Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

40 hadis kartelası (2 Kullanıcı)

nigdeli

Kayıtlı Kullanıcı
resim5.jpg

cennet_agaci

Kayıtlı Kullanıcı
Allah Resûlü (Aleyhisselatü Vesselam) bir gün ashabına:

– Cennet ehlinin kimler olduğunu size bildireyim mi? diye sordu.

– Bildir ya Resûlallah! dediler.

– Halk tarafından hor görülüp hiçe sayılan her zayıf ve mütevazi mü’mindir ki, o bir hususta Allah’a yemin etse, muhakkak Allah onun yeminini boşa çıkarmaz, doğrular.

Peygamberimiz (cennetlik insanları bu şekilde haber verdikten sonra) ashabına tekrar sordu:

– Size Cehennem ehlini de bildireyim mi?

– Bildir ya Resûlallah, dediler.

– Onlar iri vücutlu, katı yürekli, kaba davranışlı, gururlanarak yürüyen, kibirli kimselerdir.

(Buhari-Müslim)

LUTFI

Kayıtlı Kullanıcı
Hasta görmenin ecri cenazeye tebaiyyetden daha büyüktür. (Cenazeyi kabre götürenler varsa senin gitmekliğin müstehap olur. Fakat hasta ziyareti ondan büyüktür. Çünkü: hem hastanın , hemde ehlinin hatırını almış olursun.)
Hadis-i Şerif

gül kokusu06

Kayıtlı Kullanıcı
Akıllı kimse,nefsini hesaba çeken ve ölümden sonrası için çalışandır.

HADİS-İ ŞERİF​

Fatma Hafsa

Kayıtlı Kullanıcı
Hiçbir Kimse,el Emeği Ve Helal Kazancindan Daha Hayirli Bir Yemek Yememiştir.

Hadis-i şerif

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
Kim bir şey hususunda yemin eder, sonra da hilafını daha hayırlı görürse, derhal kefaret vererek yemininden vazgeçsin ve yemin ettiği husustan daha hayırlı olanı yapsın.
(Tirmizi, 1530)

LUTFI

Kayıtlı Kullanıcı
Hz.Peygamber (sav) buyurdular ki: "İki şey vardır gerekli kılıcıdır!" Bir zat: Ey Allah`ın Rasulü! Gerekli kılan bu iki şeyden maksad nedir? diye sordu: Hz. Peygamber (sav): "Kim Allah`a herhangi bir şeyi ortak kılmış olarak ölürse bu kimse ateşe girecektir. Kim de Allah`a hiçbir şeyi ortak kılmadan ölürse o da cennete girecektir" cevabını verdi"​

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
[FONT=tahoma,]Resulullah (sav) bana: "Allah'ın meleklerinden olan Arş'ın taşıyıcılarından bir melek hakkında rivayette bulunmam için bana izin verildi" dedi ve ilave etti: "Onun kulak yumuşağı ile ensesi arasındaki uzaklık yedi yüz senelik mesafedir"
[/FONT]
[FONT=tahoma,]

Ebu Davud, Sünnet 19, (4727)[/FONT]
[FONT=tahoma,]Ravi (r.a.):[/FONT][FONT=tahoma,]Cabir[/FONT]

cerennurum

Kayıtlı Kullanıcı
* Güzel bir söz söylemek sadakadır.

gül kokusu06

Kayıtlı Kullanıcı
Hz. Peygamber (sav) şöyle buyurdular: "Kim Allah`tan başka ilah olmadığına Allah`ın bir ve şeriksiz olduğuna ve Muhammed`in onun kulu ve Resulü (elçisi) olduğuna, keza Hz. İsa`nın da Allah`ın kulu ve elçisi olup, Hz. Meryem`e attığı bir kelimesi ve kendinden bir ruh olduğuna, keza cennet ve cehennemin hak olduğuna şehadet ederse, her ne amel üzere olursa olsun Allah onu cennetine koyacaktır."​

LUTFI

Kayıtlı Kullanıcı
Hz. Peygamber (sav) buyurdular ki: "Muhammed`in nefsini kudret eliyle tutan zata yemin ederim ki, bu ümmetten her kim -Yahudi olsun, Hristiyan olsun - beni işitir, sonra da bana gönderilenlere inanmadan ölecek olursa mutlaka cehennem ehlinden olacaktır"

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Resulullah (sav) şu duayı çok yapardı: "Ey kalbleri çeviren Allahım! Kalbimi dinin üzerine sabit kıl!" Ben (bir gün kendisine): "Ey Allah'ın resulü! Biz sana ve senin getirdiklerine inandık. Sen bizim hakkımızda korkuyor musun?" dedim. Bana şöyle cevap verdi: "Evet! Kalpler, Rahman'ın iki parmağı arasındadır. Onları istediği gibi çevirir."

Kaynak:
Tirmizi, Kader 7, (2141)
Ravi (r.a.):Enes

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt