Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Abdurrahman Bin Avf'ın Cömertliği (2 Kullanıcı)

NESLİHAN_OEM

Kayıtlı Kullanıcı
onlar gibi olabilmek onlar gibi düşünmek imkansız.ama hayatım boyunca hep onların bir parçası gibi yaşamaya çalışıyorum.her nekadar etrafımızdaki insanlar bu tarz yaşamaya saflık desede ben yinede yaşıyorum.

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
onlar gibi olabilmek onlar gibi düşünmek imkansız.ama hayatım boyunca hep onların bir parçası gibi yaşamaya çalışıyorum.her nekadar etrafımızdaki insanlar bu tarz yaşamaya saflık desede ben yinede yaşıyorum.

Rabbim, onlar gibi olamasa da birazcık da olsa ucundan kıyısından onlar gibi yaşamamızı nasip etsin hepimize inşaallah.

YaEyyühennas

Kayıtlı Kullanıcı

Onlar gibi olabilmek imkansız değildir.Yeterki niyetlerimizi düzeltelim.Allah'u teala yardımcımız olcaktır.
Onlar gibi yaşamaya çalışıyor iseniz öncelikle kafanızdan etrafı silmelisiniz.
Yaptıklarınızda etrafı düşünüyor iseniz (bu onları galeye alın veya almayın eğişmez) bence niyetlerinizi biraz daha tefekkür edin.Şeytan niyetinizin üstünü örtüyor olabilir ve niyetinizi tam anlayamıyor olabilirsiniz buda aldanmanıza vesile olur
Vesselam

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Allah Resûlü sallallahu aleyhi ve sellem buyurdu:
“Cömert kişi, Allaha yakındır, insanlara yakındır, cennete yakındır, cehennemden uzaktır.
Cimri olan ise, Allahtan uzaktır, insanlardan uzaktır, cennetten uzaktır, cehenneme yakındır.
Allah katında, cömert bir bilgisiz câhil, cimri bir ibadet edici âbidden daha sevimlidir.”

gurbette

Kayıtlı Kullanıcı
Ashab_ı Kiramdan Abdurrahman bin Avf Hazretleri çok zengin idi. Vefat ettiği zaman eşlerine seksener bin dinar miras bırakmıştı. Bir gün Hz.Ömer'in (r.a.)huzuruna gelerek ''Ey mü'minlerin emiri! Şam'dan seksen develik kervenım gelmektedir. Bir devenin yükü binlerce dinar tutarındadır. Hepsini Allah rızası için sadaka olarak veriyorum'' deyince Hz. Ömer (r.a.) sebebini sordu. Abdurrahman bin Avf Hazretleri ''Bu gece teheccüd namazımı kılarken aklıma kervan geldi. Teheccüd namazında kalbime vesvese veren bir malın mülkiyetimden çıkarılması gerekir'' demiştir..

emegine saglik kardesim
iste hakiki kulluk
iste teslimiyet
Allah onlardan razi olsun
Esselamu aleykum ve rahmetulleh

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
emegine saglik kardesim
iste hakiki kulluk
iste teslimiyet
Allah onlardan razi olsun
Esselamu aleykum ve rahmetulleh

Allah razı olsun.sizin de gözlerinize sağlık..
Rabbim onlardan razı olsun.Bizleri de onların haleriyle hallendirsin inşaallah..

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Medinenin en güzel hurmalıkları Abdurrahman Bin Avf (r.a.) ya aittir. Sahabenin en zengini o idi. Bir mecliste otururlarken peygamberimize bir ayet iner ve sahabeye okur. Kim sevdiklerinden Allah yolunda infak ederse konulu ayeti sahabe dinleyince Abdurrahman Bin Avf (R.a) en sevdiği hurmalığı bağışlamıştır.

Cennete girecek ilk zenginin Abdurrahman Bin Avf (R.a.) olduğunu peygamberimiz söylemiştir.

Bir infak konusunda aşırır derecede zengin olan Abdurrahman Bin Avf. (R.a) malının tamamını bağışlayıverince peygamberimiz karşı çıkarak olmaz bir kısmını kendine ayır diyerek 3te 1 ini kendine bırakmıştır. İşte şimdi bile malın tamamını bağışlamak bunun için caiz değildir. Bu hüküm bugün bile Abdurrahman Bin Avf (r.a.) sayesinde ayaktadır..

ramora

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun ablacım paylaşımın için. dilek ablam senin sözlün vardı, sınava gircekti? atanması olmuştur inşallah? çok mutlu olursunuz inşallah

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun ablacım paylaşımın için. dilek ablam senin sözlün vardı, sınava gircekti? atanması olmuştur inşallah? çok mutlu olursunuz inşallah

canım benim.seni gördüm ç.içisin.nerden nası konuşsam dedim.
konum açılırsa bakarsın diye tahmin ettim.öyle de oldu zaten..
olmadı yine:( atanamadı.Sağolasın.Unutmamışsın:a12:

ramora

Kayıtlı Kullanıcı
:a35:unutur muyum ablacım her girdiğimde gözüm seni arıyor bugüne kısmetmiş.. dediğin gibi hayırlısı olsun ablacım. sağ salim gidip gelsin.. sonradan askerlik daha da büyürdü gözünüzde. inşallah çok mutlu olursunuz.. gönlünüzdekilerin hayırlıları nasip olsun inşallah:a35:

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH razı osun ne güzel yazı ne güzel insan

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
:a35:unutur muyum ablacım her girdiğimde gözüm seni arıyor bugüne kısmetmiş.. dediğin gibi hayırlısı olsun ablacım. sağ salim gidip gelsin.. sonradan askerlik daha da büyürdü gözünüzde. inşallah çok mutlu olursunuz.. gönlünüzdekilerin hayırlıları nasip olsun inşallah:a35:

amiinn canım inşaallah.Rabbim seni de mutlu etsin inşaallah..
Hakkında hayırlı olanı gönlüne sevdirsin inşaallah..

ramora

Kayıtlı Kullanıcı
:a14:amiin cümlemize ablacım.. hadi hayırlı akşamlar..:a14:

Sayili

Kayıtlı Kullanıcı
Allahın Rahmetı Ve Bereketi Üzerinize Olsun..Paylaşım İçin Teşekkürler Arkadaşım..Selam Ve Dua İle..

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Ashab_ı Kiramdan Abdurrahman bin Avf Hazretleri çok zengin idi. Vefat ettiği zaman eşlerine seksener bin dinar miras bırakmıştı. Bir gün Hz.Ömer'in (r.a.) huzuruna gelerek ''Ey mü'minlerin emiri! Şam'dan seksen develik kervenım gelmektedir.
Bir devenin yükü binlerce dinar tutarındadır. Hepsini Allah rızası için sadaka olarak veriyorum'' deyince Hz. Ömer (r.a.) sebebini sordu. Abdurrahman bin Avf Hazretleri:

''Bu gece teheccüd namazımı kılarken aklıma kervan geldi. Teheccüd namazında kalbime vesvese veren bir malın mülkiyetimden çıkarılması gerekir'' demiştir..:a11:

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt