Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Risale-i Nurdan Ateistleri Şok edecek dersler. (1 Kullanıcı)

tevhiteri

Kayıtlı Kullanıcı
üstat burada niye yazmı yorsunuz.

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
SA KARDEŞİM.ÇOK MERAK ETTİM AMA DİNLEMEM MÜMKÜN DEĞİL.ÇALIŞTIĞIMIZ İÇİN ZOR OLUYOR.DİNLEMEK İSTEMEYEN ÇALIŞMA ARKADAŞLARIMIZ VAR MALESEF.YAZSANIZ OLMAZMI.

Gündüzalp

Kayıtlı Kullanıcı
Aleyküm Selam kardeşim, ama ben bunu yazamam ki , sen bir fırsatta izlersin inşaallah

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
TAMAM KUSURA BAKMA YIN CUMA GÜNÜ MÜSAİT OLUYORUM OZAMAN İZLERİM.SELAMETLE KALIN.

yavuz71

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşlar bunları indirme imkanımız varmı bilen varsa bana söylermisin çünkü ben internet cafeden giriyorum burdan bazı şeyleri takip etmek gerçekten çok zor indirp evde bakmak dinlemek istiyorum şimdidin Allah razı olsun

tevhiteri

Kayıtlı Kullanıcı
sa burada ateistlere ceveap verecegimiz hiç bir şey yok a.e.o

Gündüzalp

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşlar bunları indirme imkanımız varmı bilen varsa bana söylermisin çünkü ben internet cafeden giriyorum burdan bazı şeyleri takip etmek gerçekten çok zor indirp evde bakmak dinlemek istiyorum şimdidin Allah razı olsun

Kardeşim Youtube Youtobe izlesene pikniktube google youtube video indir youtube indir youtube kaydet youtube video kaydet youtube download videos save Myspace MetaCafe, DailyMotion, Blip.tv, Ifilm & Google Video video indir bu siteye linkleri yazarak indirebilirsin.

Allah istifade etmeyi nasip etsin...

emin-43

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum arkadaslar merak edip , bakmak istedigim bircok yerde youtube engellendi yazisiyla karsilasiyorum.bu konuyu baska yerlerde bulma imkani varmidir.
ben interneti kullanmaya baslayali 3 ay oldu.inceliklerini tam ogrenemedim.herkesin
hersey gonlunce olsun....

emin-43

Kayıtlı Kullanıcı
tesekkur

tesekkur

S.a. Allah Razi Olsun...

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
Ewettt

Risalei nur,Saidi kürdinin Fikirlerini din kisvesi altinda yaymak icin bir aractir.
Nurculugun,arka kapisi Kürtcülüge acilir.
Kürt Said ,din elden gidiyor diye Kürt isyanini baslatan kisidir.
Saidi Nursi ise,ondan sonra kürtcülük icin basa gecen ikinci Saittir.
Fettulolah Gülende 3 üncü Saidi Kürdidir.
Bunlari dogru dürüst tanimadan nasil takilabiliyorsunuz peslerine.

Saidi Nursi, Ankaraya isyan bayragini acan Volkan gazatasi sahibi Vahdet birde Ingilterenin Istanbul konsolosu ücü birden bir bildiri hazirlarlar altinida bu ücü imzalar Volkan gazatasinda yayinlarlar bu bildiriyi,Trakyada bazi camilerdede bu bildiri vazedilir.

Bildiride sunlar yazilidir.
Ankarada Atatürkün olusturdugu hareket,KURTULUS HAREKETI deyil,bir hainler hareketidir.
Yakinda dostumuz Yunanistan bu hainleri tepeliyecek ve bizde seriat devletini kuracagiz.
Menemen olaylarinida yaratanlar,bu kelledeki insanlardi.
Aslinda esas hain Vahdet ve Kürt Saiddi,öteki zaten Türk düsmani Ingilizdi.
Simdi,böyle insanlarin pesine gitmek hicbir aklin kari olmasa gerek.
Bugünde ayni oyun oynanmaktadir.Bunun adida vatana ihanettir.
Türk insani kimlerin pesine takildigini cok iyi bilmesi gerektir.Ras gelenlerin pesine takilmak ilerde insanin basina cok büyük gaileler acabilir.

Türkiye Cumhuriyeti üzerine oynanan oyunlara alet olmayiniz.Din kisvesi altinda size vatana ihanet sucu bile isletebilirler.
Bakiniz sözüm ona müslüman gecinen bir Bayburtlu tanidik ne diyor.
Türkiye ile Iran savasa tutussa ben Iran tarafini tutarim.
Insanlari dogru yoldan bukadar saptirabiliyorlar.
Seyim hiyar diyenin pesine alip tuzu kosuyoruz.
kendimizi bukadar ucuz satmayalim arkadaslar.

kalin saglicahla
tolonbeg

İman, insanı insan eder. Belki insanı sultan eder. Öyle ise, insanın vazife-i asliyesi, iman ve duadır. Küfür, insanı gayet âciz bir canavar hayvan eder.

bediüzzaman saidi nursi.

sengul

Kayıtlı Kullanıcı
Ewettt

Risalei nur,Saidi kürdinin Fikirlerini din kisvesi altinda yaymak icin bir aractir.
Nurculugun,arka kapisi Kürtcülüge acilir.
Kürt Said ,din elden gidiyor diye Kürt isyanini baslatan kisidir.
Saidi Nursi ise,ondan sonra kürtcülük icin basa gecen ikinci Saittir.
Fettulolah Gülende 3 üncü Saidi Kürdidir.
Bunlari dogru dürüst tanimadan nasil takilabiliyorsunuz peslerine.

Saidi Nursi, Ankaraya isyan bayragini acan Volkan gazatasi sahibi Vahdet birde Ingilterenin Istanbul konsolosu ücü birden bir bildiri hazirlarlar altinida bu ücü imzalar Volkan gazatasinda yayinlarlar bu bildiriyi,Trakyada bazi camilerdede bu bildiri vazedilir.

Bildiride sunlar yazilidir.
Ankarada Atatürkün olusturdugu hareket,KURTULUS HAREKETI deyil,bir hainler hareketidir.
Yakinda dostumuz Yunanistan bu hainleri tepeliyecek ve bizde seriat devletini kuracagiz.
Menemen olaylarinida yaratanlar,bu kelledeki insanlardi.
Aslinda esas hain Vahdet ve Kürt Saiddi,öteki zaten Türk düsmani Ingilizdi.
Simdi,böyle insanlarin pesine gitmek hicbir aklin kari olmasa gerek.
Bugünde ayni oyun oynanmaktadir.Bunun adida vatana ihanettir.
Türk insani kimlerin pesine takildigini cok iyi bilmesi gerektir.Ras gelenlerin pesine takilmak ilerde insanin basina cok büyük gaileler acabilir.

Türkiye Cumhuriyeti üzerine oynanan oyunlara alet olmayiniz.Din kisvesi altinda size vatana ihanet sucu bile isletebilirler.
Bakiniz sözüm ona müslüman gecinen bir Bayburtlu tanidik ne diyor.
Türkiye ile Iran savasa tutussa ben Iran tarafini tutarim.
Insanlari dogru yoldan bukadar saptirabiliyorlar.
Seyim hiyar diyenin pesine alip tuzu kosuyoruz.
kendimizi bukadar ucuz satmayalim arkadaslar.kalin saglicahla
tolonbeg

Bismillah...

YOK YOK!!! NE UCUZA NE PAHALIYA....

Selametle...

NERDE BENDE O YÜREK ?
YARDAN CAYACAK !​

hafizkiz

Kayıtlı Kullanıcı
esselamü aleyküm
Mevla Teala Ey iman edenler iman ediniz ayetinide tam manasıyla iman ediniz bakımından buyurmaktadır
mesela HZ.EBUBEKİR in imanıyla bizim imanımız bir değildir O tam manasıyla iman etmiştir
O nunda iman ettiği şey 6 bizimde 6 dır
amma onun İman etmesi ile bizim imanımız aynı şey değildir
6666 bunların hepsi altıdır amma
biri binler basamağında
biri yüzler
diğeri onlar
diğeri ise birler basamağındadır
işte burda olduğu gibi HZ.EBUBEKİR inde iman ettiği şey 6 dır bizimkide amma bizimki ile Onunki nin arasında çok büyük farklar var

sengul

Kayıtlı Kullanıcı
esselamü aleyküm
Mevla Teala Ey iman edenler iman ediniz ayetinide tam manasıyla iman ediniz bakımından buyurmaktadır
mesela HZ.EBUBEKİR in imanıyla bizim imanımız bir değildir O tam manasıyla iman etmiştir
O nunda iman ettiği şey 6 bizimde 6 dır
amma onun İman etmesi ile bizim imanımız aynı şey değildir
6666 bunların hepsi altıdır amma
biri binler basamağında
biri yüzler
diğeri onlar
diğeri ise birler basamağındadır
işte burda olduğu gibi HZ.EBUBEKİR inde iman ettiği şey 6 dır bizimkide amma bizimki ile Onunki nin arasında çok büyük farklar var

Ve aleykum Selam ve Rahmetullahi...

6000 --600 den büyüktür...
600 ---60 dan büyüktür...
60 ----6 dan büyüktür...

şahsi ilmimizde ...

6 nın --- 60 tan küçük olması...
60 ın ---- 600 den küçük olması..
600 ün---6000 den küçük olması

diğer büyük --küçük açılımlarını yazarken zorlanacağımız anlamına gelmez..

zorlanacağımız nokta ise...

6666 rakamının hepsinin altı olması--basamaklarının farklı olması değil...

son birler basamağındaki 6 nın içindeki her bir açılımın içinde de
yetmiş küsür basamağı olmasıdır...

(ek bilgi= 6236---rakamının onlar ve yüzler basamağındaki rakamların değişik olması da --yukarıdaki mantığa göre yine 6 dır...

Selametle..

hafizkiz

Kayıtlı Kullanıcı
Ewettt

Sevgili Hafiz kiz,sen Ebubekiri okadar yüksek görme.Cünkü,gecen balikla kacan balik büyük olur.
Ebubekir kizi ayseyi komsunun ogluna daha besikteyken,besik kertmesi yapmisti.
Görüyorsunuzki,bu mikrop adette bir Arap adetidir.
Bir gün,Muhammedin dünürbasisi kadin,Ebubekilere gelir,Ayseyi istemeye,ki Ayse bu zaman Aise Abdullahoglunun Muhammedin hayati adli kitabinda yazdigina göre 5 yasinda idi.
Kadin eve girer Ebubekirin karisindan Ayseyi Muhammede ister.Kadin kocam evde yok,gelsinde onunla konusun derken,Ebubekir iceri girer.Muhammedin dünürbasisi kadin ,durumu Ebubekire acar.
Ebubekir ,olur verdim gitti derken,besik kertmesi cocugun ailesi iceri girer,Ebubekirin Aiseyi Muhammede verdim gitti demesini duyarlar.
Kadin Acar agzini yumar gözünü,sen nassil adamsinki bize verdigin sözü atipda Aiseyi Muhammede verebiliyorsun?Sen ne bicim insansin.Sen verdigi sözü tutmayan birisin.Senin sözlerine güvenilmez gibi,bir sürü agirsöz söyler Ebubekire.

Ebubekirde kadinin kocasina,senin kadin ne söylüyor der.Kadinin kocasida,benim kari Arapca konusuyor,yoksa sen Arapca bilmiyormusun deyince.Ebubekir söyliyecek söz bulamaz,Verdim iste deyip,cikar gider.
Aise Muhammede nikahlanir.2 yil sonrada Muhammedle evlendirilir, 7 yasindayken.Muhammedin hayati adli kitabi yazan kadinin yazdigina göre.Ben yanlarinda deyildim.
Bes yasindaki kizini nikahlayan baba,hadi diyelim 7 yasinda olsun,2 yasda ben koyiyim hadi 9 yasindaydi diyelim.
Aise ,bize 3 kadin gelmisti,ben bahcede bebeklerimle oynuyordum,annem beni cagirdi,bak bu kadinlar senin icin gelmis,senin basini yikiyacaklar.Basimi yikayip gittiler.Cok sonradan ögrendimki,erkek tarafindan 3 kadin gelip kizin basini yikarmis.
Bahcede bebekleriyle oynayan kizin yasini artik siz takdir edin ve Sevgili Abubakiri ona göre övünüz.

Kalin saglicakla
tolonbeg

vay vay vay demek siz böyle düşünüyosunuz öyyylemi.....
evet beşik kertmesi onlarda da yani araplarda da bir adet olabilir kızları diri diri toprağa gömmekte cahiliye devrinde onlarda bir adetti
tmm da burda beşik kertmeliğinin kötü bir inanç olduğunu söyleyemeyiz
Küçüklerin -onlara bir tercih hakkı tanımadan- evlendirilmelerinin fıkıhtaki yerini ve uygulamayı özetleyelim:

1. Bütün fıkıhçılar değil, bir kısım fıkıhçılar, "çocuklar ergenlik çağına gelmeden velileri tarafından evlendirilebilir" demişler, ancak bunlar da velilerde ve evlendirilen kişilerde aranacak bazı şartlar ileri sürmüşler, bu şartların gerçekleşmemesi durumunda hakime veya çocuğa -ergenlik çağına geldiğinde- akdi bozma hakkı vermişlerdir.
Yani burdan anlaşılacağı gibi eğer beşik kertmesinde bir taraf işi bozarsa onların beşik kertmeliğide ortadan kalkmış olur

eeee HZ. Ebubekir de kızının beşik kertmeliğini bozduğuna göre kalkmış oluyo...

Peygamberimiz a.s ile HZ. Aişe nin Küçük yaşta evlenmelerininde bir çok nedeni var.Ve bunu tartışmakta bize düşmez.
O Peygamber ki Yüce Allah ın sevgilisi şu dünya Onun yüzü suyu hürmetine ayakta duruyo biz Onun yüzü suyu hürmetine yaratıldık
BÖYLE BİRİSİNE KAÇ YAŞINDA OLURSA OLSUN KIZ VERMEK İÇİN YARIŞILMAZ MI?...

Selçuk_lu

Kayıtlı Kullanıcı
Ewettt

Sevgili Hafiz kiz,sen Ebubekiri okadar yüksek görme.Cünkü,gecen balikla kacan balik büyük olur.
Ebubekir kizi ayseyi komsunun ogluna daha besikteyken,besik kertmesi yapmisti.
Görüyorsunuzki,bu mikrop adette bir Arap adetidir.
Bir gün,Muhammedin dünürbasisi kadin,Ebubekilere gelir,Ayseyi istemeye,ki Ayse bu zaman Aise Abdullahoglunun Muhammedin hayati adli kitabinda yazdigina göre 5 yasinda idi.
Kadin eve girer Ebubekirin karisindan Ayseyi Muhammede ister.Kadin kocam evde yok,gelsinde onunla konusun derken,Ebubekir iceri girer.Muhammedin dünürbasisi kadin ,durumu Ebubekire acar.
Ebubekir ,olur verdim gitti derken,besik kertmesi cocugun ailesi iceri girer,Ebubekirin Aiseyi Muhammede verdim gitti demesini duyarlar.
Kadin Acar agzini yumar gözünü,sen nassil adamsinki bize verdigin sözü atipda Aiseyi Muhammede verebiliyorsun?Sen ne bicim insansin.Sen verdigi sözü tutmayan birisin.Senin sözlerine güvenilmez gibi,bir sürü agirsöz söyler Ebubekire.

Ebubekirde kadinin kocasina,senin kadin ne söylüyor der.Kadinin kocasida,benim kari Arapca konusuyor,yoksa sen Arapca bilmiyormusun deyince.Ebubekir söyliyecek söz bulamaz,Verdim iste deyip,cikar gider.
Aise Muhammede nikahlanir.2 yil sonrada Muhammedle evlendirilir, 7 yasindayken.Muhammedin hayati adli kitabi yazan kadinin yazdigina göre.Ben yanlarinda deyildim.
Bes yasindaki kizini nikahlayan baba,hadi diyelim 7 yasinda olsun,2 yasda ben koyiyim hadi 9 yasindaydi diyelim.
Aise ,bize 3 kadin gelmisti,ben bahcede bebeklerimle oynuyordum,annem beni cagirdi,bak bu kadinlar senin icin gelmis,senin basini yikiyacaklar.Basimi yikayip gittiler.Cok sonradan ögrendimki,erkek tarafindan 3 kadin gelip kizin basini yikarmis.
Bahcede bebekleriyle oynayan kizin yasini artik siz takdir edin ve Sevgili Abubakiri ona göre övünüz.

Kalin saglicakla
tolonbeg

Bu yazıyı okuyunca aklıma seyyid kutub, abduh, şiiler, mustafa islamoğlu, teymiyye velhasıl firak-i dalle geldi...

emin-43

Kayıtlı Kullanıcı
müslüman = insanlarin elinden ve dilinden emin

olduğu kimsedir ( hadis-i şerif )

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt