Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

NAMAZI SEVEBİLİYOR MUYUZ? (1 Kullanıcı)

ULUTAS

Kayıtlı Kullanıcı
RE: NAMAZI SEVEBİLİYOR MUYUZ?

ÇOK GÜZELBİR YAZI ŞUAN KENDİMİ AĞLAMAMK İÇİN ZOR TUTUYORUM TÜYLERİM DİKEN DİKEN OLDU BEN NAMAZ KILDIĞIMDA ÇOK MUTLUYUM BUNDAN SONRA HER NAMAZ KILMADAN ÖNCE SİZİN YAZDIKLARINIZ GELECEK AKLIMA ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN
ALLAHA EMANET OLUN KARDEŞİM SELAM VE DUA İLE
OKADAR ÇOK ŞEY GEÇİYORKİ İÇİMDEN ÇOK DUYGULANDIM

mutemire

Kayıtlı Kullanıcı

Allak razı olsun kardeşim emeğinize sağlık a.e..o

mutemire

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsun kardeşim emeğinize sağlık a.e..o

A

Arzu_76

Ne yazık ki hayır :(

Rabbim aşkıyla kalbimizi doldurursun yazılan heyecanları yaşatmayı nasip etsin.

AMİN

Dau ile

mustafa_46

Kayıtlı Kullanıcı

ELİMDEN GELDİĞİNCE NAMAZIMI KILMAYA ÇALIŞIYORUM AMA GEÇİRDİĞİM VAKİTLER KILDIKLARIMDAN DAHA ÇOKTUR:(:(:(:(:(

pearly1985

Kayıtlı Kullanıcı
Sa. Bende samimiyetle söyleyebilirim ki namazı severek kılıyorum.Ama bir de şu var;
insanlar namaz kılarken kendilerini tam olarak veremiyorlar yani illa ki kafalarında başka düşünceler dönüp duruyor.Mesela bir ev hanımı "acaba akşama ne yemek yapsam?" diye düşünüyor vs.Bu yüzden namazımızın ne kadarı kabul oluyor bilinmez. Bazen öyle ki düşünmekten namazı şaşırıp tekrar kılmak zorunda kalıyoruz.Rabbim namazlarımızı kabul etsinn.

Ahmet&Gizem

Kayıtlı Kullanıcı
Severek Kiliyorum Ama Iki Küçüğüm Var Ya Sirtima çikiyorlar Ya önüme Geçiyorlar Ya Soru Soruyorlar Kisacasi Dikkatimi Dağitiyorlar

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
ÇOK GÜZELBİR YAZI ŞUAN KENDİMİ AĞLAMAMK İÇİN ZOR TUTUYORUM TÜYLERİM DİKEN DİKEN OLDU BEN NAMAZ KILDIĞIMDA ÇOK MUTLUYUM BUNDAN SONRA HER NAMAZ KILMADAN ÖNCE SİZİN YAZDIKLARINIZ GELECEK AKLIMA ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN
ALLAHA EMANET OLUN KARDEŞİM SELAM VE DUA İLE
OKADAR ÇOK ŞEY GEÇİYORKİ İÇİMDEN ÇOK DUYGULANDIM
Rabbim cümlemizden razı olsun.Rabbim hissiyatınızı daim kılsın inş SELAM VE DUA İLE

islam_güneşi

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm.öncelikle samimi paylaşımınız için Allah razı olsun sizden.evet.ben de maalesef namazımı çok da huşu içinde kılamayan insanlardanım.ilk zamanlar öyleydim.ama hayatın bu acımasız koşuşturmaları yüzünden pek bir şey anlamıyorum.ama yine de çok huzurluyum ve mutluyum.her şeyin Allah ın izniyle düzeleceğini umuyorum.çok şükür.selamet ile kalınız..

meryem_gulu

Kayıtlı Kullanıcı
selamünaleyküm ey Allahın kulu allah senden razı olsun rabbim sana ne dilediysen versin yolunu gönlünü nurla doldursun hizmetiniz beni çok sevindirdi Allahta sizi sevindirsin Allah aşkıyla Allah razı olsun sizden hocam sizinle bu dünyada tanışmayı istiyorum eğer nasip olmazsa ahirette komşunuz olmayı istiyorum ne olur dualarınızı benden eksik etmeyin Allah sizin gibi insanların ömrünü uzatsın sağlıkla nurla inşAllah

KaranLıq

Kayıtlı Kullanıcı
namazı 40 gün düznli olarak kılan insan bıdaha bırakamazmışALlah herkse nasip etsin namaz kılmayı ama gel görünki tam teşekkürlü istanilen düzeyde yapılmıyor.herzaman birşeyleri bahane ederek namazı tam teşekkürlü kılmıyoruz.Allah hepimize daha çok iman aşkı versin(amin)

kutahyali

Kayıtlı Kullanıcı
Ezan-i Muhammedi(s.a.v)

Ezan-i Muhammedi(s.a.v)

EZAN-I MUHAMMEDİ(S.A.V)
Unutma; Tevhidi aleme ilandır ezan
Toprağın "İslam" olduğuna nişandır ezan

Tüm müminler için en güzel davettir ezan
Müslüman olanlar için saadettir ezan

Bir gündeki beş defa bayram anıdır ezan
Kainatın her an uhrevi yanıdır ezan

Ashab-ı Kiram'ın sadık rüyasıdır ezan
Ecdad-ı İzam'ın kudsi kavgasıdır ezan

Devamlı okunan ilahi fermandır ezan
Baki olandan faniye armağandır ezan

mirayyy

Kayıtlı Kullanıcı
Namazı sevebilmemiz için onu anlamak ve tüm benliğimizde hissetmek gerek sanırım...
Bunu yapabilen Hz Mevlana'nın tanımıyla huzura dururken altımızda sıratı, başımızda canımızı almak için bekleyen azraili, sağımızda cennet ve solumuzda cehennem duruyormuşcasına kılacağımız namazın belkide son namazımız olacağı düşüncesini hissedebilsek hayatımız sadece namazdan ibaret olurdu... Bu huşuya erişmek imkansız bile görünse de mü'minin kalbinde umut hep vardır. Belki namazı sevemiyoruz, huşu içinde kılamıyoruz en azından umudumuz var dualarımız ile...herşeye rağmen huzura çıkabiliyorsak bu hiç çıkmamaktan daha umut verici galiba...

isranurr

Kayıtlı Kullanıcı
Kendi kendimize şöyle bir düşünüp soralım ve samimi olarak cevap verelim; Bir Müslüman olarak namazı sevebiliyor muyuz? Her zaman için namazı seven bir insan mıyız? Namaz vakti gelse, ezan okunsa, namaz kılsam, canım namaz kılmak istiyor diyor muyuz hiç?
Midemizin açlık hissettiği ve bir şeyler yemek istediği gibi günün belirli vakitlerinde namazın açlığını hissedip namaz kılma arzusu geliyor mu içimizden? Karnımız iyice acıktığı zaman yanımızdakilerin konuştuklarını anlamaz duruma gelerek aklımızı yemeğe taktığımız gibi, namaza olan açlığımızdan dolayı da aynı durum meydana geliyor mu, kafamızı namaza taktığımız oluyor mu
Bazen canımız bir şey istediğinden dolayı belirli bir öğün olmadığı halde mutfağa girip bir şeyler atıştırdığımız gibi, farz olan vakitlerin dışında gönlümüz namaz kılmak istiyor mu, durup dururken iki rekât namaz kıldığımız oluyor mu? Sözü uzatmadan söyleyelim Allah Teala ile beraber olmayı arzu ediyor muyuz?
Ezan sesi bizde nasıl bir etki yapıyor, ezanı duyduğumuzda çok müthiş bir müjdeli haber almışçasına gözlerimizin ışığı parıldıyor mu? Ezanın sözlerini tahlil ettiğimiz oluyor mu, tekbirler, tevhidler ve şehadetler kulağımıza ulaştığında ruhumuzun derinliklerine kadar ulaşıyor mu?
Biraz sonra Allah Teala ile beraber olacağım, rabbimin huzuruna varıp samimi bir şekilde kendimi Ona arz edeceğim. Onun kelamını Ona okuyacağım ve O da beni dinleyecek. Her taraftan üzerime çullanan ve içerisinde boğulduğum atmosferden kurtulacağım, beni boğmaya çalışan şu karanlıktan sıyrılacağım, hepsini arkama atacağım, beni yaratanın huzuruna varacağım, Onunla yüz yüze geliyor gibi olacağım, Ona halimi arz edeceğim. Şu anda ne kadar mutluyum, ne güzel
Evet, bu ve benzeri duygu ve düşünceler geçiyor mu içimizden? Samimi olarak cevap verelim.
Sonra bu düşüncelerimiz bir bir gerçekleşiyor mu? Yani Allah Tealanın huzuruna vardığımızda Onunla gerçekten sağlıklı bir bağlantı kurabiliyor, beraber olabiliyor muyuz? Bunun en önemli belirtisi olarak da Onunla olan bu beraberliğimizi uzatmak istiyor ve uzatıyor muyuz? Kıyamımızı, kıraatimizi, rükûmuzu, secdemizi ve son oturuşumuz, yani her bir rüknü kendi içersinde uzatıyor muyuz? Evet, sırf Allah Teala ile beraberliğimizden dolayı uzatabiliyor muyuz rükünlerimizi, yani namazımızı?

KEŞKE EVET OLSAYDI AMA HAYIR.KENDİMİ ÇOK ÇARESİZ HİSSETTİĞİM ZAMANLARDA 5VAKİT NAMAZIN DIŞINDA BAZEN GECELERİ KALKARIM ODA MALASEF MUTSUZLUĞUMDAN ÇARESİZLİĞİMDEN BANA ALLAHTAN BAŞKA KİMSENİN YARDIM ETMİYCENİ ANLADIĞIM ZAMANLARDA 5VAKİT NAMAZIN DIŞINDA NAMAZ KILIYORUM BUNDANDA UTANIYORUM ARTIK ZATEN.SADECE ALLAH RIZASINI GÖZETEREK GECELERİ KALKSAM KEŞKE.

kimyager38

Kayıtlı Kullanıcı
cok haklısın arkadas.dünya işleri sanki herseyden önce gibi peşine koşuyoruz...

anayüregi

Kayıtlı Kullanıcı
-->>namazi Sevebiliyormuyuz<<--

-->>namazi Sevebiliyormuyuz<<--

RAVZA_NUR kardesim, ilk önce bütün siteye slmün aleyküm ve hayirli bir cuma günü diyerek sözüme baslamak istiyorum.

Yaziklar olsun ama, malesef kendime böyle soru soruldugunda, yazik ve yazik, hayir demeliyim.

Yalniz bu güzel ve düsündürücü yazilarinizi okudukca, bir degismeler kendimde adeta hissedebiliyorum.
Biliyorsunuz, ben yurtdisinda kaliyorum, ama inaninki, memleketimize adim attigimizda, hele ilk o güzel ezani duyunca, adeta durup gökyüzüne bakip aglamak gelir icimden, aynen bunlari yazarken bile, gözlerim doluyor.
Anlattigim gibi, ben Depresiyondan devamli rahatsizlik geciriyorum, ve farkina vardimki, namaz kildigim zaman moralim düzelip huzurlu oldugumuda bilincli bir sekilde hissettim.

Türkiyede oldugum zaman, o mübarek ezan sesine doyamiyorum, malesef herhangi birsey icin moralim bozuldugu zamanda, adeta bana huzur veren seylerden uzak kaliyorum, sanki ALLAH ALLAH,sanki seytan varmis gibi isin icinde. Bilemiyorum anlatabildimmi.

Sizler güzel insanlar, böyle zamaninizi verip güzel seyler yazdiginizda, ve benim gibileri de, zaman sarf edip okurlarsa, cok inaniyorumki, cok kisiler benim gibi güzel hislerin tasidigi gonca gülleri yüreklerinde fark edebilecekler.

Allahim sizden ve sizin gibi yardim sevenlerden bin kat razi olsun, dualarinizin amellerinizin kabul ve gerceklesmesi dilegiyle, Allaha emanet olun, saygi ve dualarimla, hayirli ve huzurlu günler dilerim.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt