Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Yüzü simsiyahtı!!!! (2 Kullanıcı)

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum kardeşim.
RABBIM razı olsun.
inan ALLAHA gözlrim doldu.içim bir hoş oldu.
ALLAHIM şefaatlerini nasip eylesin.amin.selametle

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
Yüzü simsiyahtı. Ama kendisi boyamamıştı ki! Kaldı ki, kalbi bembeyazdı. Buna rağmen onu basite alanlar vardı. Dedi ki ; Ya Resûlallah, yüzümün siyahlığı cennete girmeme mani midir? ;

Asla!

O halde beni niçin insanlar hor görüyorlar, kimse bana niçin kızını vermiyor?

Amir bin Veheb'in evine git ve "Resûlullah ın selamı var, kerimeni bana nikahlamanı emretti" de.

Siyah yüzlü genç hemen adrestedir. Kızın yanında babaya selamı aynen tebliğ eder ve teklifi de açıkça anlatır.

Baba kızgın, hemen reddeder. Ancak, teklifi dinleyen kızcağız babasını ikaz eder:

Babacığım, vahiy gelir de sonra seni mahcup eder. Ne biliyorsun bu olayı Rabbimin emretmediğini? Efendimiz (sav)'in o emri tebliğ buyurmadığını? Hemen git, Resûlullah'tan özür dile ve beni o gence nikâhla. Resûlullah'ın uygun bulduğunu ben de uygun bulurum.

Kızının ikazıyla mescide koşan baba özür diler:

Söylediğinin doğru olup olmadığını bilmiyordum. Demek ki doğruymuş. Kızımı verdim. Şu anda nikahlısıdır.

Efendimizin gence emri:

Git, evini hazırla, aile oturacak şekilde döşe.

Benim ev döşeyecek tek dirhemim bile yok!..

Öyle ise Ali'ye, Osman'a, Abdurrahman bin Avf'a git. Onlar sana ikişer yüz dirhem versinler.

Uçarcasına gider. Onların her biri, emredilenden fazla yardımda bulunurlar ve sıra çarşının yolunu tutmaya gelmiştir. Bir ev hazırlamak için gerekli para elde mevcut. Hele zevcesi, ümidinin de üstünde bir azizedir âdeta...

Çarşı yolunda hızla giderken kulağına bir ses gelir. Önce anlayamaz, duraklar ve nefesi kesilircesine dinler. Evet, evet yanlış anlamamıştır, doğrudur. Ses herkese ilan etmektedir:

Ey kendini ALLAH'a asker bilen Müslümanlar!

Derhal atınıza binin, cihada yönelin. Ordu mescidin dışında beklemektedir. Siz böyle gün için varsınız dünyada! Düşman ani baskın yapacak!

Şimdi ne olacak?.. Cihada mı gitsin, evlenmeye mi?.. Yönünü hemen değiştirir, demirciler çarşısına gider. İlk işi bir kılıç, sonra bir zırh, daha sonra da bir at almak olur. Elindeki paranın hepsini de harcamıştır. Ama cihad için lazım olan silahını da tamamlamıştır...

Sıçradığı atının üzerinde kuş gibi uçar, bekleyen orduya toz duman içinde karışır.

Bu genç, herhalde Bahreyn'den gelen biridir, derler. Ancak onun siyahlığını fark eden Resûlullah Aleyhisselam:

Sen Saad mısın? buyurur.

Evet, deyince de dua eder:

Ceddine saadetler!..

Kumlu çöllerden geçilir, tozlu yollardan gidilir ve nihayet düşmanla müthiş bir savaş başlar... Herkes cesaretle ileri atılır. Ama içlerinden biri herkesten de cesaretle atılır; saldırdığı tarafın adamlarını sağa sola püskürtür. Neden sonra meydan sakinleşir, düşman kaçmış, müşrikler yok olmuşlardır. Şehitler tespit edilirken, bir ses:

ALLAH ü Ekber! Evlenmek üzere olan Saad da şehit!

Efendimiz onun cesedi başına gelir, mahzun şekilde bakar:

Seni Havz-ı Kevserimin başında bekleyeceğim!

Bir hayret nidası daha:

ALLAH ü Ekber!

Sonra döner, oradakilere hitap eder:

Kılıcını, mızrağını ve atını alın, kendisini gönüllü olarak isteyen kızcağıza verin. Babasına da deyin ki:

Kızını vermekte tereddüt ettiğin siyah yüzlü gence Allah'ü Teâla cennet hurilerini lâyık gördü!

Ve hayret nidaları birbirini takip eder:

ALLAH ü Ekber!ALLAH ü Ekber!..
.......................

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH ü Ekber!
ALLAH ü Ekber! ALLAH ü Ekber!
TEKRAR ELLERİNE SAGLIK.
OKUDUKÇA OKUYASIM GELİYOR.
SELAMETLE

relvin

Kayıtlı Kullanıcı
Allah(c.c.) razi olsun.Rabbim siyah yaratir,beyaz yaratir ama ne yaratirsa guzel yaratir adeta benzeri bulunmaz bir inci,onemli olan o inciyi gorebilmek.
Selam ve dua ile

ecrin47

Kayıtlı Kullanıcı
çok etkilendim duygularımı ifade etmekte zorlanıyorum.ellerinize yüreğinize sağlık...

Sweet-S

Kayıtlı Kullanıcı
Hicbir insani ayirt etmemek gerek ister siyah yüzlü olsun ister beyaz cok güzeldii sagol..

s.s.s

Kayıtlı Kullanıcı
tüylerim diken diken oldu.ibretlik bir kıssaydı.
günümüzde ise dış görünüşe aldanıp insanları küçümseyen,hor gören birçok insanımız var.
oysa kalpleri belki de birçoğumuzdan temiz olan insanlar bunlar.
eline sağlık güzel kardeşim.

elif5479

Kayıtlı Kullanıcı
şehitlik mertebesinin önemini anlatan ve allah yolunda uğruna en sendiklerinden vazgeçmenin bedelinin anlatan bu yazıyı bizimle paylaştığınız için teşekkürler.salat ve selam sizinle olsun kardeşim..

aişetün.asel

Kayıtlı Kullanıcı
rabbimin selamı ve bereketi üzerinizde olsun. cok harika bir paylaşımdı. keşke cirkin olsaydım da yüzüme bakılmasaydı.

rad28

Kayıtlı Kullanıcı
Selamunaleykum emeğinize saglık Allahteala razı olsun

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
tüylerim diken diken oldu.ibretlik bir kıssaydı.
günümüzde ise dış görünüşe aldanıp insanları küçümseyen,hor gören birçok insanımız var.
oysa kalpleri belki de birçoğumuzdan temiz olan insanlar bunlar.
eline sağlık güzel kardeşim.

aynen söyledigin gibi kardeşim
teşekkür ederim
selam ve dua ile

sindy

Kayıtlı Kullanıcı
s.a cok güzel bir paylasım cok saolun selam ve dua ile

Guo1903

Kayıtlı Kullanıcı
Hadis-i şerifte de buyrulduğu gibi “Ashâbım yıldızlar gibidir. Hangisine tâbi olsanız hidayete erersiniz.''..

Hepsinin bizlere örnek olacak hayatları var. Cenneti boşuna kazanmamış bu sahabelerin yüzü suyu hürmetine Rabbim bizleride cennetine kabul etsin.

Sevgili Aminenur kardeşim Allah razı olsun.

aşkavuslat

Kayıtlı Kullanıcı
selamünaleyküm çok güzel yazandan Allah razı olsun...

ayşe.a

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm aminenur kardeşim..
çok güzeldi gerçekten, çok etkileyici
önemli olan Allah katındaki güzelliktir, dünyevi güzellik bir yere kadar
Allah razı olsun, selam ve dua ile... :a03:

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
şehitlik mertebesinin önemini anlatan ve allah yolunda uğruna en sendiklerinden vazgeçmenin bedelinin anlatan bu yazıyı bizimle paylaştığınız için teşekkürler.salat ve selam sizinle olsun kardeşim..

teşekkür ederim rabbim razı olsun inşaALLAH
selam ve dua ile
rabbimin selamı ve bereketi üzerinizde olsun. cok harika bir paylaşımdı. keşke cirkin olsaydım da yüzüme bakılmasaydı.

aleykum selam teşekkür ederim
selam ve dua ile

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt