Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İçinden geçeni paylaş... (1 Kullanıcı)

berat05

Yönetici
Rabbim var.... Rabbim bana yâr.... derdi olan gönüllere ferahlık nasip eyle....borcu olanlara ödeme kolaylığı.... hastası olan Ya Şafi cc ismi hürmetine sifa nasip eyle...çocuklarımıza akıl fikir nasip eyle... bizleri doğru yoldan ayırma...Bizi bize bırakma YARAB...bizi bize bırakma YARAB...Bizi bize bırakma YARAB. Sen herşeye gücü yetensin. Amin.

Nur-u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbim var.... Rabbim bana yâr.... derdi olan gönüllere ferahlık nasip eyle....borcu olanlara ödeme kolaylığı.... hastası olan Ya Şafi cc ismi hürmetine sifa nasip eyle...çocuklarımıza akıl fikir nasip eyle... bizleri doğru yoldan ayırma...Bizi bize bırakma YARAB...bizi bize bırakma YARAB...Bizi bize bırakma YARAB. Sen herşeye gücü yetensin. Amin.
Amin kardeşim ?

Dil_darr

Kayıtlı Kullanıcı
Kapı tikirtisina göz yaşı döktüren ,her gün aynı saatlerde gelen telefonun sessizliği,aradığında kızım diye açılmayan telefonlar ,anne evine gittiğinde geldin mi yavrum demeyişi,her akşam yaptığı yemekten bir kavanoza koyup geçerken al dediği yemekleri,sonunu beraber izlemek için sözleştiğiniz yarım kalmış filmler ,başlanmış bitirilememiş örgüler,kurulmuş gerçekleştirilememiş hayaller,verilmiş tutulamamış sözler,dağıtılmak için dikilmiş kırk yama seccadeler,başlanmış yarım kalmış hatimler,Tevhidler,
sandığın köşesine saklanmış yedi yüzük,yedi patik ...

Hepsi tek tek geçer gözlerinizin önünden ve yaş olup damlar kucağınıza,bir koku çalar burnunuza bazen sizi olur boğazınızda,içinizde dert ?
ve aklımda tek bir soru ;Siz nasıl dayandınız?

berat05

Yönetici
Kapı tikirtisina göz yaşı döktüren ,her gün aynı saatlerde gelen telefonun sessizliği,aradığında kızım diye açılmayan telefonlar ,anne evine gittiğinde geldin mi yavrum demeyişi,her akşam yaptığı yemekten bir kavanoza koyup geçerken al dediği yemekleri,sonunu beraber izlemek için sözleştiğiniz yarım kalmış filmler ,başlanmış bitirilememiş örgüler,kurulmuş gerçekleştirilememiş hayaller,verilmiş tutulamamış sözler,dağıtılmak için dikilmiş kırk yama seccadeler,başlanmış yarım kalmış hatimler,Tevhidler,

Hepsi tek tek geçer gözlerinizin önünden ve yaş olup damlar kucağınıza,bir koku çalar burnunuza bazen sizi olur boğazınızda,içinizde dert ?
Acaip içime işledi..

...bir koku çalar burnunuza bazen sızı olur boğazınızda ,içinizde dert...

hadi gel de devamını getir yüreğim.

Nur-u Secde

Kayıtlı Kullanıcı

???

leyla-1

Altın Üye
Allah tüm Müslümanlarn ve buradaki kardeşlerşmin her ne sıkıntısı varsa bir an önce hayırlı kapıları ardına kadar açsın inşallah.
Hayırlı sahurlar...
Amin Allah razı olsun kardeşim Allah hiç kimseyi darda sıkıntıda çıkmazda bırakmasın maddi manevi bütün sıkıntılardan kurtarıp selamete erdirsin Rabbim.

leyla-1

Altın Üye
Mesajlar nasıl düzeltme yapılıyor ben bulamadım cümleleri yanlış yazmışım düzeltme yerini bulamadım hatim konusunda.

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
Mesajlar nasıl düzeltme yapılıyor ben bulamadım cümleleri yanlış yazmışım düzeltme yerini bulamadım hatim konusunda.
Normal olarak düzenle kısmı gozukmesi lazım

Yoksa eğer neresi düzeltilecekse söyle düzeltelim inşallah ?

Dil_darr

Kayıtlı Kullanıcı
Bir yanılgının binlerce yenilgiden daha keskin olduğunu gördüğünde eve dönmek isteyeceksin ama ev; kapı duvar olacak.Ve sen, bildiğin denizlerde yeniden boğulacaksin.Asina yüzler el olacak,ve yalnızlığı şah damarında hissedeceksin.Sonra geçecek.Her şey geçer bilirsin.

Vakit varken evimize içimize döneceğimiz
Daha önce yuzlesmedigimiz,yuzlesme cesaretini bir türlü bulamadığımız ne varsa döküp ortaya kabul edeceğimiz,bırakmamız gerekenleri sırtımızda kambur yaptıklarımızı savurup atacağımız,affettim dediklerimizi bir daha dile getirmeyecegimiz,en çok ta affet diye yakaracağımız bir geceye gebe gün olsun hepimize ...kadir kıymet bilinenlerden en çok ta bilenlerden olma duasıyla ?

#leyletilkadr
#kadirgecesi

#mescidiaksa

Nur-u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
Bekir Develi'ye konuk gelen ve sonradan Müslüman olan bir Amerikalı hanımefendi şöyle söylüyordu;'nolur Batıya özenmeyin yoksa siz de Batı gibi batacaksınız 'diye ama biz her fırsatta özümüzden uzaklaşıp dini değerlerimizi politik diye elestiriyoruz ,bize çok yazık.

melankolik5288

Kayıtlı Kullanıcı
Bekir Develi'ye konuk gelen ve sonradan Müslüman olan bir Amerikalı hanımefendi şöyle söylüyordu;'nolur Batıya özenmeyin yoksa siz de Batı gibi batacaksınız 'diye ama biz her fırsatta özümüzden uzaklaşıp dini değerlerimizi politik diye elestiriyoruz ,bize çok yazık.
Önceleri batının teknoloji, bilim vb. alanlardaki ilerlemelerini onları küçümsediğimiz için kibirlenerek takip etmedik. Batı karşısında Askeri, siyasi ve ekonomik olarak geri kaldıkça onları yakalamaya çalıştık ama yakaladığımız şey onların bilimi değil kültürü oldu, kültürünün peşinde koştukça bu hale geldik. Rabbim bizleri özümüze dönmeyi, geçmişte Müslüman Türk kişisi nasıl olmuşsa öyle yaşamayı nasip etsin. Bilim, teknoloji vb. alanlarda geçmişte nasıl kıymetli insanlar yetişmiş önder olmuşsak yeniden bu alanlarda önder olmayı nasip etsin.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt