Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

AKŞAMA KADAR YAŞAMAK (2 Kullanıcı)

Bahar_58

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleyküm

Allah (c.c) Razi Olsun Paylasiminiz Icin__ cok Güzel ibret alinmasi gereken bir kissa

xaisex

Kayıtlı Kullanıcı
s.a bizlerde böle olabilsek keşke kendi adıma söyleyeyim ben olamam heralde paylaşım için sağol ALLAH'a emanet olun

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
Akşama Kadar Yaşamak?

Akşama Kadar Yaşamak?

Mekke...

Yaşlı bir adam ve genç bir delikanlı bir köşede oturup konuşmaktalar. Önlerinde iyi giyimli bir adam belirir. Genç olanın önüne bir kese altın koyar.

Genç:
- Sağol, paraya ihtiyacım yok.

- Olsun, ben sana veriyorum, ister sen harca, ister fakirere ver.

Genç fazla ısrar etmez. Keseyi alır hemen hepsini ihtiyacı olduğunu bildiklerine dağıtır.

Yaşlı adam aynı akşam genci bir başkasından yardım isterken görür ve sorar:

- Niçin o bir kese altından kendine ayırmadın?

Genç:

-Akşama kadar yaşayacağımı düşünemezdim.

islamicforce

Kayıtlı Kullanıcı
Tsk..

Tsk..

paylasim icin tesekkürler..
keske hepimiz ayni hassasyeti gösterebilsek.. ölümün bize sah damarimidan daha yakin oldugunu aklimizdan hic cikarmasak..

selam ve dua ile..

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
paylasim icin tesekkürler..
keske hepimiz ayni hassasyeti gösterebilsek.. ölümün bize sah damarimidan daha yakin oldugunu aklimizdan hic cikarmasak..

selam ve dua ile..

rabbim bizlere unuttuğumuz anlarda hatırlatsın duasıyla kardeşim
rabbim senden de razı olsun
rabbimize emanetsin inşallah

turk_s

Kayıtlı Kullanıcı
maddiyat a öenm vermemekden ziyada cimri olmamak gerek aslında
aile fertlerimizin rızklarını ayırmak ve onları az da olsa korumak gerek değilmidir??
hz.ebubekir gibi asla olamayız o ap ayrı ama hani belki benzeyebiliriz!!

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
maddiyat a öenm vermemekden ziyada cimri olmamak gerek aslında
aile fertlerimizin rızklarını ayırmak ve onları az da olsa korumak gerek değilmidir??
hz.ebubekir gibi asla olamayız o ap ayrı ama hani belki benzeyebiliriz!!

inşallah kardeşim o benzeyenlerden oluruz
rabbimize emanetsiniz

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı
S.a. Kardeşim Eline Gönlüne Sağlik A.e.o.

turk_s

Kayıtlı Kullanıcı
amin
ben biraz yabancılık çekiyorum bu konulara ama genelde yorum yapmaya yada bildiklerimi sınamaya çalışıyorum eğer bu bağlamda bi hata yada yorum yanlışımı görürseniz lütfen beni uyarınız

kaldı ki hatalarımı eksikliklerimi düzeltmek için burdayım..
birde selam alırken ve verirken sürekli alıp veriyormusunuz? o dikkatimi çekdi.sanırım ameller önemli rabbim kabul eder inş.

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
amin
ben biraz yabancılık çekiyorum bu konulara ama genelde yorum yapmaya yada bildiklerimi sınamaya çalışıyorum eğer bu bağlamda bi hata yada yorum yanlışımı görürseniz lütfen beni uyarınız

kaldı ki hatalarımı eksikliklerimi düzeltmek için burdayım..
birde selam alırken ve verirken sürekli alıp veriyormusunuz? o dikkatimi çekdi.sanırım ameller önemli rabbim kabul eder inş.

selamun aleykum kardeşim
kardeşim bende burda ögrenmek için varım konulara dikket et özellikle burda çok faydalı konular açan aliye,nigdeli.kaan erdem,cevdet71,ravza nur, resul acer,aşka mecnun,hafize kardeşlerimin konularını ben daha dikkatli okuyorum...
selam konusu ben bu siteye üye olmadan önce selam vermezdim burda selamın ne kadar önemli olduğunu ögrendim bununla ilgilide aşka mecnun kardeşimiz bir konu açmış onu okursanız anlarsınız...

turk_s

Kayıtlı Kullanıcı
teşekkür ederim ilginize
tavsiyelerinizi dinleyeceğim

-Ammar Bin Yasir-

Kayıtlı Kullanıcı
:Bselamun aleyküm damlacım ellerine sağlık yine çok güzel bir kıssa yazmışsın

berra34

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun.çok güzel di allaha emanet olun.grcekten an ve an ne olacağımız belli değil.

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
sa.damlam ne güzel şeyler paylaşıyorsun.rabbim yardımcın olsun.rabbime emanetsin.

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
Selamün Aleyküm Şeker kardeşim. Çok manalı ve ibretlik bir kıssa idi.. Mevlamız c.c razı ve hoşnut olsun inşallah..Hepimiz böyle düşünebilsek, dünyayla sınırlarımızı güzel bir şekilde çizmeyi başarabilsek, faniliğimizin bilincine varıp Baki olan'a yönelsek, bir gün hiçbir şeysiz O'na döneceğimizi bir an dahi hatırımızdan çıkarmasak, ne ayrılıklar, ne hastalıklar ne de ölümler acı verecek o zaman... ''Kalp atışlarımız, aslında Azrail'in ayak sesleri..'' bu parolayı unutmadan günlerimizi yaşarsak her iki cihanda da saadeti yakalayanlardan oluruz biiznillah.. Güzel gönlüne sağlık, güzel kardeşim..Rabbim bu güzel paylaşımlarını ve varlığını daim kılsın inşallah burada..Selam, dua ve muhabbetle B)B)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt