Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

40 hadis kartelası (1 Kullanıcı)

LUTFI

Kayıtlı Kullanıcı
Resulullah (sa) buyurdular ki: "Bir kimse bir atiyyede bulunur veya bir hibede bulunursa, sonradan atiyye ve hibesinden rücu etmesi ona helal olmaz, sadece baba çocuğuna yaptığı bağıştan dönebilir."

vuslat_hasen

Kayıtlı Kullanıcı
Allahım! Senden sevgini, seni sevenlerin sevgisini ve sana yakın kılacak her işi sevmeyi bana nasip etmeni niyaz ediyorum.(Tirmizi, Da'avat 73)

gül kokusu06

Kayıtlı Kullanıcı
hadis109mq.jpg

LUTFI

Kayıtlı Kullanıcı
Ebu Temimeti’l-Hüceymi anlatıyor: “Ben sabah namazından sonra vaaz’u nasihat ediyordum, bu esnada secde (ayeti okuyor ve secde) ediyordum. İbnu Ömer (radıyallahu anhümâ) beni yasakladı. Ama ben O’nu dinlemedim. O üç sefer yasaklamayı tekrarladı. Sonra dönüp:
“Ben Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm)’ın arkasında namaz kıldım. Hz. Ebu Bekr, Hz. Ömer ve Hz. Osman (radıyallahu anhüm) ile de namaz kıldım. Onların hiçbiri güneş doğuncaya kadar secde yapmazlardı” dedi.” (K.S. 2766 C.9 S.68 Akçağ, alıntısı: Ebu Dâvud, Salât 335, (1415). )

LUTFI

Kayıtlı Kullanıcı
Ebu Hureyre (R.a) anlatıyor: "Resulullah (S.a.v) buyurdular ki: "İnsanların en çok yalan söyleyenleri boyacılar ve kuyumculardır

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Hadis: Resulullah (sav) şöyle buyurdu: "Emin ve doğruluktan ayrılmayan ticaret ehli (ayette sırat-ı müstakim ashabı olarak zikredilen) peygamberler, sıddikler, şehidler ve salihlerle beraberdir."

Tirmizi, Büyu 4, (1209); İbnu Mace, Ticarat 1, (2139)
Ravi (r.a.):Ebu Sa'id el-Hudri

umeyye

Kayıtlı Kullanıcı
Enes ibni Malik radıyallahu anh anlatıyor:

Resul-i Ekrem sallallahu aleyhi ve sellemin Adba adında bir devesi vardı. Adba yarışta birinciliği kolay kolay başkasına bırakmazdı. Bir gün binek devesine binmiş bir bedevi geldi ve yarışta Adba’yı geçti. Bu durum Müslümanlara pek ağır geldi. Resul-i Ekrem’e (s.a.v.)

- “Başka bir deve Adba’yı geçti” diye dertlendiler. Yüzlerine bakıp da ashabını görünce Peygamber Efendimiz şöyle buyurdu:
- “Dünyada yükselen bir şeyi alçaltmak, Allah’ın değişmez kanunudur.“

LUTFI

Kayıtlı Kullanıcı
Hadis
:
Şöyle demiştir: Nebiyy-i Muhterem salla`llâhu aleyhi ve sellem buyurdu ki: Müslüman, dilinden, elinden müslümanlar selâmette kalan kimsedir. Muhâcir de Allâh`ın nehyettiğini terkedendir.

LUTFI

Kayıtlı Kullanıcı
Resulullah (sav) buyurdular ki: "Edebsizlik ve çirkin söz girdiği şeyi çirkinleştirir. Haya ise girdiği şeyi güzelleştirir."

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt