müminler. o çalmadan asla ayrılmaz .

Çalana dek orda ensende bekler

Ben Tam iman kamil iman noktasına geldikten sonra rüyamda bile rahat vermiyor. Şunu inkar etsene hadi diye.

sormadıgı kafir sorusu kalmadı

ne denese olmuyo Başaramıyor.

Delirdikce delirip kuduruyor.

o iman hala niye o kalpte diye. Niye cıkmaz diye.

imanı çıkarsa bidaaa yanıma ugramıycak.

beklenen

Kayıtlı Kullanıcı
iman cizgisinden bir milim ayırsa ohhh başardım deyip bidaa bunla işim yok diycek.

beklenen

Kayıtlı Kullanıcı
Sen Tam imanı bırakıp imanını kusurlandırmadıkca Hakikatlerden birini bile inkar ettirmedikce seni rahat bırakmam diyor.

Sen imanı bırak ben seni bırakıyım.

İhlas olmasa 6 sene iblis 5 dakka boş bırakmadıgı birini coktan ifsad edip bida o semte ugramazdı.

beklenen

Kayıtlı Kullanıcı
iblis işlemiyor. İblisin işlememesi Allahın ikramıdır. Allah imanımı koruyor iblis naparsa yapsın. En fazla gözümün önünde dönen sinek olur.

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Tamam tamam senin yolun o demek ki ... bizden uzak ol o zaman...Kendi Kalbinin ...Allah C.C. nun tecelligahı olması yerine Şeytan Lain ile olduğunu inşallah fark edersin...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
EZAN...; Haydi buyurun size reçete...Şeytan Lainin en büyük korkusu Ezanı okuyalım...

الله اكبر
الله اكبر
الله اكبر
الله اكبر Allahu Ekber Allah En Büyüktür

اشهد ان لا اله الا الله
اشهد ان لا اله الا الله Eşhedû en lâ ilâhe illallah Allah'tan başka ilah olmadığına şahitlik ederim

اشهد ان محمدا
رسول الله
اشهد ان محمدا Eşhedû enne Muhammeden resulullah Muhammed'in Allah'ın resulü olduğuna şahitlik ederim
رسول الله

حي على الصلاة
حي على الصلاة Hayya alel-salah Haydi namaza

حي على الفلاح
حي على الفلاح Hayya alel-felah Haydi kurtuluşa

الله اكبر

لا اله الا الله Lâ ilahe illallah

Allah C.C. na sığınalım...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
EZAN...;

الله اكبر
الله اكبر
الله اكبر

اشهد ان لا اله الا الله
اشهد ان لا اله الا الله Eşhedû en lâ ilâhe illallah Allah'tan başka ilah olmadığına şahitlik ederim

اشهد ان محمدا
رسول الله
اشهد ان محمدا Eşhedû enne Muhammeden resulullah Muhammed'in Allah'ın resulü olduğuna şahitlik ederim
رسول الله

حي على الصلاة

حي على الفلاح

الله اكبر

yakais

Yasaklı Kullanıcı
EZAN...; Secde 'ye....Adem A.S. 'a ve KABE 'ye ...

الله اكبر
الله اكبر
الله اكبر

اشهد ان لا اله الا الله

اشهد ان محمدا
رسول الله
رسول الله

حي على الصلاة

حي على الفلاح

الله اكبر

nemire(MERHUM)

Kayıtlı Kullanıcı
Tamam tamam senin yolun o demek ki ... bizden uzak ol o zaman...Kendi Kalbinin ...Allah C.C. nun tecelligahı olması yerine Şeytan Lain ile olduğunu inşallah fark edersin...

Selamun Aleyküm

Muhterem Üstadım Rabbim size daima iylikler versin ,sinirlenmeniz bile ne kadar adaplı ne kadarda edepli inanın sinerlenmenize bile hayran oldum bir insan ancak Rabbimizin inayeti ile bu kadar edepli olabilir.Bu aciz bendeniz bir müddet hiçbir şey yazmamaya ve susanlardan olmaya karar vermişti,ancak her gün üstadımın yazılarını okumaya devam ediyor ve bunuda size beğenme tuşuna basarak belli etmeye çalışıyordum.Ama dayanamadım ve sizin bu üstün vazfınız karşısında yine haddim olmayarak birşeyler yazdım.Yüceler yücesi Rabbimiz sizi Hz. Osman bin zinnuriyn'in hayası ve edebi ile mücehhez kılsın,emin adımlarla yürümekte olduğunuz müstakim yoldan ayırmasın,Dünya hayatınızda ve ahıret haytınızda da Rabbim sizin üzerinize merhameti ve şevkati ile tecelli buyursun.Sağlıkla kalınız Rabbime emanet olunuz,izninizle bu yaşlı ve değersiz hafız susmaya devam edecektir.

Her türlü övgüye layık olan yüceler yücesi Rabbi Rahim'in c.c Merhameti ve selamı üzerinize olsun.Sonsuz sevgi ve saygılarımı lütfen kabul buyurunuz.

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Selamun Aleyküm

Muhterem Üstadım Rabbim size daima iylikler versin ,sinirlenmeniz bile ne kadar adaplı ne kadarda edepli inanın sinerlenmenize bile hayran oldum bir insan ancak Rabbimizin inayeti ile bu kadar edepli olabilir.Bu aciz bendeniz bir müddet hiçbir şey yazmamaya ve susanlardan olmaya karar vermişti,ancak her gün üstadımın yazılarını okumaya devam ediyor ve bunuda size beğenme tuşuna basarak belli etmeye çalışıyordum.Ama dayanamadım ve sizin bu üstün vazfınız karşısında yine haddim olmayarak birşeyler yazdım.Yüceler yücesi Rabbimiz sizi Hz. Osman bin zinnuriyn'in hayası ve edebi ile mücehhez kılsın,emin adımlarla yürümekte olduğunuz müstakim yoldan ayırmasın,Dünya hayatınızda ve ahıret haytınızda da Rabbim sizin üzerinize merhameti ve şevkati ile tecelli buyursun.Sağlıkla kalınız Rabbime emanet olunuz,izninizle bu yaşlı ve değersiz hafız susmaya devam edecektir.

Her türlü övgüye layık olan yüceler yücesi Rabbi Rahim'in c.c Merhameti ve selamı üzerinize olsun.Sonsuz sevgi ve saygılarımı lütfen kabul buyurunuz.

Lütfen forumdan uzak kalmayınız...Sizin yazı ve yorumlarınız bizce çok değerli...Selamlar...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
ÜMMİ olmak ;
Öncelikle ; Allah C.C. nun emrine mazhar olmaktır...
Allah C.C. nun hitabına kavuşmaktır...
Allah C.C. nun ; onu seçtiğinin...Sevdiğinin ... ifadesidir...
Allah C.C.ile konuşma lütfüna kavuşmaktır...

Allah C.C. na ; ben... senin buyurduğun emri yerine getiremiyorum...
Yani ; OKU emrini yerine getiremiyorum.. diye ...Allah C.C. na arz etmektir...

Ne okuyacağım nasıl Okuyacağım...? diye yardım istemektir...
Sen bildirmezsen bilemiyorum demektir...
Ancak sen öğretirsen veya okutursan okuyabilirim diyerek niyaz etmektir...
Teslim olmak yanlız Onu ''C.C. ''dilemek emrine itaat etmektir..

ÜMMİ Olmak OKU emrine üç kez mazhar olmaktır...
Ümmi olmak Cebrail ' e A.S git de öğretiver buyurmasının işaretidir...

OKUSUN arzu ve dileğidir...

ÜMMİ olmak Kalbin ...arzu ve isteğin Allah C.C. na teveccüh etmenin...Allah C.C. nu sevmenin ve ona sevgiyi arz etmenin işaretidir...
ÜMMİ olmak Allah C.C. nun '' Ya Muhammed Mustafa A.S. seni çok seviyorum '' hitabının göstergesidir...
Selamlar...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
ÜMMİ olmak yalnız kalmak sadece Allah C.C. na yönelmek demektir...
ÜMMİ olmak yalnız sadece Allah C.C. na güvenmek ve dayanmak demektir...
ÜMMİ olmak yalnızlığı sevmek ve Allah C.C. ile meşgul olmak ve istemek demektir...

nemire(MERHUM)

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleykum

Muhterem üstadım bu ihtiyara değer verip forma dönmemi istememnizi ben nasıl kırarım ki eğer üstadım bir şey söylemiş ise bu benim için bir emirdir.ve derhal tarfımdan gereği yapılır.

Muhterem üstadım Ümmi Olmayı ne kadar güzel tarif etmişsiniz evet ümmi olmak yapa yalnız olmak demekdir tıpkı bu garip ihtiyar gibi,Yalnız Allah'ı sevmek,sevmek yetmez O'na aşık olmak ve Allahc.c deyince gözden yaş dökmek,nereye bakarsan O'nun eserlerini ve kudretini idrak ederek O'na hayran olmak ,Alemler içersinde ondan daha büyük dost olmadığını bilmek,her yapacağın işi O'na arz edip izin istemek,tam olarak ona teslim olmak,O'nu kelimelerle tarif edilemiyecek kadar özlemek Karşılık beklemeden aşık olmak cennet ve cehennem pazarlığı yok sadece aşk var ölesiye ve dayınılmaz bir hasret var ,ne zaman bitecek bu hasret diye umud ile beklemek var,daha fazla yazmak için gücümüz yok.........

Allah'ın c.c Selamı ve merhameti üzerinize olsun. Saygılarımla.

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Dönüşünüz bizi sevince boğmuştur...Sağ olun...Yazılarınıza tamamen katılıyorum...Selam ve saygılarımla efendim...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt