Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Arkadaşlar buyrun borçlarımızı ödeyelim (1 Kullanıcı)

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
benimde şubat ayı 70 gün elhamdülillah Allahım kabul etsin. Allahım günahlarımızı affetsin.

turk8487

Kayıtlı Kullanıcı
arkdaşlr nerlerdesiniz nasılsınız kimse girmemiş merak ettim serapcım sen naptın iyiymisin bitanem nasıl oldu evlilik işi hallettinizmi inşallah ğüzel haberlerini alırım bnde ne zamandır giremiyodum 1 aydır antalyaya gidip geliyoruz blgsyara oturmaya vaktim olmadı ama sizlerde girmemişsiniz merk ettim leyla cım zümra dilekcim sizler napıyonuz canım bnm iyimisiniz inşallah kötü bişey yoktur ğüzel ailem kendinize iyi bakın inşallah tekrar görüşürüz sizleri rabbime emanet ediyorum selametle kalın

leyla-1

Altın Üye
arkdaşlr nerlerdesiniz nasılsınız kimse girmemiş merak ettim serapcım sen naptın iyiymisin bitanem nasıl oldu evlilik işi hallettinizmi inşallah ğüzel haberlerini alırım bnde ne zamandır giremiyodum 1 aydır antalyaya gidip geliyoruz blgsyara oturmaya vaktim olmadı ama sizlerde girmemişsiniz merk ettim leyla cım zümra dilekcim sizler napıyonuz canım bnm iyimisiniz inşallah kötü bişey yoktur ğüzel ailem kendinize iyi bakın inşallah tekrar görüşürüz sizleri rabbime emanet ediyorum selametle kalın

Selam Aleyküm canım maalesef bu aralar kimse buaraya uğramıyor siteyede öyle canım.Çok şükür bende iyiyim canım bende evde tek olunca annemle ben tekiz başka kimse olamıyınca herşeye ben koşmak zorunda kalıyorum birde misafirlerimiz olunca bir aydır teyzem vardı kendisi çok rahatsız allah hayırlı şifalar versin bu arada şehir dışına gittim geçen ay teyzemin kızının tayinini emir vaki çıkarrtılar maalesef yeni görev yerine başladı ama izin aldı şu anda mahkemede inşallah hayırlı sonuçlar gelirde eski görev yerine döner canım.Teyzem evde tek teyzemin kızının eşi daha 37 yaşındayeken vefat etti evde 15 yaşında kızı var başlarında kimse yok başkaları yerine göz koymuş o gelecek diye tayini çıkartılar ama Allah'a havel ediyorum teyzemin kızı her gün sabh gidip akşam geliyordu ama tayin çıkartıkları yer çok uzak bir yer başlarında erkek olsa neyse canım geçim işte başka kim bakacak Allah yar ve yardımcıları olsun Alalh hayırlı bir vesile nasip etsin Rabbim.Teyzemler gidince dayım geldi bir haftada onunla ilgilendim onuda doktora götürdüm geldim ondan sonra başka misafirimiz vardı yatılı öyle misafir gelir rızkı ile gelir evdeki günahları alır götürür ama ben artık misafirden değil diğer yönden yoruldum 12 yaşından beri koşturuyorum artık bende kendi düzenimin olmasını kendi hayırlısı ile kendi yuvamın olmasını eşimin ve kendi çocuklarımın peşinde koşmak onlarla ilgilenmek istiyorum hayırlısı olsun herşey kısmet başkalarına koşturmak kendime koşamadım bir türlü Allah hepimizin gönlüne göre salih hayırlı imanlı beklediğimize değecek hayırlı eş hayırlı yuva hayırlı salih evlatlar nasip etsin Rabbim inşallah.Öyle canım dünya telaşı bitmiyor işte Alalh sağlık afiyet nasip etsinde koşuşturlaım inşallah.
Canım Serap'ta düğün hazırlıklarıyla uğraşıyor ama sorunlar daha bitmedi daha imza olayı var Allah kardeşimizinde yar ve yardımcısı olsun hayırlı bir çıkış kapısı nasip etsin Rabbim.sıla kardeşimizinde bazı sorunları vardı Allah onunda annesinin yar ve yardımcısı olsun içind ebuldunukları sıkıntılardan kurtulup tez zamanda selametlerine çıkmak hayırlı bir çıkış kapısı nasip teisn Rabbim.
Dilekçiğimizde çalışınca fazla görüşemiyoruz öyle Allah onunda yar ve yardımcısı olsun bütün işeri rat gitsin inşallah diğer kardeşlerimizden de haberim yok canım.
Allah hepimizin namazlarını dualarını kabul etsin Rabbim.Selam ve dua ile Allah'a emanet olun herşey gönlünüzce olsun hayırlı geceler canım benim öpüyorum:)
Sen nasılsın canım neler yaptın görüşmeyeli umarım seninde hayatında herşey yolunda gidiyordur Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun hepimizin sonunu hayırlara vesile etsin Rabbim.

leyla-1

Altın Üye
r_1zhqkhza39hn88zlkjz8.jpg

Uyku;bir çeşit ölüm halidir faniye,ta ki uyanana kadar.Uyanıklık yaşamakla alakalı,yeni bir gün yeni bir doğuş ve belki yeni bir umut eksiği olana,bilene.
Yine böyle bir uyku hali anlatacağımız.Gün ışımamış sabah yakındır.

Yorgunluğun verdiği ağırlıkla hemen uykuya dalmıştı.Bir iniltiyle uyandı adam.Etraf halen karanlıktı. İniltiyi rüya gördüğüne yordu. Dudakları
susuzluktan çatlıyordu, öyle susamıştı. Işıkları yakmadan mutfağa gidip suyunu içti ve yatağına döndü. Tam uyumak üzereyken, aynı inleme sesi tekrar kulaklarını tırmalamaya başladı. Ama rüyamıydı uyanık mıydı farkında değildi. Sesin geldiği yöne doğruldu. O an rüyada olduğuna iyice emin oldu.Çünkü duyduğu sesin sahibi evin tek seccadesiydi.

Adam şaşırdı ve korkulu bir sesle

-İnleyen sen miydin?

-Evet dedi seccade

-Niçin ağlıyorsun?

Seccade yine içe işleyen bir sesle:

- Seni uykundan uyandıran susuzluğunu, doyuncaya kadar, su içerek giderdin. Oysa benim susuzluğumu giderecek kimsem yok!

- Nasıl susarsın, sen canlı bile değilsin dedi adam.

Seccade:
- Benim ihtiyacımda bir nevi sudur ama içtiğin değil. Benim susuzluğumu ancak tövbekar kulların gözyaşları giderir.

- Anlamadım dedi adam meraklı gözlerle seccadeye

- Ağlarım çünkü Allahın kulları; kabrinin aydınlığa ulaşmasını,karanlıklarda kalmamayı, o kutlu günde aydın olmayı isterler. İsterler de bu vakitte kalkıp iki rekat teheccüt namazı kılmazlar. Hep bakarım sana, bir günde kalkıp şükür için iki rekat namaz kılmazsın.

-Beni rahat bırak deyip döndü adam.

Seccade devam etti.
- Ey Allahın kulu; bak işte sabah namazının vakti geldi. Ezanlar; namaz uykudan hayırlıdır diye sesleniyor. Ah sabah namazı , ah bu sabah namazı !
Namazlar arasında müstesnadır. Hem kalbe hem de ruha hayat veren bir iksirdir o . Yetmiyor mu ? gece gündüz dünya için koşuşturduğun , Aziz ve Kahhar olan Allahın çağrısına neden icabet etmezsin!!!

Adam iyice sıkılarak:
-Ey seccadem, beni rahat bırak . Gündüz yeterince yoruluyorum, biraz daha uyuyayım deyip yatağın sıcaklığına bıraktı kendini.

- Seccade yılmadan adamı uyarmaya ve uyutmamaya uğraşıyordu.
- Demek ki sen dünyaya ahretten daha çok önem veriyorsun.

Adam iyice öfkelendi:

-Yeter artık lütfen konuşma diye bağırdı.

Seccade bu çıkışın karşısında önce sustu. Daha sonra sesini iyice alçaltarak ;

Ah o fecir vaktindeki adamlar, ah o fecir vaktindeki adamlar dedi. Sen O nurlu peygamberin bu vakit için neler söylediğini bilmez misin. Her kim ki güneş doğmadan ve batmadan evvel namazlarını eda ederse ateşe girmeyecek, Ve yine O güzel insan Kim şu iki namazı (sabah - ikindi veya sabah - yatsı)kılarsa cennete gider. Ve nihayet Münafıklara en ağır gelen namaz sabah ve yatsı namazıdır. Onlar ki o iki namazdaki ecri bilselerdi sürüne sürüne giderlerdi
Bunun üzerine adam yatağından doğrulup;

Haklısın sabah namazı gerçekten önemli dedi..

Seccade:

-Öyleyse kalk ve namaz kıl dedi.

-Yarın inşAllah , mutlaka kalkacağım ama bugün çok yorgunum dedi adam.

Seccade son bir ümitle ;

Bu andan sonra adamda tek kelime duyulmadı. Seccade de bir süre sessiz kaldı. Adam uykuya devam etti.

Ama heyhat! Adam ömründeki en uzun uykuyu dalmıştı bile. Seccadenin son sözlerini duyamadı. O an seccade adamın öldüğünü anlayınca kısık bir sesle şunları söylüyordu.

-Ey tövbesini yarına erteleyen, bilir misin yarına çıkabileceğini !!!

Ölüm pusuda hep, biz dünya için günah işlerken. Süresi de kısıtlı. Gün gelip çatar, farkında olmadan.

VE KİM BİLİR BELKİ BUGÜN DE BİZLERİN SON GÜNÜDÜR...!

alıntıdır

leyla-1

Altın Üye
maşallah maşallah amin Allahım biliyor canım biz Allah rızası için Rabbimizin karşısına borçsuz çıkabilmek için uğraşıyoruz elhamdülillah. içimiz öyle huzursuz ki. Allahım bizleri hayırda yarışanların içinde eyledi ya bundan daha büyük bir nasip mi olur binlerce kere hamd olsun. Allahım namazlarımızı eksiksiz kabul eylesin. layık olamıyoruz bunca nimetler karşısında ama Rabbimizin lutfundan kereminden, merhametinden ümitliyiz. inşallah zamanında kılınmış namaz sevabı versin Rabbim biliyor içimizi, pişmanlığımızı.

benimde şubat ayı 70 gün elhamdülillah Allahım kabul etsin. Allahım günahlarımızı affetsin.

Amin
Allah razı olsun canım benim maşallah senin namazlarıada inşallah hep beraber namaz boçlarımızı bitirmek nasip etsin Rabbim.
Alalh hepimizin namazımızı dosdoğru kılanlardan olmak Allah'ın bu dünyada ve ahirette sevdiği razı olduğu kullar olmak dini görevlerimizi tam itikatiyle yapmak bilerek ve idrak edenlerden olmak doğrudan cennete giren kullar olmak nasip etsin Rabbim.
Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun Allah bizleri affedip ellerimizi dergahından boş çevirmeyip hepimizin dualarını kabul etsin Rabbim.
Canım sen nasılsın görüşmeyeli ne yaptınız sorunlar ne oldu?Allah içinde bulunduğunuz sıkıntılardan kurtulup tez zamanda selametinize çıkmak yaşamınıza bir düzen bir yön hayırlı bir çıkış kapısı nasip etsin Rabbim.
Allah hiç birimizi darda sıkıntıda çıkmazda çaresiz bırakmasın kendi kapısından başka kul kapısına bırakmasın Rabbim kötü art niyetli insanlara fırsat vermesin Rabbim.
Allah korktuklarımızdan emin umduklarımıza nail olmak nasip etsin Rabbim selam ve dua ile allah'a emanet olun herşey gönlünüzce olsun canım benim öptüm kendine iyi bak..

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
canım biz burlardayız Allaha şükürler olsun hamd olsun bu halimize. arada hastalıklar sıkıntılar herkes gibi imtihan dünyası idare ediyoruz. bir haftadır bacağımda bir kramp geçmiyorda bakalım geçerde inşallah şu kazalarımı bir hızlandırırım. ay başları çok kötü durgun geçti. sen neler yapıyorsun kimse kazalarını yazmıyor artık :( leyla ile ikimiz kaldık. inşallah o da bırakmaz. pek giren yok diye ben de yazmıyorum artık. inşallah sayımız ve rekabetimiz artar.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Amin
Allah razı olsun canım benim maşallah senin namazlarıada inşallah hep beraber namaz boçlarımızı bitirmek nasip etsin Rabbim.
Alalh hepimizin namazımızı dosdoğru kılanlardan olmak Allah'ın bu dünyada ve ahirette sevdiği razı olduğu kullar olmak dini görevlerimizi tam itikatiyle yapmak bilerek ve idrak edenlerden olmak doğrudan cennete giren kullar olmak nasip etsin Rabbim.
Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun Allah bizleri affedip ellerimizi dergahından boş çevirmeyip hepimizin dualarını kabul etsin Rabbim.
Canım sen nasılsın görüşmeyeli ne yaptınız sorunlar ne oldu?Allah içinde bulunduğunuz sıkıntılardan kurtulup tez zamanda selametinize çıkmak yaşamınıza bir düzen bir yön hayırlı bir çıkış kapısı nasip etsin Rabbim.
Allah hiç birimizi darda sıkıntıda çıkmazda çaresiz bırakmasın kendi kapısından başka kul kapısına bırakmasın Rabbim kötü art niyetli insanlara fırsat vermesin Rabbim.
Allah korktuklarımızdan emin umduklarımıza nail olmak nasip etsin Rabbim selam ve dua ile allah'a emanet olun herşey gönlünüzce olsun canım benim öptüm kendine iyi bak..
selamün aleyküm canım Allaha şükür iyiyiz. Allahım yarınlarımızı daha güzel eylesin maddi manevi fetihler ihsan eylesin. hayırlı dostlar versin zor zamanlarda da yakınlarımızda olan insanlar. sen nasılsın kardeşinin hastalığı nasıl oldu beyin cerrahına gidecekti. canım arada yaz bari kazaların durumunu ona göre benimde içime şevk gelsin. yarış yapalım. ikimiz kaldık. başarıyla tamamlarız inşallah yarışımızı. Allahım kabul etsin kıldığımız namazları. canım sen de kendine iyi bak. Allaha emanet ol.

leyla-1

Altın Üye
selamün aleyküm canım Allaha şükür iyiyiz. Allahım yarınlarımızı daha güzel eylesin maddi manevi fetihler ihsan eylesin. hayırlı dostlar versin zor zamanlarda da yakınlarımızda olan insanlar. sen nasılsın kardeşinin hastalığı nasıl oldu beyin cerrahına gidecekti. canım arada yaz bari kazaların durumunu ona göre benimde içime şevk gelsin. yarış yapalım. ikimiz kaldık. başarıyla tamamlarız inşallah yarışımızı. Allahım kabul etsin kıldığımız namazları. canım sen de kendine iyi bak. Allaha emanet ol.

Amin
Aleyküm Selam canım çok şükür bende iyiyim her zaman müsait olamıyorum siteye giriyorum ama acil olan konulara bakıp çıkıyorum eskisi gibi kalamıyorum öyle annemde tek olunca beni neden tek bırakıyorsun diye sitem ediyor bende annemi üzmek istemiyorum gündüzde fırsatım olmuyor bütün evdeki iş bana bakıyor Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun hepimizin hayır kapılarımızı açmak yaşamımıza bir düzen bir yön vermek nasip etsin Rabbim.Canım kardeşim burda doktora gitti birde kulak burun boğazada gitti doktor kulağı için kristaller yerinden oynamış dedi tedaviye başladı doktor tekrar gel demişti izin bittiği için gidemedi ordada bu hafta kontrolu vardı sonuca göre doktor bir hafta hastaneye alacaktı bu hafsa öğrencilerin sınav haftası olduğu için gidemedi 2 hafta sınvalar sürecekmik kısmet olursa 16 nisanda kız kardeşimin bebeği olacak o hafta gelecek burda doktora gidecek inşallah sonuçlar iyi çıkar burdaki beyin cerrahi doktor uzun bir tedavi süresi bekliyor demiş Rabbim tez zamanda Ya Şafi ismi ile hayırlı şifalar nasip etin cümlemizede inşallah.
Amin Allah hepimizin namazlarını ibadetlerini kabul etsin Rabbim çok şükür canım ben devam ediyorum Allah'ın izniyle bir hedef koydum Alalh izin verirse bir kaç yıla kadar kaza borçlarımın hepsi bitecek inşallah Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun namaz borcu ve kul hakkı ile Allah'ın huzuruna çıkmak nasip etmesin Rabbim doğrudan cennetine girmek nasip etsin Rabbim.
Aallah bütün kardeşlerimizede namaz kılmak nasip etsin inşallah Allah korktuklarımızdan emin umduklarımıza nail olmak duaları her iki dünyada kabul olunan kullar olmak nasip etsin Rabbim kendi rızası için hepimizin sonunu hayırlkara vesile etsin Rabbim.
Allah bize vesile olan kardeşlerimizden de binlrece kez razı olsun Rabbim.Sen nasılsın canım neler yapıyorsun görüşmeyeli Allah hepimizin içinde buldunduğu sıkıntılardan kurtulup tez zamanda selametemize çıkmak hayırlı bir çıkış kapııs nasip etsin Rabbim.
Selam ve dua ile Allah'a emanet ol herşey gönlünce olsun sende kendine iyi bak canım benim öpüyorum:)

elifimbenim(MERHUME)

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm canlarım benim nasılsınız ben bunu şimdi gördüm size bir şey soraçağım kaza namazlarıyla ilgili ben farz ve sünnetlerinde kazasını kılıyorum ama gecen bir yerlerden duydum okudum ve ınt araştırdım sünnet kaza olmuyormuş doğrumu kusura bakmayın ama kafam almadı bir türlü ben hep ikisinide kılıyorum yoksa sadece farzlarımı
inanın kafam öyle karışıkki ameliyatdan sonra konsertransınum hiç yoktu unutuyırdum ALLAHIMA çok şükür artık okadardeğilim namazımıda kılabılıyorum ilk anlar çok zor kılabıldım hep karıştırdım rekatları farzları unuttum ALLAHIM kimseye böyle bir acı tattırmasın yani namaz kılamama acısı hiç bir acıya benzemiyor çok fena canlarım çok

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Amin
Aleyküm Selam canım çok şükür bende iyiyim her zaman müsait olamıyorum siteye giriyorum ama acil olan konulara bakıp çıkıyorum eskisi gibi kalamıyorum öyle annemde tek olunca beni neden tek bırakıyorsun diye sitem ediyor bende annemi üzmek istemiyorum gündüzde fırsatım olmuyor bütün evdeki iş bana bakıyor Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun hepimizin hayır kapılarımızı açmak yaşamımıza bir düzen bir yön vermek nasip etsin Rabbim.Canım kardeşim burda doktora gitti birde kulak burun boğazada gitti doktor kulağı için kristaller yerinden oynamış dedi tedaviye başladı doktor tekrar gel demişti izin bittiği için gidemedi ordada bu hafta kontrolu vardı sonuca göre doktor bir hafta hastaneye alacaktı bu hafsa öğrencilerin sınav haftası olduğu için gidemedi 2 hafta sınvalar sürecekmik kısmet olursa 16 nisanda kız kardeşimin bebeği olacak o hafta gelecek burda doktora gidecek inşallah sonuçlar iyi çıkar burdaki beyin cerrahi doktor uzun bir tedavi süresi bekliyor demiş Rabbim tez zamanda Ya Şafi ismi ile hayırlı şifalar nasip etin cümlemizede inşallah.
Amin Allah hepimizin namazlarını ibadetlerini kabul etsin Rabbim çok şükür canım ben devam ediyorum Allah'ın izniyle bir hedef koydum Alalh izin verirse bir kaç yıla kadar kaza borçlarımın hepsi bitecek inşallah Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun namaz borcu ve kul hakkı ile Allah'ın huzuruna çıkmak nasip etmesin Rabbim doğrudan cennetine girmek nasip etsin Rabbim.
Aallah bütün kardeşlerimizede namaz kılmak nasip etsin inşallah Allah korktuklarımızdan emin umduklarımıza nail olmak duaları her iki dünyada kabul olunan kullar olmak nasip etsin Rabbim kendi rızası için hepimizin sonunu hayırlkara vesile etsin Rabbim.
Allah bize vesile olan kardeşlerimizden de binlrece kez razı olsun Rabbim.Sen nasılsın canım neler yapıyorsun görüşmeyeli Allah hepimizin içinde buldunduğu sıkıntılardan kurtulup tez zamanda selametemize çıkmak hayırlı bir çıkış kapııs nasip etsin Rabbim.
Selam ve dua ile Allah'a emanet ol herşey gönlünce olsun sende kendine iyi bak canım benim öpüyorum:)
canım ben de fazla kalamıyorum önceden konuları okurdum ne güzel inşallah yine okuyacağım ama. bugün tüm gün evde yoktuk mesela bir bakayım dedim girdim. bu kristaller neden yerinden oynamış acaba? Allah şifasını versin. canım benimde belim ağrıyor ilaçlarım var belki fizik tedaviye başlanacak bu hafta belli olacak. burda sandalyede bile zor oturuyorum imtihan dünyası işte Allahım kimselere muhtaç etmesin mecbur işler yapılıyor. ev çöplük gibi oluyor sanki heryer heryerde. ben de öptüm canım Allaha emanet ol.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm canlarım benim nasılsınız ben bunu şimdi gördüm size bir şey soraçağım kaza namazlarıyla ilgili ben farz ve sünnetlerinde kazasını kılıyorum ama gecen bir yerlerden duydum okudum ve ınt araştırdım sünnet kaza olmuyormuş doğrumu kusura bakmayın ama kafam almadı bir türlü ben hep ikisinide kılıyorum yoksa sadece farzlarımı
inanın kafam öyle karışıkki ameliyatdan sonra konsertransınum hiç yoktu unutuyırdum ALLAHIMA çok şükür artık okadardeğilim namazımıda kılabılıyorum ilk anlar çok zor kılabıldım hep karıştırdım rekatları farzları unuttum ALLAHIM kimseye böyle bir acı tattırmasın yani namaz kılamama acısı hiç bir acıya benzemiyor çok fena canlarım çok

aleyküm selam ablacım hoşgeldin evet sadece farzlar bir de vitr vacip ödeniyor. 17 rekat farz 3 rekat vitr toplam bir günlük yirmi rekat ödüyoruz bir deftere işaretliyorum ben hepsini. inşallah bitecek birkaç yıla umutluyuz. Allahım bir daha yaşatmasın ablacım çok geçmiş olsun.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm arkadaşlar benim belli oldu artık mart ayı 75 gün Allah kabul etsin. kalan borcum 2 yıl 7 ay.

serap8191

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm arkadaşlar benim belli oldu artık mart ayı 75 gün Allah kabul etsin. kalan borcum 2 yıl 7 ay.

aleyküm selam canım .ben geçen ay leyla ablam söylemiştim ama buraya yazmayı unutmuşum:( toplam 5 günlük felan kılabilmiştim canım biliyormusun.işten yorgun geliyorum kazaları çok az kılıyordum.maşallah sana canım.bu arada nasılsın annemiz nasıl inşallah daha iyidir.ALLAHA emanet ol canım

ablam daha hala annemlerkonuşmaya çağaracaklar arifin ailesini.ama artık daha iyi aram .29 mayısa düğün salonunu tuttuk. a ama hala birşey belli değil ablam..nikah tarihimizide alacağız.hayırlısı ablam çok yoruldum sadece.neyse ablam başım ağrıyorda hemen yazıyım başka sayfalara bakıyım.seni çok seviyorum ablam .ALLAHA emanet ol

serap8191

Kayıtlı Kullanıcı
canım ailem 17 günlükkılabildim binşükür.biliyorum eskiye göre çok az ama geçen ayabakarak sevindim yinede.ALLAHA emanet olun canım ailem .

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Serapcım işe gidiyor muydun hala ben evdesin sanıyorum iyi maşallah onyedi gün namazı kılman bile çok güzel sen üzülme inşallah herşey yolunda gidecek bundan sonrası daha güzel olacak Allahım senin güzel gönlüne göre versin herşeyi. canım bizden yana imtihanlar değişiyor bazen hastalık bazen sıkıntı hamd olsun halimize yarınlarımız daha güzel olsun inşallah Allahım bugünlerimizi aratmasın iyilikler güzellikler versin. inşallah borçlarımızı bitireceğimiz günlerde gelecek canım benim. sen oruçları bitirdin ne güzel ben geri kaldım :) galiba üç aylarda bitecek benim. recep şaban aylarında dur bakalım Allahım o günleri gösterir de tutarız inşallah. sonlarda gevşedim grip filan olunca. hayırlı geceler.

serap8191

Kayıtlı Kullanıcı
Serapcım işe gidiyor muydun hala ben evdesin sanıyorum iyi maşallah onyedi gün namazı kılman bile çok güzel sen üzülme inşallah herşey yolunda gidecek bundan sonrası daha güzel olacak Allahım senin güzel gönlüne göre versin herşeyi. canım bizden yana imtihanlar değişiyor bazen hastalık bazen sıkıntı hamd olsun halimize yarınlarımız daha güzel olsun inşallah Allahım bugünlerimizi aratmasın iyilikler güzellikler versin. inşallah borçlarımızı bitireceğimiz günlerde gelecek canım benim. sen oruçları bitirdin ne güzel ben geri kaldım :) galiba üç aylarda bitecek benim. recep şaban aylarında dur bakalım Allahım o günleri gösterir de tutarız inşallah. sonlarda gevşedim grip filan olunca. hayırlı geceler.

2 .5 ay olacak canım arkadaşımın yanında çalışıyorum.rahatım orada ama hasta gelince vakit bulamıyorum kaza namazı kılmaya.ama binşükür yiende.benim orucum aslında bitmedi sayılır çünkü ben şevvalleri felanda hesaplamıştım.şimdi ikide fazla tuttum daha sonra 2 ay sonra yani düğünden sonra tutarım yine ama .çok daraldım canım çok arifle birbirimizi kırıyoruz ,maddiyat yetişmiyor .annemler bir yandan onun ailesi bir yandan.arif bir yanden delireceğim yakında canım.asıl güzel kalpli sensin birtanem.inşallah annemizde çok mutlu olur canım RABBİM sıkıntılarını hafifletir.ALLAHA emanet ol birtanem

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
2 .5 ay olacak canım arkadaşımın yanında çalışıyorum.rahatım orada ama hasta gelince vakit bulamıyorum kaza namazı kılmaya.ama binşükür yiende.benim orucum aslında bitmedi sayılır çünkü ben şevvalleri felanda hesaplamıştım.şimdi ikide fazla tuttum daha sonra 2 ay sonra yani düğünden sonra tutarım yine ama .çok daraldım canım çok arifle birbirimizi kırıyoruz ,maddiyat yetişmiyor .annemler bir yandan onun ailesi bir yandan.arif bir yanden delireceğim yakında canım.asıl güzel kalpli sensin birtanem.inşallah annemizde çok mutlu olur canım RABBİM sıkıntılarını hafifletir.ALLAHA emanet ol birtanem

Allah bereket versin inşallah. ben bu duayı hep unutuyorum maalesef bereket çok önemli birşey. inşallah düğünden sonra bu kadar olmaz şu iki ay bir geçiversinde. aman bazı eşyalarda olmayıversin ne yapalım zamanla tamamlanır. inşallah canım hepimizin sıkıntıları hafiflesin Allahım çekebileceğimiz kadarını versin. kötülerin şerrinden korusun. hoşçakal.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
mart ayı kaza namazlarımız:

Serap.....17 gün
Zümra....75 gün

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
leyla, kalbun kesir, turk merakla bekliyoruz sizleri :)

elifimbenim(MERHUME)

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam ablacım hoşgeldin evet sadece farzlar bir de vitr vacip ödeniyor. 17 rekat farz 3 rekat vitr toplam bir günlük yirmi rekat ödüyoruz bir deftere işaretliyorum ben hepsini. inşallah bitecek birkaç yıla umutluyuz. Allahım bir daha yaşatmasın ablacım çok geçmiş olsun.
selamün aleyküm canım nasılsın iyimisin oğlun nasıl ayağın nasıl oldu ben hep kazalarda sünnetide kılıyordum bi ara bir yerde okudum şaşkına döndüm ALLAHIM dedim çahilliğime ver şimdi benim kıldıklarım olmadımı yani canım şimdi her gün hastaneye gidiyorum ya bazen ıkındı ve akçşm namazımı kaçırıyoum daha doğrusu her gün ozaman ben sadece farzlarımı kılaçağım bide mesela normal vakitte namazımın sğnnetini kılıyoruz ondan sonra faza geçerken her hangi bir dua vardı ama kıtaplarım hep benım evde bende tadavıler olana kadar kızımın evınde yım onun ıcın bakamıyorum farz namazından sonra okuduğum kısa zıkırler var ama sünnette ne idi aklıma gelmiyor sen biliyorsaneklermısın canım ALLAHA emanet ol ibadetlerinin kabulu dileğim

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt