Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Flört hakkında. (1 Kullanıcı)

Huyela

Kayıtlı Kullanıcı
kesinlikle haklısın cnm.bende aynı düşünüyorum seninle.benimde etrafımda böyle insanlar var.üzülüyorum gerçekten onlara.herkes bizim gibi olgun düşünebilse keşke.allaha emanet...

Maşaallahü teala. Mübarek olsun. Allahü teala sayılarınızı arttırsın.

Dua eder dua beklerim.

kalemgenç

Kayıtlı Kullanıcı
s.a. değerli kardeşim paylaşımınız için RABBİM razı olsun.
neyazıkki bizler biryerde hata yapıyoruz ama bunu nerde yapıyoruz bilmiyoruz.müslümanlığı namaz oruç hac üçgenine sıkıştırıyor (kesinlikle yanlış anlaşılmasın)ve buna göre kararlar alıyoruz.İSLAM'ın bir bütün olarak algılanması ve bütün olarak yaşanması gerekiyor.yoksa falanca çok iyi ,namaz kılıyor oruç tutuyor v.s v.s.........
ya zaten ibadet yapmak her müslümana farz yapmazsak günaha gireriz.bunu yapıyor diye biri tamam olmuyor ki,İslam o insanın iliklerine işlemeli. yatışı- kalkışı ,yiyişi -içişi kısacası yaşaması ve ölmesi islama göre olmalı.dolayı ile evlenirken damat ve gelin adayı araştırılmalı hemen karar verilmemeli,ama flörtte etmemeli.....
ha yaptığı hatalarda islama mal edilmemeli......
(sürçi lisan ettiysem RABBİM affeyleye )
selam ve dua ile.........

gulen76

Kayıtlı Kullanıcı
neyazıkki bizler biryerde hata yapıyoruz ama bunu nerde yapıyoruz bilmiyoruz.müslümanlığı namaz oruç hac üçgenine sıkıştırıyor (kesinlikle yanlış anlaşılmasın)ve buna göre kararlar alıyoruz.İSLAM'ın bir bütün olarak algılanması ve bütün olarak yaşanması gerekiyor.yoksa falanca çok iyi ,namaz kılıyor oruç tutuyor v.s v.s.........
ya zaten ibadet yapmak her müslümana farz yapmazsak günaha gireriz.bunu yapıyor diye biri tamam olmuyor ki,İslam o insanın iliklerine işlemeli. yatışı- kalkışı ,yiyişi -içişi kısacası yaşaması ve ölmesi islama göre olmalı.dolayı ile evlenirken damat ve gelin adayı araştırılmalı hemen karar verilmemeli,ama flörtte etmemeli.....

çok güzel anlatmışsın kardeşim...allah razı olsun.. bakıyorsun insanlar beş vakit namazında orucunda hac yapmış ama????? kendini büyük görüyor malıyla servetiyle övünüyor, insanları hakir görüyor, kalp kırıyor??? böylede olmamalı önce varya dürüsy ve insan olmasına sonrada islam ahlakına bakılmalı kesinlikle zaten ibadet farz...ama flört tamam olmamalı ama 2-3 kez görüşmeklede evlilik????? çok ta sağlıklı olmaz gibime geliyor....

Cikmaz~Sokak

Kayıtlı Kullanıcı
Sonuna kadar okudum Sükür, Rabbim bize bu hatalaradan uzak tutsun Ins'Allah.. Bizimle paylastigin içinde, Rabbim razi olsun Ins'Allah.

hakan can

Kayıtlı Kullanıcı
Selamunaleyküm paylaşımım çok güzel çok faydalı olmuş peki bi sorum olacak gençler islami şartların çerçevesinde nisanlılık dönemide bi anlamda flört sayılmazmı iki gencin birbirini tanıma devresi hiç bi insanı tanımadan ailesini tanıyıp bu uygundur deyipde evlendgi kişinin geçimlimi geçimsizmi oldugunu nerden bilebilirki bu bi anlamda şanssa dönüşür
flört konusuna gelince bence kızında erkeginde bu konuda çok ince mantıklı akıllı oldugu sürece bi sorun çıkmaz ama şuda bir gerçek kızın bu konuda ince eleyip sık dokuması gerekli flört ettigi kızı veya erkegi tam amlamıyla ilk aile ve kendisini çok iyi ölçüp biçmesi lazım görücü üsülü evlenip çok mutlu olanda var 1 ay sonra ayrılanda var.Çevremizde her türlü insanı görmek mümkün kız olsun erkek olsun bunu çok iyi ayırt etmek gerekli SELAM VE DUA İLE KALIN ALLAH.CC HERŞEYİ EN İYİ BİLENDİR HAKKIMIZDA HERŞEYİN HAYIRLISINI NASİP ETSİN AMİN :T

gullere-vurgun

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun öle bi batağa düşmeden bunları duymak bilmek bile çok güzeldi...fıtratımız üzerine böleyiz ne yazıkki ama marifet nefsimizi kontrol altına alıp bize günah işletmemesini sağlamak...bunu da ancak ve ancak salih bir kul olarak saliha bir kul olarak yapabiliriz...ben sekizinci sınıfı bitrdim ve bu fölrt denilen saçma tuzağa kurban giden birsürü arkadaşlarım var onları uyardım sürekli ve daima ama ne yazıkki bunun önüne geçemedim...bana hak veriyorlardı aslında ama arzularının şehvetlerinin çağırması onlara daha hoş geliyordu ne yazıkki :( Rabbim hayırlı kimselerden eylesin cümlemizi...yorumları okuyunca görüyyorum ki kimileri evlenmek için korkuyorlar ya da nları nasıl tanıyacakları sorusu var kafalarında...bunu ancak ve ancak örnek bir insan olursanız ,olursak anlayabiliriz diye düşünüyorum...inş örnek bir insan olup parmakla işaret edilen kimselerle evlenmemiz,haram helal gözeten insanlarla ve bizi Allah için çok seven kimselerle evlenmeyi Rabbim nasip etsin inş...
selam,dua ve muhabbetle kalın....

Huyela

Kayıtlı Kullanıcı

Estağfirullah.Allahü teala razı olsun. Ne güzel yazmışsınız.

Büyüklerden biri buyuruyor ki: İyilerde kötülerde ibadet edebilir, ama ancak sıddıklar haramlardan sakınır.

Sizin dertlendiğiniz konuyu bir nebze özetliyor.

Dua eder kıymetli dualarınızı beklerim efendim.

Huyela

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun öle bi batağa düşmeden bunları duymak bilmek bile çok güzeldi...fıtratımız üzerine böleyiz ne yazıkki ama marifet nefsimizi kontrol altına alıp bize günah işletmemesini sağlamak...bunu da ancak ve ancak salih bir kul olarak saliha bir kul olarak yapabiliriz...ben sekizinci sınıfı bitrdim ve bu fölrt denilen saçma tuzağa kurban giden birsürü arkadaşlarım var onları uyardım sürekli ve daima ama ne yazıkki bunun önüne geçemedim...bana hak veriyorlardı aslında ama arzularının şehvetlerinin çağırması onlara daha hoş geliyordu ne yazıkki :( Rabbim hayırlı kimselerden eylesin cümlemizi...yorumları okuyunca görüyyorum ki kimileri evlenmek için korkuyorlar ya da nları nasıl tanıyacakları sorusu var kafalarında...bunu ancak ve ancak örnek bir insan olursanız ,olursak anlayabiliriz diye düşünüyorum...inş örnek bir insan olup parmakla işaret edilen kimselerle evlenmemiz,haram helal gözeten insanlarla ve bizi Allah için çok seven kimselerle evlenmeyi Rabbim nasip etsin inş...
selam,dua ve muhabbetle kalın....

Allahü teala sizlerden ve sizin gibilerden binlerce kez razı olsun efendim.

Yazınızı gözlerim dolarak okudum. Ebediyyen muhafaza olunanlardan olursunuz inşaallahü teala. Bilin ki Allahü tealanın büyük bir ihsanı bu. Ne kadar şükredilse az. Küfrün fıskın sel gibi aktığı bu zamanda böyle korunmak ne büyük bir nimet.

Hususi dualarınızı istirham ederim efendim. Birde acizene tavsiyem olacak. Aşağıdak mail grubundan her gün ehli sünnet alimlerinin güzel sözlerini hayatlarını anlatan yazılar geliyor. Buna üye olup o arkadalarınıza bir yolunu bulup okutmanızı okutmanızı tavsiye ederim. Hem kendiniz istifade edersiniz hemde onlara hakiki manada ablalık yapmış olursunuz. Bizide duadan unutmassınız. Çünkü evliyanın sözünde tesir vardır .Bu büyüklerin yazıları okudukları zaman etkilenirler. Nasibi olanda kurtulur. Allahü teala yardımcınız olsun. Link aşağıdadır efendim.

HUZUR PINARI - İslamiyet, İslam Dini, Ehl-i Sünnet İtikadı, İlmihal, Kitaplar...

Dua eder dualarınızı beklerim.

Zeki.42

Kayıtlı Kullanıcı
Flört firavunların cıkardıgı birşeydir islamda yeri yoktur zinadır ve günahtır yazıyı yazan kardesimizden Allah razı olsun.

buket58

Kayıtlı Kullanıcı
aman uzak dursun tanımam bile sağolun

MehmetSanli

Kayıtlı Kullanıcı
Benim burda bir sorum olacak. Musluman erkek musluman kizla evlenmeden once birbirlerini nasil tanimali. Cunku iki tarafta mutlu olmak istiyor. Simdi yanlis bir karardan dolayi neden kizcagizin hayati kararsin. Yorumu olan varmi?

kalemgenç

Kayıtlı Kullanıcı
Benim burda bir sorum olacak. Musluman erkek musluman kizla evlenmeden once birbirlerini nasil tanimali. Cunku iki tarafta mutlu olmak istiyor. Simdi yanlis bir karardan dolayi neden kizcagizin hayati kararsin. Yorumu olan varmi?

mutlu olmaları flört ile olmuyor ki kardeşim. ALLAH rızası gözetilen bir yuvada mutsuz olmak mümkün olabilir mi?Eşler birbirine karşı ve çocuklarına karşı bu hal üzre davranırsa o yuva huzurlu olmaz mı?Sevgi olmalı ama olmazsa olmazlardan da olmamalı en önemlisi SAYGI..........

incinur

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm hoşgeldin huyela abi.sorum var sorabilirmiyim

incinur

Kayıtlı Kullanıcı
huyela abi bakarmısın.bişey sorcam çok önemli

incinur

Kayıtlı Kullanıcı
şimdi ben böle namz kılıyorum olurmu.2 tane seccade seriyorum yere.birtanesi benim diğeri peygamberimin.peygamberimin seccadesini öne seriyorum ben arkadayım.gülsuyuda sürüyorum.böle sanki peygamberimle namz kılıyorum gibi oluyor.sonra dua ediyorum.selam salavat sana olsun diyorum peygamberime.bide ben geçen gece yatsı namazında uykuya daldım ama sonra şeytan sana yenilmicem dedim tekarar abdest aldım kıldım.günaha girmedim demi.annem hayır dedi ama ben rahat etmedim.ben böyle 2tane seccade seriyorum ya günah olur mu onu sorcaktım.bence güzel fikir.ben annemle kılmak istemiyorum odada tek başıma böle kılmak istiyorum .bunu sorcaktım

Huyela

Kayıtlı Kullanıcı
şimdi ben böle namz kılıyorum olurmu.2 tane seccade seriyorum yere.birtanesi benim diğeri peygamberimin.peygamberimin seccadesini öne seriyorum ben arkadayım.gülsuyuda sürüyorum.böle sanki peygamberimle namz kılıyorum gibi oluyor.sonra dua ediyorum.selam salavat sana olsun diyorum peygamberime.bide ben geçen gece yatsı namazında uykuya daldım ama sonra şeytan sana yenilmicem dedim tekarar abdest aldım kıldım.günaha girmedim demi.annem hayır dedi ama ben rahat etmedim.ben böyle 2tane seccade seriyorum ya günah olur mu onu sorcaktım.bence güzel fikir.ben annemle kılmak istemiyorum odada tek başıma böle kılmak istiyorum .bunu sorcaktım

:) Allahü teala sizi muhafaza buyursun kardeşim.

İlk sorunuza gelince fıkh kitablarında böyle yapın diye bir hüküm yok. İslam alimleri böyle birşey bildirmedi. Mubah olan şeyleri cahiller gördüğü zaman ibadet zannedebilirler ve bir bidat çıkmasına vesile oluruz Allahü teala korusun. O yüzden bu tarz haraketlerden sakınmak lazım. Ehli sünnet alimlerinin tavsiye etmediği şeylerden uzak durmalı. Evet her zaman efendimizin 'aleyhisselam' huzurunda imiş gibi davranmamız iyi olur. Ama bunun için iki seccade filan sermeye gerek yok. Bol bol slavatı şerife okuyunuz inşaallahü teala. Büyükler bunu tavsiye ediyor. Zaten o zaman yakınlık başlar inşaallahü teala.

İbadetten maksat emredileni yapmaktır. Aklımıza eseni değil. Buna dikkat edersek mesele çözülür.

Namazda uyumanızın ise hiç mahsuru yok. Hatta namazda uyumak abdesti bile bozmaz.

Dualarınızı beklerim güzel kardeşim. Şimdi çıkmam lazım. Görüşmek üzere inşaallahü teala.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt