Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

5.5 aylık hamileyim sağlık problemlerim var hem bebeğim hem de ben tehlikedeyim. (1 Kullanıcı)

mneccar

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba kardeşlerim; islamiyet.gen.tr nin çok eski kullanıcılarındanım. Uzun zamandır giriş yapmıyordum. Şuan 2. çocuğuma hamileyim. Hamdolsun Rabbime bebeğimde bir problem yok fakat anne karnında bebeğimin tutunduğu plesentada kopma ihtimaili var. Bu sebeble bebeğim ölebilir bunu geç farkedersek bende zarar görebilirim. Doktora/doktorlara gittiğimde hepsi bizim yapabileceğimiz birşey yok ALLAH(cc) a el açıp dua edeceğiz dediler. Bundan yaklaşık 5-6 yıl önce biz bu sitede hep birbirimize dua eder birbirimize destek olurduk.Uyanır uyanmaz aklıma ilk gelen siz kardeşlerimden ALLAH(cc) rızası için dua istemek oldu. Tabiki canı verende alanda RABBİM. Fakat sizden önce evledımı hayırlısıyla kucağıma almak için dua bekliyorum, ALLAH(cc) rızası için destek istiyorum. Okuyan herkesden, dua eden herkesten RABBİM razı olsun. ALLAH(cc)a emanet olun.

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
HOŞGELDİNİZ.. bende az önce sizin profilinize bakmıştım.. ne güzel eski üyeler geri dönüyor diye..
tabiki dua edelim kardeşim özellikle istediğin bişey varmı varsa yapalım..
İNŞALLAH hayırla sağlıkla bebeğinizi kucağınıza almayı nasıp etsin RABBİM..
YA ŞAFİ OKURUM Okuyabildiğim kadar... yazarım buraya ne kadar okuduğumu...

mneccar

Kayıtlı Kullanıcı
HOŞGELDİNİZ.. bende az önce sizin profilinize bakmıştım.. ne güzel eski üyeler geri dönüyor diye..
tabiki dua edelim kardeşim özellikle istediğin bişey varmı varsa yapalım..
İNŞALLAH hayırla sağlıkla bebeğinizi kucağınıza almayı nasıp etsin RABBİM..
YA ŞAFİ OKURUM Okuyabildiğim kadar... yazarım buraya ne kadar okuduğumu...

Çok teşekkür ederim sana. Ben bankacıyım, işe başladığımdan beridir yaklaşık 6 yıldır RABBİM den çok uzaklaştım. Siz beni yönlendirin lütfen. Ne okumam gerekiyor. Ne okunması gerekiyor. Şuan üzüntüden beynim durmuş durumda. Sizden destek bekliyorum.

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
canım benim sakin ol.. bak ne güzel bi zamanlar burdaymışsın.. bu site hepimizin hayatına koşulsuz şartsız karşılıksız dua etmeyi soktu...
inşallah birazdan arkadaşlar gelip yardımcı olurlar şimdilik ya şafi okuyalım şifa ayetlerini okuyalım.. sonra arkadaşlar illaki yönlendirirler bizi...

emcankel

Kayıtlı Kullanıcı
öncelikle çok geçmiş olsun ve hoş tekrardan hoş geldinizz..
Bu sitedelki herkesin tek bir isteği var oda allah c.c nun rızası....rabbim sizin için en iyisini hayırlısını yazmıştır şüphesiz biz yine de dua mızı edelim ....takdir yüce allah c.c nun..
Peki bu durum doğuma kadar mı sürecek acaba?
Bende ya şafi okuyabilirim okuyup adet yazarım buraya...
Imtihan dünyası rabbim birgün aniden bir dert verip kendini böye hatırlatabiliyor...hakkınızda hayırısı olsun inşaallah...
Sağ sağim elinize almak nasip olur inşaallah bebeğinizi..

asi egeli

Kayıtlı Kullanıcı
inşallah hayılısı ile bebeğinizi kucağınıza alırsınız sağ salim allah yar ve yardımcınız olsun sizin için bende dua edeceğim.

hira06

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum kardeşim...
Rabbim seni ve bebeğini korusun inşALLAH.. bizler dua ederiz tabiki bol bol Ya Şafi de okuruz.
nacizane sana da tavsiyem var: namazlarını kılmaya çalış her namazdan sonra elini karnının üzerine koy ve salavat getir,pemşembe ve cuma günleri ALİ İMRAN suresini oku ve ardından 140 salavat getir.. sonrasında tabiki bol bol dua..
Rabbim kimseye evlat acısı yaşatmasın

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
Allah yardımcınız olsun sağlıklı bi şekilde bebeğinizi kucağınıza almayı nasip etsin

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbim yar ve yardımcınız olsun.Acil şifalar dilerim.Umarım hayırlısı ile doğar çocuğunuz sağlıklı bir şekilde.Selametle kalın.

mneccar

Kayıtlı Kullanıcı
Herkesten ALLAH(cc) razı olsun. Imtihan dünyası rabbim birgün aniden bir dert verip kendini böye hatırlatabiliyor cümlenize gönülden katılıyorum. Aynı şeyi bende düşündüm. Doğuma kadar raporluyum. Doktor bebeği 28. haftaya kadar anne karnında tutarsak erken doğumu gerçekleştirebiliriz dedi. Dün kayınvalidemde umreye gitti. İnşallah RABBİM kucağıma almayı nasip eder. Ya Şafi okumaya başlıyorum. ALLAH(cc) rızası için dua bekliyorum.

emcankel

Kayıtlı Kullanıcı
herkesten allah(cc) razı olsun. ımtihan dünyası rabbim birgün aniden bir dert verip kendini böye hatırlatabiliyor cümlenize gönülden katılıyorum. Aynı şeyi bende düşündüm. Doğuma kadar raporluyum. Doktor bebeği 28. Haftaya kadar anne karnında tutarsak erken doğumu gerçekleştirebiliriz dedi. Dün kayınvalidemde umreye gitti. Inşallah rabbim kucağıma almayı nasip eder. Ya şafi okumaya başlıyorum. Allah(cc) rızası için dua bekliyorum.

ne güze tesadüf olmuş inşaallah validenizin orada sizin ve bebeğiniz için yapacağı duaları kabul eder rabbim...sakın yanLış anlaşılmasın dediğim...ama malasef biz insan oğulları bir şeyi kaybetmeden değerini anlamadığımız gibi bir musibete uğrayıncaya kadar allah a teslimiyet gösterip ona sığınmıyoruz...tabiki bütün dualarımız, şükürlerimiz allah c.c .....inşaallah arkadaşım allah c.c hayırlı olanı nasip etsin hepimize....moral çok önemli bol bol dua edelim ümidimizi kesmeyelim ....mevlam neylerse güzel eyler...sakın olaki bu musibetler karşısında neden ben lafını aklımıza bie getirmeyelim...selametle...

emcankel

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum kardeşim...
Rabbim seni ve bebeğini korusun inşALLAH.. bizler dua ederiz tabiki bol bol Ya Şafi de okuruz.
nacizane sana da tavsiyem var: namazlarını kılmaya çalış her namazdan sonra elini karnının üzerine koy ve salavat getir,pemşembe ve cuma günleri ALİ İMRAN suresini oku ve ardından 140 salavat getir.. sonrasında tabiki bol bol dua..
Rabbim kimseye evlat acısı yaşatmasın

ayrıca hira arkadaşımızın dediklerini uygulamaya çalışırsanız daha iyi olur...

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
valla ya şafi okuyorum sabahtan beri .. inşallah kucağınıza Almayı nasip etsin RABBİM.. EMRİYE ve DİLEK kardeşimin söylediklerine katılıyorum.. dua et bazen hiç birşey duanın ötesine geçemez.. hayırlısıyla dünyaya gelir inşALLAH BEBEĞİN

kardelele

Kayıtlı Kullanıcı
Allah yar ve yardımcınız olsun.
Selametle kalın.
Dua edeceğim .

mneccar

Kayıtlı Kullanıcı
Herkesden ALLAH(cc) razı olsun.

berat05

Yönetici
Esselamu aleyküm ve rahmetullahi ve berakatuhu

Esselamu aleyküm ve rahmetullahi ve berakatuhu

Merhaba kardeşlerim; islamiyet.gen.tr nin çok eski kullanıcılarındanım. Uzun zamandır giriş yapmıyordum. Şuan 2. çocuğuma hamileyim. Hamdolsun Rabbime bebeğimde bir problem yok fakat anne karnında bebeğimin tutunduğu plesentada kopma ihtimaili var. Bu sebeble bebeğim ölebilir bunu geç farkedersek bende zarar görebilirim. Doktora/doktorlara gittiğimde hepsi bizim yapabileceğimiz birşey yok ALLAH(cc) a el açıp dua edeceğiz dediler. Bundan yaklaşık 5-6 yıl önce biz bu sitede hep birbirimize dua eder birbirimize destek olurduk.Uyanır uyanmaz aklıma ilk gelen siz kardeşlerimden ALLAH(cc) rızası için dua istemek oldu. Tabiki canı verende alanda RABBİM. Fakat sizden önce evledımı hayırlısıyla kucağıma almak için dua bekliyorum, ALLAH(cc) rızası için destek istiyorum. Okuyan herkesden, dua eden herkesten RABBİM razı olsun. ALLAH(cc)a emanet olun.

KARDEŞİM...

Plesanta problemi sanırım 5.aydan sonra başlıyor 20.haftalıktan sonra.

Siz hangi şehirdesiniz bilmiyorum ama istanbul da tavsiye edebileceğim yerler var.

Bir arkadaşımızın da plesantada kabarcıklar- yırtılmalar görülmüştü... Serum ve bazı ilaçlarla destek oldular..gebeliği devam etmekte..Tabii normal hamileliklerde dahi her an tehlike olabilir.Demem o ki...çok stres hamilileğe yakışmayan birşey..

En azından 30 haftalığa kadar gelseniz bebeğinizin yaşama şansı artar..

İnşallah son haftasına kadar sağlıkla gidersiniz ve bize hayırlı haberler getirirsiniz.

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum
aramiza tekrar hosgeldiniz eski dost

rabbim hayirli ve saglikli bir sekilde sabiilerinizi kucaginiza almayi nasip etsin uzulmeyiniz sizi anliyorum rabbim yar ve yardimciniz olsun bol bol dua edin mumkun oldugunca abdestli gezin secdelerinizi uzun tutmaya calisin bizlerde elimizden geldigince yardimci olacagiz tefriciye listesine ekleyeyim sizi tesbihlerle dualarla yaninizdayiz unutmayin mevlam ne eylerse guzel eyler.........selametle dua ile.....

not......birde bebeklerinizle konusun onlari hissedin uzulmeyin onlar herseyi anliyorlar .........

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
KARDEŞİM...

Plesanta problemi sanırım 5.aydan sonra başlıyor 20.haftalıktan sonra.

Siz hangi şehirdesiniz bilmiyorum ama istanbul da tavsiye edebileceğim yerler var.

Bir arkadaşımızın da plesantada kabarcıklar- yırtılmalar görülmüştü... Serum ve bazı ilaçlarla destek oldular..gebeliği devam etmekte..Tabii normal hamileliklerde dahi her an tehlike olabilir.Demem o ki...çok stres hamilileğe yakışmayan birşey..

En azından 30 haftalığa kadar gelseniz bebeğinizin yaşama şansı artar..

İnşallah son haftasına kadar sağlıkla gidersiniz ve bize hayırlı haberler getirirsiniz.

son yıllarda neredeyse normal şekilde giden hamilelik sayılı gibi.
duyduğum,gördüğüm o kadar çok sıkıntı var ki.
hepimizin imtihanı sanırım.
Allah sebepler versin.çare olacak doktorları karşısına çıkarsın inşaALLAH.

berat05

Yönetici
son yıllarda neredeyse normal şekilde giden hamilelik sayılı gibi.
duyduğum,gördüğüm o kadar çok sıkıntı var ki.
hepimizin imtihanı sanırım.
Allah sebepler versin.çare olacak doktorları karşısına çıkarsın inşaALLAH.

Son yıllarda imtihanlar çok çeşitli gerçekten de...Rabbim yar ve yardımcımız olsun inşaallah...

Ancak çok sıkıntılı durumlarda tek doktorla kalmama tarafındayım...Araştırılmalı mutlaka....Ben bu yoldan hiç şaşmadım.

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
Son yıllarda imtihanlar çok çeşitli gerçekten de...Rabbim yar ve yardımcımız olsun inşaallah...

Ancak çok sıkıntılı durumlarda tek doktorla kalmama tarafındayım...Araştırılmalı mutlaka....Ben bu yoldan hiç şaşmadım.

evet çok doğru.
ben geçen yıl yaşadığım süreç de öğrendim ki doktorlar çok çok farklı.
her rahatsızlığın uzmanını bulmak lazım.özellikle böyle hayati durumlarda çok elzem.
ben 4 hastane ve bir çok doktora gittim.kimi felaket tellallığı yaparken,kimi de teşhis bile koyamadı.
tabi çok istisna bir durumdu benim ki.
ama tıp ilerledi.en azından tedbir alımı yönünden tedavilerle zaman kazanılabiliniyor.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt