Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

NAMAZ VAKİTLERİNİN SIRRI.... (1 Kullanıcı)

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
haydi namaza..etkileyeci paylaşımdı.Allah razı olsun.Rabbim hayatı secde tadında yaşatmayı nasip etsin inşallah.selam ve dua ile kalın.hayırlı bayramlar

GEVHER

Yönetici
Kainatta ilk hakikat İMAN , ikincisi ise NAMAZ.. ( B.S.N)

o halde NAMAZ bizim hayatlarımızdan da öte...

emine2

Kayıtlı Kullanıcı
tabiki namaz ama kardeşim ben namaz kılmıyorum şeytan kıldırmıyor ne yapmam gerekir

beser

Kayıtlı Kullanıcı
Tabiiki namaz ALLAH C.C. hakkıyla kılanlardan eylesin
HAYIRLI BAYRAMLAR

Huyela

Kayıtlı Kullanıcı

ebuzer25

Kayıtlı Kullanıcı
tabiki namaz ama kardeşim ben namaz kılmıyorum şeytan kıldırmıyor ne yapmam gerekir

eminecim namaz dinin diregi direk olmazsa din çöker aman namaza basla canım namazla ilgili kitaplar oku mesela ben okudugumda cok hoşuma gıden bir kitap var.cemil tokpınarın sabah namazına nasıl kalkılır kitabi tavsiye ederim.selametle kal canım

KIRAY

Kayıtlı Kullanıcı
Namazlarda yapilan zikirlerin türkçe anlamlari.

Namazlarda yapilan zikirlerin türkçe anlamlari.

NAMAZLARDA YAPILAN ZİKİRLERİN TÜRKÇE ANLAMLARI​

Allahu ekber:
Allah en büyüktür

Semi'allahu limen hamideh : Allah kendine hamd edeni işitir
Rabbena lekelhamd : Rabbimiz, hamd sanadır.
Sübhanerabbiyelazim : Büyük olan rabbim her türlü kusurdan uzaktır.
Sübhanerabbbiyel a'la : Yüce olan rabbim her türlü kusurdan uzaktır.
Sübhanalah : Allah noksanlardan uzaktır

Elhamdülillah : Hamd Allahadır

Sübhaneke

Sübhaanekellahümme Ve bihamdik Ve tebâara kesmük Ve teaalâaa ceddük (Ve celle senâaük * ) Ve lâailahe gayrük)

Allah'ım seni tenzih ve hamdinle tesbihederim. Senin şanın yücedir, ve senden gayri hjiçbir ilâh yoktur.

Allahumme Salli
Allahümme salli alâa Muhammediv ve alâa âali Muhammedin kemâa salleyte alâa ibraahiyme ve alâa âali ibrahiyme inneke hamiydüm meciyd

Allah'ım Hz.Muhammed ve âline, Hz.İbrahim'e ve âline rahmet ettiğin gibi rahmet eyle

Allahumme Barik

Allahümme barik alâa Muhammedi ve alâa âali Muhammedin kemâa barekte alâa ibraahiyme ve alâa âali ibrahiyme inneke hamiydüm meciyd

Allah'ım Hz.Muhammed ve âline, Hz.İbrahim'e ve âline mübarek kıldığın gibi mübarek kıl.

Rabbenâa Âatina
Rabbenâa âatina fiddünyâa hasenetev ve fil âahirati hasenetev ve kınâa azâabennâar

Ey Rabbimiz, bize dünyada ve ahirette iyi hal ver ve bizi o ateş azabından koruRabbenâağfirlii
Rabbenağfirlii ve livâa lideyye ve lil mü'miniyne yevme yekuumül hisâab

Ey Rabbimiz, hesab günü geldiği zaman bizi mağfiret et. Anne ve babamı ve müninleri de mağfiret et.

KIRAY

Kayıtlı Kullanıcı
Birde namaza bu açidan bakin.gerçekten çok güzel...

Birde namaza bu açidan bakin.gerçekten çok güzel...

Sevgili Peygamberimiz:
Tatlı uykularından ve sıcak yataklarından Allah rızası için ve namaz kılma niyeti ile kalkanlar, tuvalet dahil namazın ön hazırlıklarına başlarken attıkları adımlarının ve hareketlerinin ayrı ayrı sevapları yazılır.

Abdest almaya başladıkları an, yıkadıkları organlarından damlayan su damlacıkları ile birlikte, küçük günahları dökülmeye başlar.

HERGÜN 40 REKAT NAMAZ KILARIZ… BÖYLECE BU 40 REKAT NAMAZDA

Kırk kıyam; Allah huzurunda ayakta dikilme
Kırk rükû; Allah huzurunda ayakta eğilme
Seksen secde; Allah huzurunda yerlere kapanma,
Yirmi bir kâ'de; Allah huzurunda oturma.
bir günlük namazda 214 TEKBİR ALIRIZ
Beş vakit namazda, 15'i Allâhümme salli alâ ve 15'i Allâhümme bârik alâ olmak üzere her gün tam 30 ve ayda 900 tane en değerli salâvât-ı şerîfeler okunmaktadır.

Kim ki Allah'ın kitabından bir harfi ayakta namaz kılarken okursa, 100 sevap yazılır, 100 günahı silinir ve derecesi 100 kat arttırılır."

Bir günlük beş vakit (40 rekat) namazda, 40 Fatiha ile 33 zamm-ı sûre okunur

Bir günlük beş vakit namazda, Fatiha ve zamm-ı sûre olarak okunan toplam harf sayısı 9.400 ve bir aylık beş vakit namazda okunan toplam harf sayısı tam 282.000 eder.

Namazda okunan Kur'anın her harfine 100 sevap yazıldığına göre, bir aylık namazdaki yalnız Fatiha ve zamm-i sûrelerin toplam sevabı 28.200.000 eder.

Bir ayda okunan Âyet-el Kürsî'nin toplam harf sayısı tam 25.500 eder.

bir ayda okunan Fatiha'nın toplam harf sayısı 21.000 eder.

Bir aylık namazda Fatiha ve zamm-i sûre olarak okunan 282.000 harfe, bir aylık Âyet-el Kürsînin 25.500 ve bir aylık Fatiha'nın 21.000 harfini de ilave edersek tam 328.000 harf eder.

ŞİMDİ BURAYA DİKKAT EDELİM.BAKIN NEKADAR GÜZEL…

Müfessirlerin sultanı Abdullah İbni Abbas'a göre, Kur'an'ın toplam harf sayısı 323.671'dir.

Düzenli bir şekilde beş vakit namazı kılan gerçek müslümanlar, her ay Kur'an-ı Kerimi bir defa hatim etmekle birlikte, geriye fazla olarak 4.829 harfleri de kalmaktadır.BU NE BÜYÜK SAADETTİR…

relvin

Kayıtlı Kullanıcı
Allah(c.c.) razi olsun kardes bizlere boyle mujdeleyici paylasimlariniz cok sevindiriyor

-Burcu-

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbim sizden razı olsun... çok guzel bir paylaşım yapmıssınız

zencefil_1109

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm emeğine sağlık kardeşim RABBİM namazı hakkıyla eda edenlerden eylesin cümlemizi,ALLAH(C.C) razı olsun...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt