Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Camiye Gideceğimi Zannetmiyorum..... (1 Kullanıcı)

icveat

Kayıtlı Kullanıcı
esselamun aleyküm inş...
ibretli bi olay, paylaşım için saol kardeş
GELMİYENİDE GETİRİRLER BİRGÜN,AMMA İKİ AYAK ÜSTÜNDE AMMA DÖRT KOLLU TABUT ÜSTÜNDE
RAB'İM İKİ AYAK ÜZERİNDE GELENLERDEN EYLESİN CÜMLEMİZİ İNŞ...
ES-SELAM, VED-DUA İLE İNŞ...​

-Ammar Bin Yasir-

Kayıtlı Kullanıcı
esselamun aleyküm inş...​

ibretli bi olay, paylaşım için saol kardeş
GELMİYENİDE GETİRİRLER BİRGÜN,AMMA İKİ AYAK ÜSTÜNDE AMMA DÖRT KOLLU TABUT ÜSTÜNDE
RAB'İM İKİ AYAK ÜZERİNDE GELENLERDEN EYLESİN CÜMLEMİZİ İNŞ...

ES-SELAM, VED-DUA İLE İNŞ...
Rabbimiz razı olsun inşaallh hayırlı akşamlar Rabbimize emanetsiniz kardeşim

kasirga

Kayıtlı Kullanıcı
eninde sonunda varacağımız yer musalla,
son giysimiz kefen........

bizim memlekette hocaya demişler hocam filanca kahveden çıkmıyor o kdar yalvardık yakardık camiye gelmiyor. siz ne dersiniz demişler. imam demişki:

gelir, gelir merak etmeyin. dikey gelmezse, yatay gelir..

müslümansan, rızanla yüreyerek gelmezsen geleceksin öylece uzanmış bi vaziyette.

üniversite yıllarında bi bayan öğrenci demişki arkadaşlarına aslında bende sizin gibi öğlen arasında namaz kılmak istiyorum ama sabah makyaj yapmak için o kadar uğraşıyorum, abdest alırken hem makyajım hemde saçlarım mafolur, bu kadar kısa zamanda tekrar yapamam.

"nefsim sen ölmez misin?
öleni görmez misin?
........ "

bir şeyden kaçınmak isteyene vardır elbet dolu bahane. hatta öyle bahaneler varki söyleyen için çok mantıklı olabiliyor; oysa düşününce şeytani bi vesveseden öteye geçmiyor.

Rabbim cümlemizi ıslah etsin ve hidayete erenlerden eylesin.

selam ve dua ile...

keltepe

Kayıtlı Kullanıcı
rabbim Razi Olsun Tubacim...

çok Güzel Anlamli Bir Paylaşim..

A.e.ol.dua Ile...

Sevgi Gülü

Kayıtlı Kullanıcı
s.a ALLAH razı olsun ben solculara çok gülüyorum .laiklik diyorlar çağdaşlık diyorlar ataistiz diyorlar amma amma cenazelerini camiden kaldırıyorlarsizede garip gelmiyormuki mesela inönü apdullh gül taziyeye gitmek için ailesinden randevü talep etmiş laiklik gereği olarak kabul etmediler ama inönüyüde camiden uğurladılar işde böyle arkadaşlar kasırga arkadaşım yazdıkların hoşuma gitti ne demiş imam dik gelmezse yatay gelir A.E.O.

betus

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm..bu hikaye için ellerine sağlık..ALLAH ım bizi gaflet uykusundan uyandırsın ve şanslı kullarından yapsın inş.:H

pakizebölükbas

Kayıtlı Kullanıcı
”Gel seni camiye götureyim” dedim. “Bugün cuma biliyorsun”
-”Sende benim camiye gitmedigimi biliyorsun” dedi.

sakin gitme aman kac .belki kalbine nur düserdi.selamete ererdin .gecmis ola!!!!!!!.Rabbim bizide gaflatten uyandirsin insallah.

emegine saglik cok güzel bi paylasimdi.

-Ammar Bin Yasir-

Kayıtlı Kullanıcı
eninde sonunda varacağımız yer musalla,
son giysimiz kefen........

bizim memlekette hocaya demişler hocam filanca kahveden çıkmıyor o kdar yalvardık yakardık camiye gelmiyor. siz ne dersiniz demişler. imam demişki:

gelir, gelir merak etmeyin. dikey gelmezse, yatay gelir..

müslümansan, rızanla yüreyerek gelmezsen geleceksin öylece uzanmış bi vaziyette.

üniversite yıllarında bi bayan öğrenci demişki arkadaşlarına aslında bende sizin gibi öğlen arasında namaz kılmak istiyorum ama sabah makyaj yapmak için o kadar uğraşıyorum, abdest alırken hem makyajım hemde saçlarım mafolur, bu kadar kısa zamanda tekrar yapamam.

"nefsim sen ölmez misin?
öleni görmez misin?
........ "

bir şeyden kaçınmak isteyene vardır elbet dolu bahane. hatta öyle bahaneler varki söyleyen için çok mantıklı olabiliyor; oysa düşününce şeytani bi vesveseden öteye geçmiyor.

Rabbim cümlemizi ıslah etsin ve hidayete erenlerden eylesin.

selam ve dua ile...
selamun aleyküm hayırlı akşamlar RAbbimiz bilen ders alan kullarından eylesin inşaallah :H​

-Ammar Bin Yasir-

Kayıtlı Kullanıcı
s.a ALLAH razı olsun ben solculara çok gülüyorum .laiklik diyorlar çağdaşlık diyorlar ataistiz diyorlar amma amma cenazelerini camiden kaldırıyorlarsizede garip gelmiyormuki mesela inönü apdullh gül taziyeye gitmek için ailesinden randevü talep etmiş laiklik gereği olarak kabul etmediler ama inönüyüde camiden uğurladılar işde böyle arkadaşlar kasırga arkadaşım yazdıkların hoşuma gitti ne demiş imam dik gelmezse yatay gelir A.E.O.
evet gerçektende öyle kim olursa olsun nasıl yaşarsa yaşasın camiden son yolculuguna uğurlanıyoo Rabbimiz ölmeden hidayete erdirsin inşaallah selametle kalın Rabbimize emanet olun inşaallah..

-Ammar Bin Yasir-

Kayıtlı Kullanıcı
”Gel seni camiye götureyim” dedim. “Bugün cuma biliyorsun”
-”Sende benim camiye gitmedigimi biliyorsun” dedi.

sakin gitme aman kac .belki kalbine nur düserdi.selamete ererdin .gecmis ola!!!!!!!.Rabbim bizide gaflatten uyandirsin insallah.

emegine saglik cok güzel bi paylasimdi.
selamun aleyküm ablacım Rabbimiz razı olsun hayırlı akşamlar selametle kalın inşaallah

-Yalancı_Dünya-

Kayıtlı Kullanıcı
Selamın aleyküm. Tüylerim diken diken oldu çok ibretli bir yazı gerçekten. Allah korusun. Hayatta hiç büyük konuşmamalı insan. Hayırlı günler.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt