Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Yunus Emre (1 Kullanıcı)

frkn_66

Kayıtlı Kullanıcı
Birgün Yunus Emre dergahtan kaçar. yolda iki dervişe rastlar. onlarda kendi dergahlarından kaçmışlardır.tanışırlar ve yol arkadaşlığına başlaralar. az bir müddet sonra acıkırlar . Yunus Emre birinci dervişe; karnımız acıktı ALLAH a dua et de bize bir sofra indirsin der. oda dua eder ve ALLAH TEALA bir sofra indirir . yerler içerler yollarına devam ederler . ertesi gün olur ve yine karınları acıkır . Yunus Emre ikinci dervişe; dua etme sırası sende bi dua etde ALLAH (CC) bir sofra daha indirsin . derviş dua eder ve ALLAH (CC) yine bir sofra indirir. derken bir müddet sonra yine acıkırlar . bu sefer 2 derviş yunus emreye ; hadi bakalım dua sırası sende derler . yunus emre dua etmeye pek yanaşmaz nedenini sorarlar oda ben dergah tan kaçtım ALLAH (CC) a dua edecek yüzüm yok der. dervişler ısrar eder ve mecburluktan dua ya başlar duasın da; ALLAHIM bu iki kulun dua ederken kimin yüzü suyu hürmetine ettilerse bende o kişi yüzü suyu hürmetine ediyorum der ve gökten diğerlerine göre kat kat daha büyük ve ihtişamlı bir sofra iner . yerler içerler yunus emre sorar siz duanızı kimin hürmetine etmiştiniz onlarda derlerki; Tapduk Emre nin müridlerinden yunus diye saf ve temiz kalpli ALLAH dostu var imiş biz onun yüzü suyu hürmetine etmiştik der . yunus emre kendini tutamaz ve dergaha geri döner hocasından özür diler ve dergaha yeniden katılır ...

SELAM ve DUA ile ....

pinar1988

Kayıtlı Kullanıcı
allah c.c. razı olsun EMEĞİNİZE SAĞLIK PAYLAŞIM İÇİN TŞKLER

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt