Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

๔ Ne ki Senden Alınmıştır; O SENİN HAYRINADIR ๔ (3 Kullanıcı)

BULENT TUNALI

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.bilsankimya.com
S.a.Allah razı olsun.bir dünya telaşı nefislerde.bir gelecek korkusu.zengin olan malıyla oyalanmakta.fakir olan zengin olabilmek için oyalanmakta.Aslında düşünmeli insan Ahirete ne götüreceğim yüküm ne olacak diye.bunun kaygısını yaşamalı.ömür sermayesi hergün tükenirken ahiret yükü olarak neler yükleniyoruz.
Hyat zorluklarla dolu.çekilen her zorluk aslında Allah'a yöneliş.Bir musibetle karşılaşsak.Allahtan yardım diliyoruz.Dını zikredip anıyoruz.bu bir mükafat değilmidir.yıllar öncesinden Bana verilen bir nasihatı paylaşmak isterim.Allah Sevdiği kullarına üzüntü keder verirmiş kendisini anmaktan gafil olmasınlar diye.sevmediği kullarına mal mülk şöhret oyalansınlar adını anmasınlar diye.hep huzur içinde dertsiz tasasız malıyla mülküyle oyalarmış.böyle olunca o insanlar ahiret güzelliklerinin farkına varamadan göç edip giderlermiş. o yüzden diyorum ki ne mutlu musibetlerdeki elem ve kederlerdeki güzellikleri gören gözlere selam ve dua iile

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
Sevdiğin ve kendisine koştuğun iyi iş, meşgul olman gereken iştir.

Yapacağın iki iş birbirine karıştığı zaman onlardan nefsine ağır gelenine bak ve onu yap. Çünkü nefse ancak hak ve doğru olan şey ağır gelir.

Selamün aleyküm kardeşim.
emeğine sağlık ALLAH(C.C.)sizler gibi yetişen zamanını böyle güzel ve çevresine güzel emekler sunan kardeşlerimizin yollarını açık eylesin .
RABBİME emanet olunuz.

Ve Aleyküm Selam, Değerli Emin Abimiz.
Rahman c.c razı olsun değerli yorumunuz ve güzel düşünceleriniz için. Rahman c.c hepimizin yollarını hayırda, açık eylesin inşallah.. Teşekkür ederim.. Selam ve Dua ile, Rabbimize emanet olunuz..

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
bir şeyi allahı rabbi unutucak kadar cok seviyorsak ne utanç ne fanice bi durumdur ki allah sevgisiyle hiç birşey kıyaslanamaz elbette her hayırda şer her şerde hayır aranmalı düşüncesiyle allahın elimizden aldınada razı olmalıyız ve daha cok rabbe yaklaşmalı ....

İnşallah kardeşim.. Teşekkür ederim yorumunuz için.
Ramazan-ı Şerif'iniz mübarek olsun..
Selam ve Dua ile, Rabbimize emanet olunuz.

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
Selamün aleyküm

Aliye, nihalim ve gecekondu yazilarinizi büyük bir hosnutlukla okudum. Tavsiyeleriniz icin sizlere coooooooooooooook tesekkür ediyourm.

Cok sevincliyim ? Neden ? Cünki sizler gibi degerli kisilerle tanisma güzel yazilarinizi okuma imkani buldugum icin. Beni bu siteye yönlendiren kardesimdende, sizdende Allah C.C razi olsun. Artik tamamen dogru yerde oldugumun farkindayim ve mutluyum.

Allah C.C yar ve yardimciniz olsun, mekaniniz cennet olsun InsAllah.

Yazilarinizi kopyaladim hakkinizi helal edin.

Allaha C.C emanet olun.

Ve Aleyküm Selam kardeşim.
Ne mutlu size:).. Bu vesileyle ben de ''Hoşgeldiniz'' demek istiyorum.. Allah c.c sizden de razı olsun inşallah.. Dualarınıza kalbi aminler..
Hakkımız yoktur kardeşim, var ise helal hoş olsun.. Ramazan-ı Şerif'iniz mübarek olsun inşallah..Selam ve Dua ile, Rabbimize emanet olunuz.

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com

Selamün Aleyküm Can ablacım ve hocam..

Verdiğiniz linki hala inceliyorum.. Çok mutlu oldum gerçekten.. Ama ben açmayacağım konuyu bu arada, söyleyeyim..Size bırakıyorum inşallah:)..Hem hamd olsun öğrenmişsiniz de ablam..Çok teşekkür ediyorum..
Ramazan-ı Şerif'iniz mübarek olsun inşallah.. Selam Ve Dua ile, Rabbimize emanetimsiniz. ''Can;)''

phaprpurple13d99atv6.jpg

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
S.a.Allah razı olsun.bir dünya telaşı nefislerde.bir gelecek korkusu.zengin olan malıyla oyalanmakta.fakir olan zengin olabilmek için oyalanmakta.Aslında düşünmeli insan Ahirete ne götüreceğim yüküm ne olacak diye.bunun kaygısını yaşamalı.ömür sermayesi hergün tükenirken ahiret yükü olarak neler yükleniyoruz.
Hyat zorluklarla dolu.çekilen her zorluk aslında Allah'a yöneliş.Bir musibetle karşılaşsak.Allahtan yardım diliyoruz.Dını zikredip anıyoruz.bu bir mükafat değilmidir.yıllar öncesinden Bana verilen bir nasihatı paylaşmak isterim.Allah Sevdiği kullarına üzüntü keder verirmiş kendisini anmaktan gafil olmasınlar diye.sevmediği kullarına mal mülk şöhret oyalansınlar adını anmasınlar diye.hep huzur içinde dertsiz tasasız malıyla mülküyle oyalarmış.böyle olunca o insanlar ahiret güzelliklerinin farkına varamadan göç edip giderlermiş. o yüzden diyorum ki ne mutlu musibetlerdeki elem ve kederlerdeki güzellikleri gören gözlere selam ve dua iile

Ve Aleyküm Selam değerli kardeşim.
Rahman c.c sizden de razı olsun inşallah.. Yorumunuz için teşekkür ederim.. Dünya hayatının aldatıcılığına insanın kanıyor olmasını, güzel örneklerle aktarmışsınız.. Rahman c.c tesirli eylesin inşallah.. Rabbimiz c.c, ''hayır'' inancına hakkıyla tevekkül edenlerden eylesin bizleri.. ''Hayır'' şuuru yerleşmediği zaman, insanlar kadere isyan noktasına kadar gelebiliyor.. İnsan, her şeyin hayır olduğuna gönülden inanıp teslimiyet gösterdiği zaman, kendisini çıkmaza soktuğu birçok dönemecin de cevabını bulacak, yükünden kurtulacak inşallah..
Rabbimize emanet olunuz kardeşim. Selam ve Dua ile.

nurus

Kayıtlı Kullanıcı
sagolun..,,,,,,,,,

Im_muslim

Kayıtlı Kullanıcı
Selamünaleyküm...

ALLAH razı olsun Aliye kardeşim. Çok güzel bir paylaşımdı. Emeğinize sağlık.

ALLAHa emanet olunuz.
selam ve dua ile...

nurus

Kayıtlı Kullanıcı
Allah katında değerini öğrenmek istiyorsan; seni hangi işte ikame ettiğine, hangi halde tuttuğuna bir bak.

bu cümleyi pek anlamadim..aciklayabilir misiniz..birde ben SIKINTILI olduugum zamanlarda Allah u tealaya ilk basima geldiginde isyan ediyorum ama sonradan daha da yaklasiyorum böyle günlerde Rabbime her acidan zor günlerimde ilk isyana gitsem bile bir anlik sinirle Allah beni affetsin..sonralari Allaha daha da cok yaklasiyorum imanim artiyor . Allah beni sevdigi icin mi bana dert veriyor anlamina geliyor bu..bana aciklarsaniz memnun olurum....umarim öyledir..Allah bilir ama öyle olmasini diliyorum..

nurus

Kayıtlı Kullanıcı
İnsan iki hâl üzeredir: Sevinç ve keder. İster kederli, ister sevinçli ol, kederini ve sevincini öyle birisine söyle ki, üzüldüğün zaman o da seninle birlikte üzülsün, sevindiğin zaman o da seninle birlikte sevinsin.

İyiliğe ve kötülüğe çabuk sevinme ve üzülme, bu çocukların işidir. Olmayacak şey için kendinden geçme, yani olur olmaz şey için kendi durumunu değiştirme. Çünkü akıllı kişiler, olur olmaz şey için kendilerinden geçmezler ve değme yel ile deprenmezler.

Sevinçli iken bir musibet gelince kederlenme, refaha kavuşunca da hemen sevinme. Akıllı kişiler bunları hoş görmezler. Her yokuşun bir inişi, her zorluğun bir ferahlığı vardır. Sevinmenin sonunda bir üzüntü, üzülmenin sonunda bir sevinç vardır.

Ummadığın bir yerden ümidini temelli kesme ve bir şey umduğun yerden de sakın çok ümitli olma. Çünkü genelde nasip, umduğu yerden değil, ummadığı yerden gelir.
bu yazi icimi rahatlatti.Allah razi olsun

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com

Allah katında değerini öğrenmek istiyorsan; seni hangi işte ikame ettiğine, hangi halde tuttuğuna bir bak.

bu cümleyi pek anlamadim..aciklayabilir misiniz..birde ben SIKINTILI olduugum zamanlarda Allah u tealaya ilk basima geldiginde isyan ediyorum ama sonradan daha da yaklasiyorum böyle günlerde Rabbime her acidan zor günlerimde ilk isyana gitsem bile bir anlik sinirle Allah beni affetsin..sonralari Allaha daha da cok yaklasiyorum imanim artiyor . Allah beni sevdigi icin mi bana dert veriyor anlamina geliyor bu..bana aciklarsaniz memnun olurum....umarim öyledir..Allah bilir ama öyle olmasini diliyorum..

Ve Aleyküm Selam güzel kardeşim.. Beğendiğinize sevindim..Rabbimiz c.c razı olsun inşallah..Yorumlarınızı okudum.. Öncelikle buradaki ilk cümlenize değineyim inşallah.. Bu cümle, benim okurken çok etkilendiklerimden.. Meşgul olduğumuz her iş, niyet ettiğimiz her amel, bizim Allah c.c katındaki değerimizi gösterir. Ve O'nun bize ne kadar değer verdiğini de gösterir.. Örneğin bizler sürekli ilim ile, zikir ile, Allah c.c'nin dini, adı yücelsin diye cihad ile, ibadetler ile, nafileler gibi -daha arttırabiliriz-, Allah c.c'nin razı olacağı her amel ile zamanımızı geçirebilenlerden isek, bu bizim de Yüce Yaratıcımızı sevdiğimizi gösterir her şeyden önce..Çünkü hamd olsun Rabbimiz c.c kullarını sevdiğini, bizlere değer verdiğini zaten verdiği nimetlerden, gönderdikleri peygamber ve kitaplara kadar her şeyle göstermiş:).. Bizim imtihanımız da aslında bizim O'nu ne kadar sevdiğimizi göstermek noktasındadır.. Bu yüzden Allah c.c'nin razı olacağı şeyler ile meşgul isek, hamdımızı daha da arttırmalıyız her daim.. Allah c.c korusun Rabbimizin yasakladığı başka şeyler de bizim meşgalemiz olabilirdi.. Amellerimizin, O'nun katındaki değerimizi teşkil etmesini anlatıyor bu güzel söz..(Örneğin sevmediği kullarına zikrini unutturması bile bunun sayabileceğim sadece bir örneği, onlar dua etmeden, ''seslerini işitmemek için'' hemen vermesi gibi)

Bir diğer söz ne olursa olsun isyan yok inşallah güzel kardeşim:).. İmtihan dünyasında olduğumuzu, buranın cennet olmadığını unutmamamız lazım.. Ne olursa olsun her hal üzere ''Yaradana'' şükrümüzü eda etmekten geri durmayalım.. Yazıda da geçtiği gibi, neyin hayır olduğunu bilmiyoruz hakkımızda.. Belki olumsuz olarak gördüklerimizin ardından bir hikmet yaratmıştır, Rabbimiz.. Rabbimize hüsnü zan edelim ki, O'nun da hüsnü zannına layık olalım inşallah..
Rabbimize emanetsiniz..Selam ve Dua ile.

bu yazi icimi rahatlatti.Allah razi olsun

Allah c.c sizden de razı olsun..

gülnisa

Kayıtlı Kullanıcı
selamunaleykum guzel yureklı kardeşım
ulaşamadım sana bır turlu
her daım dualarımdasın

allah o guzel gonlune gore versın
hayır mubarek aydakı dualarını kabul etsın amın
allaha emanet ol
selam ve dua ıle

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
Selamünaleyküm...

ALLAH razı olsun Aliye kardeşim. Çok güzel bir paylaşımdı. Emeğinize sağlık.

ALLAHa emanet olunuz.
selam ve dua ile...

Ve aleyküm Selam hocam..
Allah c.c cümlemizden razı olsun inşallah.. Teşekkür ederim yorumunuz için..
Selam ve dua ile, Rabbimize emanet olunuz. Hayırlı Ramazanlar.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt