Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Cuma DUAMIZ... (2 Kullanıcı)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
amin B) amin B) amin B) Allah CC Cuma günün o saatine denk gelecek şekilde dua etmek nasip etsin :) inşaallah.

Size bir sûre haber vereyim mi ki, azameti semâ ile arz arasını doldurmuş, onu yetmişbin melek teşyî' etmiştir? O sûre Kehf süresidir. Kim cum'a günü bu sûreyi okursa Allah onu öteki cum'aya kadar bu sûre ile mağfiret eder, sonunda üç gün de ziyâdesi vardır. Ve semâya ulaşan bir nûr verilir ve Deccal'in fitnesinden muhafaza edilir. Yatacağı vakit bu sûrenin sonundan beş âyet okuyan hıfz olunur ve gecenin istediği vaktinde kaldırır

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Amin Inseallah Mubarek Gunu Hurmetine

Ebû Hüreyre -radıyallahu anh-dan rivâyet olunduğuna göre Resûl-i Ekrem -sallallahu aleyhi ve sellem-Efendimiz Hazretleri buyurmuşlardır ki:

"Cum'a gününde bir saat vardır. Allah'ın kullarından bir müslim namazda ve kıyamda iken Allah Teâlâ'dan niyâz ile bir şey isteyip duâsı o saate tesadüf ederse Allah teâlâ Hazretleri o kimsenin dileğini verir." Böyle buyurduktan sonra mübarek küçük parmağının ucuna işaret buyurdu. (11)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Selam aleyküm.
Allah ( cc ) razı olsun.
Amin amin amin cümlemize nasip eylesin inşallah.
Dua ile.
Allah' a ( cc ) ısmarladık.

Aleykümselam Cum'a gününde bir saat vardır, mü'min bir kul namazda duâ ederken Allah 'dan bir şey ister ve o saate denk gelirse Allah muhakkak ona icâbet eder. Ashab-ı kirâm: 'Bu saat hangi saatdir yâ Resûlellah" dediklerinde: "İkindi namazı ile güneş batması arasındaki vakittir." buyurdular.

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
VEALEYÜMÜSSELAM ABLACIM ALLAH RAZI OLSUN EMEĞİNE SAĞLIK DUANASA AMİN MEVLA BİZLERİ KENDİNE HAKİKİ KUL EFENDİMİZ (s.a.v.) EDE HAKİKİ ÜMMET OLMA ŞEREFİMİ BİZLERE NASİP VE MÜESSER EYLESİN SELAM VE DUA İLE A.E.O

İmam-ı Suyûtî el-Câmi'u's-sağîr'inde rivâyet eder ki:
Nebiyy-i Ekrem -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz şöyle buyurmuşlardır:
"Kim cum'a namazından sonra -konuşmadan ve kalkmadan- ihlâs sûresini, Felâk sûresini ve Nâs sûresini yedişer defa okursa Allah Teâlâ onu gelecek cum'aya kadar, zarar verici şeylerden muhafaza buyurur," (18)

cennet_agaci

Kayıtlı Kullanıcı
Ya Rabbelalemin!

Ey bizleri yaratan Rabbim
Ey Aşkı Gönlümüze layık olamadığım
Ey bizleri yok iken bile seven Rabbim
İşte geldi Ramazan
Yine kavuştuk Onbir Ayın sultanına
Rahmetinle kuşattın Kainatı
açtın Rahmet kapılarına yine biz güahkarlara
Binlerce şükürler olsun Sana
Binlerce Hamd Sana

Bizler hakkımızda hayrı bilemeyiz.
Hakkımızda en hayırlısı ne ise onu bize ver.
Bizler asiyiz,günahkarız,nefsin kölesi olduk ki ziyandayız Allah'ım
Affet Allahım Affet Allahım Affet Allahım Affet Allahım

Affına muhatap kıl Allah'ım

amin amin amin amin amin
B)B)B)

smmmtuba

Kayıtlı Kullanıcı
Size bir sûre haber vereyim mi ki, azameti semâ ile arz arasını doldurmuş, onu yetmişbin melek teşyî' etmiştir? O sûre Kehf süresidir. Kim cum'a günü bu sûreyi okursa Allah onu öteki cum'aya kadar bu sûre ile mağfiret eder, sonunda üç gün de ziyâdesi vardır. Ve semâya ulaşan bir nûr verilir ve Deccal'in fitnesinden muhafaza edilir. Yatacağı vakit bu sûrenin sonundan beş âyet okuyan hıfz olunur ve gecenin istediği vaktinde kaldırır

Selamun Aleyküm, Hayırlı cumalar olsun inşaallah. Paylaşımınızdan dolayı Allah razı olsun. Dua ile kalınız..

hacer_80

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH RAZI OLSUN SIZLERINDE CUMANIZ HAYIRLI UGURLU OLSUN...a.e.o

~Elçi~

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun Cumanız mübarek olsun inşaallah.
Sitedeki kardeşlerimizinde Cuması mübarek olsun.
Rabbim kardeşlerimizin günahlarını mağfiret etsin, dualarını kabul buyursun inşaallah.
Selam ve dua ile...

sena30

Kayıtlı Kullanıcı
S.A.elleriniz dert görmesin.rabbim razı olsun.hepinizin cumaları mübarek olsun.
ALLAH'A(C.C)EMANET OLUN......

selmagül

Kayıtlı Kullanıcı
amin amin amin. hayırlı cumalar.emeğine sağlık.duaların kabul olsun.

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Cuma, müminlerin bayramıdır. Cuma günü yapılan ibadetlere iki kat sevap verilir. Bugün işlenen günahlar da iki kat yazılır. Bilhassa Cuma gününü, günahlardan kaçarak ibadetle geçirmeye çalışmalıdır! Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:
(Cuma günü günah işlemeden selametle geçerse, diğer günler de selametle geçer.) [İmam-ı Gazali]

(Sevaplar içinde Cuma günü ve gecesinde yapılandan daha kıymetlisi, günahlar içinde de Cuma günü ve gecesinde işlenilenden kötüsü yoktur.)
[Ramüz]

(Cumadan faziletli bayram yoktur ve o günkü iki rekat namaz, Cuma günü dışındaki bin rekattan efdaldır.)
[Deylemi]

keltepe

Kayıtlı Kullanıcı
Amin Amin Amin...

Rabbim Cumanin Hürmetine Cümlemizi Affet Yarabbim......

Allah Razi Olsun..

A.e.olun Dua Ile...

Hayirli Cumalar..

leyla-1

Altın Üye
Cuma Duasi

--------------------------------------------------------------------------------

Lailahe illALLAH Cuma’nın sebebiyle, Muhammedün Resullullah gerek yüzün gölgesiyle dünya ve ahiret muradımı ver.

Melekler duasıyla, Ya vedüdüm, entel maksudum, Kulhüvellahü ehad, bin bir kere ya samed, cennet kapılarını aç, benim günahımdan geç.

Benim günahım varsada senin gibi halikim var. Muhammed Aleyhisselam dostum var.

İlahi kabre vardığım gece lütfeyle, yalnız kaldığım gece bilmediğimi bildir. Kabrimi nur ile doldur. Kevser şarabına daldır, ulu cemalini göster.

Gece gündüz yalvarırım sana dünya ve ahiret muradımı ver bana.

Rabbim ALLAH, fikrim zikrullah, kalbimin nuru Resullullah, evvelim ALLAH, ahirim ALLAH, La ilahe illALLAH Muhammedün Resullullah.

Cuma gibi günümüz var. İslam gibi dinimiz var. Muhammed gibi şahımız var. ALLAH dedim, dostum dedim, 99 ismine mühür vurdum, üstüne.

Sırrım sübhanım ALLAH, derdim dermanım ALLAH, gafil kuluna gam düşmüş, yetiş imdadımıza ya Muhammed.

Kulhüvellahü ehad, bin bir kere ya samed, ya ALLAH, ya Muhammed umarız senden şefaat.

Lailahe illALLAHtır özüm, Muhammed Mustafadır sözüm, ihlas-ı şerif ile yıkadım yüzüm. Ayetele kürsü için sen kabul eyle sözüm.

Bugün Cuma günüdür. Dinim İslam dinidir. Dinimin İslam dini olduğuna, yetmiş binin nısfına, mühürledim üstüne.

Lailahe illALLAH üç muradım var, biri cennet, bir ırmak diyarını görmek. Aç cemalini göster diyarını.

Ya Resullullah! Aman yarabbi ya rabbena her halimiz malumdur sana, gece gündüz yalvarırım sana. Her zaman sana muhtacım, cemalini göster bana.

Cennetine davet et ALLAHım kabrimizde rahatlık, sıratta selamet, tatlı canımız sana emanet, son nefesimizde selametler ihsan eyle.

Kabir suallerimiz ahsan eyle, cennetinle cemalini cümleyle beraber bana da nasip eyle.

Lailahe illALLAH selalar duası için, Muhammedün Resullullah arşı ala gölgesi için hastalara şifa, dertlilere deva, borçlulara edalar ihsan eyle Ya Rabbim.

Elif ALLAH, Nur Muhammed tez selamet.

Ya Celil, etme zelil, gönder delil. İlahi Yarabbi hacetimi rahmet deryasını ulaştır, duaya açılan elleri icabete eriştir.

ALLAHım senden başka kimsemiz yoktur. Lailahe illALLAH arşı alaya Muhammedün Resullullah şükür Mevlaya.

Yarabbi yarabbena her halim malumdur sana, cenneti alada cemalini göster bana.

Lailahe illALLAH günahlarımız af eyle, Muhammedün Resullullah makamımı nur eyle.

İlahi Yarabbi son nefesimde kendime malik olmadığım zaman bu duamı sana emanet ederim.

Selatü selaya yolladım Mevlaya, sen cümlemizin muradını ver gelecek Cuma’ya.

Lailahe illALLAH ve cellehü edası ile, Rabbim muradımızı ver melekler duası ile.

Lailahe illALLAH kalbimizi karartma, rızkımızı azaltma, kabrimizi, daraltma, senden başka kapı aratma, muhannete muhtaç etme.

Lailahe illALLAH imanla sabır, Muhammedün Resullullah azapsız kabir.

ALLAHım beni af eyle, her derdimi def eyle, rızkımızı bol eyle, kabrimizi nur eyle, sual meleklerinin cevabını muktedir eyle.

Evvelim ALLAH, ahirim ALLAH, kalbimde beytullah Lailahe illALLAH Muhammedün Resullullah. “Eşhedü en lâ ilâhe illALLAH ve eşhedü enne Muhammeden abduhû ve rasûlühü” diyerek çene kapatmak nasip eyle Yarabbi.

ALLAHım şeytanın şerrinden, kabirdeki yılanlardan, çıyanlardan, ölümün dehşetinden, kabirin azabından, sıratın zulmetinden muhafaza eyle ALLAHım.

Ölümün hayırlısını, üç ayların birisini, Yasinin yarısını okurken ölmeyi nasip eyle Yarabbi.

Amin.
Emeğinize sağlık allah razı olsun Rabbim hepimize cennet kapılarını açar inşallah doğrudan selam ve dua ile hayırlı cumalar...

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
EY
Allahim.gif
İM!Bize kendi sevgini,
Seni sevenlerin sevgisini ve bizi sana yaklaştıracak
Olanların sevgisini nasip eyle,Hadisi serıf

Cumamız ,efendimizin bu duasınınin bizler içinde
Kabulüne
Vesile olsun insa
Allahim.gif
.

isranurr

Kayıtlı Kullanıcı
çok Güzelmiş Ellerinize Sağlik Allah Razi Olsun. Selametle

GüleSevdaliyim61

Kayıtlı Kullanıcı
AMIN AMIN AMIN AMIN BIN KERE AMIN...
Allah senden bin kere razi olsun, coooook güzel bir dua, AMIN söylemeye doyamiyorum...
ben cok memnun oldum Allah'da memnun olur insallah senden...
Allah kabul etsin...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt