Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Başörtülü Yari çiplaklar.? (1 Kullanıcı)

kasirga

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleykum ben ortulu değilim belkı bu laf bana düşmez ama ortulu olsam kı olduğum anlar tam oluyorum şu soruyu soruyorum neden ortunuruz ? susten kacmak için güzelliğimizi bir ziynet gibi kapantmak için değil mi pekı nedne oyleyse susten kaçipta süse meylederiz?! tamam pasakli gibi çıkalım demıyorum kı zaten bu donemde ancak bu cahil damgasına vurulup bir hataya düşmek olur ama pasaklı olmamak ve dagınık gıyınmemek bir susu de gostermıyorkı ?

nedir o makyaj yapmiş basına esarp gecırmiş!

nediir o basını kapamiş dap dar badı giymiş !

nedir o basını kapamiş ama erkeklerle arasına mesafe koymamiş ( madem koymucaksın neden basını kapıyorsun?!)

Ve daha cok cok fazlası ama zaten siz bunları biliyorsunuz.

işte ben bu gibi insanlar yüzünden kapanamıyorum.Belki onlara hata bulmam zordur ama ailemın ,akrabalarımın ve benım tanıdığım her turbanlı(bazıları hariç) adabıyla sadece ALLAH azze ve celle için takmıyorlar turbanı ,nıye taktıkları ise kendılerıne kalmiş ama şimdi oyle bir vazıyet olduku turbanlı bayanlar kotu gozle gorulmeye baslandı o kadar kı ben esarbı taksam belkıde ailem oylesıne antipatı almişki islama yakın olmamı her ne kadar sevseler bile benı turbanlı gormeye tahamul edemıyorlar ve o durumda odamdan cıkmamamı emredıyorlar,bu neden oluyor ..turbanlıların adabıyla turbanlı takmadıkları için.Babam bana acık acık kızım bu sehırde bu semtte bu kosullarda turbamn takarsan adın cıkar dıyor ve korkarım haklı cunku yaşadiğim mevkide turbanlılara ktou gozle bakılmaya başlandı :( Ve ben işte bu ryarı cıplak hatta benım gozumde tamamen çıplak olan kadınlardan nefret edıyorum...

bismillahirrahmanirrahim
es selamun aleykum kardeşim... buna benzer soylemler maalesef bir kaç tanıdığımdan daha işittim... örtülü olduğum anlar tam örtünüyorum demişsin. ne güzel kardeşim, o zaman bu kötü örneklere sen duruşunla güzel bir cevap ol...
açıkcası şunu söylemek zorundayım ben bu tarz insanlar yüzünden kapanamıyorum gibi bir bahaneyi dini hükümleri ifa etmemizi engelleyen mantıklı gibi görünen seytani bir vesvese olarak görüyorum.. zira başörtüsü Yüce Yaradanın emridir. bundan sual olunacaktır. diyemezsin ben bunların yüzünden kapanmadım diye, diyebilmeslisin ben hanım sahabeleri, Hz. Muhammed s.a.v. in zevceleri o mübarek hanımları kendime örnek aldım...
nasılki içki içen müslümanlar, doğru düzgün namaz kılamayan imamlar, zekatını vermeyen mal mülk içindeki zenginlere bakıp bunların yüzünden müslüman olamadım, bunların yüzünden namaz kılmıyorum, bu zenginler varken ben niye zekat vereyim vs. demek abesse buda bana o kadar abes geliyor... (islami kaideleri bilrek ifa etmeyenleri Yaradan bilir ve onun takdirinden şüphemiz olmasın. onun için filanca şöyle böyle yapmıyordan ziyade ben ne yapıyorum ne yaptım demek daha makbuldur.)
neden bize hep kötü örnekleri ele alıp islami hükümlerden kaçmak kolayımıza gelir. ben kur'an_ı mahreçlerini çıkararak okuyamıyorum o zaman okumayayım mı? bilakis doğrusunu öğrenmek için çaba sarf etmeliyim ve okumaya devam ederek okuyuşumu düzeltmeliyim.

ailem, çevrem kapanmama kötü bakıyor.. nasıl kapanayım? dersen derimki senin kapanmanın sevamı daha büyük olur. çünkü kimki dininden dolayı horgörülürse mükafatı daha büyük olur. asıl imtihan budur. mücadele budur kardeşim. ve sen demişsin kapanırsam tam kapanırım diye. bekleme fazla zira ömür kısa... sen içindeki bu güzellikle kapanırsan eminim daha bir çok kişiyi islama davet edersin. belkide bir gün diyeceklerki bu kişinin örtüşüne duruşuna, islamı yaşayaşaşına hayran kaldım ve bende kapandım. işte kapanan her kişi seni dua ile anacak. sevabın kat kat artacaktır...
(bir hususu daha belirtmek istiyorum, bu yarıçıplaklar mevzusunu yorumlarken daha duyarlı olalım kardeşlerim. zira islamı yeni öğrenenler oluyor. misal kadın yeni müslüman oldu denildiki başörtüsü farz. kadının bu yaşına kadar getirdiği bazı alışkanlıkları var elbet bu kötü alışkanlıklardan vazgeçmek zorunda. ancak islamdan nefret etmemesi için başlarda direk tamamen kapanacaksın, makyaj yapmayacaksın vs. denilemiyor. adım adım öğretiliyor. ne güzel başını örtmüşsün Allah kabul etsin kardeşim, makyaj yapmasan daha güzel olacak inşallah gibi telkinlerle, yavaş yavaş alıştırılıyor. olaki siz tam bu aşamadaki birine bilmeden ne biçim kapalı diye hakaret ettiniz ve kişinin tamamen dinmen çıkmasına vesile oldunuz işte bunun vebali daha büyük kardeşlerim.
bu sebeple uyaralım ama güzel ve bir şekilde de islami hükümleri kendince ifa etmeye çalışanları destekleyerek içindeki imanları artıralım inşallah en doğrusunu yapacaklardır. )

hakkınızı helal edin.
güzel haberini almak ümidiyle Allaha emanet ol kardeşim ;)

selam ve dua ile

medahms

Kayıtlı Kullanıcı
Başörtülü Yari çiplaklar.?

BAŞÖRTÜLÜ YARI ÇIPLAKLAR.?

Etraf başörtülü yarı çıplaklardan geçilmiyor.

Tesettürle başkaları değil ama başörtülüler fena halde dalga geçmekte.

Arkadaş zor geliyorsa çıkar kafandaki örtüyü.

Sana zorla taktıran mı var?

Bir salaşlık, bir derbederlik.

Sanki kafasındaki iki kılı kapatınca hatun kişi, bütün vazifelerini tamamlamış gibi vücudunu orta yere saçıveriyor.

Acaba Müslüman kadının sadece saçı kıymetli, en mahrem vücut azaları çok mu değersiz diye düşünmekte insanlar. Göbekler, göğüsler, kalçalar orta yerde.

Kadıncağız adeta amazon gibi sokağa fırlamış.

Önceki gün ziyaretime gelen üç bayan yazarla oturup konuştuk. Örtülerini bayağı modernleştirmişlerdi. Belli ki bana akıl vermeye gelmişlerdi. "Biz de zamanında bu tesettürü amma abartmışız" deyince bayağı şaşırdım. Arkadaşlarım iyi eğitimli ve sevilen kalem sahipleri idi ama değil pardösü, ceket bile giymeyerek incecik elbiselerle ne büyük devrim yaptıklarını anlatmaya uğramışlardı.

En baştakilerdeki bozulma bütün toplumu etkilemekte. VIP kadınlardan başlayan bir dezenformasyon.

"Özür dileriz cumhurbaşkanlığı sitesinde hanımefendinin bir düğünde çekilmiş resmi çıkmış, düzelteceğiz".

"E evladımın düğününde bile, şöyle etrafa endamlı bir kadın nasıl olurmuş göstermeyeyim mi? Hem bizi zevksizlikle, demodelikle suçlayan laiklere biraz zarafet dersi vermeyelim mi?" iyi niyetinizi yüzünüzden okuyorum da.

Düğünlere katılan binlerce erkeğin meraklı bakışlarını bir kalemde yok saymanız da size ilahi bir artı getiriyor mu acaba?

Ya da dinin şöyle bir kuralı mı var? Düğünlere katılan erkekler namahrem sayılmaz. Zaruret miktarıdır. Gecelik gibi elbiselerle göbeği göğsü etrafa dağıtıp salon sahibeliği yapmanız da bir mahzurat yok mudur?

Büyük başlarımız böyle yapınca; halk çocukları da nereden bulsunlar cici salonları, şık avizeleri, pahalı kostümleri; onlar da sokaklarda soyunmaya başladılar.

Tamam, bizim kızlar yeni örtünüyor biraz hoşgörü de, altmış yaşındaki büyük hanımlarda da mendil kadar başa yapışan örtüler ve göbek göğüs hatları olabildiğince belli eden dar kostümler.

Acaba Müslüman modacılar ellerindeki makasın hakkını nasıl verecekler? Pardösü değil de atletizm mayosu biçiyorlar sanki. Bütün vücut azaları ortada.

Tanıdığım pek çok başı açık laik bayan; bizim başı örtülü pek çok kadınımızdan daha kapalı giyinmekteler. Yaz sıcağında diz altı eteği üzerine ceketini ya da hırkasını giymeden dışarı çıkmayan, neneden atadan görgülü, terbiyeli çok insan tanıyorum.

Lakin bizim cephede bir amazonluk, bir yarı çıplaklık almış başını gidiyor. Arkadaşlar zor geliyorsa takmayıverirsiniz şu örtüyü olur biter.

Ama Rabbimizin Müslüman kadınlara hediye ettiği tesettür tacını, toza kire bulayıp ayağa düşürmeyin lütfen.

Allah sonumuzu hayreyleye ama durum hiç iç açıcı değil. Aşağılık kompleksleri ile acınacak durumdayız.

Hem bu konuda sadece kadını suçlamam da yersiz.

En büyük suçlu insanın erkek cinsi yine.

Geçen gün baktım anlı şanlı delikanlı, kolundaki eşi yarı çıplak. Dapdar bir pantolon, neredeyse bağırsaklarının başlangıç ve bitiş yeri ortada. Üzerinde uzun bir ceket yok. Derisine yapışmış bir mini bluz. Ve bu trajik tabloya arsızca bir de baş bağlamış. Bu görüntüyü veren kadından çok erkeğe baktım. Acaba oğlan kör mü diye. Aval aval ağzını açmış etrafı seyreden delikanlı, yanındaki kadının yarı çıplaklığını göremeyecek kadar aptaldı.

Tesettürün bozulmasında en büyük suçlu erkekler.

Onlar açık bayanlara, televizyonun edepsiz çıplaklarına hayranlıkla bakarken, hanımları da; o aptal beylerini ellerinde tutabilmek için açılma yarışına girdiler. Bizim pek çok kadınımız niçin kapanmıyor sanıyorsunuz, ya da böyle yarı çıplak dolaşıyor derseniz; kocaları yüzlerine bakmaz diye.

Rabbimiz setr olma hususunda cümlemizin kalbine güzel ilhamlar versin.

--~--~---------~--~----~------------~-------~--~----~
Başörtülü yarı çıplaklar

Mine Alpay Gün

19.10.2007

berat05

Yönetici

Tanıdığım pek çok başı açık laik bayan; bizim başı örtülü pek çok kadınımızdan daha kapalı giyinmekteler. Yaz sıcağında diz altı eteği üzerine ceketini ya da hırkasını giymeden dışarı çıkmayan, neneden atadan görgülü, terbiyeli çok insan tanıyorum.

YAZINIZDAKİ BU BÖLÜMÜ ÇOK BEĞENDİM....öncelikle bunu belirtmek istedim...

ASLINDA DOĞRU OLAN NE....
TAMAM İNANIYORUZ.LAİK BİR TOPLUMDAYIZ...AMMA ELHAMDÜLİLLAH MÜSLÜMANIZ DEĞİL Mİ? ALLAH'A HAMD OLSUN.

BEN BAŞI AÇIK BİRİ OLARAK GÖRÜŞÜMÜ BELİRTMEK İSTİYORUM.

BİR İNSAN İSTER BAŞI AÇIK OLSUN İSTER BAŞI KAPALI OLSUN İLLAKİ VÜCUT HATLARINI BELLİ ETMEK ZORUNDAMI???

HADİ GENÇLER İN ÖZELLİKLE BEKARLARIN CAHİLLİĞİ V.S.VAR DİYELİM...
YA EVLİ KİŞİLERİN...
AYNI KARDEŞİMİZİN YAZDIĞI GİBİ...KAPALI OLAN AMA SADECE BAŞININ KAPALILIĞI DIŞINDA HER YERİ BEN BURDAYIM DİYEN İNSANLAR..TEZAT OLUŞTURMUYORLAR MI??? ÇİRKİN DURMUYORMU...

DAHA GEÇEN GÜN BİRİSİNİNBAŞI KAPALI AYAĞINDA KOT PANTOLON VE KISA BELİNDE BİR TİŞÖRT VARDI..AAA DİYE ŞAŞKINLIKLA BAKTIM..ALLAH AFFETSİN ONU VE BENİ..NEDE OLSA YORUM YAPIYORUM....

KAPALILIK DEYİNCE GERÇEKTEN BİRAZDA UYULMASI GEREKMİYORMU..
TAMAM ÇARŞAFA GİRMEYİN...
GİRMEYELİM
ZATEN HER BABAYİĞİDİN HARCI DEĞİL...(TAKVA OLAYIYMIŞ..OKUDUĞUMA GÖRE...BİLMEDEN YAZMAK İSTEMEM...)
AMA BAŞIMIZDA ÖRTÜMÜZLE KAPANMAK İSTİYORSAK ALLAH RIZASI İÇİN...EE BİRAZCIK GİYDİKLERİMİZDE BÖYLE OLMALI....UYMALI...NE VAR KALÇAN GÖRÜNMESİN..DİZLEİRNE KADAR ÇEK MANTONU..HIRKANI...

NEYSE
ŞİMDİLİK BU KADAR.....
DEVAM EDECEĞİM YİNE...
SELAMETLE

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
bu resmi buraya niye koydun ? yeterince görüyoruz zaten dışarıda, ayrıca o kolajda normal tesettürle de dalga geçiliyor, sebeb ?

( bu resme bakmanın haram olduğunu hatırlatayım dedim )

tayfun_islam

Kayıtlı Kullanıcı
çok güzel bir konu açmışsın kardeş dediğin gibi başını ötrüp diğer yerleri mankenlerden eksik olmayan kadınlarla dolu etraf kim bilir belki bu kıyamet alametleridir.Rabbim herkesin içini bilir.ha birde çevre zoruyla örtünenler var onlarada diyeceğim devam edin böyle dönüş onadır.

ercan58

Kayıtlı Kullanıcı
GİYİNİK ÇIPLAKLARA LANET OLSUN(3 kere)...---hadis-i şerif

hilfulfudul21

Kayıtlı Kullanıcı
BİR ELDE KADEH BİR ELDE KUR'AN
BİR HELALİDİR İŞİMİZ BİRDE HARAM
ŞU YARIM YAMALAK DÜNYADA
NE TAM KAFİRİZ NE TAM MÜSLÜMAN diyor şair...
üstü cami altı kilise diye tarif edilen,düğünlerde özel günlerinde tesettürden sıyrılıp sıradanlaşan,şerefli olmayı reddeden, Allah'ın bizlere emaneti olan bu bayanlara bu sözde kapalılara ve onların giyimiyle iftihar eden,belkide o endamlı kıyafetli hanımını kızını yanındakilere gösterip "bak bu benim hatun yada benim kızım" diyen sözde müslim erkeklere bi şey sormak istiyorum:..özel bi gün olmazsa ve biri gelip "eşinizi yada kızınızı benim için giydirip oynatırsanız size 100 ytl veririm" dese aynı şeyi yaparlar mı acaba...

emin-43

Kayıtlı Kullanıcı
.

S.A. Paylaşımınız Çok Güzel...

Yüce Rabbim Cümlemizi Affetsin...

baturay.m

Kayıtlı Kullanıcı
Güzel bir konuya,güzel bir yaklaşım.Ellerine sağlık.Bugünkü siyasi ortama yaklaşmak isteyen şeytanların giyim tarzları bu.Yolda yürürken dikkatle bakılanlar bu tipler.
Üçüncü şahsiyet ünlü modacı bile ağzından testtürü eksik etmemeye başladı.
o kimlikliz bile bu konuya el attıysa varın siz düşünün işin boyutunu.

medahms

Kayıtlı Kullanıcı
kardeşim bu konuyu iyiki açtın
ya bizler erkek olarak haya ediyoz
yyya örtünmek sadece kafadaki kılları saklamak değil bedenin hatlarını gizlemek haya ve edep tir..
ama bizim soytarı toplumu çıkıyo kafa örtülsünde diğer yerler daracık ce anlamsız giysilerle
örtünme karşıtlarına tam bir habar malzemesi
örtünmek böyleyse bizim açıklığımız daha iyi deniliyo
ben tek kelimeyle bunlara yazık diyorum..
Allah ıslah etsin

sensizliğin en ağır fermanıydı içimde
dudaklarımdan sızan bir damla kandı ölüm

ölüm seni sevmektir bir celladın elinde
bilmem hangi yürekte böyle sultandı ölüm

~RAVZA~

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun kardesım gercekten yazdıklarına fazlasıyla katılıyorum...Rabbım sonumuzu hayr etsın

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
s.a. hoşlanmadığımız bu görüntülerden şikayet ederken bilerek ya da muhtemel ki yanlışın bilincinde olmadan yapan bu kardeşlerimizi düzeltmede bizim çabamız var mı onu sorgulamak istiyorum.tabiatıyla herkesin herşeyi bilmesi mümkin değil.inşaallah biz de hakkıyla uyaranlardan oluruz.Allah ümmete hidayet nasip etsin.............

cengiz55

Kayıtlı Kullanıcı
Sa hata bizde kardeşlerim Ana-Babalarımızda ama bir şansımız var eğer çocuklarımızı iyi yetiştirirsek bu kötü olaylara son verebiliriz ama sabır ve zaman istiyor. Evliyanın biri Hakkın Rahmetine kavuşuyor ve hesapda ' Sen şu kadar içki şu kadar zina ettin diyorlar' O'da olurmu öyle şey diyor. Melekler de hesap ettik senin civarda şu akdar içki şu kadar zina edildi ve senin hesabına düşen bu kadar diyorlar. Kardeşlerim sorumluyuz komşularımızdan arkadaşlarımızdan akrabalarımızdan ' Mahşerde demezmi madem biliyordun da bize neden söylemedin Biz onların gıyabında Hidayete ermesi için dua edelim ki Mahşerde Rabbimiziz karşısında savunacak sözümüz olsun. Saygılarımızla.

zeyneb_ül-kübra

Kayıtlı Kullanıcı
zaman kötü bu zamanın fitnesinden Rabbimize sığınırız Rabbim akibetimizi iyi yapsın

çoook üzgünüm inanın başörtü dedikleri bazılarına göre sadece bez parçasından öte geçmiyor ne kötü bir şey ......bu zamanda islamı elde tutmak kor ateş...Rabbim sonumuzu hayır etsin yaa...

umeyye

Kayıtlı Kullanıcı
Ama Rabbimizin Müslüman kadınlara hediye ettiği tesettür tacını, toza kire bulayıp ayağa düşürmeyin lütfen.

Es Selamün Aleyküm Kardeşim...

Eline emeğine sağlık RAHMAN razı olsun çok güzel ve değerli bir paylaşım şuan içinde bulunduğumuz toplumu bir bir yansıtan bir paylaşım MEVLA hidayet nasp eylesin inşaALLAH

Selam ve Baki DUA ile ALLAH a emanet ol

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt