Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Cuma DUAMIZ... (1 Kullanıcı)

leyla-1

Altın Üye
Aleyküm Selam kardeşlerim ayrıca helalinden evlenmek isteyen kimse 18 defa okursa nasibi açılır Allah'ın izniyle.Cuma günü okunması daha sevaptır ezandan önce Rabbim bu mübarek cuma günü yüzü gözü hürmetine okuduğumuz Kur'analar dualar yüzü gözü hürmetine bizleri affdip ellerimizi dergahından boş çevirmeyip dualarımızı kabul etsin inşallah.
Selam ve dua ile Allah'a emanet olun.

ashab_kiram

Kayıtlı Kullanıcı
Selam Aleyküm kardeşlerim Cuma günü sela ile ezan arasında gönül muradını duasını içinden geçiriyorsun ayrıca öksüz bir kişiye ya yda maddi durumu iyi olmayan birine ne kadar para yada başka ne vermek istiyorsanız gönlünüzden geçirip Cuma Suresini 3-5..ne kadar okuabilirseniz aynı şekilde 3 cuma günü aynı şekilde tekrarlanacak.Rabbim hayırlı dualarıızı kabul etsin bizleri affedip ellerimizi dergahından boş çevirmeyip dualarımızı kabul etsin inşallah.
Selam ve dua ile Allah'a emanet olun hayırlı cumalar.

AMİN DERYA KARDEŞİM BENİM.RABBİM DUALARIMIZ KABUL ETSİN HEPİMİZİN BU MÜBAREK GÜNÜN YÜZÜ SUYU HÜRMETİNE

leyla-1

Altın Üye
Selam Aleyküm Kardeşlerim Rabbim Dualarimizi Kabul Etsin Inşallah.
Selam Ve Dua Ile Hayirli Cumalar....

sale

Kayıtlı Kullanıcı
Herkese günaydin. Bana acaba yardimci olabilecek bir arkadas var mi? Cuma duasi ni türkce okunusunu bulamadim gerci oldukca uzun gibi görünüyor ama rica etsem bana Türkce okunusunu yazabilir misiniz? Tesekkürler

ozen36

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH cc razı olsun anacım. işteyim okudum ALLAH kabul etsin. inşallah hiçkimseye çekmeden yatalak olmadan gezinirken helallaşarak dualar okuyarak hayırlı ölüm nasip etsin. Beytullahımıza komşu cennete giren kullarından olmayı nasip etmesini dilerim cümlemize.

Hayırlı cumalar anacım dualarını kopyaladım sevdiklerime gönderdim anacım helal et.

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
“Yâ Allah, yâ Vâhid, yâ Mûcid, yâ Cevâd, yâ Bâsit, yâ Kerîm, yâ Vehhâb, yâ ze’t-Tavl, yâ Ganî, yâ Mugnî, yâ Fettâh, yâ Rezzâk, yâ Alîm, yâ Hayy, yâ Kayyûm, yâ Rahmân, yâ Rahîm, yâ Bedîassemâvâti vel-ard, yâ ze’l-celâli vel ikrâm... Yâ Hannân, yâ Mennân infehnî minke bi nafhati hayrin tugnînî bihâ ammen sivâk... in testeftihû fekâd câekümü’l-feth... Innâ fetehnâ leke fethan mübînâ... Nasrun minellahi ve fethun karîb... Allahümme yâ Ganî, yâ Hamîd, yâ Mubdi’, yâ Muîd, yâ Vedûd, yâ ze’l-arsil Mecîd, yâ Fe’âlen limâ yürîd, ikfini bihelâlike an harâmike ve agninî bi fadlike ammen sivâke vahfaznî bimâ hafizte bihizzikr... Vensurnî bimâ nasarte bihirrusül... inneke alâ külli sey’in kadîr...” (68)

“Her kim su duâyi namazlardan sonra, özellikle Cuma namazindan sonra okursa, Allahü teâlâ onu her türlü kötülükten muhafaza eder. Düsmanlarina karsi muzaffer kilar, ona ummadigi yerlerden riziklar verir, geçimini kolaylastirir. Borcu daglar kadar büyük ve kabarik olsa dahî, Allahü teâlânin lutfu, keremi ve inâyeti ile öder” dedi.

Kendisi söyle anlatir:

Bir gün Abdullah el-Muâvirî’ye gittim. Bana, “Ey serîf! Basin darda kaldigi zaman, yapacak oldugun bir duâ ögreteyim mi?” diye sordu. Ben de “Evet” dedim. Bunun üzerine su duâyi ögretti: “Yâ Vâhid, yâ Ehad, yâ Vâcid, yâ Cevâd, Infehnâ minke bi nefhati hayrin inneke alâ külli sey’in kadîr...” (68)

Basim darda kalmadi...

Abdullah el-Muâvirî bu duâyi bana ögretmek için okuduktan sonra, basim hiç darda kalmadi, rizkim çogaldi. Duâda, maksadin hâsil olmasi için, duâ eden kimsenin i’tikâdinin düzgün olmasi, namazini muntazam kilmasi ve dînin emir ve yasaklarina elinden geldigi kadar uymasi sarttir.

Ayrica, bir kimse bir derde veya borca giriftâr olursa, “Allahümme innî eûzü bike minel hemmi vel hazeni ve eûzü bike minel aczi vel keseli ve eûzü bike minel cübni vel buhli ve eûzü bike min galebetid deyni ve kahrirricâl” duâsini okusun, buyurulmustur.

talipamca

Kayıtlı Kullanıcı
Amin

Amin

Lailahe illALLAH Cuma’nın sebebiyle, Muhammedün Resullullah gerek yüzün gölgesiyle dünya ve ahiret muradımı ver.

Melekler duasıyla, Ya vedüdüm, entel maksudum, Kulhüvellahü ehad, bin bir kere ya samed, cennet kapılarını aç, benim günahımdan geç.

Benim günahım varsada senin gibi halikim var. Muhammed Aleyhisselam dostum var.

İlahi kabre vardığım gece lütfeyle, yalnız kaldığım gece bilmediğimi bildir. Kabrimi nur ile doldur. Kevser şarabına daldır, ulu cemalini göster.

Gece gündüz yalvarırım sana dünya ve ahiret muradımı ver bana.

Rabbim ALLAH, fikrim zikrullah, kalbimin nuru Resullullah, evvelim ALLAH, ahirim ALLAH, La ilahe illALLAH Muhammedün Resullullah.

Cuma gibi günümüz var. İslam gibi dinimiz var. Muhammed gibi şahımız var. ALLAH dedim, dostum dedim, 99 ismine mühür vurdum, üstüne.

Sırrım sübhanım ALLAH, derdim dermanım ALLAH, gafil kuluna gam düşmüş, yetiş imdadımıza ya Muhammed.

Kulhüvellahü ehad, bin bir kere ya samed, ya ALLAH, ya Muhammed umarız senden şefaat.

Lailahe illALLAHtır özüm, Muhammed Mustafadır sözüm, ihlas-ı şerif ile yıkadım yüzüm. Ayetele kürsü için sen kabul eyle sözüm.

Bugün Cuma günüdür. Dinim İslam dinidir. Dinimin İslam dini olduğuna, yetmiş binin nısfına, mühürledim üstüne.

Lailahe illALLAH üç muradım var, biri cennet, bir ırmak diyarını görmek. Aç cemalini göster diyarını.

Ya Resullullah! Aman yarabbi ya rabbena her halimiz malumdur sana, gece gündüz yalvarırım sana. Her zaman sana muhtacım, cemalini göster bana.

Cennetine davet et ALLAHım kabrimizde rahatlık, sıratta selamet, tatlı canımız sana emanet, son nefesimizde selametler ihsan eyle.

Kabir suallerimiz ahsan eyle, cennetinle cemalini cümleyle beraber bana da nasip eyle.

Lailahe illALLAH selalar duası için, Muhammedün Resullullah arşı ala gölgesi için hastalara şifa, dertlilere deva, borçlulara edalar ihsan eyle Ya Rabbim.

Elif ALLAH, Nur Muhammed tez selamet.

Ya Celil, etme zelil, gönder delil. İlahi Yarabbi hacetimi rahmet deryasını ulaştır, duaya açılan elleri icabete eriştir.

ALLAHım senden başka kimsemiz yoktur. Lailahe illALLAH arşı alaya Muhammedün Resullullah şükür Mevlaya.

Yarabbi yarabbena her halim malumdur sana, cenneti alada cemalini göster bana.

Lailahe illALLAH günahlarımız af eyle, Muhammedün Resullullah makamımı nur eyle.

İlahi Yarabbi son nefesimde kendime malik olmadığım zaman bu duamı sana emanet ederim.

Selatü selaya yolladım Mevlaya, sen cümlemizin muradını ver gelecek Cuma’ya.

Lailahe illALLAH ve cellehü edası ile, Rabbim muradımızı ver melekler duası ile.

Lailahe illALLAH kalbimizi karartma, rızkımızı azaltma, kabrimizi, daraltma, senden başka kapı aratma, muhannete muhtaç etme.

Lailahe illALLAH imanla sabır, Muhammedün Resullullah azapsız kabir.

ALLAHım beni af eyle, her derdimi def eyle, rızkımızı bol eyle, kabrimizi nur eyle, sual meleklerinin cevabını muktedir eyle.

Evvelim ALLAH, ahirim ALLAH, kalbimde beytullah Lailahe illALLAH Muhammedün Resullullah. “Eşhedü en lâ ilâhe illALLAH ve eşhedü enne Muhammeden abduhû ve rasûlühü” diyerek çene kapatmak nasip eyle Yarabbi.

ALLAHım şeytanın şerrinden, kabirdeki yılanlardan, çıyanlardan, ölümün dehşetinden, kabirin azabından, sıratın zulmetinden muhafaza eyle ALLAHım.

Ölümün hayırlısını, üç ayların birisini, Yasinin yarısını okurken ölmeyi nasip eyle Yarabbi.

Amin.
SelamunAleyküm..Amin..Amin..Cum'a'nız mübarek olsun..

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
ya_nebi.jpg

Cumanız Mübarek Olsun

kuaybe

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm amin kardeşim hayırlı cumalar allaha emanet ol

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
Hamd Alemlerin Rabbi, her bir canlıyı yaratan ve Aşkına ermek için yandığımız Allah’a mahsustur.

Salat ve selam O’nun Peygamberi, İki Cihan güneşi, şefaatine nail olmak için kıvrandığımız Hz.Muhammed Mustafa (s.a.v)’in üzerine, aline ve ashabına olsun.

Ya Rabbelalemin veya Ya Rahman olan Allah!

Göz yaşı dökmeyecek kadar taşlaşmış ve kararmış kalbimizle,

Günahlarla boyanmış yüzümüzle

Üzerimizde biriktirdiğimiz günahlarla

Yinede nimetlerinle dolan nefsimizle geldik Allah’ım.

Asi olmuş nefsimize dizgin vuramadan vurulduk aşkına

Layık olamadığımız Aşk’ın hürmetine,

Ümmeti için ağlayan Habibin (s.a.v) hürmetine

Sen’in dost edindiğin evliyaların,ulemaların, dostlarının gece boyu döktüğü yaşlar hürmetine AFFET bizi.

" Allahümme inneke afuvvun kerimun tuhibbul afve fanfu anni"

Allah ım affedicisin affetmeyi seversin beni de affet.

AMİN!

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH'IM!
MAL verdiğin zaman SAADETİMİ
KUVVET verdiğin zaman AKLIMI
İKTİDAR verdiğin zaman BASİRETİMİ
BELA verdiğin zaman İMANIMI
NİMET verdiğin zaman MERTLİĞİMİ
GÜZELLİK verdiğin zaman İFFETİMİ
ZORLUK verdiğin zaman SABRIMI

BENDEN ALMA!

leyla-1

Altın Üye
Bismillâhirrahmânirrahîm
Cuma Süresinin Önemi

CUMA SURESİNİN OKUNUŞU

Bismillâhirrahmânirrahîm

(1)Yusebbihu lillâhi mâ fîs semâvâti ve mâ fîl ardıl melikilkuddûsil azîzil hakîm(hakîmi) (2)huvellezî bease fîl ummiyîne resûlen minhum yetlû aleyhim âyâtihî ve yuzekkîhim ve yuallimuhumul kitâbe vel hikmeh(hikmete), ve in kânû min kablu le fî dalâlin mubîn(mubînin). (3) ve âharîne minhum lemmâ yelhakû bi him, ve huvel azîzul hakîm(hakîmu) (4) zâlike fadlullâhi yu’tîhi men yeşâ’ vallâhu zulfadlil azîm (azîmi) (5) meselul lezîne hummilût tevrâte summe lem yahmilûhâ kemese lil hımâri yammilu esfârâ(esfâren), bi’se meselul kavmillezîne kezzebû bi âyâtillâh(âyâtillâhi), vallâhu lâ yehdîl kavmez zâlimîn(zâlimîne) (6) kul yâ eyyuhellezîne hâdû in ze’amtum ennekum evliyâu lillâhi min dûnin nâsi fetemen nevul mevte in kuntum sâdikîn(sâdikîne) (7) ve lâ yetemen nevnehû ebeden bi mâ kaddemet eydîhim, vallâhu alîmun biz zâlimîn(zâlimîne) (8)kul innel mevtellezî tefirrûne minhu fe innehu mulâkîkum summe tureddûne ilâ âlimil gaybi veş şehâdeti fe yunebbiukum bi mâ kuntum ta’melûn(ta’melûne) (9) yâ eyyuhellezîne âmenû izâ nûdîe lis salâti min yevmil cumu’ati fes’av ilâ zikrillâhi ve zerul bey’, zâlikum hayrun lekum in kuntum ta’lemûn(ta’lemûne) (10) fe izâ kudîetıs salâtu fenteşirû fîl ardı vebteguû min fadlillâhi vezkurullâhe kesîren leallekum tuflihûn(tuflihûne) (11) ve izâ re’ev ticâreten ev lehveninfeddû ileyhâ ve terekkûke kâimâ(kâimen), kul mâ indallâhi hayrun min ellehvi ve min etticâreh(etticâreti), vallâhu hayrur râzîn(râzîne).
Cum'a Suresi
Tefsir İçin Ayet Numaralarını Tıklayınız Medine'de nazil olmuştur. 11 âyettir. Adını 9. âyette geçen "cum'a" kelimesinden almıştır.
Rahman Rahim olan Allah'ın adıyla

1.Göklerde ve yerde olanların tümü, Melik; Kuddüs; Aziz; Hakim olan Allah'ı tesbih eder.
2.O, ümmîler içinde, kendilerinden olan ve onlara ayetlerini okuyan, onları arındırıp-temizleyen ve onlara kitap ve hikmeti öğreten bir elçi gönderendir. Oysa onlar, bundan önce gerçekten açıkça bir sapıklık içinde idiler.
3.Ve henüz kendilerine ulaşıp-katılmamış olan diğerlerine de (peygamber gönderilmiştir); O (Allah), üstün ve güçlüdür, hüküm ve hikmet sahibidir.
4.Bu, Allah'ın dilediğine verdiği fazl (lütuf ve ihsan)ıdır. Allah, büyük fazl sahibidir.

5.Kendilerine Tevrat yükletilip de sonra onu (içindeki derin anlamları, hikmet ve hükümleriyle gereği gibi) yüklenmemiş olanların durumu, koskoca kitap yükü taşıyan eşeğin durumu gibidir. Allah'ın ayetlerini yalanlayan kavmin durumu ne kötüdür. Allah, zalim bir kavmi hidayete erdirmez.
6.De ki: "Ey Yahudi olanlar, eğer siz, (bütün) insanlardan ayrı olarak yalnızca sizlerin gerçekten Allah'ın velileri (dost ve sevgili kulları) olduğunuzu öne sürüyorsanız, şu halde ölümü temenni edin; eğer doğru sözlü iseniz (bunu çekinmeden yapın)."
7.Oysa onlar, ellerinin öne takdim ettikleri dolayısıyla bunu hiçbir zaman temenni edemezler. Allah, zalimleri bilendir.
8. De ki: "Elbette sizin kendisinden kaçtığınız ölüm, şüphesiz sizinle karşılaşıp-buluşacaktır. Sonra gaybı da, müşahede edilebileni de bilen (Allah)a döndürüleceksiniz; O da size yaptıklarınızı haber verecektir."
9.Ey iman edenler, cuma günü namaz için çağrı yapıldığı zaman, hemen Allah'ı zikretmeye koşun ve alış-verişi bırakın. Eğer bilirseniz, bu sizin için daha hayırlıdır.
10.Artık namazı kılınca, yeryüzünde dağılın. Allah'ın fazlını isteyip-arayın ve Allah'ı çokça zikredin; umulur ki felaha (kurtuluşa ve umduklarınıza) kavuşmuş olursunuz.
11. Oysa onlar (kendilerini tümüyle Allah'a ve İslam'a teslim etmeyenler) bir ticaret ya da bir eğlence gördükleri zaman, (hemen) ona sökün ettiler ve seni ayakta bıraktılar. De ki: "Allah'ın Katında bulunan, eğlenceden ve ticaretten daha hayırlıdır. Allah, rızık verenlerin en hayırlısıdır."

Ey bizleri yoktan var eden,bize nimet veren Ulu Allah Kapına geldik dergahına sığınıyoruz,bizleri affeyle.Dualarımızı kabul eyle.Biliyorsuz sana kaldıracak elimiz,sana bakacak yüzümüz yoktur,biz günahkarız,çok hatalar ve kusurlar işladik.Ama sen Rahimsin Rahmansın Affedicisin Senin herşeye gücün yeter, bizleri affedip huzuruna layık eyle.Beni,anamı,babamı,yakınlaraımı ve bütün mü'minleri bağışla ve koru.Şehit kanlarıyla sulanmış olan aziz vatanımızı koruyup düşman eli değdirme.Okuduğumuz Kur'anlar ayetler yüzü gözü hürmetine, bu mübarek cuma ve mubarek günlerin yüzü gözü hürmetine,alemlere en büyük rahmet olarak gönderdiğin son elçin Hz.Muhammed(S.A.V.)hürmetine,senin için canını ortaya koyan şehitler hürmetine,aldığımız tekbirler hürmetine,salavatlar kelime tevhitler hürmetine,kıldığımız namazlar hürmetine yaptığımız dualar hürmetine tuttuğumuz oruçlar hürmetine,Sana yakaran gönüller hürmetine,Sana açılan diller hürmetine, gönül muradlarımızı isteklerimizi dularımızı kabul eyle Ya Rabbi. Ana-babamız bize küçüklüğünde nasıl bakmışlarsa Sende onlara her iki dünyada öyle bak Ya Rab.Bizi ve bizim soyumuzdan gelenleri Sana itaat edenlerden eyle Ya Rab.Yüzlerimizi kara,gönüllerimizi yara etme Ya Rab.Mü'min kardeşlerimizi darda,tüccarlarımızı zararda,alın teriyle geçinen el ve kafa işçilerinden olan ve çoluk çocuğunu geçindirmek ve helal rızık için çabalayan kardeşlerimizi zorda bırakma Ya Rab.Sıkıntıda bulunanlara hayırlı kapılar aç Yarab.Hastalara şifa,dostlara vefa, huzursuz gönüllere sefa ihsan eyle Ya Rab.Borçlulara kısa zamanda eda nasip eyle Ya Rab.Evsizler ev, işsizlere iş,eşsizlere eş,çocuksuz olanlara hayırlı çocuk, sevipte kavuşamayanlara hayırlısıyla kavuşmak nasip et Ya Rab.Kusurlarımıza bakma,bizi ateşinde yakma,kalbimize isyan ve hainlik sokma Ya rab.Bizleri ve ölmüşlerimizi kabir azabından koru! Müslümanları dünya içinde başarılı kıl'Öteki milletlerden üstün ve örnek millet kıl'
Görünür, görünmez kazalaran,belalrdan,güç yetmez,takat erişmez,akla hayale gelmez kötülüklerden,musibetlerden, kötü art niyetli insalnalrın şerrinden,ani ölümlerden,cümlemizi koru Ya Rab.Son nefesimizde İman ve Kur'a-ı Mübin nasip eyle!Dualarımızı şu an bütün ihlasımızla Sana yönelmiş olarak, nurunla hemhal olmuş imanlı kalplerimiz hürmetine,Sana teslimiyetimizin artışı hürmetine kabul eyle inşallah hayırlısıyla.
AMİN AMİN AMİN

gülnisa

Kayıtlı Kullanıcı
Selamunaleykum
Allah Razi Olsun
Allaha Emanet Olun

leyla-1

Altın Üye
amin kardeşim Allah razı olsun emeğinize sağlık

Allah razı olsun kardeşim Rabbim hepimizin dualarını kabul etsin inşallah ellerimizi dergahından boş çevirmesin.Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun.
Selam ve dua ile Allah'a emanet olun..

leyla-1

Altın Üye
Selamunaleykum
Allah Razi Olsun
Allaha Emanet Olun

Allah razı olsun kardeşim Rabbim bizleri affedip ellerimizi dergahından boş çevirmeyip dualarımızı hayırlısıya kabul etsin inşallah.Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun Rabbim bu dünyada ve ahirette sevdiğ razı olduğu kullar olmak hepimize cennetinden en yüksek mertebisinde bir köşk nasip etsin inşallah.
Selam ve dua ile Allah'a emanet olun..

sistematik

Kayıtlı Kullanıcı
Canciğer kardeşlerim bu duayı buraya yazandan ve okuyanlardan ALLAH cc razı olsun çok güzel bir cuma duası yanlız son tebrik veya teşekkürün 2006 nın 11. ayında olmasına çok çok üzüldüm.Demekki diyorum bu dua 2006 dan beri hiç okunmamış ALLah rızası için bu duayı okuyan arkadaşlarımız iki kelime yazarlarsa hepimiz daha mutlu olacağız cumanız mübarek olsun. saygılarımla E.Genç

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt