Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

[Cennet-cehennem]-[müslüman-müslüman olmayanlar] (1 Kullanıcı)

KEHF

Kayıtlı Kullanıcı
- Cennete tüm müslümanların gireceğini biliyoruz,günahlarını çektikten sonra;çünkü biz Hz.Muhammed(sav) tarafından uyarılmış ; hak ve son dinin müslümanlık olduğunu biliyoruz.
Sorum şu:
-Bazı bilim insanlarına tanık oluyoruz ,gayri-müslim olanlardan bahsediyorum. Bu şahsiyetler Tanrı'nın var olduğunu belki de bazı Müslüman kişilerden kat kat daha iyi biliyorlardır.Fakat bu kişileri İslam dinine yöneltecek veya onları İslamiyet'in son din olduğunu göstermeye yarayacak herhangi bir kaynakla karşı karşıya kalmamışlardır...Ya da aile ve çevrelerinden bunu Hristiyanlığın ya da Yahudiliğin son din olduğu kanısına varmışlardır.Ama gerçek tek tanrının Allah(c.c) olduğuna tüm kalpleri ile inanmışlardır...

Bu kişilerin kıyamet günü halleri ne olur ? Cennete mi girerler yoksa Cehennem'e mahkum mudurlar?...

Cevap verecek kişilere şimdiden şükranlarımı iletiyorum...
Esenlikler...

Im_muslim

Kayıtlı Kullanıcı
Selamünaleyküm kardeşim. Ben şu an sorunuza kaynak göstererek yardımcı olamayacağım.
Dİğer kardeşlerimiz cevap vereceklerdir inşaallah.
Ben sadece konuyu güncellemiş olarak yardımcı olayım...

ALLAHa emanet olunuz...
selam ve dua ile...

Bahar_58

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamun Aleyküm

Öncelikle Üyeliginiz Hayirli Olsun Hosgeldiniz

(Forum Icerisinde Soru Sormak Yasaktir)
Üye Kurallari
2:cool: Defalarca uyarmamıza rağmen halen forum içersine sorular sorulmaktadır. Biz forum içersine soru sorulmasını yasaklamıştık, bunun sebebi ise, farklı fikirler oluştuğu için biri çıkıp "Bence günah değildir, Bence birşey olmaz yani şundan dolayı şöyle olur çünkü, ama böyle olursa benim fikrimce olmamalıdır yani niye caiz olmasın ki" gibi saçmalıklar meydana gelebiliyor. Kişilerin kendi fikirlerini beyan etmesi güzel birşeydir. Ama konu dini konular olunca hassas bir konu olduğu için bunun vebali ağır olur. Bence sence onca gibi kelimelerle ifade edilmesi çok sakıncalıdır.
Konu hakkında bilgi sahibi olan kişiler elbette kaynaklarıyla konuya cevap verebilir. Biz konu hakkında bilgi sahibi olmayan kişilerin cevap vermemesini, özellikle yukarıda da belirtildiği gibi "BENCE" kelimesini kullanarak yorum katmamasını rica ediyoruz.

Sorularinizi asagidaki adresi tiklayarak sorabilirsiniz:

Soru Sor, Sorularla islamiyet, Soru Gönder, İslami soru cevap, islami bilgiler, dini sorular ve cevaplar, islami sorular

ALLAH´a.e.o

KEHF

Kayıtlı Kullanıcı
Yeni üye olduğumdan dolayı bu uyarılardan haberim yoktu...Birkaç tane soru görünce bu bölümde ben de bu gerekçeye dayanarak sordum... Soruyu belirttiğiniz yere gönderdim..Teşekkür ederim...

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
- Cennete tüm müslümanların gireceğini biliyoruz,günahlarını çektikten sonra;çünkü biz Hz.Muhammed(sav) tarafından uyarılmış ; hak ve son dinin müslümanlık olduğunu biliyoruz.
Sorum şu:
-Bazı bilim insanlarına tanık oluyoruz ,gayri-müslim olanlardan bahsediyorum. Bu şahsiyetler Tanrı'nın var olduğunu belki de bazı Müslüman kişilerden kat kat daha iyi biliyorlardır.Fakat bu kişileri İslam dinine yöneltecek veya onları İslamiyet'in son din olduğunu göstermeye yarayacak herhangi bir kaynakla karşı karşıya kalmamışlardır...Ya da aile ve çevrelerinden bunu Hristiyanlığın ya da Yahudiliğin son din olduğu kanısına varmışlardır.Ama gerçek tek tanrının Allah(c.c) olduğuna tüm kalpleri ile inanmışlardır...

Bu kişilerin kıyamet günü halleri ne olur ? Cennete mi girerler yoksa Cehennem'e mahkum mudurlar?...

Cevap verecek kişilere şimdiden şükranlarımı iletiyorum...
Esenlikler...

Hz. Muhammed (sav) son Peygamberdir, iki cihan Peygamberidir. Bütün insanlığa gönderilen Peygamberdir . Şu anda İslamdan bihaber insan yoktur. "hidayet Allahtandır" ..Allahü Teala herkese gönlüne göre verir.
Müslüman olmak için Allahın tek ilah olduğuna inanmak şarttır.
Allaha inanmak için Hz. Muhammede inanmak şarttır. şehadet cümlesi :" eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammedurresulullah"
yoksa yahudi ve hristiyanların inandıkları tanrı kendileri gibi bir beşerdir..(baba, oğul, ruh)

"Allah katında tek din İslamdır"

Son peygamber Hz. Muhammed buyurur ki: “Ümmetimden veya Yahudilerden ya da Hıristiyanlardan, her kim benim peygamber olduğumu işitir de bana iman etmezse o kişi cennete giremeyecektir.”
(Ahmed bin Hanbel, Müsned, c. 4 s. 396; İbn Kesir, Tefsir’ül Kur’an-il Azim, c. 2 s. 266)

sengul

Kayıtlı Kullanıcı
S.A..

Fakat zaman-ı fetrette ve mâ künnâ muazzibîne hattâ nebase rasulâ sırrıyla; ehl-i fetret, ehl-i necattırlar. Bilittifak, teferruattaki hatiatlarından muahezeleri yoktur. İmam-ı şâfiî ve imam-ı eşarîce; küfre de girse, usûl-i imanîde bulunmazsa, yine ehl-i necattır. Çünkü teklif-i ilâhî irsal ile olur ve irsal dahi, ıttıla ile teklif takarrur eder. Madem gaflet ve mürur-u zaman, enbiya-i salifenin dinlerini setretmiş; o ehl-i fetret zamanına hüccet olamaz. İtaat etse sevap görür, etmezse azap görmez. Çünkü mahfî kaldığı için hüccet olamaz

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
S.A..

Fakat zaman-ı fetrette ve mâ künnâ muazzibîne hattâ nebase rasulâ sırrıyla; ehl-i fetret, ehl-i necattırlar. Bilittifak, teferruattaki hatiatlarından muahezeleri yoktur. İmam-ı şâfiî ve imam-ı eşarîce; küfre de girse, usûl-i imanîde bulunmazsa, yine ehl-i necattır. Çünkü teklif-i ilâhî irsal ile olur ve irsal dahi, ıttıla ile teklif takarrur eder. Madem gaflet ve mürur-u zaman, enbiya-i salifenin dinlerini setretmiş; o ehl-i fetret zamanına hüccet olamaz. İtaat etse sevap görür, etmezse azap görmez. Çünkü mahfî kaldığı için hüccet olamaz

kimler ehli necattır? Türkçe açık açık yazarmısınız demek istediğinizi...

osmanyusuf

Kayıtlı Kullanıcı
BAKARA 161 ; 162 ;163. AYETLER

161 Allah’tan gelen gerçekleri örtbas edip bu hal üzere ölenlere gelince: Onların cezası, Allah’ın, meleklerin ve tüm insanların lanetine, yani Allah’ın rahmetinden uzak kalmaları ilencine uğramalarıdır. 162 Onlar ebedi-yen lanet içinde kalırlar. Onlardan azap da hafifletilmez, yüzlerine de bakıl-maz. 163 Sizin ilahınız, tek bir ilahtır. O’ndan başka gerçek ilah yoktur. O dünyada herkese, ahirette sadece mü’minlere rahmet eden tek Allah’tır.

Anlaşılması zor kelimelerin arkasında fitne uyandırabilecek yazılarla gündem oluşturmayalım.. ALLAH(C.C.) BAKARA SURESİNDE BU TÜR SORULARA CEVAP VERMİŞTİR. Yoruma gerek yok.. (Merak eden bide tefsirlerden bu ayetlere bakabilir.)

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
hangi fitne anlamadım ben !!! kabus mu görüyorum yoksa hak din sadece İslam olduğu mu bilinmez oldu?!

osmanyusuf

Kayıtlı Kullanıcı
SEN üstüne alınma kardeşim....benim sözlerim (Fakat zaman-ı fetrette ve mâ künnâ muazzibîne hattâ nebase rasulâ sırrıyla; ehl-i fetret, ehl-i necattırlar. Bilittifak, teferruattaki hatiatlarından muahezeleri yoktur.)diyen arkadaşımıza..

AYETLERDE OKUDUĞUN GİBİ :HERŞEY MEYDANDA ...

MÜSLÜMAN OLMAYAN Bİ HAYATI YAŞARKEN MÜSLÜMANLIĞI KABUL ETMEDEN ÖLEN HERKESİN GİDECEĞİ YER BELLİ..

OKKK....

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
tamam şengül kendisi açıklasın sorduğumu

sengul

Kayıtlı Kullanıcı
SEN üstüne alınma kardeşim....benim sözlerim (Fakat zaman-ı fetrette ve mâ künnâ muazzibîne hattâ nebase rasulâ sırrıyla; ehl-i fetret, ehl-i necattırlar. Bilittifak, teferruattaki hatiatlarından muahezeleri yoktur.)diyen arkadaşımıza..

AYETLERDE OKUDUĞUN GİBİ :HERŞEY MEYDANDA ...

MÜSLÜMAN OLMAYAN Bİ HAYATI YAŞARKEN MÜSLÜMANLIĞI KABUL ETMEDEN ÖLEN HERKESİN GİDECEĞİ YER BELLİ..

OKKK....

s.a..

“Hem rabbin, memleketleri, ana noktasında (merkezinde), kendilerine âyetlerimizi okur bir resul göndermedikçe helâk etmez. Ve biz, ahalisi zalimler olan memleketlerden başkasını helâk edici değiliz.“ Kasas Sûresi, 59)

Âyette geçen “ana nokta” ifadesi çok önemli. Peygamberin ana noktada yani merkezî bir noktada değil de ücra bir köşede gelmesi ve ilâhî emirleri herkesin işiteceği bir şekilde insanlara tebliğ edememesi durumunda hüküm farklılık arz ediyor.

Bizi bu noktaya çeken, İmam Gazali hazretlerinin şu açıklaması oldu:

“Peygamberin gönderildiğini bilmeyenler; bunlar ehl-i necattır. Bilip de inkâr edenler; bunlar ehl-i cehennemdir. Duyan fakat tahkik etmeyen, yanlış işitenler; bunların da necat ehli olması ümit edilir.”

SELAMETLE..

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
s.a..

“Hem rabbin, memleketleri, ana noktasında (merkezinde), kendilerine âyetlerimizi okur bir resul göndermedikçe helâk etmez. Ve biz, ahalisi zalimler olan memleketlerden başkasını helâk edici değiliz.“ Kasas Sûresi, 59)

Âyette geçen “ana nokta” ifadesi çok önemli. Peygamberin ana noktada yani merkezî bir noktada değil de ücra bir köşede gelmesi ve ilâhî emirleri herkesin işiteceği bir şekilde insanlara tebliğ edememesi durumunda hüküm farklılık arz ediyor.

Bizi bu noktaya çeken, İmam Gazali hazretlerinin şu açıklaması oldu:

“Peygamberin gönderildiğini bilmeyenler; bunlar ehl-i necattır. Bilip de inkâr edenler; bunlar ehl-i cehennemdir. Duyan fakat tahkik etmeyen, yanlış işitenler; bunların da necat ehli olması ümit edilir.”

SELAMETLE..

Al-i Imran Suresi 19: "Allah katında yegâne Hak Din Islâmdır.
Al-i İmran Suresi 85: "Herkim İslam'dan başka birdin ararsa, bilsin ki, (o din) ondan asla kabul edilmeyecektir; o kimse, ahirette hüsrana uğrayanlardan olacaktır."
Al-i İmran, 100: "Ey iman edenler, Ehl-i kitaptan herhangi bir gruba tabi olursanız, sizi imanınızdan sonra çevirip kâfir yaparlar."

ayetler açıktır hiç bir Mezheb İmamı, İmamı Gazali asla ayetlere muhalefet edip gayri müslimlerin -haşa- ehli necat olabilmesi konusunda "ümit" beslememiştir ...(!)

Burada bunun hükmünü okuyun lütfen :

http://forum.islamiyet.gen.tr/fikih...sunnet-akaidine-gore-dinlerarasi-diyalog.html

özel hayatımdan fazla bahseteyi sevmem forumlarda ama ,
bende nurcuların okulundan mezunum İslamı tanımaya öğrenmeye başladığımda bu okuldaki öğretmenler bana "İslamı kabul etmene gerek yok hrstiyanlıkta kal" dediler. sadece bana da değil...

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
Son peygamber Hz. Muhammed buyurur ki: “Ümmetimden veya Yahudilerden ya da Hıristiyanlardan, her kim benim peygamber olduğumu işitir de bana iman etmezse o kişi cennete giremeyecektir.”

(Ahmed bin Hanbel, Müsned, c. 4 s. 396; İbn Kesir, Tefsir’ül Kur’an-il Azim, c. 2 s. 266)

sengul

Kayıtlı Kullanıcı
نعىمة;677073' Alıntı:
Al-i Imran Suresi 19: "Allah katında yegâne Hak Din Islâmdır.
Al-i İmran Suresi 85: "Herkim İslam'dan başka birdin ararsa, bilsin ki, (o din) ondan asla kabul edilmeyecektir; o kimse, ahirette hüsrana uğrayanlardan olacaktır."
Al-i İmran, 100: "Ey iman edenler, Ehl-i kitaptan herhangi bir gruba tabi olursanız, sizi imanınızdan sonra çevirip kâfir yaparlar."

ayetler açıktır hiç bir Mezheb İmamı, İmamı Gazali asla ayetlere muhalefet edip gayri müslimlerin -haşa- ehli necat olabilmesi konusunda "ümit" beslememiştir ...(!)

Burada bunun hükmünü okuyun lütfen :

http://forum.islamiyet.gen.tr/fikih...sunnet-akaidine-gore-dinlerarasi-diyalog.html

kardeşim öncelikle..gözlerinizi sekiz açınız ve bu yazacaklarımı dikkatli okuyp dikkatli analiz ediniz..

şimdi kardeşimiz bir soru sormuş..ve bir açıdan cevebını siz de dahil olmak üzere vermişsiniz..

sonra ben girmişim konuya başka bir açıdan cevep vermişim..

ve fakat demişim..

sonra soruyu soran arkadaşla siz dialoğa girip siz de o zaman şengül cevaplasın demişsiniz..

biz de cevaplamışık..
cevapta sizin söylediklerinize aykırı birşey söylemişmiyiz..
elcevap:hayır..
peki söylemememişsek..sorulan soruya cevapmıdır?
elcevap:evet..

peki sorulan soru nedir? ee ona da siz bakınız..
peki cevaptan sonra ne olmuş..
bena iman ettiğimiz ayetleri yazmışsınız???
ve imam gazali r.a nın bu ayetlere nazaran ümit beslememesinden söz etmişsiniz..

ee ee

banane ya...

biz konuya fakat diye girmişiz...
fakatın akabinde soru gelmiştir..
biz de soruyu cevaplamışıktır...

diğerleri sizlerin tasarrufundadır..

biz fakat deyip konuya girmişiz..

konu abdest olsa herkez abdestle ilgili maruf yapsa..
biz de konuya fakat deyip girsek..teyennümden söz etsek..

bizim yazdığımızı fakat diye düşünmeden..
bana abdestle ilgili verileri getirseniz...

biz de olaya farklı bakış açısı getirdik desek...

bakış açımızı sanki sizin bakış açınıza tersmiş gibi göstermek ne derece belayettir???

özel hayatımdan fazla bahseteyi sevmem forumlarda ama ,
bende nurcuların okulundan mezunum İslamı tanımaya öğrenmeye başladığımda bu okuldaki öğretmenler bana "İslamı kabul etmene gerek yok hrstiyanlıkta kal" dediler. sadece bana da değil...

özel derslerimden söz etmem ama haydi birkereliğine mahsus ucundan değinelim..

sevgili kardeşim fikirler daraltıldığı gibi ,genişletilebilinir de..
fikirler daraltıla bildiğinde ve genişletilebidiğinde mutlak doğruya ulaşmak en rasyonel sonuşları doğurur..

şimdi sizin özel hayatınızı ,bizim özel derslerimize uyarlayalım inşaALLAH..

ÖNCELİKLE NURCULARIN OKULU DİYE BİR TABİR YOKTUR..(BUNU İDDİA EDEN NURCULAR DEĞİLDİR,BU KONUYLA İLGİLİ TAFSİLATI VERMEYİ ŞİMDİLİK GEREK DUYMUYORUZ)..
ŞİMDİ FİKRİ GENİŞLETELİM İNŞAALLAH..

BİR İslamcı() OKUL DÜŞÜNÜN VE BURADA SİZİN GİBİ İSLAMI TANIMAYA ÖĞRENMEYE BAŞLAYAN BİRİ OLSUN...
O OKULDAKİ BİR ÖĞRETMEN ÇIKIP BAŞÖRTÜSÜ DİNİN GEREĞİ DEĞİLDİR DESİN..
BAŞÖRTÜSÜ TAKMANA GEREK YOK DESİN...VE SADECE SİZE DEĞİL BAŞKALARINA DA DESİN..

VE O ARKADAŞTA ASLINDA HRİSTİYAN OLSUN..
TAM İSLAMI TANIRKEN KABUL EDECEKKEN ORADAKİ KENDİNİ BİLMEZ BİR VEYA BİR KAÇ KİŞİ BU SÖZÜNDEN DOLAYI SİZİ SOĞUTSUN..

SONRA SİZDE HERHANGİ BİR KAYNAKTAN BUNUN DİNİ BİR EMİR OLDUĞUNU ÖĞRENMEDEN..BU İSLAMİYET NASIL BİR DİN BİZİM DİNİMİZDE KAPANMAK EMİR DESE..V.S V.S..
SONRA BUNU YİNE BİR KAYNAKTAN ÖĞRENSE..VE EMİRMİŞ BAK HOCA YANLIŞ SÖYLEDİ DESE..

BAKINIZ BU OKULDAKİ HOCA BUNU BÖYLE SÖYLEDİ BU NASIL DİN???
DİYEMİ KAANATA VARIRIZ???

YOKSA BU NASIL HOCA MI??? DİYE VARIRIZ..

NURCULARIN DERSİ RİSALE-İ NURDUR..
RİSALE-İ NURDAN BÖYLE BİR VERİ GETİRMEDİKÇE..
RİSALE-İ NURU DEĞİL..
HOCAYI ELEŞTİRMENİZ GEREKİR..
FİKİRİNİZİ GENİŞLETİRSENİZ EN RASYONEL SONUCA VARACAKSINIZ İNŞAALLAH..

SELAMETLE...

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
özel derslerimden söz etmem ama haydi birkereliğine mahsus ucundan değinelim..

sevgili kardeşim fikirler daraltıldığı gibi ,genişletilebilinir de..
fikirler daraltıla bildiğinde ve genişletilebidiğinde mutlak doğruya ulaşmak en rasyonel sonuşları doğurur..

şimdi sizin özel hayatınızı ,bizim özel derslerimize uyarlayalım inşaALLAH..

ÖNCELİKLE NURCULARIN OKULU DİYE BİR TABİR YOKTUR..(BUNU İDDİA EDEN NURCULAR DEĞİLDİR,BU KONUYLA İLGİLİ TAFSİLATI VERMEYİ ŞİMDİLİK GEREK DUYMUYORUZ)..
ŞİMDİ FİKRİ GENİŞLETELİM İNŞAALLAH..

BİR İslamcı() OKUL DÜŞÜNÜN VE BURADA SİZİN GİBİ İSLAMI TANIMAYA ÖĞRENMEYE BAŞLAYAN BİRİ OLSUN...
O OKULDAKİ BİR ÖĞRETMEN ÇIKIP BAŞÖRTÜSÜ DİNİN GEREĞİ DEĞİLDİR DESİN..
BAŞÖRTÜSÜ TAKMANA GEREK YOK DESİN...VE SADECE SİZE DEĞİL BAŞKALARINA DA DESİN..

VE O ARKADAŞTA ASLINDA HRİSTİYAN OLSUN..
TAM İSLAMI TANIRKEN KABUL EDECEKKEN ORADAKİ KENDİNİ BİLMEZ BİR VEYA BİR KAÇ KİŞİ BU SÖZÜNDEN DOLAYI SİZİ SOĞUTSUN..

SONRA SİZDE HERHANGİ BİR KAYNAKTAN BUNUN DİNİ BİR EMİR OLDUĞUNU ÖĞRENMEDEN..BU İSLAMİYET NASIL BİR DİN BİZİM DİNİMİZDE KAPANMAK EMİR DESE..V.S V.S..
SONRA BUNU YİNE BİR KAYNAKTAN ÖĞRENSE..VE EMİRMİŞ BAK HOCA YANLIŞ SÖYLEDİ DESE..

BAKINIZ BU OKULDAKİ HOCA BUNU BÖYLE SÖYLEDİ BU NASIL DİN???
DİYEMİ KAANATA VARIRIZ???

YOKSA BU NASIL HOCA MI??? DİYE VARIRIZ..

NURCULARIN DERSİ RİSALE-İ NURDUR..
RİSALE-İ NURDAN BÖYLE BİR VERİ GETİRMEDİKÇE..
RİSALE-İ NURU DEĞİL..
HOCAYI ELEŞTİRMENİZ GEREKİR..
FİKİRİNİZİ GENİŞLETİRSENİZ EN RASYONEL SONUCA VARACAKSINIZ İNŞAALLAH..

SELAMETLE...

hadi ordan nurcuların okulları diye bir tabir yokmuş sana göre ama ben orda okudum işte....
risaleyi nura da gittik zaten , bıktım , koyduğum linkte herşey açık açık izah ediliyo
sen İslamdan başka din mensubların de ehli necat olabileceğini savunadur (daha öncede İbrahimi dinleri savunmuştun ), ehli kitabla ittifaka girmeye devam et, mesleğin hakkında daha önce de söylemiştin zaten ....

şimdi sen o HOCA dediklerinden farklı konuşmuyorsun, fark ne?

yanlış biliniyo, bu okullarda Türkçe okutulmuyo, daha çok inglizce okutuluyo, Türkçe ise iki saatlik seçmeli ders olarak bir şeyler okuyoduk işte, ayrıca müslüman olan sınftaşlarıma da hristiyanlığın doğru bir din olduğu konusunda telkinler yapılıyordu..GÖZ GÖRE GÖRE
papa dediya dinlerarası diyaloğ çağdaş hristiyanlaştırma metodudur diye, işte böyle de oluyo başka türlü de olması mümkün değildi...

sengul

Kayıtlı Kullanıcı
نعىمة;677156' Alıntı:
hadi ordan nurcuların okulları diye bir tabir yokmuş sana göre ama ben orda okudum işte....
risaleyi nura da gittik zaten , bıktım , koyduğum linkte herşey açık açık izah ediliyo
sen İslamdan başka din mensubların de ehli necat olabileceğini savunadur (daha öncede İbrahimi dinleri savunmuştun ), ehli kitabla ittifaka girmeye devam et, mesleğin hakkında daha önce de söylemiştin zaten ....

yanlış biliniyo, bu okullarda Türkçe okutulmuyo, daha çok inglizce okutuluyo, Türkçe ise iki saatlik seçmeli ders olarak bir şeyler okuyoduk işte, ayrıca müslüman olan sınftaşlarıma da hristiyanlığın doğru bir din olduğu konusunda telkinler yapılıyordu..GÖZ GÖRE GÖRE
papa dediya dinlerarası diyaloğ çağdaş hristiyanlaştırma metodudur diye, işte böyle de oluyo başka türlü de olması mümkün değildi...

kardeşim Nurcuların OKULU YOKTUR..
VARSA BU İDDİAYI KABULELENEN NURCU HEMEN S.NURSİNİN SÖZÜNÜ YAZACAĞIM..

BEN SENİN LİNKİNE BAKMADIM..BANA EHLULLAHTAN LİNK VER..
MESELA ADIYAMANDAKİ ZATTAN:ABDÜLBAKİ H.Z VERYA KIBRISİ H.Z VEYA MAHMUT EFENDİ H.Z BUNLARDAN LİNK VER..SEN KİMSİN????

sen İslamdan başka din mensubların de ehli necat olabileceğini savunadur

BEN DEĞİL İTİKAT BÖYLE..

daha öncede İbrahimi dinleri savunmuştun
İSPAT ET ÜYELİĞİMİ İPTAL EDİCEM...
SÖZLERİMİ ÇARPITMA
BİZ SENİN İDDİANI TARİH OLARAK ÇÖKERTTİK..

ehli kitabla ittifaka girmeye devam et..

EHLİ KİTAPLA İTTİFAK HADİSİNİ YAZDIK..

BİZ MEYVENİN FİYATINDAN SÖZ EDİYOZ..SEN MEYVENİN VİTAMİN DEĞERLERİNDEN SÖZ EDİYON..
BİZ MEYVE DEDİĞİMİZ İÇİN SENDE BİRİRLERİ MEYVE DEDİĞİ İÇİN AMANN BAKIN BUDA MEYVE DEDİ O HOCADAN FARKIN NE DİYO SORUYORSUN???

EL CEVAP:FARK SENİN ALGILAMA KAPASİTENDE

papa dediya dinlerarası diyaloğ çağdaş hristiyanlaştırma metodudur diye, işte böyle de oluyo başka türlü de olması mümkün değildi...[/QUOTE]

BUNLARA VERECEK CEVABIM YOK ÇÜNKİ BU KONU PAZAR KONUSU PAZARA GİRERSEK MEYVENİN FİYATINDAN SÖZ EDERİZ..SİZ DE SONRA MEYVENİN VİTAMİN DEĞERLERİNDEN SÖZ EDİYORLAR DEYİP..BİZ DE MEYVE KELİMESİNİ KULLANDIĞIMIZ İÇİN FARK NE DİYE SORARSINIZ..BU YUKARIDAKİLERİN MUHATABI BİZ DEĞİLİZ..BAŞKA MUHATAB ARAYINIZ...

SON SÖZÜMÜZ

LÜTFEN SÖZLERİMİZİ ÇARPITMAYINIZ..

SELAMETLE..

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı

kardeşim Nurcuların OKULU YOKTUR..
VARSA BU İDDİAYI KABULELENEN NURCU HEMEN S.NURSİNİN SÖZÜNÜ YAZACAĞIM..

BEN SENİN LİNKİNE BAKMADIM..BANA EHLULLAHTAN LİNK VER..
MESELA ADIYAMANDAKİ ZATTAN:ABDÜLBAKİ H.Z VERYA KIBRISİ H.Z VEYA MAHMUT EFENDİ H.Z BUNLARDAN LİNK VER..SEN KİMSİN????

sen İslamdan başka din mensubların de ehli necat olabileceğini savunadur

BEN DEĞİL İTİKAT BÖYLE..

daha öncede İbrahimi dinleri savunmuştun
İSPAT ET ÜYELİĞİMİ İPTAL EDİCEM...
SÖZLERİMİ ÇARPITMA
BİZ SENİN İDDİANI TARİH OLARAK ÇÖKERTTİK..

ehli kitabla ittifaka girmeye devam et..

EHLİ KİTAPLA İTTİFAK HADİSİNİ YAZDIK..

BİZ MEYVENİN FİYATINDAN SÖZ EDİYOZ..SEN MEYVENİN VİTAMİN DEĞERLERİNDEN SÖZ EDİYON..
BİZ MEYVE DEDİĞİMİZ İÇİN SENDE BİRİRLERİ MEYVE DEDİĞİ İÇİN AMANN BAKIN BUDA MEYVE DEDİ O HOCADAN FARKIN NE DİYO SORUYORSUN???

EL CEVAP:FARK SENİN ALGILAMA KAPASİTENDE

BUNLARA VERECEK CEVABIM YOK ÇÜNKİ BU KONU PAZAR KONUSU PAZARA GİRERSEK MEYVENİN FİYATINDAN SÖZ EDERİZ..SİZ DE SONRA MEYVENİN VİTAMİN DEĞERLERİNDEN SÖZ EDİYORLAR DEYİP..BİZ DE MEYVE KELİMESİNİ KULLANDIĞIMIZ İÇİN FARK NE DİYE SORARSINIZ..BU YUKARIDAKİLERİN MUHATABI BİZ DEĞİLİZ..BAŞKA MUHATAB ARAYINIZ...

SON SÖZÜMÜZ

LÜTFEN SÖZLERİMİZİ ÇARPITMAYINIZ..

SELAMETLE..
[/QUOTE]

o hadiste ehli kitabla ittifaka çağırmıyor Resulullah (sav) nasıl olurda "Ehli kitaba muhalefet ediniz" diye emreden Peygamber (sav) ittifaka onlarla çağırsın
Kuran ayetleri de bu ittifakı yasaklıyor olduğu halde?!

bir de çarpıtan kim?!!:!
Kıyamete yakın bir zamanda ehli kitab ile Müslümanlar arasında bir savaş olacak hatta ağaç "ey Müslüman , şurada yahudi var" diyecek....!!! biriler müslümanların sayılarını azaltıp kendi sayılarını çoğaltmak istiyo..onlara bu topraklar lazım , arzı mevud...

"Ey iman edenler!Kendilerine kitab verilenlerden bir gruba uyarsanız imanınızdan sonra sizi yeniden inkarcılığa sevkederler.
Size Allahın ayetleri okunurken üstelik Allah Resulu de aranızda iken nasıl inkara saparsınız ? Herkim Allaha bağlanırsa kesinlikle doğru yola iletilmiştir.
Ey iman edenler! Allahtan Ona yaraşır bir şekilde korkun ve ancak müslüman olarak can verin!'' (Ali İmran 3/100-102)

''Dinlerine uymadıkça Yahudiler ve Hristiyanlar da asla senden razı olmayacaklardır.De ki: doğru yol ancak Allahın yoludur.Sana gelen ilimden sonra onların arzularına uyacak olursan andolsun ki Allahtan sana ne bir dost nede bir yardımcı vardır.'' (Bakara 2/120)

''Ey iman edenler kendi dışınızdakileri sırdaş edinmeyin.Çünkü onlar size fenalık etmekten asla geri durmazlar hep sıkıntıya düşmenizi isterler .Gerçekten kin ve düşmanlıkları ağızlarından (dökülen sözlerinden)belli olmaktadır.Kalplerinde sakladıkları (düşmanlıkları) ise daha büyüktür.Eğer düşünüp anlıyorsanız ayetlerimizi açıklamış bulunuyoruz.'' (Ali İmran 3/118)

''Müminleri bırakıp ta kafirleri dost edinenler onları yanında izzet (güç ve şeref ) mi arıyorlar? Bilsinler ki bütün izzet yalnızca Allaha aittir'' (Nİsa 4/138)

''Ey iman edenler ! Yahudi ve Hristiyanları dost edinmeyin .Zira onlar birbirinin dostudurlar (birbirinin tarafını tutarlar).İçinizden onları dost tutanlar onlardandır.Şüphesiz Allah zalimlerin topluluğuna yol göstermez.
Kalblerinde hastalık bulunanların :'Başımıza (küresel) bir felaketin gelmesinden korkuyoruz'diyerek onların arasına koşuştuklarını görürsün .Umulur ki Allah bir fetih yahut katından bir emir getirecek de, onlar içlerinde gizledikleri şeyden dolayı pişman olacaklardır.''

sengul

Kayıtlı Kullanıcı
o hadiste ehli kitabla ittifaka çağırmıyor Resulullah (sav) nasıl olurda "Ehli kitaba muhalefet ediniz" diye emreden Peygamber (sav) ittifaka onlarla çağırsın
Kuran ayetleri de bu ittifakı yasaklıyor olduğu halde?!

peygamber as.bu ittifakı olacak diyor...sizde o hadisiten önce şu satırı verdiğimizi unutacak ve hadis alimliğine soyunacaksınız...

hadis var ama böyle diyeceksiniz..
peki aşağıda şu kırmızıyla çizilmişleri sekiz gözle bakarsanız...izahta baktığınız verileri hadise uyarlayıp...
ayetlerle deşifre etme ahmaklığına dalmaszsınız...

Hadis-i sahihle,ahir zamanda İsevilerin hakiki dindarları ehl-i kuran ile ittifak edip,müşterek düşmanları olan zındıkaya karşı dayanacakları gibi;şu zamanda dahi Ehl-i Diyanet ve Ehl-i hakikat,değil yalnız dindaşı,meslektaşı,kardeşi olanlarla samimi ittifak etmek,belki HRİSTİYANLARIN dindar ruhanileri ile dahi,medar-ı ihtilaf noktaları muvakkaten(geçici olarak) medar-ı münakaşa ve niza(kavga)etmeyerek,müşterek düşmanları olan mütecaviz DİNSİZLERE karşı ittifaka muhtaçtırlar..

ÇARPITMA

sengul

Kayıtlı Kullanıcı
Hadis-i sahihle,ahir zamanda İsevilerin hakiki dindarları ehl-i kuran ile ittifak edip,müşterek düşmanları olan zındıkaya karşı dayanacakları gibi;şu zamanda dahi Ehl-i Diyanet ve Ehl-i hakikat,değil yalnız dindaşı,meslektaşı,kardeşi olanlarla samimi ittifak etmek,belki HRİSTİYANLARIN dindar ruhanileri ile dahi,medar-ı ihtilaf noktaları muvakkaten(geçici olarak) medar-ı münakaşa ve niza(kavga)etmeyerek,müşterek düşmanları olan mütecaviz DİNSİZLERE karşı ittifaka muhtaçtırlar..

şimdi nerde göster bakalım ehli kitap ile ittifak sözü???

hadisi sahih kitap ehlinden söz ediyor...ve olacak diyor...

biz yazdıklarımıza hadisi kaynak gösteriyoz...

yoksa peygamber a.s kaza namazı kılmasaydı biz nerden bilecektik kaza namazını sizin verdiğiniz linktenmi???

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt