Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Allah C.C. nun ÜMMİ'si olmanın ulviyeti... (1 Kullanıcı)

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Hz. Muhammed Mustafa A.S. gafletten beridir...
Kendileri Hiç esnemez ler di...
Esnerken salavat getir doğruluğunu anla...
Arkadaşım...
Ne olur toparlan ve bizimle kucaklaş...
Bırak yalnız başına Şeytan Lain 'i...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
İnsan..insana yakışır...
Şeytan şeytan laine unutma...
Hasr suresini idrak et...
Nur'un nar ile işi ne ...
Su dök bak nasıl söner o nar...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
La İlahe İllallah....
La İlahe İllallah Adem A.S. Resulullah...
La İlahe İllallah Muhammed Mustafa A.S. Resulullah...
La İlahe İllallah Muhammeden Resulullah...
La İlahe İllallah....

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Arkadaşlar...Alınacak ders şu olsa gerek...
Rabıta yapacağım diye ...bilinmeyen yolda yalnız yürümeyin...
Allah C.C. her an var ve Kudret eli hak olarak mevcuttur...
Acizane tavsiyem...
Rabıta da arzınız ...Allah C.C. 'na olsun...Muhammed Mustafa A.S.'a olsun...
Yoksa ...
insanız kanıverir kendimizi bir şey sanırız bizden hatırlatma...

Allah 'ım C.C. hatadan sana sığınırız...

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
Yazdiklarinizin tumunu okumadim..hem cok yazmisin hemde karisik ama bir yazinizi gordum..seytan imani cok olana yaklasir ..amenna dogru olabilir ama suda bir gercekki..eger kalbimizi Allah sevgisiyle doldurgumuzda..seytanin vesvese ve evhamlarina kapilmayiz..surekli abdestli gezen bir ..insan ve dili rabbimin zikriyle donun bir dil..seytan nasil yaklasin..yeterki kalbimizi rabbimin muhabbetiyle doldurmayi billelim..
o zaman hic bir vesvese ve evhama kapilmayiz...bir euzu besmele onun yanindan gitmemizi saglar...kalbi bos olan..seytana kapilir..ama kalbi Allahin sevgisiyle dou olan insana yaklasamaz...biiznillah..her 5 vakit temizlenip rabbimin huzuruna cikiyoruz..ve kuran yolundayiz yeterki idrak etmesini bilelim..

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Lütfen soru sormaktan kaçınmayın ...hatamızı da yüzümüze vurun...Kaynak gösterin bizde hatamız varsa toplanalım...
Kur'an-ı Kerim den olan kaynak başımız tacıdır...
Selam sevgi ve muhabetlerimle...

''Allah C.C. 'nun ÜMMİ si olmanın ulviyeti'' adlı konuma dönüyorum...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Yazdiklarinizin tumunu okumadim..hem cok yazmisin hemde karisik ama bir yazinizi gordum..seytan imani cok olana yaklasir ..amenna dogru olabilir ama suda bir gercekki..eger kalbimizi Allah sevgisiyle doldurgumuzda..seytanin vesvese ve evhamlarina kapilmayiz..surekli abdestli gezen bir ..insan ve dili rabbimin zikriyle donun bir dil..seytan nasil yaklasin..yeterki kalbimizi rabbimin muhabbetiyle doldurmayi billelim..
o zaman hic bir vesvese ve evhama kapilmayiz...bir euzu besmele onun yanindan gitmemizi saglar...kalbi bos olan..seytana kapilir..ama kalbi Allahin sevgisiyle dou olan insana yaklasamaz...biiznillah..her 5 vakit temizlenip rabbimin huzuruna cikiyoruz..ve kuran yolundayiz yeterki idrak etmesini bilelim..

:a15::a15::a15::a16:

beklenen

Kayıtlı Kullanıcı
Hz Muhammed evet esnemezdi Daha doğrusu hiçbir Nebi esnemez.

bu farklıdır! o peygamber kalbi kapalı, bizler ise kalbi iblislere acık insanlarız.(veli de dahil)

Neden ?

nebinin kalbi şeytandan mahfuzdur.

Nebiye asla vesvese veremez bu yasaktır iblise.

Sen esniyor musun ? hayır.

Ben esniyor muyum evet.

Esneme şeytandandır.

Bir kişi esnemiyorsa ya nebidir yada iblis o namaz kılanla ugrasmıyor ifsada çalısmıyor o boşa namaz kılıyor demektir.

boşa namaz kılanın namazı ile niye ugrassın ki.

peygamberimiz dediki iblis vesvese vermeden Nebiden başka kimse namaz kılmaz

kılarsa yahudiler gibi olmuştur.

Sen yahudi olmuşsun eger hiç esnemiyorsan.

iblis çalmaya ifsad etmeye degecek birşey görmüyor ki sende Ne esnediyor ne vesvese veriyor.

Gel iman et !

İman edince iblis ancak düşman olur sana!

düşman napar sorarım?

düşman saldırır demi , dogru

İblis hiç dostuna saldırır mı iblis ettikleri ile ugrasırmı ugrasmaz.

Hadislere bak istersen.

Sen imanını topla tövbe et ama dilinle degil kalbinle tövbe et.

İblis dediki Rabbim bana gizlilik ver her taraflarından gizlice sokuluyum senin kullarına onların damarlarında kan gibi dolasıyım.

İblis benim damarımda bile dolaşıyor. Yeminle.

Ama kalpteki imanı alamadı daha

Yemin veiririm

imanını çaldıgı ile ugrasmaz o.

çaldırdıgın imanını geri al iblisten ozaman sana düşman kesilir.

dogru söze inanmazda neye inanırsınız artık.

İman kalpte olacakta iblisler ugrasmıycak

"Boş eve hırsız girmez" Hz ali.

iblis okadar ifsad etmiş ki seni acıyorum sana.

beklenen

Kayıtlı Kullanıcı
iblis TAM iman edenlerle cok ugrasır.

cünkü iblis hırsızdır. iman da elmastır.

elmasın oldugu sokaktan evin önünden bir an ayrılmaz. Gafil kalsada girip çalsam diye.

beklenen

Kayıtlı Kullanıcı
Sen diyecen ki kaşıkcı elması gibi bir kamyon elmas var bu adreste

bütün hırsızlar oraya toplasır.

Boşş evlerin etrafında bir tane hırsız göremezsin.

Yavvv düşman diyorum. Düsmandan anladıgınız beni rahat bırakacak mı ?

Saldırması demek hala seni Allah dostu olarak gördüğündendir.

düşmanını bil.

beklenen

Kayıtlı Kullanıcı
Saldrmaması demek Kendi dostu olarak gördüğündendir. iblis ettim demektir.

beklenen

Kayıtlı Kullanıcı
iblis Elması çalana kadar o sokakta o evde bekler ev sahibinin gafletini.

elması çalan hırsız napar???

bida asla o sokaga ugramaz demi yakalanmıyım diye.

ibliste böyledir.

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
bakin zaten kimse iblisin dusmn oldugu idda etmiyorki kardesim..lutfen yazdiklarimi dikkatle okuyuun..
ama okuyun cevap vermeye degil yazdiklarimi okumaya ve anlamaya calisin..

Şeytan görünmeyen ve nereden geleceği bilinmeyen bir düşman olduğundan, onun desise ve vesveselerinden Allah’a sığınmak, bizim gibi aciz kullar için oldukça önemli bir husustur. Şeytan ne kadar güçlü ve hilekar olursa olsun, onun bütün hile ve desiselerine karşı Cenabı Hak arkamızda zahir ve müzahir olarak bulunmakta, kendisine sığınarak müracaat ettiğimiz takdirde bize yardım edeceğini bildirmektedir. İşte bu konudaki ayetlerden bazıları:

“Eğer şeytanın fitlemesi seni dürterse hemen Allah'a sığın. Çünkü O, işitendir, bilendir.” (7:200);
“Ve de ki: Rabbim! Şeytanların kışkırtmalarından sana sığınırım! Onların yanımda bulunmalarından da sana sığınırım, Rabbim!” (23:97-98.)

Bu ayetlerde şeytanın, özellikle ibadet esnasında insana gizlice sokulup vesvese vereceğine ve kışkırtarak hayırlı işlerden alıkoyup günaha sevk edebileceğine işaret edilmektedir.

Özellikle Kuran okumaya başlandığı zaman insanın aklını, fikrini dağıtıp okuduğu Kurandan etkilenmesini önlemek için çeşitli vesveseler ortaya atan, hatta “böyle Kuran okunmaz” dedirterek, Kuran okumaktan vazgeçirmek ister. Onunbütün buy oyunlarına karşı da yine Allah’a sığınmamız isteniyor:

“Kur'an okuduğun zaman o kovulmuş şeytandan Allah'a sığın!” (Nahl, 16/98.)

Burada istenen şey, Kuran okumaya başlamayacağımız zaman “Euzü billahi mine’ş-şeytan’ir-racim” diyerek, önce “Allah’ın rahmetinden uzaklaştırılmış ve cennetten kovulmuş şeytandan Allah’a sığınırım” duasını okumaktır.

Özellikle ilim tahsil etmek ve ibadet yapmak isteyenler şeytanın tasallutuna karşı Allah’a sığınmalıdır. Ancak bu yolla o sinsi düşmanın şerrinden korunabilirler.

“Eğer şeytandan gelen kötü bir düşünce seni dürtecek olursa, hemen Allah'a sığın. Çünkü O, işiten, bilendir.” (Fussılet, 41/36)

Şeytani düşüncelerin sınıfı ve sınırı yoktur. O her şeye karışmak, her şeyi bulandırmak ister ve kendisine uyduğumuz şeyler küçük de olsa bunlardan memnun olur. Çünkü onun ileriye dönük yatırımları vardır ve bunun daha büyüklerini yaptırmayı planladığı için önce ufaktan ufağa bizleri yoklar. Birinci günahı işlettiği zaman büyük bir zafer kazanmış gibi sevinerek çığlık atar. Zira şeytanın çağırdığı birinci basamağa çıkan ikinciye daha kolay ve daha rahat çıkacaktır. Bu arada kendisinin uğraşıp başa çıkamadığı kimseleri ise hemcinslerinden zaafı

Şeytandan Allah’a sığınmak, sadece normal insanlara mahsus bir şey değildir. Ondan Peygamberler, veliler ve salih kimseler de Allah’a sığınmışlar, dua ederek onun rahmet kapısını çalmışlardır. Zaten Kuran-ı Kerimde;

“De ki: Duanız olmasa, Rabbim size ne diye değer versin?” (25:77);

“Bana dua edin, kabul edeyim. Çünkü bana ibadeti bırakıp büyüklük taslayanlar aşağılanarak cehenneme gireceklerdir.” (40:60.);

“El açıp yalvarmaya lâyık olan ancak Odur. Onun dışında el açıp dua ettikleri onların isteklerini hiçbir şeyle karşılamazlar. Onlar ancak ağzına gelsin diye suya doğru iki avucunu açan kimse gibidir. Halbuki (suyu ağzına götürmedikçe) su onun ağzına girecek değildir. Kâfirlerin duası kuşkusuz hedefini şaşırmıştır.” (13:14)

ayetleriyle müminler Allah’a dua etmeye ve ona sığınmaya davet edilmişlerdir. Şu da unutulmamalıdır ki, “Rızasını kazanmak için, korkarak ve umarak, gizlice, haddi aşmadan, darlık ve bolluk zamanlarında” (1) Allah’a dua etmek bizim için bir görevdir ve bunu Rabbimiz bizden istiyor. Zira dua, aynı zamanda bir ibadettir.

(1) Bakınız: Ra’d, 7/55-56; Ra’d, 7/205-206; Kehf, 18/28; Secde, 32/16.

beklenen

Kayıtlı Kullanıcı
daha önce hakiki parlak elmas sahibi biri ile karşılaşmadıgınız için size bu durum Anormal geliyor.

Yeminle iblis elmas gördüğü sokaktan evden yanından bir an ayrılmaz.

imanının 70 şubesi vardır bir şubesini bile kirletirse geri çekilir ellemez onu

tıpkı bardaktaki suya 1 damla mürekkep düsmesi gibi. tüm imanı ifsad eder.

bilmiyorsunuz !!

iblisin işi Elmasları ifsad etmek. ifsad ettiklerine hiç sokulmaz artık nasılca bozdum bu kendi kendine iyice bozulmaya devam eder diye ellemez.

Asıl var kuvvetiyle ugrasıyorsa bilki Elmas hala orda ki Kale sağlam ki kapıya yükleniliyor siege ramm ile.

kaleye girip elması alıp gittikten sonra sorarım hangi hırsız o boş kasayı acmakla ugrasır.

Sahabeye bakın onlardada elmas vardı.

beklenen

Kayıtlı Kullanıcı
günaha sokmaya gelmiyorsa Sen kendin günah içindesin iblise gerek yok demektir.

beklenen

Kayıtlı Kullanıcı
günaha girdiriyor demiyorum.

günaha girdirse ohh yaptırdım deyip kenara cekilecek.

beklenen

Kayıtlı Kullanıcı
TAMM iman etmeden evvel gitti geldi imandayken Yeminle iblis arada bir gelirdi bazen hiç gelmeye gerek görmezdi.

Tam imanı secince yanımdan bir an ayrılmıyor.

Taki ifsadı basarana dek

iblis bu demektir zaten.

beklenen

Kayıtlı Kullanıcı
iblis Gavs ın dediği gibi şimdi tatilde bir damla mürekkeple ifsad ettikleri zaten kendi mayalarını bozmuş Kendi kendinin şeytanı olmuştur.

şeytan onun yanına gitmeye niye gerek görsün ki.

beklenen

Kayıtlı Kullanıcı
bana hadis yazıp göstermekle bişi oldugu yok.

O hadisi ve ayeti hakkıyla kabul edecen de iblis seni boş bırakacak bu mümkün degildir.

beklenen

Kayıtlı Kullanıcı
İblis gelmiyorsa ugrasmıyorsa En ufak iman esaslarından bile bir tanesini inkar ettirdim bu bana yeter ohhh be başardım manasındadır.

imanını kontrol etsin inkar ettirdiği şeyi tesbit edip tekrar o na iman etsin. Boşuna kelime i şahadet işe yaramaz. o inkar ettiğin hakkikati kabul edene dek.

Ugrasması başaramadım hala ugrasıyom niye bozulmuyo bu diye deliye dönmesidir.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt