Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

MUHSİN BAŞKAN ÖLDÜ...NİZAM-I ALEM Yaşıyor (1 Kullanıcı)

yarensin

Kayıtlı Kullanıcı
[sıze="4"]bu nasıl bir hayat böyle bu nasıl bir dava 7,5 yıl cezaevınde yat işkence gör ve çıkınca bu siyasete tövbe etme....bu ne sadakat davaya,bu ne sevgi,bu ne vatanperverlik....allah razı olsun güzel bir konu ve bilgilendirme....
Yeni çıkan öğrenci affının mimarı olduğunuda hatırlayalım....
Ya rab biz namaz kıldığına,oruç tuttuğuna,kuran okuduğuna va sana iman ettiğine şahidiz...yarab biz imanına şahidiz bizi şahıt kıl...yarab merhametin ile muamele et...[/sıze]

evrem1

Kayıtlı Kullanıcı
Huzur dolu içimde
Ben sonsuzluğu düşünüyorum
Ey sonsuzluğun sahibi, sana ulaşmak istiyorum
Durun kapanmayın pencerelerim
Güneşimi kapatmayın
Beton çok soğuk, üşüyorum..

Sonsuzluğu düşünüp sonsuzluk için yaşamış.Adam gibi adam olmuş.Din ve vatan uğruna çalışmış.Enson mitinginde Anneside dahil hak helal ettirmiş.
Geride kalan genç insanlara örnek alınabilecek ve model olabilecek bir şahsiyet.
Allah mekanını cennet etsin.
Dava arkadaşlarının ve gönüldaşlarının vede herkesin başı sağolsun..

Sizdende Allah razı olsun.Muhsin başkanın hayatından bir kesitini bize ilettiniz.

firdes

Kayıtlı Kullanıcı
esselamunaleyküm verahmetullahi veberekatu:)

esselamunaleyküm verahmetullahi veberekatu:)

Ruhunuzda ve bedeninizde ne tür etkiler bıraktı işkence?

Öncelikle müthiş bir tecrübe birikimi oluşturdu, çok acı olsa da. Çünkü kendi bedenlerinde işkenceyi yaşamış, haksızlığı yaşamış insanlar olarak, işkencenin olmadığı bir dünyayı sağlamak istemek ve bunun için, gerekirse her türlü fedakarlığı göze almak kültürünü geliştirdi.

Bu olumlu kısmı, olumsuza gelelim.

Herhalde bunlar bedenimizde zaman içerisinde çıkıyor. Bazı arkadaşlarımız çok erken yaşlarda bunun tahribatlarını yaşıyorlar. Ben bedenen çok şükür sağlıklıyım. Belki iç dünyamızı diri tutan, bizim bir özelliğimiz olan inançlarımızdan kaynaklanan bir sabır kültürü var. İnançlarımız bizi öbürlerinden çok daha fazla korumuştur. Mesela ben beraber yattığım Dev–Genç genel başkanına diyordum ki, şimdi senin işin benden daha zor. Sen cezaevinden çıktığın zaman elli yaşına gelmiş olacaksın, ondan sonraki durumun ne olacak, evlenecek misin, çocukların olacak mı, bütün bunları düşünüyorsun. Çünkü o sabaha kadar çok fazlaca uyumadan kalırdı. Ben kalkıyorum, seccademi seriyorum. Namaza durduğumda başka bir âleme gidiyorum, burada yaşamıyorum. Beni tedavi eden böyle bir avantajım var. Bu da ruhi tedavi imkanı veriyor bize. Dolayısıyla bu ağır travmaya rağmen, hem bedenen, hem de ruhen sağlıklı kaldığımı düşünüyorum.
paylaşım için teşekkürler.bu konuları ilk defa okudum.gerçekten çok acı-gerçek diyebileceğimiz ifade ve olaylar.M.YAZICIOĞLUNA ALLAHTAN CC RAHMET DİLİYORUM

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı
[sıze="4"]bu nasıl bir hayat böyle bu nasıl bir dava 7,5 yıl cezaevınde yat işkence gör ve çıkınca bu siyasete tövbe etme....bu ne sadakat davaya,bu ne sevgi,bu ne vatanperverlik....allah razı olsun güzel bir konu ve bilgilendirme....
Yeni çıkan öğrenci affının mimarı olduğunuda hatırlayalım....
Ya rab biz namaz kıldığına,oruç tuttuğuna,kuran okuduğuna va sana iman ettiğine şahidiz...yarab biz imanına şahidiz bizi şahıt kıl...yarab merhametin ile muamele et...[/sıze]
.....AMİN...AMİN...AMİN...Besmele...Selam ve Dua ile...

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı
muhsin.png
MUHSİN YAZICIOĞLU VESİLESİYLE !

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, elim bir kaza sonucu Hakk'ın rahmetine kavuştu...

Istırab içinde geçen ömrüne neler sığdırmadı ki... Ve, bunca kokuşmuşluğun içinde Devlet Bakanı Cemil Çiçek'e şunu söyletebildi; "Adam gibi adam..."

Evet... Adam gibi adamların azaldığı bir dönemde Yazıcıoğlu eğilmeden, bükülmeden, süzülmeden Hakk'ı savunmayı sürdürdü ve perdenin arkasına geçerek noktayı koydu...

Allah rahmet eylesin...

Yazıcıoğlu'nun helikopter kazası vesilesiyle bir şeye şahit olduk ki, dikkat çekici...
48 saatlik bir maraton sürdürüldü... Binlere baliğ rakamlar zikrediliyordu arama kurtarma çalışmalarında... Teknoloji seferber edilmişti... ABD'den bile haberler alınıyor, koordinatlar tesbit edilmeye çalışılıyordu... Fakat bir türlü sonuç alınamıyor, sinirler gerginleşiyordu... Hava şartları teknoloji ile aşılamıyordu, ama bilfiil devreye giren samimi insan unsuru meseleyi çözüyordu...

Bir kaç köylü, teknolojinin bütün imkânlarıyla bulamadığı kaza mahallini tahmin ediyor ve teknolojinin bütün imkânlarıyla ulaşamadığı bölgeye ulaşıyordu... Köylüler, "Kendi aramızda karar vererek yola çıktık ve tahmin ettiğimiz yerde enkâzı bulduk" dediğinde, kafalarda ister istemez bir istifham doğuyordu; bu teknolojiye ne oldu..?

Haber Türk televizyonu, enkâzın başında bulunan köylülerle telefon teması kuruyor, bilgi alıyor... Bayan spiker daha çok bilgi alabilmek için köylüyü konuştururken aldığı cevap karşısında, tabiî kadın hassasiyeti refleksi vererek "canım" diyordu... Spikerin 'canım' demesine sebeb, köylü vatandaşımızın sorulan soruya, "Gerekirse ölürüz" cümlesiydi... Köylü saffiyeti ve samimiyeti, spikeri latif tarafından vuruyor ve onu haber spikerliği resmiyetinden uzaklaştırarak, müşfik ve samimi bir ifadeye yönlendiriyordu....

Bu şu demek; teknoloji şu bu, hiç bir şey samimi insan unsurunun önüne geçemez... ABD ve Batı'nın, Torobora dağlarında bir avuç Müslümanı dize getirememesinin sebebi anlaşılıyor mu..?

Gönüldaş Muhsin Yazıcıoğlu, perdenin ötesine geçerken bile ibretlik hadiselere damgasını vurdu...

Allah, gani gani rahmet etsin...

AMİN...
sustaosmanoglu@furkandergisi.com

edam005

Kayıtlı Kullanıcı
MUHSİN YAZICIOĞLU VESİLESİYLE !

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, elim bir kaza sonucu Hakk'ın rahmetine kavuştu...

Istırab içinde geçen ömrüne neler sığdırmadı ki... Ve, bunca kokuşmuşluğun içinde Devlet Bakanı Cemil Çiçek'e şunu söyletebildi; "Adam gibi adam..."

Evet... Adam gibi adamların azaldığı bir dönemde Yazıcıoğlu eğilmeden, bükülmeden, süzülmeden Hakk'ı savunmayı sürdürdü ve perdenin arkasına geçerek noktayı koydu...

Allah rahmet eylesin...

Yazıcıoğlu'nun helikopter kazası vesilesiyle bir şeye şahit olduk ki, dikkat çekici...
48 saatlik bir maraton sürdürüldü... Binlere baliğ rakamlar zikrediliyordu arama kurtarma çalışmalarında... Teknoloji seferber edilmişti... ABD'den bile haberler alınıyor, koordinatlar tesbit edilmeye çalışılıyordu... Fakat bir türlü sonuç alınamıyor, sinirler gerginleşiyordu... Hava şartları teknoloji ile aşılamıyordu, ama bilfiil devreye giren samimi insan unsuru meseleyi çözüyordu...

Bir kaç köylü, teknolojinin bütün imkânlarıyla bulamadığı kaza mahallini tahmin ediyor ve teknolojinin bütün imkânlarıyla ulaşamadığı bölgeye ulaşıyordu... Köylüler, "Kendi aramızda karar vererek yola çıktık ve tahmin ettiğimiz yerde enkâzı bulduk" dediğinde, kafalarda ister istemez bir istifham doğuyordu; bu teknolojiye ne oldu..?

Haber Türk televizyonu, enkâzın başında bulunan köylülerle telefon teması kuruyor, bilgi alıyor... Bayan spiker daha çok bilgi alabilmek için köylüyü konuştururken aldığı cevap karşısında, tabiî kadın hassasiyeti refleksi vererek "canım" diyordu... Spikerin 'canım' demesine sebeb, köylü vatandaşımızın sorulan soruya, "Gerekirse ölürüz" cümlesiydi... Köylü saffiyeti ve samimiyeti, spikeri latif tarafından vuruyor ve onu haber spikerliği resmiyetinden uzaklaştırarak, müşfik ve samimi bir ifadeye yönlendiriyordu....

Bu şu demek; teknoloji şu bu, hiç bir şey samimi insan unsurunun önüne geçemez... ABD ve Batı'nın, Torobora dağlarında bir avuç Müslümanı dize getirememesinin sebebi anlaşılıyor mu..?

Gönüldaş Muhsin Yazıcıoğlu, perdenin ötesine geçerken bile ibretlik hadiselere damgasını vurdu...

Allah, gani gani rahmet etsin...

AMİN... sustaosmanoglu@furkandergisi.com

....................................................................
kardeşim kimdirkim, bu yazı birebir alıntılanacak yazı rabbim razı olsun sizlerden, o bizim muhsin abimizdi ,gönüldaşımız, dava abimiz,,hayata bakış açımızda önemli biri..rabbim onu ve beraberinde olanları cennetiyle mükafatlandırsın inşallah,,,,ama inşallah biliyorumkizaten cennetlikler inşallah....

firdes

Kayıtlı Kullanıcı
esselamunaleyküm verahmetullahi veberekatuhu:(

esselamunaleyküm verahmetullahi veberekatuhu:(

bir liderdi... Daha bıyıkları terlemeden girdiği davadan saçları ağarmadan ayrılmak zorunda kaldı.. Yolu zordu, engellerle doluydu. Bütün zorluklara göğüs gerecek bir imana ve inanca sahipti.

Seksen öncesinin efsane ülkücüsü, Türk milliyetçiliğinin doğru okunması için doğru yoldan çıkmaması için de bütün bedelleri ödedi.. Gün geldi ellerinde büyüdüğü, büyüttüğü davası için yine dava arkadaşlarıyla vedalaşıp yeni bir yol çizdi kendine. Onun milliyetçiliği sadece kan bağına bağlı değildi. Irkçılık, kafatasçılık lügatinde olmadı. Bu tür milliyetçiliğin Türk'ün örf ve adetlerine uymadığını gördü, gösterdi.. Anladı, anlattı. Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı olarak siyasetin nasıl yapılacağının örneklerini gösterdi.. Türk halkı belki onun kurduğu partiyi iktidar yapmadı ama onu hep sevdi, takdir etti. Dindardı, milliyetçiydi, vatanını severdi, cesurdu, adam gibi adamdı. Siyasette ilke sahibiydi, dürüsttü, saygındı...

Türk milleti onu sevdi ve hep adıyla hitap etti. O, Muhsin Başkan oldu.. Ne Adnan Menderes, Ne Demirel, ne de Özal... Hepsi soyadlarıyla anılırken o "Muhsin" idi. Anadolu'da herhangi bir evin kapısını açıp karşınıza çıkacak sıradan bir Anadolu delikanlısı gibi, bizdendi, bizdi.. "Muhsin Başkan"dı..

Yıllar önce Mamak Cezaevi'nde yatarken yazdığı şiirdeki gibi veda etti milletine..."Beton çok soğuk, üşüyorum" demişti şiirinde. 2 bin 200 metre yukarda soğuk ve tipi altında yine şiirinde olduğu gibi üşüyerek gitti ulaşmak istediği sonsuzluğun sahibine.

PAYLAŞIMLAR İÇİN TEKRAR TEŞEKKÜRLERİMİ SUNUYORUM.
mekanı cennet olsun,şiirdeki papatya-nane misali; kabri miss_ki amber olsun.
amin.

Ayşegül00

Kayıtlı Kullanıcı
Allah rahmet eylesin mekanı cennet olur inşallah .....:(

elifffff

Kayıtlı Kullanıcı
Yazıcıoğlu’nun, Hz. Peygamber hasreti

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı ve Sivas Milletvekili Muhsin Yazıcıoğlu’nun, geçirdiği helikopter kazasından sadece 2 saat önce Hz. Peygambere hasretini dile getirdiği öğrenildi.

Kazadan 2 saat önce Anadolu Gençlik Dergisi’nin “Kutlu Doğum Haftası” özel sayısı için verdiği söyleşide Yazıcıoğlu’nun cevapları yürekleri burkan cinsten… Henüz yayınlanmayan Anadolu Gençlik Dergisi’nden muhabir Fatma Acer’in soruları ve Yazıcıoğlu’nun cevapları şöyle:
- Peygamber Efendimiz’in (s.a.v.) ismini duyduğunuzda hissettikleriniz nelerdir?
- Hüzünleniyorum… Görevini yerine getiremeyen bir kölenin hicabı. Onun arkasında bıraktığı mirasa, onun istediği gibi sahip çıkamadık. Onu anlatamadık, çünkü onu anlayamadık. Onun adını duyduğumda bu nedenlerle hüzünleniyorum. Tüm peygamberlerin şahitlik yapacağı yargı gününde onun ümmetinden olma şerefini ve liyakatini inşallah taşırım. Allah onun şefaatinden bizleri mahrum etmesin.
- Peygamber Efendimizin (s.a.v) sizi en çok etkileyen yönü nedir?
- Allah Resulü mükemmeldi. Bu cümleden hareketle, onun bütün güzellikleri karakterine dercettiğini düşünüyorum; o harika bir liderdi. Mütevaziydi, hoşgörülüydü, müşfikti, aydındı, çile adamıydı, kısacası muhteşemdi. Bütün bunlara rağmen o bir insandı. Onun, ilahi kelamda çokça zikredilen beşeri vasfını arka plana iterek onu dünyamızdan uzaklaştırdık ve aslında kendimize kötülük yaptık. Peygamber Efendimiz bir insandı, onun en etkileyici tarafı her yönüyle “güzel insan” sıfatına sahip olmasıydı…

ASLAN DEĞİRMENCİ- VAKİT

Allah razı olsun kardeşim....
tanımıyordum fakat vefat edişi yüreğimi burktu....
tanıdıkça onu, okudukça böyle yazıları diyorumki Rabbimin sevgili kuluymuşki o kadar insan vefatının ardından bu denli hüzünlendi....
Rabbim severse sevdirir,mekanı cennet olsun....

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı
MUHSİN BAŞKAN ÖLDÜ...NİZAM-I ALEM Yaşıyor ...........Bütün GÖNÜLDAŞLARDAN ALLAHCC RAZI OLSUN...YOLU YOLUMUZ-KAVGASI KAVGAMIZ....

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı

[FONT=times new roman,serif]
U%C3%87AN+KU%C5%9ELAR+1
[/FONT]

[FONT=times new roman,serif] İnna lillah ve inna ileyhi raciun [/FONT]
[FONT=times new roman,serif] Muhsin Yazıcıoğlu'na
KALB%C4%B0M%C4%B0ZDE+NE+OLMALI
(cc.) Rahmet eylesin...
[/FONT]

s.s.s

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH rahmet etsin.
mekanı cennet olsun.
ölümü çok etkiledi beni :(

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbimizden, t[SIZE=+0][FONT=times new roman,serif]üm yakınlarına da metanet ve sabırlar dileriz...[/FONT][/SIZE]
cc34pr.gif

Ruhuna hediye etmek üzere birer Fatih'a okuyalım inşAllah...
cc34pr.gif
cc34pr.gif
cc34pr.gif

muhsin_yazicioglu_1.jpg
muhsin_yazicioglu.jpg

yazicioglu.jpg

bbp_muhsin_1.jpg

25qc6cm.jpg
ÜŞÜYORUM
Bir coşku var içimde bu gün kıpır kıpır
Uzak çok uzak bir yerleri özlüyorum
Gözlerim parke parke taş duvarlarda
Açılıyor hayal pencerelerim
Hafif bir rüzgar gibi süzülüyorum
Kekik kokulu koyaklardan aşarak
Güvercinler ülkesinde dolaşıyor
Bir çeşme başı arıyorum
Yarpuzlar arasında kendimi bırakıp
Mis gibi nane kokuları arasında
Ruhumu dinlemek istiyorum
Zikre dalmış her şey
Güne gülümserken papatyalar
Dualar gibi yükselir ümitlerim
Güneşle kol kola kırlarda koşarak
Siz peygamber çiçekleri toplarken
Ben çeşme başında uzanmak istiyorum
Huzur dolu içimde
Ben sonsuzluğu düşünüyorum
Ey sonsuzluğun sahibi, sana ulaşmak istiyorum
Durun kapanmayın pencerelerim
Güneşimi kapatmayın
Beton çok soğuk, üşüyorum..

Muhsin YAZICIOĞLU

y1p441WYFYxRU66BE3NesZiGUukmEi-c9RH4gjMDEqL3ZPFbkPvz6x0YTl_qo92oeoHnixLC4WyuPQ

i137947_darkline3ub7bs2wy.gif

11ae211a.gif

Hasıl ı Kelam

Kayıtlı Kullanıcı
İnna Lillahi Ve İnna İleyhi raciun...

Kesin sonuç!

O kadar çok kelime var ki isminin karşısına yazılabilecek...Yiğitlerden bir yiğitti mesela.
Çilekeşlerden en mazlumu... Milletine ve dinine adanmış bir dava adamı... Sadece dostlarının değil siyaseten karşıtlarının da saygı duyduğu bir siyasi lider. Erdem gibi artık ender bulunan bir kavramı Anadolu delikanlılığı ile mezcetmiş bir mütevazı kişilikti rahmetli...

Merhum Akif'in tanımladığı bir karakter ve mizaç; dik, onurlu, haksızlığa karşı zerre kadar taviz vermeyen ama mesele insan olunca yumuşacık bir yürek.

Enteresan geliyor bana. Ve içim burkularak diyorum ki, Allah her siyasetçiye, dava adamına böylesine bir veda nasip etsin.

Bir siyasi düşünün ki en büyük mitingini, en büyük mesajını, en devasa demecini vefatıyla veriyor. Bir milleti, sağıyla soluyla, ilgilenen-ilgilenmeyeniyle teyakkuza geçirip, aynı üzüntüye garkedebiliyor.

Söyler misiniz kaç siyasetçiye nasip olabilecek bir vedadır bu?

Merhum Necip Fazıl;

"Bilmem susarak ölmek mi hüner?

Lisan çıldırıyor, dil nasıl döner?

Ondan son iz, uzak, uzak bir fener...

Öldü mü? Çatlarım yine inanmam!

Gizliye yanarım, ölüye yanmam."

Diyor...

Elbette ölüm bir ateş, bir kor; yüreği yakıp kavuruyor. Ailesine, yol arkadaşlarına 'üzülmeyin' demek ne mümkün! Üzülmeli elbette, içe ve dışa akıtmalı gözyaşlarını. Ama gurur da duymalı bence; bir babayiğidin görkemli vedasının ancak bu kadar olabileceğine.

İnsan fani, beden çürümeye mahkum bir libas ruhlarımıza. Biz ki inanç ile yoğrulmuşuz ve özünde davamız da bu değil mi? Dünyada yaptıklarımız elbette üç günlük bir mutluluk için ama gerçek amaç bu değil inanan insan için, bilen de bilir bunu. Hani diyordu ya ordusuna Romalı komutan: "Sonsuzlukta yankılanır yaptıklarımız!"

Muhsin Yazıcıoğlu bu mutlak gerçeği en iyi bilenlerdendi. Eminim onu almak için gelen melekler ona tebessüm ediyor ve sonra hep beraber izliyorlar bir yiğidin ardından yaşananları.

İşte bu nedenle üzüntü ile beraber mutlu da olunmalı bence. Böylesi bir yiğidin vefatıyla verdiği mesaja ve oluşturduğu bu 'Büyük Birlik' tablosuna bakıp!

Ve kesinlikle başarmıştır Muhsin Başkan, ömrü boyunca verdiği –haklı- mücadelede hedefine ulaşmış, bir milleti siyaseten ve insani yönden birleştirmiştir.

Bugün seçim sonuçları açıklanacak... Birileri kazandığını, birileri kaybettiğini düşünecek şüphesiz. Ama Allah bu millete inanılması güç bir seçim sonucunu verdi bir şekilde. Merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun şahsında kazananı, kazanması gerekeni gösterdi herkese.

Bu nedenle bir müteveffa kazanmıştır bu seçimleri. Her şehirde, ilde, ilçede ve beldede... Her sandıkta mutlak galibiyeti vardır merhumun.

Bitiyor her şey; tıpkı seçimlerin bitmesi gibi. Ölüm bir son ve bitiş değil ama bir şeylerin bitişinin ifadesi. Fani olanın, oyalanmak için elimize birer oyuncak gibi tutuşturulan her şeyin, geçici bedenin bitişi ölüm.

Keza şair yine söylüyor en güzelini:

"Kakılır bir yerde, kalır oyuncak

Kurgular biter

Ölüm... O geldi mi ne var korkacak?

Korkular biter."

Allah her siyasiye, her mücadele adamına, her inançlı insana böylesi bir veda nasip etsin...

M.Nedim Hazar

Nazar57

Kayıtlı Kullanıcı
"Bilmem susarak ölmek mi hüner?

Lisan çıldırıyor, dil nasıl döner?

Ondan son iz, uzak, uzak bir fener...

Öldü mü? Çatlarım yine inanmam!

Gizliye yanarım, ölüye yanmam."

Rabbim efendimize komşu etsin onu.. yoktu onun gibisi .. :(

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt