Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Flört hakkında. (1 Kullanıcı)

Huyela

Kayıtlı Kullanıcı
cok sagolun yardimlariniz icin yalniz ben o siteyi anlmadim:S:S

Anlamadım derken neresini anlıyamadınız bende onu anlıyamadım efendim. Orada link verdim. Tıklarsanız direk sitenin mail grubu sayfaasına yönlendiriyor. Orada üye olabilirsiniz demek istemiştim.

Huyela

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm kardeşim yazınızı okudum....bir şeyler yazmak istedim size belki ters belki haklıdır yazım......
Bazı şahıslar flört olayını sevmiyor tamam ama nişanlıyken aldatılan ve terk edilen bayanlar o zaman flört hayatı yaşamış olmuyormu ....hatta imam nikahı olupta nikahlısını 3 yada 5 kez görmüş kişiler ve sonucu ayrılık oluyor buda sakıncalı değilmidir.........yanlış anlamayın ben hiç birşeyi savunmuyorum büyük konuşmak istemem yarın bir gün benim evlatlarımın başına da gelebilir allah korusun.....neyse selametle kalın

Aleyküm selam efendim.

Nişanlıyken aldatılan kadın nasıl flört hayatı yaşıyor anlamadım. Zaten nişanlıyken bu kişiler birbirlerinin helali olmuyorki. Nişanlanına birbirlerine helal olur diye birşey yazmadık. Nişanlıyken buluşur gezip tozarlarsa eğer dini nikahları yoksa yine flört olur. Yine günah olur. Birde eş seçimi çok önemli görmek sadece fiziki görüntüsünü görmek değildir. Önceden elbette araştırılır. Dinini bilen seven ve kayıran salih veya saliha bir eş seçilir. Salih veya saliha olan bir eş neden aldatsın ? Yani yapacağımız seçim çok önemli .Hem bunun çözümü flört değil. Flörtte her iki tarafta nefs taşıdığı için çoğu kez birbirlerini kandırdıkları hep güzel yönlerini ön plana çıkardıkları görülür.

Allahü tealaya emanet olunuz efendim.

aKis

Kayıtlı Kullanıcı
.:.: dinimizislam.com :.:

Bu sitenin vermiş olduğu kaynaklara güvenmiyorum, ayrıca kaza namazları hakkında vermiş oldukları fetvaların yanlış olduğunu araştırmam sonucu öğrendim. Sizede tavsiyem uzak durmanız. Allah fitne sokan fitnecilerden, islamı kendi istekleri doğrultusunda değiştirenlerden bizleri korusun inşallah.

Huyela

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun ,bende kızıma okuttum ergenliğe giren her gencin okuması gereken bir yazı,umarım her genç dogru yolda gider,nefsine uymaz...

Ne mutlu bize ki böyle bir şeye vesile olduk. Ne mutlu sizeki kızınız için böyle bir zamanda bu kadar uğraşıyorsunuz.Ne mutlu kızınızaki başında böyle bir velisi var ve bu zamanda böyle bir konuyu okumak nasib oluyor. Cenabı hak onu ve cümle müslüman evladlarınızı muhafaza buyursun.

Mübarek olsun efendim.

Dua eder dualarınızı beklerim.

*ayşe*

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun kardesım.ne guzel bır paylasımda bulundunuz bızlere.bu çağda hepımızın cok cok dıkkat etmesı gereken hususlar. ki malesef artık flört etmeyenlere gerici gözuyle bakılıyorken...
Rabbim tüm bekar kardeslerımızı salih ve saliha kullarıyla karsılastırmak nasıp etsın ınsallah.
nefsımızle bir an bıle basbasa kalmamak dualarımla.
yanlıs hatırlamıyorumdur insallah. bir Ayeti Kerime de;Temiz kadınlar temiz erkeklere,temiz erkekler de temiz kadınlara yakışır, buyuruluyordu.biz müslümanlara ıyı bır yuva için nefsımıze uymamamız kalıyor.Allah'ın iznıyle dıkkat edersek Rabbım ıyı ınsanlarla karsılastıracak bızlerı insallah.hakkınızı helal edın.
emegınıze saglık.
Hayırlı Ramazanlar.

Selametle...

Huyela

Kayıtlı Kullanıcı
İster kadın olsun ister erkek, bu tip konular hiçbirimizin dikkatinden kaçmıyor.!Galiba bu türden meseleleri tartışmak insanoğlunun hoşuna gidiyor..
Görüntüleme=4.465
Cevaplar =168

Evet maalesef bu konuda bu zamanda büyük bir zaaf var. Bir de din adamı kılığına giren bazı kimselerin çıkıp böyle şeylere caizdir demelerininde bunda katkısı var. İnsan ' bu kadar zarara sebeb olan bir şey nasıl caiz olabiliyor ' diye düşünebilir. Bu sebebtende doğrusunu öğrenen kadar araştırmak hakkı hatta vazifesidir. Belki bu araştırma sebebiyle görüntüleme sayısı artmış olabilir. Belki de, insanız malum nefslerimiz ' buradan bana uygun bir fetva çıkarmı ' diye arayıştada olabilir. Ama netice olarak doğru olanın anlatılmasında ve yazılmasında sakınca olmamalı. Zaman ve mekan müsaitse tabi.

Huyela

Kayıtlı Kullanıcı
bir de şunu ilave etmek istiyorum.. kader kısmet herşey:) ne kadar seçecen ki.. nasıl tartıcan nasipsi oluveriyor zaten:)

Evet ama ehli sünnet olmayanla açıkca günah işleyenle bile bile razı olarak evlenen vebale girer. Sonuçta iradesini kullanmış oluyor.

Allahü teala bütün iyileri hep iyilerle karşılaştırsın.

Huyela

Kayıtlı Kullanıcı
ben musluman bir genc kizim. yazdiklariniz evet olan seyler, ama bence flort konseptini oldugundan cok daha buyutmussunuz. eger iki genc ve ya kim olursa olsun, eger akli basi yerinde ise sizin soylediklerinizin cogu gerceklesmez. bence flort etmek iffetinizi kaybetmek degirdir. bana gore bir ciddi bir iliski ilk once arkadaslik ve sonra flortten olusur. iffette en son evliliye birakilir. dusuncelerinizi alabilirmiyim? : )

Estağfirullah . Dini bir konuda bizim ve ya sizin düşüncelerinizin ne kıymeti olabilirki.

Mavci arkadaşımızın sizi uyardığı gibi dini konularda bence diye başlanmaz, falanca ehli sünnet alimi ve ya şu zat buyuruyorki diye nakil yapılır. Düşünün bir hüküm mesela yabancı kadınlarla zaruretsiz konuşmanın haram olması. Bu Allahü teala tarafından yasaklanmışken bizim gibilerin forumlarda şurada burada çala kalem yorum yapmamızın nefsimize göre yontmamızın ne kıymeti olur. Hem uçurumun kenarında gezen tehlikededir. Günümüzde niceleri flörtten birşey olmaz diyerek ne sıkıntılara düşmektedir.

Daha iyi anlaşılması için aşağıdaki linkteki forumu okumanızı rica ediyorum.

http://forum.islamiyet.gen.tr/islamda-aile-hayati/84798-zinaya-yaklasmayin-demek.html

Dua eder dualarınızı beklerim.

Huyela

Kayıtlı Kullanıcı
Dinimizde bana göre diye birşey yoktur kardeşim...
Haram-helal sınırları bellidir...
Kendi kafamıza göre değil dinimizin hükümlerine göre hareket etmeliyiz...
Dinimize göre nikah olmadan yapılan her türlü beraberlik(flört) haramdır...

Ellerinize sağlık .Allahü teala razı olsun efendim.

OkanDemir

Kayıtlı Kullanıcı

Bu sitenin vermiş olduğu kaynaklara güvenmiyorum, ayrıca kaza namazları hakkında vermiş oldukları fetvaların yanlış olduğunu araştırmam sonucu öğrendim. Sizede tavsiyem uzak durmanız. Allah fitne sokan fitnecilerden, islamı kendi istekleri doğrultusunda değiştirenlerden bizleri korusun inşallah.

Kardeşim ne gibi yanlışlar bulduğunuzu paylaşın biz de bilelim .

_ahraz_

Kayıtlı Kullanıcı
Kadınların saadeti
Fransa’nın meşhur şair kadınlarından Madam Lara Mardirous diyor ki:
(Kadınlarınıza söyleyiniz! Sahip oldukları aile hayatının kıymetini bilsinler!.. Yaşadıkları İslami hayat ne büyük nimet, ne büyük saadet. Bu yaşayış onları öyle sıkıntılardan korur ki...

Ah, şu omzumda hıçkırarak ağlamış kızların adedini bilseler. Kulaklarım, böyle kızların çok feci ve kalbleri yakan şikayetleri ile dolu. Evet, ışıklar ve çiçeklerle süslü balolar, konserler çok tatlı gibi görünür. Aslında buralar, kadınların sömürüldüğü, erkeklere sunulduğu, şehvetlerin tatmin edildiği yerler... Buralar, bir azap hücresi, bir cehennemdir.

Türk erkeklerine sesleniyorum:
Kadınlarınıza, kızlarınıza bunları iyice anlatın. Sakın bu yapılanların kadınlara iyilik olarak yapıldığını zannetmesinler. Bunların sadece ve sadece kadını istismar için yapıldığını bilsinler, sakın bunlara özenmesinler.) [Cenap Şehabettin; Evrak-ı eyyam]

Rabbim ne olur bizleri doğru yola sevet,bizleri hayıra ulaştır yolumuzu aydınlık eyle bizleri saptirma ne olur,ayaklarımızı sabit kıl ayaklarımızı kaydırma,ayakları kayana da sen merhamet et Rabbim...Bizleri afet...
Selam ve dua ile kalın kardeşim paylaşım çok doğru sözlerle dolu...

Huyela

Kayıtlı Kullanıcı

Yanlışınız var .Arkadaşımızın dediği gibi ne yanlışmış söylemeniz ispatlamanız gerekir. Kaza namazlarıyla ilgili yazıların nereden alındıkları ve orjinal vesikalarını bile o sitede bulubilirsiniz.

Huyela

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun kardesım.ne guzel bır paylasımda bulundunuz bızlere.bu çağda hepımızın cok cok dıkkat etmesı gereken hususlar. ki malesef artık flört etmeyenlere gerici gözuyle bakılıyorken...
Rabbim tüm bekar kardeslerımızı salih ve saliha kullarıyla karsılastırmak nasıp etsın ınsallah.
nefsımızle bir an bıle basbasa kalmamak dualarımla.
yanlıs hatırlamıyorumdur insallah. bir Ayeti Kerime de;Temiz kadınlar temiz erkeklere,temiz erkekler de temiz kadınlara yakışır, buyuruluyordu.biz müslümanlara ıyı bır yuva için nefsımıze uymamamız kalıyor.Allah'ın iznıyle dıkkat edersek Rabbım ıyı ınsanlarla karsılastıracak bızlerı insallah.hakkınızı helal edın.
emegınıze saglık.
Hayırlı Ramazanlar.

Selametle...

Cenabı hak cümlemizden razı olsun efendim. Dualarınıza en içten dileklerimle amin diyorum.

Allahü teala cümlemizi muhafaza buyursun.

Dua eder dua beklerim.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt