Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Tuğba kardeşimizin yuvası için dua edelimmi?? (1 Kullanıcı)

leyla-1

Altın Üye
114 Ya Cami'u, 400 Ya Vedud, 209 Ya Muksid, 217 Ya Rafiğ, 3 Alak Süresi,70 Kevser Süresi, 1 Tebareke Süresi birde estağfirullah Ya Tevvab çekebilir Allah'ım içinde bulundukları sıkıntıloardan kurtulup tez zamanda selametine çıkmak yaşamlarına bir düzen bir yön hayırlı bir çıkış kapısı hayırlı bir vesile nasip etsin Rabbim.
Allah korktuklarımızdan emin umduklarımıza nail olmak duaları her iki dünyada kabul olunan kullar olmak nasip etsin Rabbim kendi rızası için.
Allah hiçbirimizi darda sıkıntıda çıkmazda çaresiz bırakmasın inşallah.Selam ve dua ile Allah'a emanet olun herşey gönlünüzce olsun.

leyla-1

Altın Üye
ALLAHIM SANA YALVARIYORUM.
SENİN İZNİNLE KURULAN YUVALAR YIKILMASIN.
HER ŞEYE KADİR RABBİM KURULAN YUVALARI SONSUZ KIL.
BİTMESİN ALLAHIM BİTMESİN.

ALLAHIM BÜTÜN AİLELERİN YUVALARINI DAİM EYLE...ALLAHIM SEN ONLARIN YARDIMCILARI OL Amin...

leyla-1

Altın Üye

Allah'ım cümlemize akıl fikir ihsan et, ailemizin değerini bilmeyi ve yuvalarımızı sahiplenebilmeyi nasib et, bize verdiğin nimetlerini idrak etmemize yardım et, yuvalarımızı bozmak isteyenlere fırsat verme, rızıklarımızı bollaştır, her türlü afetlerden bizi ve evlerimizi ailelerimizi koru
Amin Amin Amin

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
AMİN AMİN AMİN AMİN..
nasıl içten dualar bunlar ablam.. canım.. RABBİM.. tertemiz ve çok aydınlık etsin yolunu inşALLAH

tuğba_83

Kayıtlı Kullanıcı
leyla hanım ne kadar güzel dualar etmişsiniz amiiiiinnnn sağolun Rabbim razı olsun. buketcim benim kızımda temmuz doğumlu yani 2 ay küçük seninkinden 22 kilo :( boyuda sanıyorum 105 vardır tam bilemiyorum. gerçi eşimle bizde uzun boylu ve kilolu insanlarız eşim 190 boy kilo 119 du diyet yaptı 104 şu anda. bende 170 boy 72 kiloyum arada bir diyet yapıyorum :)) benim kızımda abur cubur yemez alışmadı istemiyor bile cips çok sever 10-15 günde bir alırız küçük paketlerden. sulu yemeklerle arası çok iyidir, cevize çereze bayılır. yani gereksiz yediği birşey yokta sanıyorum biraz fazla yiyor :(

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
canım benim eğer sağlıklı besleniyorsa yapısaldır.. bizim hem yapısal hemde fmf den de kaynaklı.. canları sağ olsunda sen ekmeği azalt.. nişastalı şeyleri az ver.. ama fazla kilosu ya doktora götürdünmü,,

tuğba_83

Kayıtlı Kullanıcı
doktor 8 ay kadar önce görmüştü hatta çıkan kiloya inanamadı görüntüde kemikli iri bir kız gibi görünüyor yani sende görsen bana neden evhamlanıyorsun dersin. ama tartı öyle demiyor işte... canım ekmek zaten çok yemez kıymalı pide kete puaça onları çok yemez bizim derdimiz sulu yemekler hamur işi oılarak en çok mantıyı yiyor. mantıda pişirmiyorum artık. bakıcımızada diyorum makarna yedirme pirinç pilavı yedirme... hatta yemeklerini ben yapıp göndermeye başladım ama bakıcımız sağolsun teyzesi kıyamıyom içime sinmiyor benim kız yerken oda istiyor diyor uymuyor diyetimize :( kreşe vermek istiyorum eylül gibi onada teyzemize çok üzülüyorum maddi ihtiyacı var, eksiklerini alıyor benim verdiğim maaşla.... offffff buda ayrı derdim zaten benim. bir yanda merhametim bir yanda evladım. teyzemizede kıyamıyorum bir yandan yemeğide yaşamıda düzene girer diyorum sonrada pişman olurmuyum diyorum nolur bu konudada önerilerde bulunun bana.

tuğba_83

Kayıtlı Kullanıcı
haaa unuttum açıklamayı 8 ay kadar önce doktor babasına bakıyorum ve normal buluyorum aşırı fazla değil ama sınırda dedi dikkat edin dedi hamurişlerinden abur cuburdan uzak durun dedi gönderdi

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
kan değerlerine baktır bi istersen canım ya çok yemesinin de sebebi olabilir... allah korusun şeker falan..
ama mesela ben kreş hiç düşünmedim annem bakıyor.. çok şükür ama ne bileyim erken.. belki yarım dönem anaokulu okadar sonra okul.. gerek yok.. öğretmen nasıl olacakki okadar çocuğun içinde.. bakıcın iyiyse hiç düşünme ev ortamı rahat uyku saatleri.. bence kreşten daha iyi.. yemek ben herşeyden yediriyorum ama zaten çok kilo alan bir çocuk olmadı.. yinede benden sana demesi bi kan testi yaptır..

tuğba_83

Kayıtlı Kullanıcı
işte ben ne yediğini kontrol edemiyorum bakıcı kafasına göre davranıyor. yeme düzeni olsun diye. maşallah şarkı söyler sayı sayar taklit bile yapar renkleri bilir tuvalet ihtiyacını bilir (gece hariç) eğitimi güzel ama konuşması biraz bozuluyor kadının şivesindende alıyor değişik kelimeler öğreniyor kadının bir kızı bir oğlu var bazen onlardan bişeyler öğreniyor daha düzgün olsun istiyorum zeki herşeyi öğreniyor ama çokta kıskanç paylaşım yok bilmişlik var :) bazen ağzıda bozuk... geçen gün bana deyijekalııııı diye bağırdı (gerizekalı) nasıl şaşırdım çok kızdım ama bakalım tekrarlar bence sonuçta duyuyor orda burda...

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
sorun ne biliyormusun.. bizim yanlarında olmamamız.. benim kızımda aynı maşallah.. ama annem dikkatli bilinçli televizyon bile açmaz doğru düzgün.. çok sıkılırsa mahalledeki çocukları toplarki evde gözümün önünde otursunlar.. yani sen bakmadığın sürece bunlar hep olacak..

tuğba_83

Kayıtlı Kullanıcı
benim kızımda tv sevmez alıştırmadık çok sıkılır en fazla 15 dk bakar zaten biraz baksa cumartesi temizliğimi bitiririm rahatça ama hep sıkıldım der oyunlar ister dışarı gezmeye çıkarız. veya baktı ben temizliği bırakmıyorum oda alır eline bez. siler orayı burayı. bilmiyorum maşallah ben herşeyinden memnunum tatlı çikolatada yemiyor seviniyorum sadece sorunum ne yiyor ne kadar yiyor bilemiyorum eşimi aradım şimdi cumartesi doktora götürelim dedim tamam dedi hayırlısı artık bende gebelik diyabeti vardı inş onunla alakalı birşey çıkmaz..

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
canım benim aklıma ilk şeker gelmişti sen bir baktır rahat etsin için hiç değilse...

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
TUĞBA.. canım kardeşim nerelerdesin.. bir sıkıntı yok değilmi .. aklımdasın ulaşamıyorum.. bir ses ver canım...

tuğba_83

Kayıtlı Kullanıcı
canım diğer sitedende yazdım sana bir sıkıntım yok merak etme sen. kızımıda doktora götüremedik cumartesi eşim çok yoğunum dedi daha sonra götürelim dedi kaldı öylece. herkes abartıyorsun ne var diyor hayırlısı artık, görünüşte birşey yok ama tartıya bakmalı boy kilo çizelgesinde 3 yaş en fazla 17 kilo... kızımsa 22 kilo. hadi 1 kilosuda boy farkı diyelim (boyuda çizelgenin üstünde) 4 kilo fazlası var. ama kayınvalidem falan kızıyor ne var diye. tek başıma götürmeye kalksam onada izin vermez bekliyorum mecburen.

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
sevindim canım bir sıkıntı olmamasına ,, göremedim ya ne zamandır merak ettim.. ya acele etme eşinle beraber götür...dikkat et yedirdiklerine ..

asi egeli

Kayıtlı Kullanıcı
Buketcim nasılsın mailinede yazdım merak ettim

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
iyiyim canım benim çok teşekkürler sen nasılsın..

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
canım.... sabahları 6 esmayı oku.. inşallah sıkıntılarına derman olacak...

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
DÜn sana cevap yazdımda mesaj kutun doluydu.. gönderemedim..:(

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt