Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

CUMAMIZ MÜBAREK OLSUN (1 Kullanıcı)

_YUSUF_

Yönetici
Cumanız mubarek olsun.

Ebû Abdullah Selmân el-Fârisî radıyallahu anh'den rivayet edildiğine göre, Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu:
"Bir kimse cuma günü gusül abdesti alır, elinden geldiği kadar temizlenir, ya kendi özel kokusundan veya evinde bulunan güzel kokudan sürünür ve evinden çıkar, iki kişinin arasına girmez, sonra üzerine farz olan namazı kılar, imam hutbe okurken susup onu dinlerse, o cuma ile öteki cuma arasındaki günahları bağışlanır. "

Ey nefsim! Cehennem ateşine dayanacağın kadar günah işle...

Bahar_58

Kayıtlı Kullanıcı
Enes’den rivayet edildiğine göre:

“Cuma günü bana bolca salavat getirin. Çünkü Cebrail bana az önce geldi ve Rabbisinden şu bilgileri getirdi: Yeryüzünde bir müslüman sana bir kez salavat getirirse, ben ve meleklerim ona on kez salat ederiz”.

“Cuma günü bana çokça salavat getirin. Çünkü, Cuma, meleklerin şehadet ettiği şahitli bir gündür. Bana salavat getiren bir kulun sesi, nerede olursa olsun bana ulaşır.”

“Günlerinizin en değerlisi Cuma günüdür. O günde Adem yaratılmış ve o günde ruhu kabzedilmiştir. Sûra üfürme o gündür, kıyamet o gündür. O günde bana çokça salavat getirin. Zira sizin salavatınız bana arzolunur.”

Cumaniz Mübarek Olsun

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
Cumatebrigi270.jpg

emin-43

Kayıtlı Kullanıcı

[/QUOTE]
.

H A Y I R L I C U M A L A R

emin-43

Kayıtlı Kullanıcı

[/QUOTE]

YARABBİM BİZİ CUMA NAMAZINI DOSDOĞRU KILABİLENLERDEN EYLE...

Delete

Kayıtlı Kullanıcı
Hayırlı cuma'lar. Cuma'nız mubarek olsun.

koskun

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm ,

tüm islam aleminin cuması hayırlı olsun ... allaha emanet olun ...

akinkaradag

Kayıtlı Kullanıcı
Ebu Hureyre(r.a) rivayet etmiştir.Hz.peygamber (a.s) :''Beş vakit namaz ve cuma namazı,namaz vakitleri ve iki cuma arasında büyük günahlar hariç işlenen küçük günahlar için bir keffarettir.'' buyurmuştur.

CUMANIZ MÜBAREK OLSUN ARKADAŞLAR

minoug

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm ve Rahmetullah bütün müslüman kardeşlerimizin,canlarımızın cuma günü mübarek olsun Allah(C.C)hepimizi şeytanın şerrinden Korusun Kendi Rahmeti ve Nuruyla kuşatsın,İmanı zayıf ve ya hiç olmayanları da islah etsin kalplerine İMAN sevgisi Koysun.
AMİN!

uzgun_42

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm ve rahmetullah bütün müslüman kardeşlerimizin,canlarımızın cuma günü mübarek olsun allah(c.c)hepimizi şeytanın şerrinden korusun kendi rahmeti ve nuruyla kuşatsın,imanı zayıf ve ya hiç olmayanları da islah etsin kalplerine iman sevgisi koysun.
Amin!

a.s. Minoug kardeşim söylediklerini cani gönülden destekliyorum...
Hayirli cumalar...
Selam ve dua ile kalin...

derya86

Kayıtlı Kullanıcı
selamun alekum kardeşlerim. tüm ümmeti muhammedin cuması mübarek olsun. rabbim bu mübarek gün hürmetine hepimizi affettiği kullardan eylesin. hepiniz rabbimize emanet olun kardeşlerim selam ve dua ile hayırlı günler....

M DENIZ

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm arkadaşlar hepimizin cumasi mübarek olsun...rabbim tekrarina erdirsin inşallah....

AFRA_NUR

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm hayırlı cumalarımız olsun​

hislerimm

Kayıtlı Kullanıcı
hayırlı cumalar

hayırlı cumalar

bende herkese hayılı cumalar dilerim . Benim ilk msj ım yeniyim yani bu cuma gününde herşeyin hayırlısını dilerim

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt