Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Camiye Gideceğimi Zannetmiyorum..... (1 Kullanıcı)

-Ammar Bin Yasir-

Kayıtlı Kullanıcı
Yolda karşılastığımızda ezan okunuyordu.
-”Gel seni camiye götureyim” dedim. “Bugün cuma biliyorsun”
-”Sende benim camiye gitmedigimi biliyorsun” dedi.
-”Biliyorum ama sebebini gerçekten merak ediyorum”
-”Ne bileyim, olmuyor işte. Hem pantolonumun ütüsü bozulup, dizleri cıkar diye endişe ediyorum” dedi.

Gayri ihtiyari gülmeye başladım.
-”Herhalde şaka yapıyorsun. Bunun icin cami terk edilir mi?
-”Ciddi söylüyorum. Giyimime ve özellikle yeşile düşkün olduğumu bilirsin.” dedi.
Gerçekten de öyleydi. Giydiği birbirinden güzel elbiseleri; mutlaka yeşilin bir başka tonundan seçer ve her zaman ütülü tutardı.
-”Peki” dedim. “Hayatında hiç camiye gitmedin mi?”
-”Çocukken dedemle birkaç kere gitmiştim. Hem o yaşlarda dizlerimin aşınacak diye herhalde endişe etmiyordum. Fakat artık camiye gidebileceğimi zannetmiyorum.”
Söyledikleri beni son derece şaşırtmış ve bu konuyu açtığıma pişman etmisti. Daha sonra tokalaşıp ayrıldık. Onunla konuşmamızdan iki ay sonra; kendisinin camide olduğunu söylediler.Hemen gittim. Bahcedeki namaz saflarının en önünde duruyordu ve yine yeşiller vardı üzerinde . Yavasca yanına yaklaştım ve Kısık bir sesle:
“Hani camiye gelmiyecektin ?” dedim
Hiç sesini çıkartmadı. Çünkü musalla taşının üzerinde, yeşil örtülü bir tabut içinde yatıyordu...

Kaan Erdem

Yönetici
-”Ne bileyim, olmuyor işte. Hem pantolonumun ütüsü bozulup, dizleri cıkar diye endişe ediyorum” dedi.

ALLAH cc affeylesin..bizleri gaflete düşüp nasipsiz olanlardan etmesin...

selam ve dua ile kalınız..selametle...

salih_x

Kayıtlı Kullanıcı
paylaşım için sağol..

Sefine-i Hayat

Kayıtlı Kullanıcı
Es Selamun Aleyküm Kardeşim.çok Güzel Bir Hikaye Olmuş.emeğine Sağlik.camiye Gitmemek Için Uydurduğu Bahaneye Ancak Gülüyorum.pantolonunun ütüsü Bozulmasinmiş....:( Rab'bim C.c. Razi Olsun Kardeşim,bizi Son Nefesimize Kadar Kulluk Hizmetiyle Soluklandirsin Inşaallah.selametle....B)

-Ammar Bin Yasir-

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH cc affeylesin..bizleri gaflete düşüp nasipsiz olanlardan etmesin...

selam ve dua ile kalınız..selametle...
SELAMUN ALEYKÜM KAAN ABİ RABBİM HİDAYETE EREN KULLARINDAN EYLESİN BAZI ŞEYLERİN FARKINA HEMEN VARAMIYORUZ RABBİMİZ AFFEYLESİN ŞAŞITMASIN İNŞAALLAH

ahirete_yolculuk

Kayıtlı Kullanıcı
paylasimin icn allah razi olsun kardesim güzel ve ibretlik bir hikaye

-Ammar Bin Yasir-

Kayıtlı Kullanıcı
Es Selamun Aleyküm Kardeşim.çok Güzel Bir Hikaye Olmuş.emeğine Sağlik.camiye Gitmemek Için Uydurduğu Bahaneye Ancak Gülüyorum.pantolonunun ütüsü Bozulmasinmiş....:( Rab'bim C.c. Razi Olsun Kardeşim,bizi Son Nefesimize Kadar Kulluk Hizmetiyle Soluklandirsin Inşaallah.selametle....B)
VE ALEYKÜM SELAM KARDEŞİM ALLAH CC RAZI OLSUN SELAMETLE RABBİMİZE EMANET OL :H

EBRARNISA

Kayıtlı Kullanıcı
HAYIRLI AKŞAMLAR TUĞBA KARDEŞİM. ANLAMLI VE İSON DERECE İBRETLİK PAYLAŞIMIN İÇİN ALLAH RAZI OSUN.
BU KONUDAN ŞU ANLAMDA ÇIKIYOR ;
BU DÜNYADA KINADIĞIMIZ, BEN ŞUNU HAYATTA YAPMAM DEDİĞİMİZ ŞEYLERİ PAYMADAN ÖBÜR ALEME GÖÇ ETMEYECEĞİZ YA, İŞTE YAZIDA BUNU DA GÖRÜYORYZ...
SELAM VE DUA İLE SAĞLICAKLA KALIN.......

meltem

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
sonsuznurr.blogcu.com
Tubacım emeklerine sağlık Allah razı olsun ...Allah hiçbirimizi dünyalıklara takılıp ahiretini unutanlardan eylemesin selam ve dua ile...

firdes

Kayıtlı Kullanıcı
gerçekten bahane olduktan sonra,herşey olabilir..çorabı temiz olmayabilir,dizleri nasır tutabilir,kapalı yer korkusu olabilir..yani bahaneler türlü türlü..cuma dan cumaya dahi gitmeyip,kahve köşelerinde yada başka meşguliyetlerle gitmeyenlerin gideceği yer yine camiidir..ne kadar istemese de..ne kadar haktan yüz çevirse de,gideceği yer yine camiidir..
Allah cc cemaatle namaz kılma şevkinizi arttırsın abilerim..
o yeşilleri severken,Rabbini hatırlayanlardan,RABBİNE YÖNELENLERDEN eylesin..
:TPAYLAŞIM İÇİN
SELAM VE DUALARIMLA..

-Ammar Bin Yasir-

Kayıtlı Kullanıcı
HAYIRLI AKŞAMLAR TUĞBA KARDEŞİM. ANLAMLI VE İSON DERECE İBRETLİK PAYLAŞIMIN İÇİN ALLAH RAZI OSUN.
BU KONUDAN ŞU ANLAMDA ÇIKIYOR ;
BU DÜNYADA KINADIĞIMIZ, BEN ŞUNU HAYATTA YAPMAM DEDİĞİMİZ ŞEYLERİ PAYMADAN ÖBÜR ALEME GÖÇ ETMEYECEĞİZ YA, İŞTE YAZIDA BUNU DA GÖRÜYORYZ...
SELAM VE DUA İLE SAĞLICAKLA KALIN.......
selamun aleyküm hayırlı günler evet Rabbim böyle şeytan vesveselerinden bizleri korusun Rabbimize emanet olun inşaallah:H

-Ammar Bin Yasir-

Kayıtlı Kullanıcı
gerçekten bahane olduktan sonra,herşey olabilir..çorabı temiz olmayabilir,dizleri nasır tutabilir,kapalı yer korkusu olabilir..yani bahaneler türlü türlü..cuma dan cumaya dahi gitmeyip,kahve köşelerinde yada başka meşguliyetlerle gitmeyenlerin gideceği yer yine camiidir..ne kadar istemese de..ne kadar haktan yüz çevirse de,gideceği yer yine camiidir..
Allah cc cemaatle namaz kılma şevkinizi arttırsın abilerim..
o yeşilleri severken,Rabbini hatırlayanlardan,RABBİNE YÖNELENLERDEN eylesin..
:TPAYLAŞIM İÇİN
SELAM VE DUALARIMLA..
selamun aleyküm Rabbim şaşırtmasın bizleri inşaallah sevdiği kullardan eylesin Rabbimize emanet olun yorumlarınız için Rabbimiz razı olsun

ekremeee

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun ibret verici allah hepimizi affetsin amin a.e.o

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt