Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Allah C.C. 'nun tecelli etmesi... (1 Kullanıcı)

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
Selâmun Âleykum

Muhterem kardeşim önce bayramınız mübarek olsun ömrünüzün her dakikası bayram sevinçleriyle dolsun. Pek muhterem kardeşim Yüceler yücesi Rabbimiz c.c dilediği kullarına değişik şekillerde tecelli eder sizin kalbinizdeki bu büyük aşk ve ağzınızdan dökülen bu cümleler bu özlem bu dayanılmaz hasret Rabbimizin c.c size tecellisi değilmi.Bu kelimeleri size söyleten elbetteki Rabbimizdir c.c ,eğer sizin kalbinizde bu kadar büyük bir aşk varsa bu Allah 'ın c.c sizin üzerinizdeki aşikar nurudur . Dikkatli olunuz bir mertebeye yükselmek kadar o mertebede kalabilmek çok önemlidir. Rabimizin size bu büyük lütfunu alınız ve kabul ediniz,şükrediniz çok şükrediniz ki Rabbim c.c sizin üzerinizdeki nurunu arttırsın.Müstakim yolda yürüyünüz , koşunuz ki aşk ateşiyle yanıp iyice pişesiniz,Allah c.c yar ve yardımcınız olsun çünkü aşk ateşi ile yanmak dayanılması çok zor bir olaydır.Bu yaşlı hafız amcanızı bağışlayınız size akıl vermek haddimiz değildir ancak size burada söyleyemeyeceğimiz bazı şeyler vardır.Bize inanınız siz müstakim yoldasınız durmayınız gün sizin meydan sizin koşunuz...........

Selâm ve selâmetle kalınız.Saygılarımla.

Aleykum selam,
Allah razı olsun, güzel insan sizinde kurban bayramınız mubarek olsun.. nedense bayramlar bile mutlu edemiyor bu garibi ama Rabbim bir seslense işte bayramım o benim...
Ne kadar sevinsem azdır, ben kimim ki bende tecelli eder? ben kimim? layık değilim ki, sadece sevdiğim yol diye seçtim,
Resulun yolundan gitmek için çaba sarfettim, bende açılanlar kimden? Tabiki Rabbimden..
Rabbim her an terbiye eder, baksadınıza bu edepsiz ne laflar eder, eğilmeli başlar ,bilmem ki seven illaki sevdiğini ister
Yok, yok yetmez bana bunlar yetmez, be garip yan derim yan bunlar hala seni temizlemez...
Allah razı olsun, güzel gören insanlarla bu ders olsun, Rabbim bağışla bu Can sana feda olsun(hizmet etmek nasip olsun)

Rabbül alemin verdiklerin için şükürümüz az bağışla, yine yolunda olmaya derman Ya Rahman, güc ver Ya Allah
Rabbül aleminderdimi bilirsin, işte içimdekilerin sen sevmezsen ben sevmeyi ne bileyim???
Rabbim sevineyim mi? seni üzermiyim? hayır, hayır üzen nefsim...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Tecelliyat....; haydi buyurun o zaman konuşalım......
Allah C.C. dilerse birden konuşur,konuşturur....dilerse BİNDEN...
O Yüzden her konuşulanı mutlaka sorgulamak lazım...Acaba ?
İKAZ mı, ÖGRETİ mi ? diye...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Haydi konuşalım görülenden acaba ...;
BİR den görülen BİN den görünür mü ? diye..
Gördüğümüzü süzmek gerek acaba gördüğüm mü acaba diye ?

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Yaratılan noktasında İNSAN dışında aramamak lazım...TECELLİYAT 'ı ...
İyi okumak lazım...
Karşı dağa bak o dağ dayanırsa TECELLİ me... sen beni görebilirsin 'i iyi değerlendirmek lazım...

Taş toprak ,Ağaç,bitki ...yaratılan ama tecelliyat başka ...bambaşka bir şey...
Taş toprak Onun hatırına aşkına sarar tecelliğah mekanını ...Haydi ileri... kılıfını...kalıbını...;
Yani eh o da sizin anlamanıza bırakılsın...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
DEM artmayınca konu demsiz kalır ...
DEM artması için arzu ve talep lazım...
Değil mi ? haydi hayırlısı o zaman...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Birde...birde aşk lazım arzu lazım istek lazım...
DEMLEME yi bilmezlerse elden ne gelir...?

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
Aşk bu, dileyince gerisi gelir, söze başla en güzel söz ile Muhammed (s.a.v) mustafa'ya selamla
Selamun aleykum, ey sevilen, ey yüceltilen Hak aşığı, Hak maşugu
Garip işte Tecelliyi bilir kendince diyemedim bile kimseye acaba gördüğüm O'mu ? Ya Rab olur mu?
Tüm dünya inanırmısınız silindi aklımdan, tüm herşey barıştı , yürekte sevinç içinde, aklım karıştı (deli denmesi bu işte, o aralar başımda sıra sıra dertler... ben de gülümsüyorum umurumda değil, nasıl, nasıl şey bilmiyorum ama değer herşeye değer, aşk bu başka şeye benzemez) Sıra dışı yaşamak bu, bilgelik mi bu? hoş birşey dert içinde iken gülümsemek , yuvam dagılıyor aşk için, gözümde yaş var, yar sordu niçin? vazgecebilirsin ne için? veren O ise; alan da O değil mi? yok, yok ona ağlamam bana bunları ıhsan edersin, layık değildim, ihsanların ağlatır... tecelli bu mu???
Tek sorun, anlayanlar olur sanmak, bilenlerle O'nu konuşmak ....yoktu, yok ... yoksa yoksa ? bendemi? hastamıyım? Anormal
bulmalıyım benim gibi olanları bulmalıyım... zor, zor çünkü , gizlenirler

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Aramanıza gerek yok ...Form bir tuş kadar yakın...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Allah C.C. severse öyle göz kırpar...Anlarsan bu eğitim bilesin..
Allah C.C. kiminle isterse onunla öğrenirsin...
öğrenme kapını açık tut yeter...

nemire(MERHUM)

Kayıtlı Kullanıcı
Aşk bu, dileyince gerisi gelir, söze başla en güzel söz ile Muhammed (s.a.v) mustafa'ya selamla
Selamun aleykum, ey sevilen, ey yüceltilen Hak aşığı, Hak maşugu
Garip işte Tecelliyi bilir kendince diyemedim bile kimseye acaba gördüğüm O'mu ? Ya Rab olur mu?
Tüm dünya inanırmısınız silindi aklımdan, tüm herşey barıştı , yürekte sevinç içinde, aklım karıştı (deli denmesi bu işte, o aralar başımda sıra sıra dertler... ben de gülümsüyorum umurumda değil, nasıl, nasıl şey bilmiyorum ama değer herşeye değer, aşk bu başka şeye benzemez) Sıra dışı yaşamak bu, bilgelik mi bu? hoş birşey dert içinde iken gülümsemek , yuvam dagılıyor aşk için, gözümde yaş var, yar sordu niçin? vazgecebilirsin ne için? veren O ise; alan da O değil mi? yok, yok ona ağlamam bana bunları ıhsan edersin, layık değildim, ihsanların ağlatır... tecelli bu mu???
Tek sorun, anlayanlar olur sanmak, bilenlerle O'nu konuşmak ....yoktu, yok ... yoksa yoksa ? bendemi? hastamıyım? Anormal
bulmalıyım benim gibi olanları bulmalıyım... zor, zor çünkü , gizlenirler

Selâmun Âleykum

Yakais üstadımız ve Melissa26 kardeşimiz yine iki güzel insan güzel insanların yazılarını okumak ne kadar da güzel .Allah c.c bu iki güzel insanında ilmini arttırsın.Ey güzel insanlar Güneş aynaya vurunca ışığı yansır burada marifet aynada değil güneştedir,Yakais üstadımız ve melissa26 kardeşimizinde'de bu coşkuları Elbetteki ilahi bir tecellidir.Söyleyene değil söyletene bakmak lazım.Meliss26 kardeşim evet sizin gibi olanları bulmak zordur evet gizlenirler ancak Allah c.c rast getirecek onlar zaten hiçbir zaman ben böyleyim demez onları siz ferasetinizle bulacaksınız.Ancak ne kadar gizlenselerde hayaları,nezaketleri,ve tevazuları onları ele verir.Onlar derin bir Allah c.c aşkı ile yanar fakat söylemezler,ancak ağızlarından dökülen kelimelerle belli olur,onlar yalnızlık içindedir ama bundan hiç şikayetçi olmazlar yüce peygamberimiz s.a.v ne güzelde söylemiş Allhümme Refikûl âlâ evet ya Rabbim en yüce dost sensin Lütfunda hoş kahrında hoş.Daha çok şey yazmak isterdim amma...............

Selam ve selametle kalınız Saygılarımla.

nemire(MERHUM)

Kayıtlı Kullanıcı
DEM artmayınca konu demsiz kalır ...
DEM artması için arzu ve talep lazım...
Değil mi ? haydi hayırlısı o zaman...

Selamun âleykum

Muhterem üstadım çok haklısınız dem lazım ne demişler aşk olmayınca meşk olmazmış ne söylemek istediğimi siz gayet iyi anlıyorsunuz,bende sizi anlıyorum .İçimizde söylemek istediğimiz çok şey var hele konu ilahi aşk olunca, amma bırakın bu garip sussun insan bazen susarakta çok şeyi anlatır hele karşısında sizin gibi fersetli muhterem bir insan varsa.....

Selam ve selametle kalınız.Saygılarımla.

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
Aleykum selam,
Kendime bakınca saygısız , edepsiz buluyorum ama sevgisiz değil, kalp gözüyle gördüklerim bir harika...
Kendimce ele vermem onları, bazen bilmem ben miyim diyen? nefsim mi ? kızıp köpüren?
Oysa ne çok severim, ne çok sohbet etmek isterim, dile gelen ne?? ne denileni bilirim(kim? ben mi? ben bilmem) sen değil garip, bilen ben(anladım)
Pişmiş aşa su katılmaz, su ile yağ karışmaz (ne demek bunlar)?
Her yiğidin yogurt yiyişi farklıdır (başka ?söylesen açıkca) garip karışma bu işe anlayan anlar ...
Sayın yakais, umarım saygısızlıklarımı , sert çıkışlarımı anlıyorsunuz (anlamasaydınız zaten cevap bile vermezdiniz)
Allah razı olsun, hiç düşünmem konuya odaklanmışken karşımda kim var? birkeresinde dediler bize diyorsun ama dikkat et aklından gecene, (ne oluyor derken, baktım bir edepsiz söz çıktı istemeden , anladım ki aklından gecene bile dikkat etmek gerekir)...
Yine de edep değil mi? Rabbim önce senden sonra yakayis den özür dilerim... maksadım saygısızlık etmek değil, sizi üzmek hiç değil,
(garip söyle)
Gariplik gecmiş eline, kimseye diyemez diliyle,
kalpteki gizli sevgileri ile
Kapanmaz yaralar içinde, mutlu yinede (niye?) ahirette görecegim diye, edebe riayet diye , bekler öyle...
Ama sizler, sayın Nemire ve Yakais saygı dolu edepli insanlarsınız, Allah razı olsun, görüpte öğreniyorum, çok serbest yaşamışım, yada taa küçükten edepsizlerin içinde kalmışım, örnek yoktu... elime gecen kitaplar olmasaydı , bu garip hiç olurmuydu?
Evet, hani o Allah rızası için yazanlar varya, onlar işte tam 12den vurdu:a11:
Rabbimin şevkati olmasaydı bu garibin hali ne olurdu?
Allah razı olsun sizlerden (Rabbim ne olurdu?) edep garip, edep ! (tamam istemem) ne de çabuk vazgecersin...
İstemek benden, veren Rabbim ne büyük (garip yolunu bulmuşsun) Tabi , dilenci gibi isterim ...O hazinelerin sahibi vermez mi?
Verir, verir (eminim) ama ister burda, ister ahiret tarafında (razıyım Rabbim , nasıl razı isen)

yakais

Yasaklı Kullanıcı
İşte simdi sıra sabır da ...
Gerçek pehlivan olmak bu olsa gerek...
Allah C.C. unutmaz ,bırakmaz yeter ki güven ve dayanalım...
Bakalım neyler...Tabi ki eylerse güzel eyler...
Aile yaşamınızı ihmal etmeyin...
Muhabbet gizli anahtar gibidir...
Eşinizi emanet bilerek...
Ona yeri geldiğinde ...Helal ortamda...Hizmetçi''Kadın'' veya köle''Erkek'' olarak...
Bu davranışta hayır vardır...
Saygı ve sevgiler...

nemire(MERHUM)

Kayıtlı Kullanıcı
Aleykum selam,
Kendime bakınca saygısız , edepsiz buluyorum ama sevgisiz değil, kalp gözüyle gördüklerim bir harika...
Kendimce ele vermem onları, bazen bilmem ben miyim diyen? nefsim mi ? kızıp köpüren?
Oysa ne çok severim, ne çok sohbet etmek isterim, dile gelen ne?? ne denileni bilirim(kim? ben mi? ben bilmem) sen değil garip, bilen ben(anladım)
Pişmiş aşa su katılmaz, su ile yağ karışmaz (ne demek bunlar)?
Her yiğidin yogurt yiyişi farklıdır (başka ?söylesen açıkca) garip karışma bu işe anlayan anlar ...
Sayın yakais, umarım saygısızlıklarımı , sert çıkışlarımı anlıyorsunuz (anlamasaydınız zaten cevap bile vermezdiniz)
Allah razı olsun, hiç düşünmem konuya odaklanmışken karşımda kim var? birkeresinde dediler bize diyorsun ama dikkat et aklından gecene, (ne oluyor derken, baktım bir edepsiz söz çıktı istemeden , anladım ki aklından gecene bile dikkat etmek gerekir)...
Yine de edep değil mi? Rabbim önce senden sonra yakayis den özür dilerim... maksadım saygısızlık etmek değil, sizi üzmek hiç değil,
(garip söyle)
Gariplik gecmiş eline, kimseye diyemez diliyle,
kalpteki gizli sevgileri ile
Kapanmaz yaralar içinde, mutlu yinede (niye?) ahirette görecegim diye, edebe riayet diye , bekler öyle...
Ama sizler, sayın Nemire ve Yakais saygı dolu edepli insanlarsınız, Allah razı olsun, görüpte öğreniyorum, çok serbest yaşamışım, yada taa küçükten edepsizlerin içinde kalmışım, örnek yoktu... elime gecen kitaplar olmasaydı , bu garip hiç olurmuydu?
Evet, hani o Allah rızası için yazanlar varya, onlar işte tam 12den vurdu:a11:
Rabbimin şevkati olmasaydı bu garibin hali ne olurdu?
Allah razı olsun sizlerden (Rabbim ne olurdu?) edep garip, edep ! (tamam istemem) ne de çabuk vazgecersin...
İstemek benden, veren Rabbim ne büyük (garip yolunu bulmuşsun) Tabi , dilenci gibi isterim ...O hazinelerin sahibi vermez mi?
Verir, verir (eminim) ama ister burda, ister ahiret tarafında (razıyım Rabbim , nasıl razı isen)

Selâmun Âleykum
Muhterem kardeşim,kendinize haksızlık etmeyiniz siz bu garipten de daha fazla edepli ve hayalısınız eğer öyle olmasaydı Rabbim c.c sizin kalbinize kendi aşkını yerleştirmezdi,Yunus emrenin bir şiiri vardır sizde gayet iyi bilirsiniz.
Ben giderim yane yane
Aşk boyadı beni kane
Ne âkilem ne divane
Gel gör beni aşk neyledi.

Koca Yunus'un bu dizeleri bana sizi hatırlatıyor sizde içinizdeki aşktan ne yapacağınızı şaşırmışsınız ve de çok haklısınız,çünkü o aşkı her yürek taşıyamaz,o öyle bir aşktır ki adamı deli divane eder ve Bu aşkın sahibi bir müddet sonra liyakat imtahanına başlar hatırlarsanız size bir yazımda bir mertebeye gelmek değil orada kalmak önemlidir demiştim,aman dikkat ! sizde aşk yangını ziyadesiyle belli imtahan kapıdadır aman dikkat .
Kalp gözünüzle gördüklerinizi kimseye söylemeyiniz Çünkü Rabbim sırrı saklamasını bilene verir.
İmtahan edilmek çok zordur sabırlı olunuz ,bakın bu garip hafızın dünyada Rabbinden başka kimsesi yoktur.Eşim dahil Rabbim hepsini rahmetine aldı ne yapalım taktir sahibi Yüceler yücesi Allah'a c.c sonsuz şükürler olsun,bize düşen taktire sabr etmektir,öyle ya Lütfuna her kes şükreder kahrınada şükür gerekir işte o zaman Rabbime imanımızın sözde değil hakikat olduğunu ispat etme imkanı elimiz geçer.

nemire(MERHUM)

Kayıtlı Kullanıcı
İşte simdi sıra sabır da ...
Gerçek pehlivan olmak bu olsa gerek...
Allah C.C. unutmaz ,bırakmaz yeter ki güven ve dayanalım...
Bakalım neyler...Tabi ki eylerse güzel eyler...
Aile yaşamınızı ihmal etmeyin...
Muhabbet gizli anahtar gibidir...
Eşinizi emanet bilerek...
Ona yeri geldiğinde ...Helal ortamda...Hizmetçi''Kadın'' veya köle''Erkek'' olarak...
Bu davranışta hayır vardır...
Saygı ve sevgiler...

Selamun Aleykum

Muhterem üstadım evet buyurduğunuz gibi her şeyin başı sabır,Rabbimiz sabırlı kullarını çok sever.
Eşler arasında muhabbet çok önemlidir çünkü ibadet bile huzursuz bir evde olmaz onun için eşler birbirine hoş görülü ve sevecen olmalıdır.Ama maalesef biz erkekler bu kurala pek dikkat etmiyoruz,ben her zaman ve her ortamda söylüyorum kadınlara eziyet etmek Allah'ın c.c emanetine ihanet etmektir bu vebalin altında kalkmak çok zordur nasıl olurda erkekler bu büyük riski göze alırlar, o hesap vereceğimiz gün bir tek saniye gibi çok çabuk gelecek,o zaman dikkatli olmakta fayda var.Tabiki hanımların da vazifeleri var ne olurdu iki tarafta mesuliyetini bilseler ve haneleri bir cennet bahçesi olsa............

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Allah C.C. 'nun Kelimesi...Kelamı...Nefesi birleşti mayalı toprak ile ''Pıhtılaşmış su'' .....
Adem aslı Ol emri ile oldu...İNSAN...
Allah C.C. 'nun NUR 'u Cenneti ...Cenneti Ala 'sı ...İnsan Denilen KUL a ...Adem 'e oldu...Hediye ...Mükafat...Teselli ...Muhabbetullah...
Aşk doğdu emir hasıl oldu...
İndi yere ... göründü ...zuhroldu...Secere...Agaç...
Oldu Muhabbetullah vasıtası ...hediye Havva nesli ...
Mükafat oldu...
Erkek ve Kadın aynı hamurdan...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Selâmun Âleykum
Muhterem kardeşim,kendinize haksızlık etmeyiniz siz bu garipten de daha fazla edepli ve hayalısınız eğer öyle olmasaydı Rabbim c.c sizin kalbinize kendi aşkını yerleştirmezdi,Yunus emrenin bir şiiri vardır sizde gayet iyi bilirsiniz.
Ben giderim yane yane
Aşk boyadı beni kane
Ne âkilem ne divane
Gel gör beni aşk neyledi.

Koca Yunus'un bu dizeleri bana sizi hatırlatıyor sizde içinizdeki aşktan ne yapacağınızı şaşırmışsınız ve de çok haklısınız,çünkü o aşkı her yürek taşıyamaz,o öyle bir aşktır ki adamı deli divane eder ve Bu aşkın sahibi bir müddet sonra liyakat imtahanına başlar hatırlarsanız size bir yazımda bir mertebeye gelmek değil orada kalmak önemlidir demiştim,aman dikkat ! sizde aşk yangını ziyadesiyle belli imtahan kapıdadır aman dikkat .
Kalp gözünüzle gördüklerinizi kimseye söylemeyiniz Çünkü Rabbim sırrı saklamasını bilene verir.
İmtahan edilmek çok zordur sabırlı olunuz ,bakın bu garip hafızın dünyada Rabbinden başka kimsesi yoktur.Eşim dahil Rabbim hepsini rahmetine aldı ne yapalım taktir sahibi Yüceler yücesi Allah'a c.c sonsuz şükürler olsun,bize düşen taktire sabr etmektir,öyle ya Lütfuna her kes şükreder kahrınada şükür gerekir işte o zaman Rabbime imanımızın sözde değil hakikat olduğunu ispat etme imkanı elimiz geçer.

Allah C.C. onlara Cenneti Ala'yı nasip etsin...
Hayat gerçekte kısa ama madem hediye ...
Kabulde hayır vardır...
Veren elden almak iştirak etmektir...
Şükretmek ve arz etmektir...
Güzellikleri istemek gerek...
Muhabbetullah tesellidir...aşkı doğurur...
Yatışmak Küllü hamd ve şükürde mutmaine ulaşma vasıtasıdır...
Aşkın doyması...Sevginin doğması gibi...

nemire(MERHUM)

Kayıtlı Kullanıcı
Allah C.C. onlara Cenneti Ala'yı nasip etsin...
Hayat gerçekte kısa ama madem hediye ...
Kabulde hayır vardır...
Veren elden almak iştirak etmektir...
Şükretmek ve arz etmektir...
Güzellikleri istemek gerek...
Muhabbetullah tesellidir...aşkı doğurur...
Yatışmak Küllü hamd ve şükürde mutmaine ulaşma vasıtasıdır...
Aşkın doyması...Sevginin doğması gibi...

Muhterem üstadım Rabbim sizinde ahirete göçen bütün sevdiklerinize rahmet eylesin ve hepsini cennetinde ağırlasın.Sözlerinizin hepsi çok doğrudur aynen katılıyorum,ayrıca yazdığınız her satırın üzerinde günlerce düşünmek ve tefekkür etmek gerekir.

Selam ve selametle kalınız.Allhın c.c selamı ve merhameti üzerinize olsun.Sagılarımla.

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Muhterem üstadım Rabbim sizinde ahirete göçen bütün sevdiklerinize rahmet eylesin ve hepsini cennetinde ağırlasın.Sözlerinizin hepsi çok doğrudur aynen katılıyorum,ayrıca yazdığınız her satırın üzerinde günlerce düşünmek ve tefekkür etmek gerekir.

Selam ve selametle kalınız.Allahın c.c selamı ve merhameti üzerinize olsun.Sagılarımla.

Sayın Nemire sizi çok seviyorum...Allah C.C. yol ve bahtınızı açık eylesin...İyi ki varsınız ve sizinle iyi ki tanıştık...
Rabbim C.C. na Hamd ve Şükürler olsun...
Selam ve saygılarımla...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Perdeniz Kur'an -ı Kerim perdesi...
Namazla destekli bir perde...
Çok ince ve şeffaf sanki her an açılır da görünür gibi...
NUR perdeniz İnşallah zamanı gelince ... aralanırsa ...
Nur'a gark olursunuz...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt