Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Başörtülü Yari çiplaklar.? (1 Kullanıcı)

turk8487

Kayıtlı Kullanıcı
amin diyorum bende sizin dualarınıza örtünün hakkını vermek çok zor bişey deil ama etrftaki yarı çıplaklara özenen okadar çok insan varki
ne kadar yanlış bi örtünme tarzı olduğunu düşünemiycek kadar cahilmi bu insanlar anlaşmış deilim ya açık ğezinin yada tam anlamıyla kapanın diyorum böyle insanlara allah hepimizi doğru yola çevirsin yanlış yollardan alakoysun inşallah

Gülfidan

Kayıtlı Kullanıcı
Allah hidayet versin.

bilgisizliklerini affetsin.

örtünmenin manasını anlayabilmeyi nasip etsin Rabbim.

kurt26

Yasaklı Kullanıcı
abdurrrahman önülün baş örtüsü diye ilahisi var tavsiye ederim.

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Ben de örtüyle ilgili ayet-i kerimelerin tefsirinin okunmasını tavsiye ediyorum tüm kardeşlerime..

acizanegünahkar

Kayıtlı Kullanıcı
Maalesef yazılanlar zamanımızın aciz yaşanılan gerçekleri, zaman zaman tartışmalarımda "O kafasını kapatanlar yokmu üstü kaval altı şişhane" yorumlarını sık sık duyuyor ve maalesef ki savunma yapamadan sadece sessiz kalmayı tercih ediyorum, bazı kardeşlerimiz nedendir bilimez sadece başını kapatıyor ama makyaj ve ince elbiselerle ve vücudu belli eden giysilerle komik duruma düşüyor ve gerçek ten RABBİMİN rızası içim kapanan kardeşlerimizede gölge düşürüyorlar bunları yazmakla kimseyi yermke deyil amacımız sadece uyarmak ya tam yapın yada yapmayın daha makbul olur. acizane yazdık hatamız olduysa affola. RABBİM O kardeşlerimizede hidayet versin inşallah.

PeNYe.Zz

Kayıtlı Kullanıcı
gerçekten kapanmak isteyen kardeşlerimiz yarı açık yarı kapalı kişileri görüp uzaklaşıyo olablirler..ben kendim içinde konuşuyorum dört dörtlük kapalı olsam keşke..çok eksiğim var ama en azından nerde yanlış yaptığımı çok iyi biliyorum ve düzelteceğime inanıyorum.rabbim herkese hakkıyla örtünmeyi nasip etsin

Remzi Ece

Kayıtlı Kullanıcı
kimse kimsenin giyimine karışamaz kimsede bir başkasının giyimini din ile bağdaştıramaz.artık tesettürlü seksi kızlar moda öyle olmasa nikah düşen erkeklerle güle oynaya sohbet eder şakalaşırlarmı.baksanıza hala erkeklerle beraber okumak istiyorlar
Tesettürlü ..... kızlar tabiri yakışmamış. Tesettürlü olmak öyle olmaya da modayada engeldir.Moda tüm zamanların en tehlikeli virüsüdür.

kardelele

Kayıtlı Kullanıcı
Allahu Teala Hidayet Versin Cümlemize Bu Zamanda Müslümanligimizi Bile TAM ANLAMIYLA Yaşayamiyoruz Elhamdülillah Müslümaniz Ama Doya Doya Yaşayamiyoruz.
ALLAHA EMANET OLUN.SELAMETLE KALIN.

-seleme-

Kayıtlı Kullanıcı
ben hep bu sözü sevmişimdir ne elbiseler gördüm içinde insan yok,ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok...Hz Mevlana ... bence bu söz herşeyi açıklıyo ve ben ne açıklar gördüm dinine aşık ne kapalılar gördüm dinle alakası yok bu konuya değindiniz için allah razı olsun

acizanegünahkar

Kayıtlı Kullanıcı
Hidayet sahibi sadece RABBİMDİR bizlerse ona layık olmaya çalışmamız gerekir, bu işin şakası yoktur, her şeyin telafisi var ama imanın eksikliğinin telafisi yok ama gelinde bunu bizim nefsimize anlatalım, RABBİM cümlemize hidayet nasip eyle.

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Cennete Giremez, Kokusunu Alamazlar
Peygamber Efendimiz de hadislerinde şöyle buyurmaktadır: "Cehennemliklerden iki sınıf vardır ki, ben onları görmedim (ileride görülecektir).

Birincisi; yanlarında bulunan öküz kuyruğu gibi kırbaçlarla halkı (haksız yere) kırbaçlayan (zalim) kimselerdir.

İkincisi ise giyinmiş çıplaklardır (kalçasını oynatan, salınarak yürüyen, ince elbise giydikleri için göğüsleri kolları ve boyunları açık olan) kadınlardır. Bunların başları salınan deve hörgücü gibi kadınlardır. Bunlar cennete giremezler, onun (cennetin) kokusunu da alamazlar; hâlbuki onun kokusu mesafelerin ötesinden alınır." (Müslim, Libâs 125, hadis no: 2128)

"Ümmetimin son dönemlerinde giyimli fakat çıplak bir takım kadınlar olacak, bunların başlarının üstü deve hörgücü gibi bulunacaktır. Bunları lanetleyin, çünkü onlar lanetlenmişlerdir." Başka bir rivayette; "onlar cennete giremez ve cennetin kokusunu bile bulamazlar" ilavesi vardır. (Müslim, Libas, 125, Cennet, 52; Ahmed b. Hanbel, II, 223, 356, 440)

"Resûlullah (sav) hafif bir elbise giyip tamamen vücut hatlarını örtmeyen elbiseler giyen kadınlara ‘Onlar adı örtülü ama gerçekten çıplaktırlar’ buyurmuştur.” (Süyûtî, Tenvîru'l-Havâlif, c. 3, s.103)

Yazımızda yer verdiğimiz hadislerde bir şekilde kınanan ve Cennetin kokusundan mahrum kalacak bu örtülü çıplaklar kimlerdir? Bunlar İslam’ın koyduğu ölçülere uymayan, yani ince, dar ve uzuvları gösteren elbiseler giyen ya da vücudunda örtmesi gereken yerleri örtmeyen kadınlardır. Kadınların bu şekilde giyinmesi, küçük günahlardan olsaydı, elbette Peygamberimizin mübarek ağzından bu derece ağır şekilde tehdit etmezdi. Peygamberimizin hadisinde yer alan ‘teberrüc’ ifadesini kimi âlimlerimiz ‘giyinik çıplaklık’, ‘başörtülü açıklık’, ‘örtülü çıplaklık’, ‘tesettürsüz örtü’, ‘Teşhircilik’ gibi ifadelerle Türkçeleştirmeye çalışmışlardır.

Yine, Peygamberimiz gösteriş ve şöhret için giyinenleri şu hadisleriyle uyarmaktadır: "Kim dünyada şöhret için elbise giyerse, Allah ona kıyâmet gününde zillet elbisesi giydirir. Sonra da onu cehennemin alevli ateşlerinde yakar." (Ebû Dâvud, Libas 5, h. No: 4029, 4030).

‘Şöhret elbisesi’nden maksat, başkalarına câzip görünmek ve fors satmak için giyilen elbisedir. (Şevkânî, Neylü'l-Evtâr, c. 2, s. 94)

İbnü'l-Esir ise ‘şöhret elbisesi’nden maksat, insanların arasında göz alıcı elbiseler giyerek büyüklük taslamak, kibirli tavra bürünmektir, diye belirtir. Başka bir hadis-i şerifte Efendimiz şöyle buyurmuşlardır: "Kim (dünyada, dikkatleri üzerine çeken) şöhret elbisesi giyerse, Allah, alçaltacağı gün alçaltıncaya kadar, o kimseden yüz çevirir (rahmet nazarıyla bakmaz)." (Kütübi Sitte Tercüme ve Şerhi, İ. Canan, c. 17, s. 465)

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
'Mümine Hanımın Zırhıdır O…'

Daha hayırlı olan ‘takvâ elbisesi’ nedir? Takvâ (din örtüsü) ile kişi, kendini korumaya, dinî hayatına zarar verecek şeylerden sakınmaya çalışır. O örtü ile korunur, o örtü ile temiz fıtratını savunur, o örtü ile edep dışı işlerden kendini muhâfaza eder. O örtü onun için zırh gibidir, sağlam bir kale gibidir, çevresinde onu tehlikelerden saklayan nöbetçiler gibidir. İşte takva elbisesi budur. İnsanın rûhunu giydiren ve doyuran elbise. İnsanın mânevî dünyasını kollayan, yüzünü kızartacak bütün yanlış hareketlerden koruyan bir mânevî giysi, bir örtünüş ve davranış biçimi. Müminin onuruna, kişiliğine, inancı, ahlâkı ve namusuna zarar verecek davranışlardan onu koruyan bir giysidir takva elbisesi. Tesettür; hanımlar için Allah'ın emirlerine uygun olarak örtünme demektir, iman alâmetidir, İslâm şiarıdır. Ruhumuz gibi vücudumuz üzerinde de Allah'ın hâkimiyetini kabul edişin belgesi olan bir ibadettir tesettür. Bilinçli ve takva üzere örtünen Müslüman hanımlar elbisesi ile başkalarına şu mesajı verirler:

"Ben vücudumu sergilemem, ben dişiliğimle değil, kişiliğimle toplumda yer alıyorum. Ben ziynetlerimi ortaya koyarak hem kendimi hem de başka erkeklere günaha sokmak istemiyorum.” Şeklinde kibarca mesaj verir. Ne yazık ki günümüzde hanımlarımızın gerçek tesettürden uzaklaştırılıp, yoz bir tesettür anlayışına götürülmek istendiğini görmekteyiz. Bunun değişik sebepleri vardır. “Başta şeytan, nefis, moda, tesettür defileleri, kötü arkadaş, çevreye kendini kabul ettirme, beğenilme arzusu gibi hususlar gözümüze çarpmaktadır. Hakiki iman sahibi müslüman hanım, örtüsünü Allah rızası için üzerine alır. O Allah’tan başkasına beğenisine ya da kınamasına aldırış etmez. O’nun amacı takvaya ulaşmaktır.

Şöyle bir soru gelebilir? Peki, hanımlar güzel bir kıyafet giymeyecek mi?
Modaya uymayacak diye de kadınlar için 'güzel giyinmesinler' demek istemiyoruz. Tabiî ki tesettürlü giyim, bakanları tiksindirecek, hoşuna gitmeyecek tarzda olmamalıdır. Zaten Müslüman Hanım için eşinin ve derecesine göre diğer mahremlerinin yanında onu sınırlayan ve yasaklayan bir hüküm yok. Ama önemli olan sokakta yabancı erkeklerin dikkatini çekecek, cinselliği öne çıkarıcı, vücut hatlarını belli edici kıyafet olmamasına dikkat etmek gerekir.

Lütfen Hanımlar, örtünmek önemlidir. Ama nasıl bir örtünme? Kastettiğimiz de Kur’an ve Sünnet’in ruhuna, takvaya uygun olan bir örtünmedir. Rabbimizin rahmet ve bereketi üzerinize ve üzerimize olsun.

nofeeear

Kayıtlı Kullanıcı
S.a Kardeşler Allah Razı olsun sizlerden...

Konuyu başlatan kardeşim o bayan resimlerinide kaldırırsa daha iyi olur..

Selam ve Dua İle...

kurt26

Yasaklı Kullanıcı
bencede kaldırın kötü örnek.

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Şimdi arkadaşımız kaldıracak inşaallah..

kurt26

Yasaklı Kullanıcı
amin.
resmi görünce (psing)burnuna demir taktıran türbanlı bir hanfendi aklıma geliyor.

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleyküm..
Allah celle celaluhu razı olsun resimler için..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt