Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

acı ama gerçek (1 Kullanıcı)

M DENIZ

Kayıtlı Kullanıcı
RE: acı ama gerçek

S.A. KARDEŞİM ÇOK GÜZEL ANLATMIŞSIN. ALLAH HEPİMİZİN YARDIMCISI OLSUN ORTAM ÇOK KÖTÜ.İNANIN BU HAYATIN EN GÜZEL MEYVESİ ÇOCUKLAR DEMİ. AMA ONU BİLE İSTERKEN KORKUYO İNSAN NASIL BÜYÜTÜCEM VATANA MİLLETE NASIL HAYIRLI İNSAN YETİŞTİRECEM. İMANLA KURANLA BÜYÜTEBİLMEK İÇİN NELERİ NASIL YAPICAM.İNANIN ÇOK ZORLANIYORUM. ÖZELLİKLE KIZ EVLAT YETİŞTİRMEK BENİ ÇOK KORKUTUYO ERKEKTEN DAHA HAYIRLI OLUYO AMA BU DEVİRDE ÇOK ZOR ARKADAŞLAR. NEYSE MEVZU DERİN. SA. A.E.O:(:(

cemile_drn

Kayıtlı Kullanıcı

S.A GERÇEKTEN YAZDIKLARINIZ ACI AMA GERÇEK,NEDEN PEKİ?
İKİ CİHAN GÜNEŞİ PEYGAMBER EFENDİMİZ (SAV) ŞÖYLE BUYURUYOR"SİZLERE 2 EMANET BIRAKIYORUM,ONLARA SARILIP UYDUKÇA YOLUNUZU HİÇ ŞAŞIRMAZSINIZ.O EMANETLER,ALLAH'IN KİTABI KUR'AN-I KERİM VE PEYGAMBERİNİN(SAV)SÜNNETİDİR"YOLUMUZU ŞAŞIRMAMIZA ENGEL OLACAK Bİ EMANET VAR.SORUMLULUKLARIMIZI GEREĞİ GİBİ YERİNE GETİRİYORMUYUZ,PEYGAMBER EFENDİMİZ 'İN(SAV) ÜMMETİNİN ÇOKLUĞUYLA ÖVÜNECEĞİNİ BİLDİĞİMİZ HALDE ZAMAN ÇOK TEHLİKELİ TUZAKLARLA DOLU DİYE ÇOCUK SAHİBİ OLMAKTAN KORKUYORUZ.BİZ O'NU ÇOK SEVİYORUZ AMA O'NUN SÜNNETLERİNİ YAŞAYABİLİYORMUYUZ GERÇEKTEN.BÜTÜN BUNLAR BİZE VERİLEN 2 EMANETE GEREĞİ GİBİ SAHİP ÇIKMADĞIMIZDAN KAYNAKLANIYOR.ALLAH BİZLERİ ISLAH EYLESİN.ALLAH'A EMANET OLUN

yusufk

Kayıtlı Kullanıcı

dynaxon yazdı:
S.A. KARDEŞİM ÇOK GÜZEL ANLATMIŞSIN. ALLAH HEPİMİZİN YARDIMCISI OLSUN ORTAM ÇOK KÖTÜ.İNANIN BU HAYATIN EN GÜZEL MEYVESİ ÇOCUKLAR DEMİ. AMA ONU BİLE İSTERKEN KORKUYO İNSAN NASIL BÜYÜTÜCEM VATANA MİLLETE NASIL HAYIRLI İNSAN YETİŞTİRECEM. İMANLA KURANLA BÜYÜTEBİLMEK İÇİN NELERİ NASIL YAPICAM.İNANIN ÇOK ZORLANIYORUM. ÖZELLİKLE KIZ EVLAT YETİŞTİRMEK BENİ ÇOK KORKUTUYO ERKEKTEN DAHA HAYIRLI OLUYO AMA BU DEVİRDE ÇOK ZOR ARKADAŞLAR. NEYSE MEVZU DERİN. SA. A.E.O:(:(

Selamun aleyküm kardeşim çocuklarımızın gelecegi demişsiniz peki gerçek gelecegin cennet ve cehennem oldugunu unutmamamız gerektiğini biliyormuyuz.Onların gerçek gelecegini neye göre düzenlediğimizi iyi analiz edelim
ALLAH gelecegi cennet olan kullarından eylesin

yusufk

Kayıtlı Kullanıcı

yusufk yazdı:
Bugünlerde... Mallarimiz artti, keyfimiz azaldi. Daha büyük evlerde kaliyoruz ama daha küçük ailelerde yasiyoruz. Konforumuz artti ama zamanimiz daraldi. Diplomamiz bol ama sagduyumuz az. Uzmanliklar artti ama sorunlar çogaldi. Ilaçlar çogaldi, hastaliklar artti. Sorumsuzca para harciyoruz ama az gülüyoruz. Trafikte çok hizliyiz ama çabuk parliyoruz. Aksam geç yatiyor, sabah yorgun kalkiyoruz. Az kitap okuyor, çok televizyon seyrediyoruz. Varligimizi arttirdik ama degerlerimizi yitirdik. Çok konusuyor ama az gönül veriyoruz ve bol yalan söylüyoruz. Para kazanmayi ögrendik ama yuva kurmayi beceremedik. Hayata yillar ekledik, yillara hayat katamadik. Aya kadar gidip dönmeyi biliyoruz ama komsumuza geçmek için karsiya geçmiyoruz. Uzaya ulastik ama ruhun derinliklerine inemiyoruz. Havayi temizledik ama ruhlari kirlettik.Atomu parçaladik, önyargilarimizi yikamadik. Çok yaziyor ama az gelisiyoruz. Daha çok plan yapiyoruz ama daha az sonuç aliyoruz. Acele etmeyi ögrendik ama sabirli olmayi asla... Gelirimiz artti, karakterimiz zayifladi. Tanidiklar çogaldi, dostlar eksildi. Çabalar artti ama mutluluklar azaldi. Bilgisayar aglari kuruyoruz, bilgi otoyollari insa ediyoruz ama kendi aramizdaki iletisimde zorlaniyoruz. "Dünya Barisi" der, silahlaniriz! Daha mutlu olmak için "somurtarak" çalisiriz. Yani bugünlerde... Eve çift maasin girdigi ama çiftlerin bosandigi... Güzel evlerin yuva olamadigi... Kisa seyahatlarin, kagit mendil gibi iliskilerin... Yika çik gönüllerin, tek geceliklerin... Kilo dertlerinin ve her derde deva vitaminlerin... Vitrinlerin dolu ama gönüllerin bos oldugu... Günlerde yasiyoruz!

Peki dünya hayatındaki bu baş döndürücü hızın toplum ahlakını nederece etkilediği konusundaki düşünceleriniz nelerdir acaba

yusufk

Kayıtlı Kullanıcı

333333 yazdı:
HEPİNİZ ÇAĞLAYAN BİR PINARSINIZ AKTIĞINIZ HER YERE HAYAT VERİYORSUNUZ YEŞERTİYORSUNUZ ÖLMÜŞ VE GAZEL OLMUŞ GÖNÜLLERİ IŞIK SAÇIYORSUNUZ KARARMIŞ GÖNÜLLERE DERMAN OLUYORSUNUZ HASTA KALPLERE..SELAM.VE.DUA.İLE

Okyanusları oluşturan denizler,denizleri oluşturan nehirler,nehirleri oluşturan ırmaklar,ırmakları oluşturan dereler,dereleri oluşturan pınarlardır. Hepimizin bildiği bu derlemenin sonundaki pınar olan biz kardeşlerimin sıkılmadan usanmadan damlaya damlaya göl olacak düşünce ve bilgileridir.Bu düşünce ve bilgilerimizi ahlaki kurallar kaidesi içerisinde paylaşmanın bizleri daha huzurlu bir ortama taşıyacağını ümit ediyorum.

yusufk

Kayıtlı Kullanıcı

Artık şuna inanmaya başladım kardeşlerim;Bizim toplumumuzdada insanlık ölmüş,viçdan merhamet duyguları kalmamış,Haşa bazı kesimlerde allah korkusu yok olmuş.Bune yaa internette girdiğimde bir haber okumak için yok çocuk......yok bilmem hangi ünlü ne yapmış hele bugünkü gördüğüm bir yazı başlığı iğrençlik içermeden başka birşey teşkil etmemekte.Bilmem ne partisi yapılmış.ALLAH aşkına bu insanlarda zerre kadardamı din,iman ve islam bilgisi yoktur sizce. Yada varda bulunduğu ortama ayak uydurma bilinci dahamı ağır basıyor ne dersiniz kardeşlerim.Ben bu toplumun içine hangi yüzle evlatlarımızı bırakacagız inanın artık onun derdine düştüm.ALLAH tüm kardeşlerimi imandan ayırmasın

yusufk

Kayıtlı Kullanıcı

Selamun aleyküm kardeşlerim uzunca birsüre aranızdan ayrılmıştım eger kabul ederseniz tekrar aranıza katılmak isterim

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt