Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

5.5 aylık hamileyim sağlık problemlerim var hem bebeğim hem de ben tehlikedeyim. (1 Kullanıcı)

hira06

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum
aramiza tekrar hosgeldiniz eski dost

rabbim hayirli ve saglikli bir sekilde sabiilerinizi kucaginiza almayi nasip etsin uzulmeyiniz sizi anliyorum rabbim yar ve yardimciniz olsun bol bol dua edin mumkun oldugunca abdestli gezin secdelerinizi uzun tutmaya calisin bizlerde elimizden geldigince yardimci olacagiz tefriciye listesine ekleyeyim sizi tesbihlerle dualarla yaninizdayiz unutmayin mevlam ne eylerse guzel eyler.........selametle dua ile.....

not......birde bebeklerinizle konusun onlari hissedin uzulmeyin onlar herseyi anliyorlar .........

arkadasımızı tefriciye listesinde benim sırama yazabilirsin kardeşim.. benim çok şükür duam kabul oldu. ilerde benim için okuruz nasılsa

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı
tefriciye listesine ekledim kardesimizi tabi senin bu istegin uzerine hemen yerlerini degisiyorum elimizden geldigince yardimci olalim....
dilekcim hayirli olsun canim rabbim saglicakla dunyaya getirmeyi nasip etsin cok sevindim inan .........

nazlı ceylan

Kayıtlı Kullanıcı
Allah yardımcın olsun kardeşim 1000 tane de ben okuyacağım Rabbim Şafii isminin hürmetine bebeğine de sana da şifa verir inşallah

hira06

Kayıtlı Kullanıcı
tefriciye listesine ekledim kardesimizi tabi senin bu istegin uzerine hemen yerlerini degisiyorum elimizden geldigince yardimci olalim....
dilekcim hayirli olsun canim rabbim saglicakla dunyaya getirmeyi nasip etsin cok sevindim inan .........

Allah razı olsun nurayım,amin inşALLAH.. şükürler olsun Rabbime :) Allah isteyen herkese nasip etsin

mneccar

Kayıtlı Kullanıcı
İnanın yazdıklarınızı gözlerim dolarak okudum. Bizde eskiden böyleydik. İman gücüyle birbirlerini tanımayan insanların birbirine bu kadar destek olması kadar güzel bir şey olamaz. Geçen giden 5-6 için çok üzülüyorum. Bende saolun arkadaşların tavsiyesiyle sabahtan beridir Ya Şafi okuyorum. Sağlık problemlerinden dolayı namaz kılamıyorum. ASbdestte alamıyorum. Sanırım kusurlu sayılıyorum. Bir tarafı Türkçe bir tarafı Arapça içerisinde Kuran-ı Kerim süreleri olan dua kitaplarını abdestsiz okursam günah olur mu?

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
canım kardeşim ben sizi hatırlıyorum (ben sıla1) hoşgeldiniz ve geçmiş olsun Allahım bebeğinizi size bağışlasın Allahım hamileliğinizi tamamına erdirsin inşallah. birkaç düşük yapmış biri olarak sizi çok iyi anlıyorum. dinimize göre namazınızı oturarak oda olmazsa yatarak bile kılabilirsiniz ben dokuz ay hamileyken yattığım için bu şekilde kıldığım çok olmuştur. dinimizde kolaylık çok. Kuranı Kerimi ise abdestsiz elinize alamazsınız. tamamı türkçe yazılı olursa o zaman abdestsiz okunabilir. 786 besmele ya da 313 ayetel kürsi okuyabilirsiniz. Allahım şafi isminin hürmetine şifanızı versin. bu dünyada nefes alacaksa bu kadere yazılmışsa zaten bebeğimiz doğacaktır içinizi ferah tutmaya çalışın. bir de Ya Hay da okuyabilirsiniz

EL-HAYY;gerçek hayat sahibi, diri ve canlı olan,her şeye hayat veren,can veren.Allah(c.c) sürekli diri ve canlıdır.Varlıkları yaratan,hayat veren odur ki,bu özelliği kendisinin canlı ve hayat sahibi olmasından geliyor.

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı
İnanın yazdıklarınızı gözlerim dolarak okudum. Bizde eskiden böyleydik. İman gücüyle birbirlerini tanımayan insanların birbirine bu kadar destek olması kadar güzel bir şey olamaz. Geçen giden 5-6 için çok üzülüyorum. Bende saolun arkadaşların tavsiyesiyle sabahtan beridir Ya Şafi okuyorum. Sağlık problemlerinden dolayı namaz kılamıyorum. ASbdestte alamıyorum. Sanırım kusurlu sayılıyorum. Bir tarafı Türkçe bir tarafı Arapça içerisinde Kuran-ı Kerim süreleri olan dua kitaplarını abdestsiz okursam günah olur mu?
SELAMUN ALEYKUM KARDESIM
dinimiz kolaylik dini abdest teyemmum alabilirsin namazini zumra ablanin dedigi gibi yattigin yerden bile kilabilirsin abdestsiz dua niyetine okuyabilecegin sureler var .......selametle dua ile....

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
dualarımız sizinle kardeşim nasılsınız bir aksilik yoktur inşalalh...

mneccar

Kayıtlı Kullanıcı
dualarımız sizinle kardeşim nasılsınız bir aksilik yoktur inşalalh...

Çok tşekkür ederim. Sürekli doktor kontrolündeyim Hamdolsun bebeğim sağlıklı ama plesenta ile ilgili sorunlarım devam ediyor. İşe gidemiyorum, fazla ayakta duramıyorum,genelde yatmam gerekiyor. Herkesten ALLAH(cc) razı olsun. Devamlı dua ediyorum. RABBİM hayırlısını versin.

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
dua et kardeşşim.. çok dua et yavrun meleğin ALLAHA EMANET.. SADECE ONA..

mneccar

Kayıtlı Kullanıcı
selamü aleyküm. bugün bazı problemler yaşıyorum. ALLAH(cc) rızası için bana dua edin. RABBİMin taktiri ama lütfen hayırlısıysa evladımı kucağıma almam için dua lütfen. amin

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
CANIM BENİM AKLIMDA DUAMDASIN..
Noldu yeni sıkıntılar mı var

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı
selamü aleyküm. bugün bazı problemler yaşıyorum. ALLAH(cc) rızası için bana dua edin. RABBİMin taktiri ama lütfen hayırlısıysa evladımı kucağıma almam için dua lütfen. amin

ALLAH yar ve yardimcin olsun kardesim hakkinda hayirlisi olsun bebegini kucagina almayi nasipeylesin........

~ Zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH Yardim'cin olsun!
Allah'im , bebegini kucagina saglikli almasini nasip et. Ya Safi, sifa ver! Imkansizlari yaratan Allah'im sen herseye Kadir'sin...

mneccar

Kayıtlı Kullanıcı
CANIM BENİM AKLIMDA DUAMDASIN..
Noldu yeni sıkıntılar mı var

Herkesten ALLAH(cc) razı olsun. Cuma günü bazı problemler yaşadım. 1 günde hastanede yattım. Dün öğleden sonra çıktım. Şİmdi ilaç tedavisi görüyorum. Düşük engelleyici. Hamdolsun bebeğimde bir problem yokmuş. Ama doktor benim devamlı yatmam gerektiğini söyledi. Ve ekledi ki 'bu çocuğun çoktan düşmesi gerekiyordu'. Ben inanıyorum ki RABBİMin izniyle duaların gücüyle rızkı var ise bu bebeği gününde olmasa bile doğuracağım. Sadece ALLAH(cc) rızası için dualarınızı eksik etmeyin.

lale25

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba kardeşlerim; islamiyet.gen.tr nin çok eski kullanıcılarındanım. Uzun zamandır giriş yapmıyordum. Şuan 2. çocuğuma hamileyim. Hamdolsun Rabbime bebeğimde bir problem yok fakat anne karnında bebeğimin tutunduğu plesentada kopma ihtimaili var. Bu sebeble bebeğim ölebilir bunu geç farkedersek bende zarar görebilirim. Doktora/doktorlara gittiğimde hepsi bizim yapabileceğimiz birşey yok ALLAH(cc) a el açıp dua edeceğiz dediler. Bundan yaklaşık 5-6 yıl önce biz bu sitede hep birbirimize dua eder birbirimize destek olurduk.Uyanır uyanmaz aklıma ilk gelen siz kardeşlerimden ALLAH(cc) rızası için dua istemek oldu. Tabiki canı verende alanda RABBİM. Fakat sizden önce evledımı hayırlısıyla kucağıma almak için dua bekliyorum, ALLAH(cc) rızası için destek istiyorum. Okuyan herkesden, dua eden herkesten RABBİM razı olsun. ALLAH(cc)a emanet olun.

Rabbim şafi ismi hürmetine sana ve bebeğine şifa versin kardeşim inilh. sağlıklı bir şekilde kuağına alırsın.
neolur sende bana dua et bende 5 yıldır evladımız olmuyor:(((

hira_nurr

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH mneccar ablamızın bebeğini sağlıklı bir şekilde kucağına almayı nasip etsin inş.

Lale 25ablamıza da hayırlı evlatlar nasip etsin inş. teyzemde 6 yıllık evli onada RABBİM hayırlı evlatlar nasip etsin inş. ......

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
RABBİM sen kimsenin kucağını boş bırakma.. hiç kimsenin.. bizde beklemedeyiz.. hayırlısı ALLAHTAN.. yapacak bişey yok.. insan oğlu garip siz bi tane olsun diyorsunuz biz ikincinin telaşındayız.. ALLAHIM DUALARIMIZI BOŞA ÇIKARMASIN..
hz. zekeriyanın duası
furkan suresi 74. ayet
araf suresi189. ayet
saffat suresi100. ayetleri okuyun inşallah

hira_nurr

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm buket_zeynep ablacım bu surelerin sayısı varmı

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt