Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

zina etmek isteyen genç...!!! (1 Kullanıcı)

umit_c

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.umitcoskunsu.com
Zina etmek isteyen genç
Peygamber (A.S.) ashabıyla beraber bulunuyordu. Bir genç çıkageldi ve çok saygısızca:
— Ya Resulallah! Ben felanca kadın ile arkadaş olmak olmak istiyorum, onunla zina yapmak istiyorum dedi.
Ashab-ı Kiram, bu durumdan çok öfkelendiler. İçlerinden gazaba gelerek genci dövmek ve huzuru Resulullah’dan çıkarmak isteyenler oldu. Bazıları bağırıştılar. Çünkü genç çok hayasız konuşmuştu.
Sevgili Peygamberimiz (S.A.V.) bırakın o genci buyurdu. Resulullah, genci yanına çağırdı, dizinin dibine oturttu. Gencin dizlerini kendi mübarek dizine değdirecek bir şekilde oturttu ve:
— Ey genç, birinin annenle bu kötü işi yapmasını ister misin? Bu çirkin hareket hoşuna gider mi? diye sordu. Genç hiddetle:
— Hayır Ya Resulallah, diye cevab verdi. Resulallah:
— Öyle ise o çirkin işi yapacağın kimsenin evlatları da bundan hoşlanmazlar. Sonra:
— Peki, bu çirkin işi senin kız kardeşinle yapmak isteseler, sever misin? diye sorduklarında genç :
— Hayır, asla! diyerek hiddetleniyordu. Şu halde insanlardan hiç kimse bu işi sevmez buyurdu.
Sonra Hz.Peygamber (A.S.) mübarek elini bu gencin göğsüne koyarak şöyle dua etti:
— Allah’ım! Sen bu gencin kalbini temiz kıl. Namusu ve şerefini muhafaza eyle ve günahlarını da bağışla, buyurdu.
Ey gençler topluluğu! Sizden evlenmeye gücü yetenler evlensin.Çünkü evlenmek gözü daha çok muhafaza eder,namusu daha fazla korur. Evlenmeye gücü yetmeyenler ise oruç tutsun. Çünkü oruç kalkandır.

elifffff

Kayıtlı Kullanıcı
emeğinize sağlık kardeşim,çok güzel bir paylaşım...
yalnız size ufak bi uyarı yapayım alıntı yazılarınızın altına onun alıntı olduğunu belli ederseniz daha da iyi olur..:)
selametle,
rabbime emanetsiniz...

demir227

Kayıtlı Kullanıcı
rabbim razı olsun.. paylaştığınız güzel hikayeyi ben de duymuştum ama kaynak belirtirseniz daha iyi olur. selametle kalınız...

umit_c

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.umitcoskunsu.com
cümlemizden razı olsun inşallah sağolun tamam inşallah kusura bakmayın acemilik işte:) öğrenicem zamanla:)selametle inşallah

Rüyam3

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm

Allah celle celalü razı olsun emeğinize sağlık kardeşim...

abı_hayat

Kayıtlı Kullanıcı
paylaşımız güzeldi, emeğinize sağlık...

zunnun_u_misri

Kayıtlı Kullanıcı
çok güzel paylaşım sohbette hocadan dinlemiştim tekrar okudum birde eklemek istiyorum

YÜCE ALLAH C.C zinaya girmeyi bırakın zinaya yaklaşmayın diye buyurmuştur

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
Ehli diller arasında aradım, kıldım talep. Her hüner makbul imiş, illa edep illa edep. ...

allah razı olsunB)

yalniz_yolcu

Kayıtlı Kullanıcı
allah razi olsun kardesim ....saolasin..çok güzel anlatmis sultanim....

cakdoc

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razi olsun...

yunbet

Kayıtlı Kullanıcı
emegine saglık kardeşim rabbim herşeyi hakkıyla bilir şüphesiz

serap8191

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm.çok güzel bir yazı emeğine sağlık kardeşim.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt