Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Zikir nedir ve nasıl yapılır? (1 Kullanıcı)

Pilgrim

Kayıtlı Kullanıcı
1- Dille, söylemekle yapılan zikirdir. Söylerken, kalb birlikte hatırlamaz. Yalnız dille söylenen zikrin, kalbi temizlemekte faydası pek az olu

Burası çok doğrı :)

avakado

Kayıtlı Kullanıcı
aydınlatıcı ve güzel yazılmış metin için teşekkür ederim.Rabıtanın bir kaç hocadan bid'at olduğunu duydum...rabıtada şeyh aklagetirilerek zikir yapıldığını bunun Rabbimlekul arasına aracı konmasıdemek olduğunu söylüyorlar.bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim.Rabbim yar ve yardımcınız olsun...

_AYDIN_

Kayıtlı Kullanıcı
aydınlatıcı ve güzel yazılmış metin için teşekkür ederim.Rabıtanın bir kaç hocadan bid'at olduğunu duydum...rabıtada şeyh aklagetirilerek zikir yapıldığını bunun Rabbimlekul arasına aracı konmasıdemek olduğunu söylüyorlar.bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim.Rabbim yar ve yardımcınız olsun...

es selamun aleyküm kardeşim...
bizzat tanıdığım bi hoca efendidir sohpet eden hocaefendi...
herşeyi anlatıyo eklememe gerek yok...
selam ve duaile...
dinleyelim inşaALLAH...
http://facebookvideoindir.gen.tr/ibrahim-hoca-sohbeti-1.html

DutifuL

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun inşAllah ... konuyla alakalı bir şey sormak istiyorum, cemaat içinde (erkek de var ise) "dil ve beden ile Allahı tesbih etmek" yanlış mıdır? Bununla birlikte aşka gelip zikre düşmek ... :a40: fakat kişinin elinde olmayan bir şey bu kalp coşuyor adeta .. konuyla ilgili bilgisi olan varsa beni aydınlatırsa sevinirm. Esselamun aleyküm ve rahmetallahi ve bereketühü ebeden ve daimen.

udayim

Kayıtlı Kullanıcı
Güzel Bir Derleme..

Allah(cc) Razı Olsun..

hanife

Kayıtlı Kullanıcı
sızlerle tanısmak benı mutlu ettı ncelıyorum yazıları samımı hepsı umarım RABBIM zayı etmez...bızlerıe bılgı yumaından ıstıfadeye cagırdınız ya bu duaya amın derız tesekkur ederım umıdın bıttıgı yerde bır umuda varım dedım sukur RABBIM sanakı ıctenlıgınle var dedın gercekten cok sıkıldıgım bır anda bu sıteye cooooooooooook tevafuk ıle tanıstım halen sasırıyorum tuslara basdıgım zaman nerde ıdım dıye

DutifuL

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleyküm, zikir ile ilgili bir şey sormak istiyorum. Cemaat halinde iken (bay-bayan) dil ve beden ile yapılan zikir esnasında kalp atışları hızlanırken birden bire zikre düşmek yanlış mıdır? (Cemaat içinde erkeklerde duyuyor ve görüyor ise) fakat şöyle bir şey var kişinin elinde olmayan bir şey bu kalp coşuyor adeta acaba bunun vebali var mıdır? Bilgisi olan varsa beni aydınlatırsa sevinirim ... Esselamun aleyküm ve rahmetallahi ve bereketühü ebeden daimen.

_AYDIN_

Kayıtlı Kullanıcı
sızlerle tanısmak benı mutlu ettı ncelıyorum yazıları samımı hepsı umarım RABBIM zayı etmez...bızlerıe bılgı yumaından ıstıfadeye cagırdınız ya bu duaya amın derız tesekkur ederım umıdın bıttıgı yerde bır umuda varım dedım sukur RABBIM sanakı ıctenlıgınle var dedın gercekten cok sıkıldıgım bır anda bu sıteye cooooooooooook tevafuk ıle tanıstım halen sasırıyorum tuslara basdıgım zaman nerde ıdım dıye

esselamun aleyküm kardeşim...
aramızda olman bizide mutlu etti,RABBİM sizi aramızda daim etsin inşaALLAH değerli ve kaynaklara dayalı paylaşımlarınız bekliyoruz kardeşim...
ümitler hiç tükenmez kardeşim,HAK TEALA,gören bilen ve işitendir...
en güzele,ALLAH'u teala ya emanet olun inşaALLAH...
selam ve baki dua'ile...
selametle kalınız...

#Eylül#

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun ellerinize sağlık

_AYDIN_

Kayıtlı Kullanıcı
cümlemizden inşaALLAH kardeşim...

_AYDIN_

Kayıtlı Kullanıcı
cümlemizden inşaALLAH KARDEŞİM...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler